Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Fiołek afrykański - opadają liście

Fiołek afrykański - opadają liście

Witam. Od jakiegoś czasu mój fiołek afrykański odrzuca liście od pędu. Wygląda to tak jakby usychał, lecz był on regularnie podlewany. Co może być przyczyną? Czy mogło być to odmrożenie przy transporcie?

Przyczyną odpadania liści fiołka afrykańskiego może być nadmiar wody (pozostawianie jej na podstawce) lub zalewanie środka rośliny. W zimie, gdy fiołek afrykański przechodzi okres spoczynku trzeba podlewać oszczędniej. Nie jest też wykluczone, że roślina w ten sposób zareagowała na zmianę miejsca. Trzeba zatem skorygować podlewanie i dać jej trochę czasu na odzyskanie równowagi. Przeczytaj też: Podlewanie roślin doniczkowych zimą

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Kolejny sezon 2016

Jesteśmy do przodu, drzewka pięknie wybielone przez mojego męża. Dokupiliśmy też kilka nowych...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © TIME S.A. 2008-2018 | Design by TIME S.A. | Hosted by SuperMedia