Owoce i warzywa w ogrodzie

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu > Owoce i warzywa w ogrodzie
 • Rzeżucha – wielkanocna dekoracja i cenne warzywo. Uprawa rzeżuchy w domu

  Rzeżucha – wielkanocna dekoracja i cenne warzywo. Uprawa rzeżuchy w domu

  Rzeżucha jest bogatym źródłem witamin. To warzywo liściaste jest popularnie uprawiane w domach przed Wielkanocą – służy jako tradycyjna ozdoba wielkanocnego stołu.

 • Grusze w ogrodzie - grusze letnie, jesienne, zimowe - najlepsze odmiany

  Grusze w ogrodzie - grusze letnie, jesienne, zimowe - najlepsze odmiany

  Grusze to po jabłoni najważniejsze drzewa owocowe uprawiane w przydomowych sadach. W zalęzności od terminu dojrzewania, dzielimy odmiany gruszy na letnie, jesienne i zimowe. Poznaj najlepsze odmiany grusz letnich, jesiennych i zimowych i ich zastosowanie.

 • Pasternak – uprawa, zastosowanie i przechowywanie

  Pasternak – uprawa, zastosowanie i przechowywanie

  Pasternak to warzywo korzeniowe mało znane w Polsce, czasem mylone z pietruszką, ponieważ jest do niej bardzo podobne. Wymagania uprawowe pasternaku są jednak inne. Dowiedz się, jak uprawiać pasternak w ogrodzie, kiedy zbierać korzenie pasternaku i jak je przechowywać. Uprawa pasternaku: poradnik.

   

 • Modrak morski, czyli kapusta morska – czy to warzywo? Uprawa i zastosowanie modraka morskiego

  Modrak morski, czyli kapusta morska – czy to warzywo? Uprawa i zastosowanie modraka morskiego

  Modrak morski, zwany kapustą morską, to roślina blisko spokrewniona z kalafiorem i kapustą. Podpowiadamy, jak uprawiać to mało ciekawe warzywo i jak je przyrządzać. Uprawa i zastosowanie modraka morskiego.

 • Przerywanie roślin – dlaczego trzeba przerzedzać wschody warzyw?

  Przerywanie roślin – dlaczego trzeba przerzedzać wschody warzyw?

  Przerywanie roślin to zabieg stosowany wtedy, gdy warzywa wzeszły za gęsto. Jeśli nie przerwiemy wschodów, to rośliny będą miały zbyt mało miejsca na wzrost, a co za tym idzie, plon będzie mniejszy. Przeczytaj, dlaczego trzeba przerzedzać wschody warzyw i jak to robić. Które warzywa wymagają przerywania?

 • Por, jarmuż, pietruszka, brukselka: zimowy zbiór warzyw z ogrodu warzywnego

  Por, jarmuż, pietruszka, brukselka: zimowy zbiór warzyw z ogrodu warzywnego

  Por, jarmuż, brukselka, pietruszka - to warzywa często uprawiane w ogrodzie. Czy wiecie, że te warzywa można zbierać z ogrodu także zimą? Zimowy zbiór warzyw z ogrodu warzywnego.

 • Pędzenie cebuli w domu: sposób na świeży szczypior zimą

  Pędzenie cebuli w domu: sposób na świeży szczypior zimą

  Pędzenie cebuli w domu to znakomity sposób na stały dostęp świeżego, zielonego szczypiorku zimą! Późną jesienią i zimą rzadziej na naszych stołach gości świeża zielenina. Podpowiadamy jak pędzić cebulę w domu. Zimowe pędzenie warzyw w domu.

 • Uprawa brukselki w ogrodzie. Kapusta brukselska w przydomowym warzywniku

  Uprawa brukselki w ogrodzie. Kapusta brukselska w przydomowym warzywniku

  Uprawa brukselki w ogrodzie nie jest trudna. Brukselka to warzywo kapustne chętnie spożywane, ale nadal dość rzadko uprawiane w przydomowym warzywniku. A szkoda, bo kapusta brukselska to warzywo nie tylko smaczne, ale i pełne witamin. Uprawa brukselki w ogrodzie: poradnik.

 • Choroby przechowalnicze owoców

  Choroby przechowalnicze owoców

  Choroby przechowalnicze owoców najczęściej powodowane są przez grzyby. Gdy patogeny „zaatakują”, owoce tracą swoją wartość i często nie nadają się już do spożycia. Niestety, grzyby porażają rośliny w okresie ich wegetacji, a objawy widoczne są dopiero zimą, podczas przechowywania owoców. Poznaj najczęstsze choroby przechowalnicze owoców.

 • Warzywa zimowe: jarmuż, brukselka, roszponka, endywia – jak z nimi postępować zimą

  Warzywa zimowe: jarmuż, brukselka, roszponka, endywia – jak z nimi postępować zimą

  Warzywa zimowe to takie, które można zbierać z ogrodu zimą. Zimowy zbiór warzyw wydaje się niektórym niemożliwy, a jednak są takie gatunki warzyw, które są wytrzymałe na mróz, a niskie temperatury wpływają na ich lepszy smak. Jak postępować z warzywami zbieranymi zimą?

Informacje o ogrodzie warzywnym i sadzie. Owoce i warzywa z ogrodu przydomowego i działki. Dowiesz się, jak założyć warzywnik i jakie rośliny posadzić lub posiać w ogrodzie warzywnym. Dowiesz się, jakie drzewa i krzewy owocowe nadają się do przydomowego sadu, jak pielęgnować drzewa i krzewy owocowe w ogrodzie. Pomysły na ogród warzywny. Ekologiczna uprawa warzyw w ogrodzie. Owoce i warzywa z własnego ogrodu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia