Owoce i warzywa w ogrodzie

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu > Owoce i warzywa w ogrodzie
 • Jesienne nawożenie roślin w ogrodzie

  Jesienne nawożenie roślin w ogrodzie

  MATERIAŁ PŁATNY

  Jesienne nawożenie roślin w ogrodzie to obowiązkowy element prac pielęgnacyjnych pod koniec sezonu. Jesienią rośliny powoli przygotowują się do zimy, a my - poprzez jesienne nawożenie - powinniśmy zapewnić im odpowiednią ilość składników pokarmowych. Jak wygląda jesienne nawożenie roślin? Jakie nawozy mozna stosować w ogrodzie jesienią?

 • Nawożenie iglaków: kiedy i jak prawidłowo nawozić rośliny iglaste

  Nawożenie iglaków: kiedy i jak prawidłowo nawozić rośliny iglaste

  MATERIAŁ PŁATNY

  Nawożenie iglaków jest ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Iglaki, aby dobrze rosły i zdobiły nasz ogród, muszą być systematycznie zasilane. W zależności od pory roku, do nawożenia iglaków stosuje się różne nawozy. Poznaj podstawowe zasady nawożenia roślin iglastych w ogrodzie. Iglaki: nawożenie wiosną, latem i jesienią.

 • Uprawa warzyw - jak zapewnić odpowiednie nawodnienie

  Uprawa warzyw - jak zapewnić odpowiednie nawodnienie

  MATERIAŁ PŁATNY

  Uprawiane w ogrodach warzywa potrzebują odpowiedniej ilości wody do prawidłowego rozwoju. Podpowiadamy, jak zapewnić odpowiednią ilość wody przy uprawie warzyw.

 • Przetwory z gruszek – jakie gruszki nadają się na przetwory, co można zrobić z gruszek

  Przetwory z gruszek – jakie gruszki nadają się na przetwory, co można zrobić z gruszek

  Przetwory z gruszek robimy chętnie i gromadzimy na zimę w naszych spiżarniach. Czy wszystkie odmiany gruszek nadają sie na przetwory? Dowiedz się, jakie gruszki są najlepsze na domowe przetwory i co można z nich zrobić. Domowe przetwory z gruszek.

 • Przetwory z pomidorów – co można zrobić z pomidorów: przepisy

  Przetwory z pomidorów – co można zrobić z pomidorów: przepisy

  Przetwory z pomidorów to obowiązkowy element w spiżarniach wielu domów. Pomidory to warzywa znakomicie nadające się na różne przetwory. Z pomidorów można zrobić m.in. ketchup, przeciery, soki czy chutney, ale można je także z powodzeniem suszyć czy mrozić. Poznaj przepisy na przetwory z pomidorów.

 • Warzywa na jesienne poplony: jakie warzywa wysiewać jesienią na poplon

  Warzywa na jesienne poplony: jakie warzywa wysiewać jesienią na poplon

  Wysiew warzyw na jesienne poplony to dobry sposób na zgospodarowanie pustych grządek po zebranych pod koniec lata warzywach. Poznaj warzywa, które znakomicie nadają się na jesienne poplony.

 • Suszone śliwki – jak ususzyć śliwki domowym sposobem

  Suszone śliwki – jak ususzyć śliwki domowym sposobem

  Suszone śliwki węgierki to znakomity dodatek do wielu różnych potraw. Poznaj domowy sposób na suszenie śliwek. Jak ususzyć śliwki w domu.

 • Aronia z ogrodu - przetwory z aronii: przepisy na soki, nalewki, dżemy z aronii

  Aronia z ogrodu - przetwory z aronii: przepisy na soki, nalewki, dżemy z aronii

  Aronia to krzew o bardzo wartościowych owocach, które doskonale nadają się na różne przetwory. Jakie przetwory można zrobić z aronii? Kiedy zabiera owoce aronii na przetwory? Przepisy na przetwory z aronii: soki, nalewki, dżemy.

 • Malinotruskawka (malina ponętna) – jak uprawiać malinotruskawkę w ogrodzie

  Malinotruskawka (malina ponętna) – jak uprawiać malinotruskawkę w ogrodzie

  Malinotruskawka, czyli malina ponętna to wciąż mało znana w Polsce krzewinka rodząca smaczne owoce, które można spożywać na surowo lub wykorzystać do produkcji przetworów. Jak uprawiać malinotruskawkę w ogrodzie? Co warto wiedzieć o malinotruskawce? Malinotruskawka: uprawa w ogrodzie.

 • Porzeczkoagrest – wymagania i pielęgnacja, polecane odmiany

  Porzeczkoagrest – wymagania i pielęgnacja, polecane odmiany

  Porzeczkoagrest to mieszaniec porzeczki i agrestu. Owoce porzeczkoagrestu wyróżniają się nietypowym smakiem, są bogate w witaminy. Zaletą porzeczkoagrestu jest brak kolców oraz niewielkie wymagania uprawowe. Ten owocowy krzew nadaje się do uprawy w zasadzie w każdym ogrodzie. Poznaj wymagania porzeczkoagrestu i najlepsze odmiany. Jak pielęgnować porzeczkoagrest?

Temat miesiąca
Uprawa warzyw - jak zapewnić odpowiednie nawodnienie’

Uprawiane w ogrodach warzywa potrzebują odpowiedniej ilości wody do prawidłowego rozwoju. Podpowiadamy, jak zapewnić odpowiednią ilość wody przy uprawie warzyw.

Informacje o ogrodzie warzywnym i sadzie. Owoce i warzywa z ogrodu przydomowego i działki. Dowiesz się, jak założyć warzywnik i jakie rośliny posadzić lub posiać w ogrodzie warzywnym. Dowiesz się, jakie drzewa i krzewy owocowe nadają się do przydomowego sadu, jak pielęgnować drzewa i krzewy owocowe w ogrodzie. Pomysły na ogród warzywny. Ekologiczna uprawa warzyw w ogrodzie. Owoce i warzywa z własnego ogrodu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia