Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu > Projektowanie ogrodów > Sklep ogrodniczy i centrum ogrodnicze – miejsca zakupu roślin do ogrodu
Projektowanie ogrodów

Sklep ogrodniczy i centrum ogrodnicze – miejsca zakupu roślin do ogrodu

Oferta sklepów i centrów ogrodniczych jest urozmaicona

Po zaprojektowaniu ogrodu przychodzi czas na jego urządzenie. Jeśli ogród zakładamy samodzielnie rośliny musimy zakupić sami. Najlepiej wybrać się w tym celu do sklepu ogrodniczego bądź centrum ogrodniczego.

Wiele osób kupuje rośliny w supermarketach. Działy ogrodnicze tych wielkich sklepów oferują co prawda pewien asortyment roślin, ale zazwyczaj jest on ograniczony, przede wszystkim niewielkim miejscem ekspozycji. Rośliny sprzedawane w marketach bardzo często nie mają zapewnionych odpowiednich warunków, m.in. nie są należycie podlewane, są niedoświetlone, stoją w przeciągu. Często zdarza się, że personel nie potrafi udzielić wyczerpujących informacji na temat roślin, które chcemy kupić. A fachowa porada to dla wielu przyszłych właścicieli ogrodów bardzo ważna sprawa.

Gdzie kupować rośliny do ogrodu

Po zakup roślin do ogrodu warto udać się do specjalistycznego sklepu ogrodniczego albo do centrum ogrodniczego. Oferta sklepów i centrów ogrodniczych jest urozmaicona: możemy wybierać spośród roślin różnych gatunków i odmian, różnej wielkości, różnej jakości i w różnych cenach. W takich punktach sprzedaży znajdziemy bogaty asortyment roślin: drzew i krzewów – zarówno iglastych, jak i liściastych, bylin – także cebulowych, kłączowych i bulwiastych, roślin jednorocznych i dwuletnich, pnączy. Wiele centrów ogrodniczych sprzedaje drzewa i krzewy zarówno uprawiane w pojemnikach, jak i z tzw. gołym korzeniem (zazwyczaj tańsze od tych oferowanych w pojemnikach).
W sklepach i centrach ogrodniczych pracuje najczęściej wykwalifikowany personel, który nie tylko doradzi przy wyborze roślin, ale udzieli też wyczerpujących informacji na temat sadzenia i pielęgnacji.
Sprzedawcy dobrych sklepów i centrów ogrodniczych dbają o jakość oferowanych roślin. Pamiętajmy, aby kupować rośliny zdrowe i silne, bez widocznych oznak chorobowych, nie kupujmy roślin mocno przesuszonych.
Oprócz roślin w sklepach i centrach ogrodniczych możemy zaopatrzyć się w narzędzia i sprzęt ogrodniczy niezbędny do pielęgnacji roślin i ogrodu, nasiona roślin (zarówno ozdobnych, jak i warzywnych czy owocowych), nasiona traw, podłoża ogrodnicze, donice i inne pojemniki do uprawy roślin, kamień ozdobny, sprzęt nawadniający, środki ochrony roślin, nawozy, a nawet elementy małej architektury ogrodowej.

centrum ogrodnicze

Autor zdjęć: photos.com, www.thinkstockphotos.com
Opracowanie: redakcja Wymarzonyogrod.pl
Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Żuraweczka
Żuraweczka

Chciałoby się powiedzieć: "Deszczowy lipiec", ale to jeszcze nie ten miesiąc. Czerwiec lubi płatać...

Przeczytaj też:
Jak zaprojektować ogród: dlaczego chcemy założyć ogród
Jak zaprojektować ogród: dlaczego chcemy założyć ogród

Przystępując do projektowania ogrodu trzeba zastanowić się nad tym, dlaczego chcemy mieć ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia