Tagi - wyniki wyszukiwania
Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Tagi > Tagi > Tagi na literę A > allelopatia
Szukane tagi: "

allelopatia

"
   |   Znaleziono: 4 artykuły
 • Allelopatia, czyli jakie rośliny siać i sadzić obok siebie, a jakie nie

  Allelopatia, czyli jakie rośliny siać i sadzić obok siebie, a jakie nie

  Uprawiając rośliny w ogrodzie warto pamiętać, że niektóre gatunki wpływają na siebie nawzajem w korzystny sposób, inne natomiast oddziałują na siebie źle. Takie wzajemne oddziaływanie roślin na siebie zwane jest allelopatią.

 • Ogród warzywny: korzystny dobór roślin w warzywniku. Allelopatia

  Ogród warzywny: korzystny dobór roślin w warzywniku. Allelopatia

  Jeśli dobrze skomponujemy ogródek warzywny, zapewnimy roślinom towarzystwo, jakie lubią. Dzięki temu będą lepiej rosły i będą zdrowsze. Przedstawiamy dobór roślin zgodny z zasadami allelopatii.  

 • Współrzędna uprawa warzyw: jakie warzywa sadzić obok siebie

  Współrzędna uprawa warzyw: jakie warzywa sadzić obok siebie

  Co to jest współrzędna uprawa warzyw? Co to jest allelopatia? Które warzywa można sadzić obok siebie, a które nie? Przeczytaj artykuł na temat uprawy warzyw i poznaj odpowiedzi na te pytania. Podajemy konretne zestawy warzyw, które można sadzić obok siebie, i zestawienie warzyw - które nie lubią swojego sąsiedztwa.

 • Wpływ iglaków na warzywa i kwiaty

  Wszystkie rośliny konkurują o wodę, substancje odżywcze i światło. Większe i silniejsze egzemplarze są zagrożeniem dla mniejszych i delikatniejszych. Warzywa i większość roślin kwitnących potrzebują wilgotnego i żyznego podłoża, więc obecność silnych gatunków w bezpośrednim sąsiedztwie może sprawiać, że będą słabiej plonowały i kwitły. Żywotniki (tuje) mają stosunkowo płytki system korzeniowy a potrzebują sporo wilgoci, więc rosnące obok rośliny są w niekomfortowej sytuacji. Podobnie korzenie jałowców rozrastają się w poszukiwaniu wody i substancji odżywczych (rośliny te preferują podłoże dobrze przepuszczalne, nawet piaszczyste). Problemem może być też cień, rzucany przez zwarte korony tuj i jałowców. Oprócz wyjątków, większość warzyw i kwiatów do dobrego rozwoju potrzebuje dużo światła słonecznego.

Tagi
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia