Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Zakładanie ogrodu

#
Pomysł na taras: taras i patio w kształcie koła

Zadbany ogród i pięknie zaaranżowany taras coraz częściej stają się „oczkiem w głowie”. Podpowiedzią na oryginalną kompozycję takiej przestrzeni mogą ...

Mahonia pospolita – zimozielony krzew na żywopłoty, obwódki i skalniaki

Mahonia pospolita to krzew liściasty chętnie sadzony w ogrodach. Z mahonii można tworzyć niewysokie żywopłoty i obwódki, nadaje się też ...

Rozchodniki – byliny na skalniaki i rabaty bylinowe. Odmiany rozchodników: ZDJĘCIA

Rozchodniki to byliny chętnie sadzone w ogrodach. Jednym z najpopularniejszych gatunków jest rozchodnik okazały. Poznaj interesujące odmiany rozchodnika okazałego. ZDJĘCIA ...

Projektowanie ogrodów

#
  • Opisz swój DOM MARZEŃ i wygraj atrakcyjną nagrodę [KONKURS]

    Opisz swój DOM MARZEŃ i wygraj atrakcyjną nagrodę [KONKURS]

    Redakcja Muratora chce rozpocząć dyskusję o wizji domu przygotowanego na kolejne dekady. W jakim domu chcielibyście mieszkać? Co będzie w nim najważniejsze? Jak go urządzicie? Zapraszamy Was do wypełnienia ankiety i odpowiedzi na pytania jaki powinien być mój dom w 2021 roku? Nagrody czekają!

Pomysły na ogród

#

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
Hiacynty pachną wiosną w naszych mieszkaniach

Hiacynty to jedne z najpopularniejszych roślin cebulowych kwitnących wiosną. Pięknie wyglądają zarówno w ogrodzie, jak i we wnętrzach: jako kwiaty cięte w wazonach bądź uprawiane w doniczkach.

Storczyk Dendrobium: uprawa w domu. Jak pielęgnować storczyki Dendrobium

Storczyki z rodzaju Dendrobium mają szczególne wymagania uprawowe. Podpowiadamy jak pielęgnować storczyki Dendrobium uprawiane w domu. Uprawa storczyków Dendrobium w domu.

Skalniaki: rośliny i kamienie w ogrodowej kompozycji

Skalniaki to popularne elementy ogrodu. Na skalniakach dobrze się komponują rośliny obok kamieni. Warto więc znaleźć miejsce w ogrodzie na skalniak, choćby niewielki.

Pomysł na obsadzenie trójkątnego fragmentu ogrodu

Jak ciekawie zaprojektować fragment ogrodu o kształcie trójkąta?

  • Lawenda

    Posadziłam lawendę w donicy na balkonie. Czy mam ją obciąć przed zimą, czy wiosną. Czym najlepiej okryć ją na zimę? Na jaką wysokość obcinać gałązki i czy mogę je wsadzić obok, żeby ...

Temat miesiąca
Jak założyć żywopłot w ogrodzie?’

Żywopłot to inwestycja na długie lata, dlatego zakładanie żywopłotu wymaga odpowiedniego przygotowania. Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu żywopłotu?

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Majowy dzionek
Majowy dzionek

TULIPANOWO.

Ogrodniku przeczytaj #
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © MURATOR S.A. 2008-2014 | Design by MURATOR Multimedia | Hosted by SuperMedia