Pomysły na ogród

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu > Pomysły na ogród
 • Jesienne nawożenie roślin w ogrodzie

  Jesienne nawożenie roślin w ogrodzie

  MATERIAŁ PŁATNY

  Jesienne nawożenie roślin w ogrodzie to obowiązkowy element prac pielęgnacyjnych pod koniec sezonu. Jesienią rośliny powoli przygotowują się do zimy, a my - poprzez jesienne nawożenie - powinniśmy zapewnić im odpowiednią ilość składników pokarmowych. Jak wygląda jesienne nawożenie roślin? Jakie nawozy mozna stosować w ogrodzie jesienią?

 • Nawożenie iglaków: kiedy i jak prawidłowo nawozić rośliny iglaste

  Nawożenie iglaków: kiedy i jak prawidłowo nawozić rośliny iglaste

  MATERIAŁ PŁATNY

  Nawożenie iglaków jest ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Iglaki, aby dobrze rosły i zdobiły nasz ogród, muszą być systematycznie zasilane. W zależności od pory roku, do nawożenia iglaków stosuje się różne nawozy. Poznaj podstawowe zasady nawożenia roślin iglastych w ogrodzie. Iglaki: nawożenie wiosną, latem i jesienią.

 • 24. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE 2016 rusza już 1 września!

  24. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE 2016 rusza już 1 września!

  MATERIAŁ PŁATNY

  24. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE już niedługo! Zapraszamy na tegoroczną edycję największej w Polsce i Europie Środkowej prezentacji roślin do ogrodów i terenów zieleni. Zieleń to życie to impreza ogrodnicza, na którą co roku czekają miłośnicy roślin i ogrodów! Nasz serwis jest patronem medialnym Wystawy.

 • Urządzanie ogrodu: jak oddzielić trawnik od rabaty

  Urządzanie ogrodu: jak oddzielić trawnik od rabaty

  Zadbany trawnik to wizytówka ogrodu. Często trawnik w ogrodzie graniczy z rabatami kwiatowymi. Podpowiadamy jak oddzielić trawnik od rabat w ogrodzie.

 • Aranżacja ogrodu. Jak kolory w ogrodzie tworzą nastrój ogrodu

  Aranżacja ogrodu. Jak kolory w ogrodzie tworzą nastrój ogrodu

  Przy aranżacji ogrodu warto zwrócić uwagę na dobór kolorystyczny roślin. Odpowiednio dobrane kolory w ogrodzie mogą zmieniać nastrój ogrodu. Podpowiadamy, jakie kolory w ogrodzie działają energetyzująco, uspokajająco i łagodząco.

 • Aranżacja ogrodu. Pomysł na kolory w ogrodzie

  Aranżacja ogrodu. Pomysł na kolory w ogrodzie

  Przy projektowaniu warto przemyśleć aranżację ogrodu pod kątem zestawień kolorystycznych i znaleźć pomysł na kolory w ogrodzie. Jakie kolory w ogrodzie zastosować? Jak dobrać rośliny, aby tworzyły harmonijną kompozycję kolorystyczną? Aranżacja ogrodu: kolory w ogrodzie.

 • Urządzanie ogrodu: feng shui w ogrodzie

  Urządzanie ogrodu: feng shui w ogrodzie

  Ogród można urządzić w różny sposób. Jednym z nich jest aranżacja ogrodu zgodnie z zasadami feng shui. Sięgnij do mądrości Wschodu i stań się człowiekiem szczęśliwym. Feng shui w ogrodzie. Urządzanie ogrodu zgodnie z zasadami feng shui.

 • Zielone ściany z roślin - rośliny chronią przed hałasem

  Zielone ściany z roślin - rośliny chronią przed hałasem

  Zielone ściany z roślin to znakomity pomysł na to, by osłonić ogród przed hałasem z zewnątrz. Wystarczy założyć wysoki żywopłot albo posadzić szybko rosnące pnącza przy ogrodzeniu, a zyskamy naturalną osłonę przed hałasem dochodzącym z ulicy.

 • Ciekawy pomysł: rośliny do wypełniania szczelin w chodnikach, schodach, murkach

  Ciekawy pomysł: rośliny do wypełniania szczelin w chodnikach, schodach, murkach

  Ciekawy pomysł do ogrodu - szczeliny w ogrodowych murkach, schodach czy ścieżkach można wypełnić roślinami. Dzięki temu ogrodowe murki, chodniki czy schody staną się atrakcyjnym elementem. Jakie rośliny najlepiej nadają się do sadzenia w szczelinach między kamieniami murka, schodów czy chodnika w ogrodzie?

 • LAWENDA uprawa. Lawenda w ogrodzie. Krzewinka na rabaty, balkony, tarasy i skalniaki

  LAWENDA uprawa. Lawenda w ogrodzie. Krzewinka na rabaty, balkony, tarasy i skalniaki

  Lawenda to ozdoba ogrodu. Uprawa lawendy wymaga starań, ale w zamian lawenda oferuje piękny wygląd i woń. Lawenda: uprawa, przycinanie, suszenie. Jak sadzić i pielęgnować lawendę w ogrodzie. Lawenda potrafi upiększać, leczyć, a nawet pomaga w gotowaniu.

Pomysły i inspiracje, jak zaplanować i urządzić ogród. Podpowiadamy, jakie rośliny warto posadzić w ogrodzie. Wiele pomysłów na zagospodarowanie ogrodu. Cenne wskazówki dotyczące planowania roślin w ogrodzie. Porady i wskazówki dotyczące zakładania rabat z roślin ozdobnych. Jak stworzyć kwitnące rabaty bylinowe, jak wyeksponować rośliny w ogrodzie. Znajdziesz informacje o różnych rodzajach ogrodów.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia