Owoce i warzywa w ogrodzie

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu > Owoce i warzywa w ogrodzie
 • Borówka brusznica – zastosowanie w kuchni i domowej apteczce

  Borówka brusznica – zastosowanie w kuchni i domowej apteczce

  Borówka brusznica rodząca jadalne owoce - błyszczące, okrągłe, czerwone jagody, które są cennym dodatkiem do potraw i przetworów, a jednocześnie wartościowym naturalnym lekiem. Poznaj właściwości i zastosowanie owoców borówki brusznicy. Kiedy zbierać i co zawierają owoce borówki? Wykorzystanie i przetwarzanie owoców borówki brusznicy.

 • Borówka brusznica – uprawa borówki w ogrodzie

  Borówka brusznica – uprawa borówki w ogrodzie

  Borówka brusznica to efektowna krzewinka, którą w ogrodzie można uprawiać zarówno dla ozdoby, jak i jadalnych owoców. Uprawa borówki nie sprawia problemów, jeśli tylko zapewni się jej optymalne warunki. Co jest ważne w uprawie i pielęgnacji borówki brusznicy w ogrodzie?

 • Kapusta ozdobna – modna roślina na rabaty i na groby

  Kapusta ozdobna – modna roślina na rabaty i na groby

  Kapusta ozdobna to jedyny gatunek kapusty uprawianej w celach dekoracyjnych. W ogrodach sadzi się ją na rabatach. Znakomicie nadaje się również do ozdabiania grobów. Jak uprawiać kapustę ozdobną w ogrodzie. Uprawa i zastosowanie kapusty ozdobnej.

 • Orzech włoski – odmiany, uprawa, sadzenie, cięcie, co można sadzić pod orzechem

  Orzech włoski – odmiany, uprawa, sadzenie, cięcie, co można sadzić pod orzechem

  Orzech włoski to popularne drzewo owocowe. Czy łatwo jest uprawiać orzech włoski w ogrodzie? Jakie warunki należy mu zapewnić? Co można sadzić pod orzechem włoskim? Poznaj odpowiedzi na te pytania i dowiedz się, jak uprawiać orzechy włoskie w ogrodzie i na działce. Odmiany, sadzenie, cięcie orzecha włoskiego.

 • Dereń jadalny – wymagania, uprawa, wykorzystanie w ogrodzie

  Dereń jadalny – wymagania, uprawa, wykorzystanie w ogrodzie

  Dereń jadalny to krzew uprawiany w ogrodzie przede wszystkim dla pozyskania owoców. Czy dereń jadalny może też być ozdobą ogrodu? Jak uprawiać i pielęgnować dereń jadalny. Wykorzystanie derenia jadalnego w ogrodzie.

 • Orzechy włoskie z ogrodu – smaczne i zdrowe owoce

  Orzechy włoskie z ogrodu – smaczne i zdrowe owoce

  Orzechy włoskie to smaczne i zdrowe owoce, wykorzystywane nie tylko w kuchni, ale także jako surowiec leczniczy. Dowiedz się, co zawierają orzechy włoskie i jakie są ich właściwości oraz zastosowanie. Olej z orzechów włoskich.

 • Kiedy najlepiej sadzić czosnek w ogrodzie. Terminy sadzenia czosnku

  Kiedy najlepiej sadzić czosnek w ogrodzie. Terminy sadzenia czosnku

  Czosnek jest często sadzony w przydomowych ogrodach warzywnych. Kiedy najlepiej sadzić czosnek w ogrodzie. Jakie są terminy sadzenia czosnku?

 • Rokitnik - owoce rokitnika. Właściwości i zastosowanie owoców rokitnika

  Rokitnik - owoce rokitnika. Właściwości i zastosowanie owoców rokitnika

  Owoce rokitnika - drobne i pomarańczowe - są prawdziwą skarbnicą witamin i innych związków działających leczniczo. Owoce rokitnika: jakie mają działanie i do czego je wykorzystywać.

 • Produkcja domowego wina: kiedy zbierać winogrona na wino, jak zrobić domowe wino

  Produkcja domowego wina: kiedy zbierać winogrona na wino, jak zrobić domowe wino

  Winogrona z ogrodu warto przeznaczyć na produkcję domowego wina. Pomimo że wino domowe można produkować z różnych owoców – od jabłek po porzeczki –  to najpopularniejsze jest wino z owoców winorośli: winogron. Podpowiadamy kiedy zbierać winogrona na wino i jak zrobić domowe wino. Domowe wino z winogron – jak je wyprodukować?

 • Zakładanie przydomowego sadu jesienią: przygotowanie gleby, sadzenie drzew i krzewów

  Zakładanie przydomowego sadu jesienią: przygotowanie gleby, sadzenie drzew i krzewów

  Jesień to dobra pora na zakładanie przydomowego sadu, panują wtedy optymalne warunki pogodowe do przyjęcia drzew i krzewów owocowych. Przed posadzeniem drzew i krzewów należy przygotować teren. Trzeba pamiętać, że sad to inwestycja długoterminowa. Aby była opłacalna, nie można dopuścić do „zmęczenia gleby”. Zakładanie przydomowego sadu jesienią – przygotowanie gleby, rozplanowanie i sadzenie drzew i krzewów owocowych

Informacje o ogrodzie warzywnym i sadzie. Owoce i warzywa z ogrodu przydomowego i działki. Dowiesz się, jak założyć warzywnik i jakie rośliny posadzić lub posiać w ogrodzie warzywnym. Dowiesz się, jakie drzewa i krzewy owocowe nadają się do przydomowego sadu, jak pielęgnować drzewa i krzewy owocowe w ogrodzie. Pomysły na ogród warzywny. Ekologiczna uprawa warzyw w ogrodzie. Owoce i warzywa z własnego ogrodu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia