Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Projektowanie ogrodów

 • Jak optycznie skrócić długi i wąski ogród?

  Jak optycznie skrócić długi i wąski ogród?

  Jeśli działka, na której planujemy urządzić ogród jest długa i wąska, warto zastosować pewne tricki, aby ogród optycznie skrócić. Jak urządzić długi i wąski ogród.

 • Przedogródek: 3 pomysły na zagospodarowania przedogródka

  Przedogródek: 3 pomysły na zagospodarowania przedogródka

  Część działki przed domem - tzw. przedogródek - jest naszą wizytówką niezależnie od funkcji, jaką pełni. Warto więc zadbać o efektowny wygląd przeogródka. Przedstawiamy 3 pomysły na zagospodarowanie przedogródka.

 • Urządzanie ogrodu: jak powiększyć mały ogród

  Urządzanie ogrodu: jak powiększyć mały ogród

  Jeśli działka przeznaczona na ogród jest niewielka, możemy na niej urządzić jedynie mały ogród. Podpowiadamy jak urządzić ogród, by wydawał się większy, niż jest. Zobacz jak powiększyć ogród bez powiększania jego powierzchni.

 • Urządzanie ogrodu: jakie iglaki nadają się na suchą ziemię

  Urządzanie ogrodu: jakie iglaki nadają się na suchą ziemię

  Iglaki to rośliny chętnie sadzone w ogrodach. Iglaki można sadzić także tam, gdzie ziemia jest sucha i niezbyt urodzajna, często sadzimy w ogrodach. Podpowiadamy, jakie iglaki można posadzić na suchej ziemi.

 • Rabaty bylinowe: jak pielęgnować rabaty bylinowe cały rok

  Rabaty bylinowe: jak pielęgnować rabaty bylinowe cały rok

  Zakładając w ogrodzie rabatę bylinową trzeba wziąć pod uwagę, że aby była ona prawdziwą ozdobą naszego ogrodu, wymaga zabiegów pielęgnacyjnych. Podpowiadamy, jak pielęgnować rabaty bylinowe w poszczególne pory roku. Rabaty bylinowe: prace pielęgnacyjne wiosną, latem, jesienią i zimą.

 • Jak zmienia się ogród w kolejnych latach po jego założeniu

  Jak zmienia się ogród w kolejnych latach po jego założeniu

  Urządzając ogród musimy wziąć pod uwagę to, że posadzone w nim rośliny nie zawsze będą wyglądały tak samo. W miarę upływu lat drzewa, krzewy czy byliny będą się rozrastać i zajmować coraz więkscej miejsca. Jak będzie się zmieniał ogród w kolejnych latach po jego założeniu?

 • Rośliny szybko rosnące pomogą szybko stworzyć okazały ogród

  Rośliny szybko rosnące pomogą szybko stworzyć okazały ogród

  Jeśli zakładając ogród oczekujemy, że rośliny szybko wypełnią wolną przestrzeń, posadźmy w nim rośliny szybko rosnące. Sprawią one, że ogród będzie okazały niedługo po założeniu. podpowiadamy, jakie rośliny rosną najszybciej. Rośliny szybko rosnące do ogrodu.

 • Projekt ogrodu: co wziąć pod uwagę przy projektowaniu ogrodu

  Projekt ogrodu: co wziąć pod uwagę przy projektowaniu ogrodu

  Coraz częściej przy urządzaniu ogrodu korzystamy z usług architektów krajobrazu, którym zlecamy przygotowanie projektu ogrodu. Rolą projektanta ogrodu jest zdefiniowanie potrzeb wszystkich użytkowników ogrodu, skonfrontowanie ich z rzeczywistością i urealnienie, czyli przeprowadzenie selekcji.

 • Zakładanie ogrodu: sprytne sposoby na to, by ogród wyglądał od razu na starszy

  Zakładanie ogrodu: sprytne sposoby na to, by ogród wyglądał od razu na starszy

  Zakładając ogród sadzimy zazwyczaj niewielkie rośliny, które potrzebują czasu, aby urosnąć i wypełnić zielenią przestrzeń. Tego procesu niestety nie przyspieszymy. Są jednak sposoby, które pozwolą sprawić, żeby ogród nie sprawiał wrażenia pustego. Dowiedz się, co zrobić zanim ogród dojrzeje. Rady dla niecierpliwych.

 • Projekt ogrodu: przedogródek między ulicą a domem

  Projekt ogrodu: przedogródek między ulicą a domem

  Oto gotowy projekt zagospodarowania frontowego fragmentu działki. Zobacz, jak można ciekawie urządzić przedogródek.

Temat miesiąca
Klinkier w ogrodzie: jak można wykorzystać klinkier wokół domu
Klinkier w ogrodzie: jak można wykorzystać klinkier wokół domu’

Klinkier w ogrodzie to dobry pomysł na estetycznie urządzoną posesję. Klinkier wykorzystuje się do budowy ogrodzenia, ogrodowych murków czy ścieżek. Poznajcie doskonałe sposoby na wykorzystanie klinkieru do aranżacji ogrodu. Klinkier w ogrodzie.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper

Informacje dotyczące projektowania ogrodu. Dowiesz się jak zaprojektować ogród, gdzie można zamówić projekt ogrodu, czy warto zatrudnić projektanta ogrodu do stworzenia wymarzonego ogrodu. Znajdziesz odpowiedź: co powinien zawierać dobry projekt ogrodu i ile kosztuje zaprojektowanie ogrodu. Zobaczysz zdjęcia ogrodów, projekty ogrodów. Przeczytasz, co zrobić, by mieć pięknie i funkcjonalnie zaprojektowany ogród.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia