Zakładanie ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu
Geomata - dobry sposób stabilizacji podłoża przy urządzaniu ogrodu

Geomata to produkt przydatny przy zakładaniu ogrodu - wykorzystywana jest do stabilizacji podłoża, umożliwiając ochronę gruntu przed destrukcyjnym działaniem wody ...

Nowoczesny ogród – projekt i wyposażenie

Przy tworzeniu nowoczesnego ogrodu warto kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Zgodnie z jedną z nich w nowoczesnych ogrodach bardzo dobrze ...

Nowoczesne nawierzchnie do ogrodu: dlaczego warto wybrać nawierzchnie betonowe

Wybierz nowoczesne nawierzchnie do ogrodu. Betonowe nawierzchnie wpisujące się w stylistykę nowoczesnej architektury są nadal bardzo na czasie. Wiąże się ...

Projektowanie ogrodów

Pomysły na ogród

  • 25. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE 2017. ODETCHNIJ ZIELENIĄ!

    25. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE 2017. ODETCHNIJ ZIELENIĄ!

    ODETCHNIJ ZIELENIĄ – pod takim hasłem w dniach 31 sierpnia-2 września 2017 r. w EXPO XXI w Warszawie odbędzie się jubileuszowa 25. edycja Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE. Już dziś zapraszamy na tę niezwykłą ogrodniczą imprezę, która co roku gromadzi miłośników roślin i ogrodów! Nasz serwis jest patronem medialnym Wystawy.

  • Rododendron marnieje: młode liście opadają

    Pięknie kwitnący wiosną rododendron zaczął marnieć: od młodych zawiązków liście zwijają się i opadają. Na te objawy zastosowałam preparat "THUJA" firmy SUBSTRAL - bez skutku. Co mogę zrobić, by uratować roślinę? Z góry ...

Szkodniki roślin i choroby roślin

Kwiaty doniczkowe kwitnące zimą. Poradnik: gdzie i jak kupować rośliny doniczkowe kwitnące zimą

Zimą chętnie kupujemy kwitnące rośliny doniczkowe, które rozweselają nasze wnętrza. Podpowiadamy gdzie i jak kupować kwiaty doniczkowe kwitnące zimą.

Storczyk Cambria – domowa uprawa i pielęgnacja

Storczyk Cambria z powodzeniem może być uprawiany w domu. Przy prawidłowej pielęgnacji, storczyki Cambria mogą systematycznie i obficie kwitnąć, wydając kwiaty nawet dwa razy w roku. Podpowiadamy zatem jak powinna wyglądać domowa uprawa i pielęgnacja storczyków Cambria.

Najpopularniejsze byliny cieniolubne. Jakie byliny nadają się do cienia

W cienistych miejscach w ogrodzie z powodzeniem można sadzić byliny cieniolubne, które dobrze rosną na stanowiskach zacienionych. Poznaj najpopularniejsze byliny cieniolubne polecane do ogrodów.

Derenie - znane krzewy ozdobne. Polecane gatunki dereni do ogrodu

Derenie to jedne z najpopularniejszych krzewów ozdobnych. Gatunki dereni różnią się m.in. wysokością, pokrojem i barwą liści. Poznaj gatunki dereni polecane do sadzenia w ogrodach.

Roślina tygodnia
Mimozami jesień się zaczyna...
Mimozami jesień się zaczyna...

Witam! Już jesień, która wcale nie musi być smutna i przygnębiająca - może być pogodna,...

Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia