Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu > Owoce i warzywa w ogrodzie > Pomidory z ogrodu. UPRAWA POMIDORÓW w ogrodzie przydomowym: sadzimy rozsady pomidorów
Owoce i warzywa w ogrodzie

Pomidory z ogrodu. UPRAWA POMIDORÓW w ogrodzie przydomowym: sadzimy rozsady pomidorów

Pomidory można z powodzeniem uprawiać w przydomowym ogrodzie

UPRAWA POMIDORÓW w ogrodzie przydomowym: przeczytaj kiedy i jak sadzić pomidory w gruncie. Gdzie sadzić pomidory w ogrodzie? Na pomidory w ogrodzie przydomowym należy wybrać miejsce nasłonecznione. Rozsadę pomidorów sadzimy do gruntu w maju.

Uprawa pomidorów w ogrodzie przydomowym: rozsada pomidorów

Uprawa pomidorów nie jest trudna, więc jeśli tylko macie miejsce w ogrodzie posadźcie pomidory. Pomidory w ogrodzie przydomowym uprawia się zazwyczaj z rozsady. Najlepiej kupić gotową rozsadę pomidorów w sklepie lub centrum ogrodniczym. Bardzo często rozsadę pomidorów można kupić na targu bądź od lokalnych producentów. Wybierając rozsadę pomidorów do posadzenia w ogrodzie przydomowym zwróćmy uwagę na jej jakość. Rośliny powinny być jędrne, krępe (nie mogą być wybiegnięte), o dobrze wybarwionych na zielono liściach (liście nie mogą być jasnozielone lub bardzo ciemnozielone i nie mogą mieć podwiniętych brzegów oraz plam), pędy nie mogą być zgrubiałe.

Kiedy i jak sadzić pomidory w gruncie w ogrodzie

Uprawa pomidorów wymaga znajomości kliku zasad. Rozsadę pomidorów sadzimy na wcześniej przygotowane zagony. Przed posadzeniem pomidorów glebę trzeba spulchnić i zasilić nawozami. Pomidory do gruntu sadzimy po 15 maja, gdy minie już niebezpieczeństwo wiosennych przymrozków. Przed sadzeniem rozsadę pomidorów trzeba zahartować, wystawiając ją na parę godzin na zewnątrz.
Przed posadzeniem rozsady pomidorów na grządce przeznaczonej na pomidory wykopujemy dołki w rozstawie około 40 cm. Przy każdym dołku – około 10 cm od niego – wbijamy palik, do którego później przywiążemy krzew pomidora.
Rozsadę pomidorów sadzimy do wykopanych dołków nieco głębiej niż rosła w doniczce. Trzeba tylko pamiętać, aby nie obsypać ziemia dolnych liści. Sadząc pomidory należy uważać, aby korzenie nie zostały podwinięte – powinny być luźno rozłożone w dołku. Jeśli korzenie są zbyt długie, można je nieco przyciąć. Obsypujemy roślinę ziemią, dociskając ją do korzeni. Po posadzeniu pomidory należy obficie podlać, kierując zawsze strumień wody na glebę, a nie na rośliny.

UPRAWA POMIDORÓW: nawożenie. Po około dwóch tygodniach po posadzeniu pomidorów należy zastosować nawożenie nawozem mineralnym.

Więcej: POMIDORY W OGRODZIE to warto wiedzieć >>>

Autor zdjęć: photos.com
Opracowanie: redakcja serwisu
Ogrodniku przeczytaj
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Susza ale roślinki żyją

Dzisiaj zerwałam wiśnie, garść malin i kilka truskawek z naszej działeczki. Szczypiorek, sałatę...

Przeczytaj też:
Rzeżucha – wielkanocna dekoracja i cenne warzywo. Uprawa rzeżuchy w domu
Rzeżucha – wielkanocna dekoracja i cenne warzywo. Uprawa rzeżuchy w domu

Rzeżucha jest bogatym źródłem witamin. To warzywo liściaste jest popularnie uprawiane w ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia