Zakładanie ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu
Nowoczesny ogród – projekt i wyposażenie

Przy tworzeniu nowoczesnego ogrodu warto kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Zgodnie z jedną z nich w nowoczesnych ogrodach bardzo dobrze ...

Modne murki gabionowe PetraZen – dobry pomysł na ogrodzenie

Murki gabionowe cieszą się coraz większą popularnością ze względu na oryginalny wygląd oraz wiele możliwości zastosowania. Poznaj murek gabionowy PetraZen ...

Oświetlenie ogrodu i tarasu po zmroku: wybieramy modne lampy do ogrodu

Oświetlenie ogrodu i tarasu po zmroku nie tylko ułatwia poruszanie się osób przebywających na zewnątrz domu, ale także pozwala wydobyć ...

Projektowanie ogrodów

Pomysły na ogród

  • Warszawa w kwiatach i zieleni - konkurs!

    Warszawa w kwiatach i zieleni - konkurs!

    15. maja ruszył konkurs "Warszawa w kwiatach i zieleni"! Kilkaset ogrodów i ogródków, pół tysiąca doniczkowych kwiatów do adoptowania, 30 tysięcy papierowych toreb, które zastąpią nieekologiczne foliowe reklamówki, warsztaty. Konkurs, zapoczątkowany jeszcze przez Stefana Starzyńskiego, wyrasta na największą w Polsce akcję związaną z naturą, ogrodnictwem i ekologią.

  • Brązowienie igieł cisa

    Bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu choroby mojego biednego cisa. Mąż zafundował mi duże drzewko, jednak było ono już brazowiejące. To jest jakby przeplatanka: gałązka brązowa, końce zielone, chociaż różnie z tym ...

Owoce i warzywa w ogrodzie

Szkodniki roślin i choroby roślin

Palma hawajska – modna roślina doniczkowa

Palma hawajska to egzotyczna roślina, która u nas jest uprawiana jako roślina doniczkowa we wnętrzach. Jej charakterystyczny wygląd i dekoracyjne liście sprawiają, że w oststnim czasie staje się coraz modniejsza. Dowiedz się, jakie warunki należy zapewnić palmie hawajskiej w domowej uprawie. Jak pielęgnować palmę hawajską?

Szkodniki storczyków: wełnowce, wciornastki, przędziorki, mszyce, mączlik. Zwalczanie szkodników storczyków

Na storczykach uprawianych w domach mogą pojawić się szkodniki, których żerowanie znacznie osłabia rośliny. Poznaj najczęściej występujące na storczykach szkodniki roślin i sprawdź, jak je zwalczać. Szkodniki storczyków: wełnowce, przędziorki, mszyce, mączlik - objawy żerowania i zwalczanie.

Miskanty – imponujące trawy ozdobne. Uprawa miskantów w ogrodzie

Miskanty należą do najbardziej dekoracyjnych traw ozdobnych uprawianych w ogrodach. Podpowiadamy jak uprawiać miskanty. Uprawa miskantów: sadzenie i pielęgnacja. Trawy ozdobne: miskanty.

Propozycja obsadzenia wąskiego i długiego fragmentu ogrodu

Najtrudniejsze do zagospodarowania zazwyczaj wydają się wąskie i długie fragmenty ogrodu. Jeszcze gorzej jest, gdy kończą się nagle ślepą ścianą budynku postawionego w granicy działki.

ten sezon uważam za udany mimo.

Ten sezon uważam za udany, cukinie nam pięknie obrodziły: mieliśmy żółte i zielone. A nawet...

Ogrodniku przeczytaj
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia