Zakładanie ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu
Urządzanie ogrodu: feng shui w ogrodzie

Ogród można urządzić w różny sposób. Jednym z nich jest aranżacja ogrodu zgodnie z zasadami feng shui. Sięgnij do mądrości ...

Taras i ogród podziwiaj z salonu – otwieramy dom na ogród. Duże okna tarasowe

Ciekawie urządzony i wypełniony roślinnością taras oraz przydomowy ogród można podziwiać przez duże okna tarasowe. Warto otworzyć dom na ogród ...

Rewolucja w nawadnianiu roślin: jak uchronić się przed suszą

Rośliny do życia potrzebują wody, dlatego podlewanie roślin to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, o którym musimy pamiętać przez cały ...

Projektowanie ogrodów

Pomysły na ogród

 • Aranżacja ogrodu. Pomysł na kolory w ogrodzie

  Aranżacja ogrodu. Pomysł na kolory w ogrodzie

  Przy projektowaniu warto przemyśleć aranżację ogrodu pod kątem zestawień kolorystycznych i znaleźć pomysł na kolory w ogrodzie. Jakie kolory w ogrodzie zastosować? Jak dobrać rośliny, aby tworzyły harmonijną kompozycję kolorystyczną? Aranżacja ogrodu: kolory w ogrodzie.

 • Tuje 'Smaragd' żółkną

  Witam. Na samym początku września wsadziłem około 300 sztuk tui 'Smaragd'. Po miesiącu wyglądaja tak, jak  na zdjęciach. W momencie zakupu tuje były ładne i zielone, miałem ich ponad 600 sztuk (resztę ...

Owoce i warzywa w ogrodzie

Ogródek ziołowy

 • Wierzba – właściwości lecznicze i zastosowanie produktów z wierzby

  Wierzba – właściwości lecznicze i zastosowanie produktów z wierzby

  Wierzba to roślina, która wykazuje wiele właściwości leczniczych, jednak najbardziej jest znana jako roślinna aspiryna, która obniża gorączkę i zmniejsza stan zapalny. Jakie jeszcze działanie ma wierzba? Poznaj właściwości lecznicze wierzby i zastosowanie produktów z wierzby.

Szkodniki roślin i choroby roślin

 • Bonsai: jakie choroby i szkodniki atakują drzewka bonsai

  Bonsai: jakie choroby i szkodniki atakują drzewka bonsai

  Drzewka bonsai, podobnie jak inne rośliny, są atakowane przez choroby i szkodniki. Dowiedz się, jakie są objawy najczęstszych chorób bonsai i jakie szkodniki najczęściej atakują bonsai. Jak zwalczać choroby i szkodniki bonsai?

Gwiazda betlejemska: co zrobić, by cieszyć się poinsecją długi czas

Poinsecja, zwana też gwiazdą betlejemską, to prawdziwa ozdoba wnętrz w okresie Bożego Narodzenia. Podpowiadamy, co zrobić aby poinsecja jak najdłużej dekorowała nasz dom. Kilka cennych rad na temat pielęgnacji gwiazdy betlejemskiej.

Storczyk Cymbidium - uprawa w domu. Jak pielęgnować Cymbidium

Cymbidium to jeden z popularnych rodzajów storczyków, które można z powodzeniem uprawiać w domu jako roślinę doniczkową. Cymbidium pochodzi z podnóża Himalajów i dlatego lubi chłodne warunki uprawy.

CYPRYSIK uprawa i pielęgnacja. Poznaj cyprysiki – cyprysik Lawsona, cyprysik groszkowy, cyprysik tępołuskowy

Cyprysik podbił nasze ogrody. Cyprysiki to jedne z chętniej sadzonych w ogrodach iglaków. Cyprysik uprawa i prezentacja najciekawszych odmian, m.in. cyprysik Lawsona, cyprysik groszkowy, cyprysik tępołuskowy - japoński.

Tytoń ozdobny: uprawa. Jak uprawiać i kiedy siać tytoń ozdobny

Tytoń ozdobny to roślina jednoroczna o ozdobnych kwiatach, chętnie uprawiana w ogrodach. Podpowiadamy jak uprawiać tytoń ozdobny. Tytoń ozdobny: uprawa.

Roślina tygodnia
Bukiet wiosenno-letni
Bukiet wiosenno-letni

Wiosenno-letni bukiet :) Ze znalezionych skarbów. Już niedługo zaczyna się sezon na...

Ogrodniku przeczytaj
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia