Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Projektowanie ogrodów

 • Aranżacja ogrodu: rośliny w ogrodzie, które oddziałują na nasze zmysły

  Aranżacja ogrodu: rośliny w ogrodzie, które oddziałują na nasze zmysły

  Warto posadzić w ogrodzie rośliny, które oddziałują na nasze zmysły: dotyk, słuch, węch. Wtedy jeszcze pełniej będziemy odczuwać piękno ogrodu. Jak urządzić ogród, by cieszył nie tylko nasze oczy? Jak usłyszeć i poczuć ogród?

 • Rabaty bylinowe: jak pielęgnować rabaty bylinowe cały rok

  Rabaty bylinowe: jak pielęgnować rabaty bylinowe cały rok

  Zakładając w ogrodzie rabatę bylinową trzeba wziąć pod uwagę, że aby była ona prawdziwą ozdobą naszego ogrodu, wymaga zabiegów pielęgnacyjnych. Podpowiadamy, jak pielęgnować rabaty bylinowe w poszczególne pory roku. Rabaty bylinowe: prace pielęgnacyjne wiosną, latem, jesienią i zimą.

 • Jak zmienia się ogród w kolejnych latach po jego założeniu

  Jak zmienia się ogród w kolejnych latach po jego założeniu

  Urządzając ogród musimy wziąć pod uwagę to, że posadzone w nim rośliny nie zawsze będą wyglądały tak samo. W miarę upływu lat drzewa, krzewy czy byliny będą się rozrastać i zajmować coraz więkscej miejsca. Jak będzie się zmieniał ogród w kolejnych latach po jego założeniu?

 • Rośliny szybko rosnące pomogą szybko stworzyć okazały ogród

  Rośliny szybko rosnące pomogą szybko stworzyć okazały ogród

  Jeśli zakładając ogród oczekujemy, że rośliny szybko wypełnią wolną przestrzeń, posadźmy w nim rośliny szybko rosnące. Sprawią one, że ogród będzie okazały niedługo po założeniu. podpowiadamy, jakie rośliny rosną najszybciej. Rośliny szybko rosnące do ogrodu.

 • Projekt ogrodu: co wziąć pod uwagę przy projektowaniu ogrodu

  Projekt ogrodu: co wziąć pod uwagę przy projektowaniu ogrodu

  Coraz częściej przy urządzaniu ogrodu korzystamy z usług architektów krajobrazu, którym zlecamy przygotowanie projektu ogrodu. Rolą projektanta ogrodu jest zdefiniowanie potrzeb wszystkich użytkowników ogrodu, skonfrontowanie ich z rzeczywistością i urealnienie, czyli przeprowadzenie selekcji.

 • Zakładanie ogrodu: sprytne sposoby na to, by ogród wyglądał od razu na starszy

  Zakładanie ogrodu: sprytne sposoby na to, by ogród wyglądał od razu na starszy

  Zakładając ogród sadzimy zazwyczaj niewielkie rośliny, które potrzebują czasu, aby urosnąć i wypełnić zielenią przestrzeń. Tego procesu niestety nie przyspieszymy. Są jednak sposoby, które pozwolą sprawić, żeby ogród nie sprawiał wrażenia pustego. Dowiedz się, co zrobić zanim ogród dojrzeje. Rady dla niecierpliwych.

 • Projekt ogrodu: przedogródek między ulicą a domem

  Projekt ogrodu: przedogródek między ulicą a domem

  Oto gotowy projekt zagospodarowania frontowego fragmentu działki. Zobacz, jak można ciekawie urządzić przedogródek.

 • Jakie rośliny nadają się na piaszczystą działkę

  Jakie rośliny nadają się na piaszczystą działkę

  Na piaszczystej działce nie urośnie każda roślina. Podpowiadamy jakie krzewy i byliny można posadzić na piaszczystej ziemi. Rośliny na piaszczyste podłoże.

 • Samodzielne projektowanie ogrodu: krok po kroku

  Samodzielne projektowanie ogrodu: krok po kroku

  Projektowanie ogrodu to nie tylko zabawa, ale także sprawdzenie swojej kreatywności, logicznego myślenia oraz umiejętności planowania w przestrzeni. Jak samodzielnie zaprojektować ogród.

 • Rośliny na pergolę: róże i powojniki

  Rośliny na pergolę: róże i powojniki

  Róże i powojniki to doskonałe rosliny do obsadzenia pergoli. Róże i powojniki mogą rosnąć obok siebie, trzeba je jedynie kontrolować i w miarę konieczności przycinać, żeby się wzajemnie nie zagłuszyły. Rośliny na pergolę: róże i powojniki.

Temat miesiąca
Urządzamy ogród różany’

Warto choć część ogrodu przeznaczyć na mały ogród różany złożony z kilkunastu krzewów i kilku odmian pnących.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper

Informacje dotyczące projektowania ogrodu. Dowiesz się jak zaprojektować ogród, gdzie można zamówić projekt ogrodu, czy warto zatrudnić projektanta ogrodu do stworzenia wymarzonego ogrodu. Znajdziesz odpowiedź: co powinien zawierać dobry projekt ogrodu i ile kosztuje zaprojektowanie ogrodu. Zobaczysz zdjęcia ogrodów, projekty ogrodów. Przeczytasz, co zrobić, by mieć pięknie i funkcjonalnie zaprojektowany ogród.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia