Pomysły na ogród

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu > Pomysły na ogród
 • Przygotowania do wiosny w ogrodzie - trzy ważne etapy wiosennej pielęgnacji ogrodu

  Przygotowania do wiosny w ogrodzie - trzy ważne etapy wiosennej pielęgnacji ogrodu

  MATERIAŁ PŁATNY

  Przygotowania do wiosny w ogrodzie zaczynamy, gdy tylko stopnieje śnieg. Aby cieszyć się pięknym ogrodem w sezonie musimy dobrze zaplanować prace pielęgnacyjne. Podpowiadamy, od czego zacząć przygotowania do wiosny w ogrodzie. Poznaj trzy najważniejsze etapy wiosennej pielęgnacji ogrodu.

 • Hortensje ogrodowe. Jak sadzić i pielęgnować hortensje w ogrodzie

  Hortensje ogrodowe. Jak sadzić i pielęgnować hortensje w ogrodzie

  MATERIAŁ PŁATNY

  Hortensje ogrodowe to jedne z najpiękniejszych kwitnących krzewów. Ich okazałe kwiatostany są prawdziwą ozdobą ogrodu. Podpowiadamy, jak sadzić i pielęgnować hortensje w ogrodzie, by zachwycały kolorowymi kwiatami!

 • Łatwe przepisy na urządzenie ogrodu

  Łatwe przepisy na urządzenie ogrodu

  Urządzanie ogrodu trzeba zacząć od rzeczy prostych i metodycznie stawiać krok za krokiem. Efektu nie uzyskamy może w jednym sezonie, ale możemy być pewni, że praca jaką włożymy w kawałek ziemi – zaowocuje. Podajemy łatwe przepisy na urządzanie ogrodu.

 • Jak pracować w ogrodzie, by uniknąć bólu pleców

  Jak pracować w ogrodzie, by uniknąć bólu pleców

  Pielęgnacja ogrodu to z jednej strony odpoczynek, ale z drugiej ciężka praca. Podpowiadamy, jak pracować w ogrodzie, by uniknąć bólu pleców i nadmiernego obciążenia kręgosłupa. Praktyczne porady: jak sadzić, pielić, przycinać, przekopywać, zbierać i podlewać, by nasz kręgosłup nie ucierpiał.

 • Aranżacja ogrodu: pomysły na rośliny przy ogrodzeniu

  Aranżacja ogrodu: pomysły na rośliny przy ogrodzeniu

  Jest wiele pomyslów na aranżację roślinną przy ogrodzeniu ogrodu. Prócz doboru roślin, ważną rolę odgrywają także materiały, z których zostało zrobione ogrodzenie. Podpowiadamy: rośliny przy ogrodzeniu ogrodu.

 • Jałowce: warunki uprawy i zastosowanie jałowców w ogrodzie

  Jałowce: warunki uprawy i zastosowanie jałowców w ogrodzie

  Jałowce to iglaki bardzo chętnie sadzone w ogrodach, przede wszystkim ze względu na ich odporność na niskie temperatury i łatwość uprawy. Mnogość odmian jałowców pozwala z kolei na tworzenie ciekawych kompozycji roślinnych. Poznaj warunki uprawy jałowców oraz zastosowanie jałowców w ogrodzie.

 • Wiciokrzewy – najpopularniejsze gatunki i odmiany wiciokrzewów do ogrodu i na balkon

  Wiciokrzewy – najpopularniejsze gatunki i odmiany wiciokrzewów do ogrodu i na balkon

  Wiciokrzewy to jedne z najpiękniejszych pnączy uprawianych w ogrodzie, na balkonie oraz tarasie. Prowadzi się je na kratownicach, trejażach, pergolach, altanach i przy ogrodzeniach. Poszczególne gatunki wiciokrzewów mają podobne wymagania i są dość łatwe w pielęgnacji. Poznaj najpopularniejsze gatunki i odmiany wiciokrzewów do ogrodu, na balkon i taras.

 • Bluszcz pospolity: zimozielone pnącze do ogrodu, na balkon, taras i do domu. Uprawa i zastosowanie bluszczu

  Bluszcz pospolity: zimozielone pnącze do ogrodu, na balkon, taras i do domu. Uprawa i zastosowanie bluszczu

  Bluszcz pospolity to popularne zimozielone pnącze, chętnie sadzone w ogrodach. Bluszcz często też uprawia się w pojemnikach na balkonach i tarasach, a także jako roślinę doniczkową we wnętrzach. Bluszcz to roślina mało wymagająca i łatwo adaptuje się na różnych stanowiskach. Dowiedz się, jakie wymagania ma bluszcz i jakie jest jego zastosowanie. Uprawa bluszczu w ogrodzie, na balkonie, tarasie i w domu.

 • Pnącza, powojniki bylinowe i niskie krzewinki jako rośliny okrywowe [WIDEO]

  Pnącza, powojniki bylinowe i niskie krzewinki jako rośliny okrywowe [WIDEO]

  Mamy takie miejsca w ogrodzie, gdzie trawnik nie rośnie dobrze. W takich zakątkach warto posadzić rośliny okrywowe, które doskonale pokryją powierzchnię. Jako rośliny okrywowe można wykorzystać pnącza, powojniki bylinowe i niskie krzewinki. Poznaj rośliny nadające się na okrywy. WIDEO

 • Ogród na skarpie: rośliny na północny stok skarpy

  Ogród na skarpie: rośliny na północny stok skarpy

  Jak zagospodarować północny stok wzgórza, na którym stoi dom? Jakie rośliny będą dobrze rosły na takim spadku terenu? Podpowiadamy, jak stowrzyć ogród na skarpie od północy.

Pomysły i inspiracje, jak zaplanować i urządzić ogród. Podpowiadamy, jakie rośliny warto posadzić w ogrodzie. Wiele pomysłów na zagospodarowanie ogrodu. Cenne wskazówki dotyczące planowania roślin w ogrodzie. Porady i wskazówki dotyczące zakładania rabat z roślin ozdobnych. Jak stworzyć kwitnące rabaty bylinowe, jak wyeksponować rośliny w ogrodzie. Znajdziesz informacje o różnych rodzajach ogrodów.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia