Pomysły na ogród

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu > Pomysły na ogród
 • WARSZAWA W KWIATACH I ZIELENI - konkurs! 30 czerwca koniec zgłoszeń!

  WARSZAWA W KWIATACH I ZIELENI - konkurs! 30 czerwca koniec zgłoszeń!

  Już tylko do 30 czerwca można nadsyłać zgłoszenia do 34. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Ogrody, ogródki czy ukwiecone balkony powalczą o tytuł najpiękniejszych w swoich kategoriach.

 • Ogród: miejsce zabawy dla dzieci. Dzieci w ogrodzie

  Ogród: miejsce zabawy dla dzieci. Dzieci w ogrodzie

  Dzieci mogą się wspaniale bawić w ogrodzie, pod warunkiem że uda się „sterować” nimi tak, by chętnie gromadziły się w wybranych przez nas, bezpiecznych miejscach. Ogród dla dzieci.

 • Jakie krzewy ozdobne wybrać do ogrodu? Krzewy o pięknych kwiatach i liściach

  Jakie krzewy ozdobne wybrać do ogrodu? Krzewy o pięknych kwiatach i liściach

  Krzewy ozdobne tworząc podstawę kompozycji ogrodu, są jednocześnie jego wielką ozdobą - szczególnie krzewy pięknie kwitnące i te o dekoracyjnych liściach. Podpowiadamy, jakie krzewy ozdobne wybrać do ogrodu. Najpopularniesjze krzewy ozdobne do ogrodu.

 • Ogród przydomowy: pomysły na aranżację małego ogrodu. ZDJĘCIA

  Ogród przydomowy: pomysły na aranżację małego ogrodu. ZDJĘCIA

  Ogrody przydomowe często są niewielkie. Radzimy, co zrobić by aranżacja ogrodu była ładna, szczególnie jeśli jest to mały ogród. Dobrze przemyślana aranżacja ogrodu to połowa sukcesu! Aranżacja małego ogrodu: ZDJĘCIA i inspiracje.

 • Łatwe przepisy na urządzenie ogrodu

  Łatwe przepisy na urządzenie ogrodu

  Urządzanie ogrodu trzeba zacząć od rzeczy prostych i metodycznie stawiać krok za krokiem. Efektu nie uzyskamy może w jednym sezonie, ale możemy być pewni, że praca jaką włożymy w kawałek ziemi – zaowocuje. Podajemy łatwe przepisy na urządzanie ogrodu.

 • Jak pracować w ogrodzie, by uniknąć bólu pleców

  Jak pracować w ogrodzie, by uniknąć bólu pleców

  Pielęgnacja ogrodu to z jednej strony odpoczynek, ale z drugiej ciężka praca. Podpowiadamy, jak pracować w ogrodzie, by uniknąć bólu pleców i nadmiernego obciążenia kręgosłupa. Praktyczne porady: jak sadzić, pielić, przycinać, przekopywać, zbierać i podlewać, by nasz kręgosłup nie ucierpiał.

 • Aranżacja ogrodu: pomysły na rośliny przy ogrodzeniu

  Aranżacja ogrodu: pomysły na rośliny przy ogrodzeniu

  Jest wiele pomyslów na aranżację roślinną przy ogrodzeniu ogrodu. Prócz doboru roślin, ważną rolę odgrywają także materiały, z których zostało zrobione ogrodzenie. Podpowiadamy: rośliny przy ogrodzeniu ogrodu.

 • Jałowce: warunki uprawy i zastosowanie jałowców w ogrodzie

  Jałowce: warunki uprawy i zastosowanie jałowców w ogrodzie

  Jałowce to iglaki bardzo chętnie sadzone w ogrodach, przede wszystkim ze względu na ich odporność na niskie temperatury i łatwość uprawy. Mnogość odmian jałowców pozwala z kolei na tworzenie ciekawych kompozycji roślinnych. Poznaj warunki uprawy jałowców oraz zastosowanie jałowców w ogrodzie.

 • Wiciokrzewy – najpopularniejsze gatunki i odmiany wiciokrzewów do ogrodu i na balkon

  Wiciokrzewy – najpopularniejsze gatunki i odmiany wiciokrzewów do ogrodu i na balkon

  Wiciokrzewy to jedne z najpiękniejszych pnączy uprawianych w ogrodzie, na balkonie oraz tarasie. Prowadzi się je na kratownicach, trejażach, pergolach, altanach i przy ogrodzeniach. Poszczególne gatunki wiciokrzewów mają podobne wymagania i są dość łatwe w pielęgnacji. Poznaj najpopularniejsze gatunki i odmiany wiciokrzewów do ogrodu, na balkon i taras.

 • Bluszcz pospolity: zimozielone pnącze do ogrodu, na balkon, taras i do domu. Uprawa i zastosowanie bluszczu

  Bluszcz pospolity: zimozielone pnącze do ogrodu, na balkon, taras i do domu. Uprawa i zastosowanie bluszczu

  Bluszcz pospolity to popularne zimozielone pnącze, chętnie sadzone w ogrodach. Bluszcz często też uprawia się w pojemnikach na balkonach i tarasach, a także jako roślinę doniczkową we wnętrzach. Bluszcz to roślina mało wymagająca i łatwo adaptuje się na różnych stanowiskach. Dowiedz się, jakie wymagania ma bluszcz i jakie jest jego zastosowanie. Uprawa bluszczu w ogrodzie, na balkonie, tarasie i w domu.

Pomysły i inspiracje, jak zaplanować i urządzić ogród. Podpowiadamy, jakie rośliny warto posadzić w ogrodzie. Wiele pomysłów na zagospodarowanie ogrodu. Cenne wskazówki dotyczące planowania roślin w ogrodzie. Porady i wskazówki dotyczące zakładania rabat z roślin ozdobnych. Jak stworzyć kwitnące rabaty bylinowe, jak wyeksponować rośliny w ogrodzie. Znajdziesz informacje o różnych rodzajach ogrodów.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia