Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Zakładanie ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu
Kwiaty w zimowym ogrodzie – jakie drzewa i krzewy kwitną zimą w ogrodzie

Zimowy ogród także może być atrakcyjny. Aby cieszyć się pięknym ogrodem także w zimowe miesiące, wystarczy posadzić w nim rośliny, ...

Pnącza o kolorowych liściach - dobry pomysł na aranżację ogrodu

Wśród licznych gatunków pnączy sadzonych w ogrodach, na szczególną uwagę zasługują pnącza o kolorowych liściach. Z pnączy o kolorowych liściach ...

Drzewa i krzewy o ozdobnej korze – dobry pomysł na aranżację ogrodu

Drzewa i krzewy o ozdobnej korze to ciekawy pomysł na aranżację ogrodu. Zaletą roślin o ozdobnej korze jest ich atrakcyjność ...

Projektowanie ogrodów

Pomysły na ogród

 • Ogród wertykalny – jak założyć ogród wertykalny w domu

  Ogród wertykalny – jak założyć ogród wertykalny w domu

  Ogród wertykalny do ciekawy sposób dekoracji wnętrz roślinami. Niewielki ogród wertykalny możemy z powodzeniem założyć samodzielnie. Podpowiadamy, jak założyć ogród wertykalny w domu. Zakładanie ogrodu wertykalnego – poradnik.

 • Rododendron: żółkną liście

  Na 9-letnim rododendronie najpierw część liści jaśniała, wyraziste stawały się "żyłki", a potem gwałtownie liście zaczęły żółknąć. Każdego dnia coraz więcej. Stosowałam dwukrotnie Amistar, do korzeni, wczoraj mocno i dokładnie liście zrosiłam ...

Ogródek ziołowy

 • Majeranek ogrodowy - właściwości lecznicze i zastosowanie majeranku

  Majeranek ogrodowy - właściwości lecznicze i zastosowanie majeranku

  Majeranek ogrodowy to roślina lecznicza o szerokim zastosowaniu. Majeranek jest stosowany między innymi na poprawę trawienia czy trądzik. Ale majeranek ogrodowy to również bardzo popularna aromatyczna przyprawa. Poznaj właściwości lecznicze majeranku ogrodowego i jego zastosowanie w ziołolecznictwie i kuchni.

Szkodniki roślin i choroby roślin

Ogród wertykalny – jak założyć ogród wertykalny w domu

Ogród wertykalny do ciekawy sposób dekoracji wnętrz roślinami. Niewielki ogród wertykalny możemy z powodzeniem założyć samodzielnie. Podpowiadamy, jak założyć ogród wertykalny w domu. Zakładanie ogrodu wertykalnego – poradnik.

Storczyk Dendrobium: uprawa w domu. Jak pielęgnować storczyki Dendrobium

Storczyki z rodzaju Dendrobium mają szczególne wymagania uprawowe. Podpowiadamy jak pielęgnować storczyki Dendrobium uprawiane w domu. Uprawa storczyków Dendrobium w domu.

Ogród na skarpie: jałowce płożące i tawuła japońska umacniają stok

Zakładając ogród na stoku należy wybrać rośliny, które rozrastając się będą umacniać skarpę. Muszą to być gatunki i odmiany o małych wymaganiach siedliskowych.

Pnącza - nowości z wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE 2015 [ZDJĘCIA]

Co roku na rynku pojawia się wiele nowych roślin. Wśród nich są także pnącza. Poznajcie ozdobne pnącza, które zostały zgłoszone do Konkursu Roślin NOWOŚCI na tegorocznej Wystawie ZIELEŃ TO ŻYCIE. Nowości roślinne: pnącza. ZDJĘCIA

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
z Wizytą w Łazienkach
z Wizytą w Łazienkach

Ostatnio zwiedzałam Łazienki. Zrobiłam wiele fotografii kwotnących tam roślin, wiecie co to za...

Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia