Owoce i warzywa w ogrodzie

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu > Owoce i warzywa w ogrodzie
 • Uprawa warzyw - jak zapewnić odpowiednie nawodnienie

  Uprawa warzyw - jak zapewnić odpowiednie nawodnienie

  MATERIAŁ PŁATNY

  Uprawiane w ogrodach warzywa potrzebują odpowiedniej ilości wody do prawidłowego rozwoju. Podpowiadamy, jak zapewnić odpowiednią ilość wody przy uprawie warzyw.

 • Porzeczkoagrest – wymagania i pielęgnacja, polecane odmiany

  Porzeczkoagrest – wymagania i pielęgnacja, polecane odmiany

  Porzeczkoagrest to mieszaniec porzeczki i agrestu. Owoce porzeczkoagrestu wyróżniają się nietypowym smakiem, są bogate w witaminy. Zaletą porzeczkoagrestu jest brak kolców oraz niewielkie wymagania uprawowe. Ten owocowy krzew nadaje się do uprawy w zasadzie w każdym ogrodzie. Poznaj wymagania porzeczkoagrestu i najlepsze odmiany. Jak pielęgnować porzeczkoagrest?

 • Jak uprawiać winorośl w ogrodzie. Winogrona - uprawa

  Jak uprawiać winorośl w ogrodzie. Winogrona - uprawa

  Chcesz mieć winorośl w ogrodzie? Przygotowaliśmu poradnik, jak uprawiać winorośl. Winogrona z własnego ogrodu są smaczne i zdrowe. Wiele osób zastanawia się, czy w Polsce jest możliwa uprawa winorośli, a jeśli tak, to czy jej pielęgnacja nie jest zbyt kłopotliwa dla przeciętnego właściciela ogrodu.

 • Przetwory z porzeczek – kiedy zbierać porzeczki na przetwory, co można zrobić z porzeczek

  Przetwory z porzeczek – kiedy zbierać porzeczki na przetwory, co można zrobić z porzeczek

  Przetwory z porzeczek warto przygotować latem, by jesienią i zimą cieszyć się ich smakiem i korzystać z zawartych w nich witamin. Świeże porzeczki - białe, czerwone i czarne - można wykorzystać do wielu potraw, a dżemy, soki, galaretki czy nalewki  z porzeczek nie mają sobie równych! Podpowiadamy kiedy zbierać porzeczki i co mozna z nich zrobić.

 • Przetwory i dania z jabłek – kompoty, soki, dżemy z jabłek, ciasta, jabłka suszone

  Przetwory i dania z jabłek – kompoty, soki, dżemy z jabłek, ciasta, jabłka suszone

  Jabłka to najpopularniejsze rodzime owoce. Z jabłek można zrobić różne przetwory, można je także wykorzystać do przygotowania wielu potraw. Co mozna zrobic z jabłek? Potrawy i przetwory z jabłek.

 • Poziomki – uprawa poziomek w ogrodzie i na działce

  Poziomki – uprawa poziomek w ogrodzie i na działce

  Poziomka to jeden z najcenniejszych darów lasu - amatorów chętnych na spożywanie jej owoców nie brakuje. Nie negując potrzeby i przyjemności poszukania owoców podczas leśnych spacerów, roślinę warto uprawiać także w ogrodzie. Jakie warunki jej zapewnić? Odmiany, sadzenie, uprawa poziomek

 • Przetwory z jagód – soki, dżemy, konfitury z jagód, jagody mrożone

  Przetwory z jagód – soki, dżemy, konfitury z jagód, jagody mrożone

  Przetwory z jagód - pyszne dżemy, soki czy konfitury - nie są trudne do przygotowania. Świeże jagody można też wykorzystać do ciast, drożdżówek, knedli  czy pierogów. Jagody można też mrozić czy suszyć. Jakie przetwory można zrobić z czarnych jagód.

 • Rukola – modne warzywo. Jak uprawiać rukolę w ogrodzie

  Rukola – modne warzywo. Jak uprawiać rukolę w ogrodzie

  Rukola to w ostatnich latach modne warzywo liściowe. Rukole z powodzeniem mozna uprawiać w przydomowym warzywniku. Podpowiadamy, jak uprawiać rukolę w ogrodzie. Uprawa rukoli - wymagania i pielęgnacja.

 • Przetwory z truskawek – kiedy zbierać truskawki, co można zrobić z truskawek

  Przetwory z truskawek – kiedy zbierać truskawki, co można zrobić z truskawek

  Przetwory z truskawek można przygotować samodzielnie w domu. Z truskawek można zrobić dżemy, kompoty, konfitury. Można także owoce truskawek zamrozić. Przeczytaj, kiedy zbierać truskawki na przetwory i co można zrobić z truskawek.

 • Ciekawe, a mało znane gatunki i odmiany warzyw

  Ciekawe, a mało znane gatunki i odmiany warzyw

  W ogrodzie zazwyczaj uprawiamy warzywa znane i sprawdzone. Warto jednak spróbować uprawy mniej znanych, ale ciekawych warzyw. Poznaj ciekawe, a mało znane gatunki i odmiany warzyw do uprawy w przydomowym warzywniku i na działce.

Temat miesiąca
Uprawa warzyw - jak zapewnić odpowiednie nawodnienie’

Uprawiane w ogrodach warzywa potrzebują odpowiedniej ilości wody do prawidłowego rozwoju. Podpowiadamy, jak zapewnić odpowiednią ilość wody przy uprawie warzyw.

Informacje o ogrodzie warzywnym i sadzie. Owoce i warzywa z ogrodu przydomowego i działki. Dowiesz się, jak założyć warzywnik i jakie rośliny posadzić lub posiać w ogrodzie warzywnym. Dowiesz się, jakie drzewa i krzewy owocowe nadają się do przydomowego sadu, jak pielęgnować drzewa i krzewy owocowe w ogrodzie. Pomysły na ogród warzywny. Ekologiczna uprawa warzyw w ogrodzie. Owoce i warzywa z własnego ogrodu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia