Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Owoce i warzywa w ogrodzie

Pomidory z ogrodu. UPRAWA POMIDORÓW w ogrodzie przydomowym: sadzimy rozsady pomidorów

UPRAWA POMIDORÓW w ogrodzie przydomowym: przeczytaj kiedy i jak sadzić pomidory w gruncie. Gdzie sadzić pomidory w ogrodzie? Na pomidory w ogrodzie przydomowym należy wybrać miejsce nasłonecznione. Rozsadę pomidorów sadzimy do gruntu w maju.
Pomidory można z powodzeniem uprawiać w przydomowym ogrodzie

Pomidory można z powodzeniem uprawiać w przydomowym ogrodzie

Uprawa pomidorów w ogrodzie przydomowym: rozsada pomidorów

Uprawa pomidorów nie jest trudna, więc jeśli tylko macie miejsce w ogrodzie posadźcie pomidory. Pomidory w ogrodzie przydomowym uprawia się zazwyczaj z rozsady. Najlepiej kupić gotową rozsadę pomidorów w sklepie lub centrum ogrodniczym. Bardzo często rozsadę pomidorów można kupić na targu bądź od lokalnych producentów. Wybierając rozsadę pomidorów do posadzenia w ogrodzie przydomowym zwróćmy uwagę na jej jakość. Rośliny powinny być jędrne, krępe (nie mogą być wybiegnięte), o dobrze wybarwionych na zielono liściach (liście nie mogą być jasnozielone lub bardzo ciemnozielone i nie mogą mieć podwiniętych brzegów oraz plam), pędy nie mogą być zgrubiałe.

Kiedy i jak sadzić pomidory w gruncie w ogrodzie

Uprawa pomidorów wymaga znajomości kliku zasad. Rozsadę pomidorów sadzimy na wcześniej przygotowane zagony. Przed posadzeniem pomidorów glebę trzeba spulchnić i zasilić nawozami. Pomidory do gruntu sadzimy po 15 maja, gdy minie już niebezpieczeństwo wiosennych przymrozków. Przed sadzeniem rozsadę pomidorów trzeba zahartować, wystawiając ją na parę godzin na zewnątrz.
Przed posadzeniem rozsady pomidorów na grządce przeznaczonej na pomidory wykopujemy dołki w rozstawie około 40 cm. Przy każdym dołku – około 10 cm od niego – wbijamy palik, do którego później przywiążemy krzew pomidora.
Rozsadę pomidorów sadzimy do wykopanych dołków nieco głębiej niż rosła w doniczce. Trzeba tylko pamiętać, aby nie obsypać ziemia dolnych liści. Sadząc pomidory należy uważać, aby korzenie nie zostały podwinięte – powinny być luźno rozłożone w dołku. Jeśli korzenie są zbyt długie, można je nieco przyciąć. Obsypujemy roślinę ziemią, dociskając ją do korzeni. Po posadzeniu pomidory należy obficie podlać, kierując zawsze strumień wody na glebę, a nie na rośliny.

UPRAWA POMIDORÓW: nawożenie. Po około dwóch tygodniach po posadzeniu pomidorów należy zastosować nawożenie nawozem mineralnym.

Więcej: POMIDORY W OGRODZIE to warto wiedzieć >>>

Autor zdjęć: photos.com
Opracowanie: redakcja serwisu
NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Ogrodniku przeczytaj #
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Afryka dzika
Afryka dzika

Mój pierwszy event! Afrykańskie kwiaty, owoce, liście oraz kokosy. Wszystko nawiązujące do...

Przeczytaj też:
Aktinidia ostrolistna (mini kiwi) – uprawa. Odmiany aktinidii do uprawy sadowniczej
Aktinidia ostrolistna (mini kiwi) – uprawa. Odmiany aktinidii do uprawy sadowniczej

Z roku na rok rośnie zainteresowanie aktinidią ostrolistną jako rośliną sadowniczą. Smaczne ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia