Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Dlaczego kalla nie wyrasta?

Dlaczego kalla nie wyrasta?

Kupiłam bulwy kalii i nie mam pojęcia dlaczego mi nie wyrasta. Czyżbym posadziła ją odwrotnie, a może ziemia jest nie odpowiednia? Pozdrawiam

Kalla sadzona w ogrodzie lub pojemniku na balkonie potrzebuje podłoża żyznego i stale wilgotnego, o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Najlepiej czuje się na stanowisku półcienistym. Kłącze sadzi się w maju. Powinno być umieszczone poziomo na głębokości 8-10 cm. Kupione w sklepie ogrodniczym może być pędzone – wtedy zakwitnie już w czerwcu, ale może też kwitnąć dopiero w październiku. Po kwitnieniu należy ograniczyć podlewanie, a gdy liście zżółkną i zamrą wykopać. Przechowywać w dość chłodnym miejscu (poniżej 10 st. C). Trudno powiedzieć w ciemno, co jest przyczyną opieszałości kalli - kiedy kłącze było kupione (może było zasuszone), ile czasu upłynęło od posadzenia (może jeszcze wypuści pędy), może było posadzone zbyt głęboko, a może ma zbyt suche podłoże?

Zdjęcia: Magdalena Michalak

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Oj dawno już nic nie pisałam

Oj dawno już nic tutaj nie pisałam, z braku czasu, a na naszej działeczce wielkie zmiany i chodzi...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © TIME S.A. 2008-2018 | Design by TIME S.A. | Hosted by SuperMedia