Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Zakładanie ogrodu

Jak wybrać biurko dla dziecka: PORADNIK

Jak wybrać idealne biurko dla dziecka? Im bliżej początku roku szkolnego, tym wybór odpowiedniego biurka bardziej spędza sen z powiek ...

Liliowce – odmiany. Poznaj piękne odmiany liliowców

Liliowce to byliny o efektownych kwiatach, które możemy podziwiać przez całe lato. Warto posadzić liliowce w ogrodzie, bo są to ...

Roślinne nowości: drzewa i krzewy owocowe do uprawy w pojemnikach

Właściciele balkonów i tarasów stale poszukują roślinnych nowości do uprawy w pojemnikach. Wśród tych roślin coraz większym zainteresowaniem cieszą się ...

Projektowanie ogrodów

Pomysły na ogród

  • Floksy porażone mączniakiem i plamistością

    Dzień dobry! Mam kilka ulubionych floksów, które przez zaniedbanie zostały totalnie porażone mączniakiem i plamistością (tak mi się wydaje). Ponieważ i tak wymagały zmiany stanowiska, wykopałam wszystkie, poobcinałam łodygi, zostawiając 10 cm ...

Owoce i warzywa w ogrodzie

Szkodniki roślin i choroby roślin

  • Jak zwalczać szkodniki i choroby roślin w ogrodzie

    Jak zwalczać szkodniki i choroby roślin w ogrodzie

    Pielęgnując rośliny, powinniśmy regularnie przeglądać cały ogród. Jeśli zobaczymy liście chore, żółknące, z plamami lub poskręcane, to znak, że rośliny zostały zaatakowane przez choroby lub szkodniki. Jak zwalczać szkodniki i choroby roślin?

Doniczkowe azalie. AZALIA w doniczce: czy można ją posadzić w ogrodzie

AZALIA w doniczce: pielęgnacja. Piękne kwiaty azalii doniczkowych często wykorzystujemy do ozdabiania wnętrz. Czy azalie doniczkowe, które kupuje się w kwiaciarniach, można przesadzić do ogrodu? Co zrobić, by azalie w doniczce ponownie zakwitły.

Storczyk Cattleya – królowa orchidei. Uprawa storczyka Cattleya w domu

Storczyki Cattleya zasługują na uwagę i warto je mieć w swojej kolekcji storczykowej. Storczyki Cattleya dobrze sobie radzą w warunkach uprawy na parapecie, o ile spełnimy ich podstawowe wymagania.

Pomysł na zmysłowy zakątek w ogrodzie

Fragment ogrodu przylegający do ogrodzenia i osłonięty z dwóch stron zwartą ścianą drzew i krzewów wydał się idealny do urządzenia tam miejsca, w którym można przysiąść na chwilę i uspokoić rozbiegane myśli.

Ogród monokolorystyczny

Aby stworzyć wyjątkowy, wyróżniający się spośród innych ogród, możemy zabawić się barwą i zaprojektować ogród monokolorystyczny.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Róże
Róże

Róże, królowe kwiatów. Dla jednych oklepane, dla mnie zawsze będą piekne,...

Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia