Zakładanie ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu
Zakładanie ogrodu: sprytne sposoby na to, by ogród wyglądał od razu na starszy

Zakładając ogród sadzimy zazwyczaj niewielkie rośliny, które potrzebują czasu, aby urosnąć i wypełnić zielenią przestrzeń. Tego procesu niestety nie przyspieszymy. ...

Etapy zakładania ogrodu - etap 1: projektowanie ogrodu

Pierwszym etapem zakładanie ogrodu jest przygotowanie projektu ogrodu. Ogród możemy zaprojektować samodzielnie albo skorzystać z usług projektanta ogrodów. Urządzanie ogrodu.

3 kroki do dobrego przygotowania ziemi w ogrodzie

Tajemnica pięknego ogrodu leży w jakości gleby. Jeszcze przed posadzeniem roślin zatroszczmy się o dobre przygotowanie podłoża. Jak dobrze przygotować ...

Projektowanie ogrodów

Pomysły na ogród

 • Nawożenie kwiatów w ogrodzie. Jak nawozić przydomowy kwietnik oraz róże?

  Nawożenie kwiatów w ogrodzie. Jak nawozić przydomowy kwietnik oraz róże?

  Nawożenie kwiatów w ogrodzie to niezbędny zabieg pielęgnacyjny. Tylko dobrze odżywione rośliny będą obficie i długo kwitły. Dlatego jeśli chcemy cieszyć się pięknymi kwiatami w ogrodzie, trzeba odpowiednio je nawozić. Podpowiadamy, jakie nawozy zastosować do nawożenia róż i innych ozdobnych krzewów, kwitnących roślin cebulowych, bylin i roślin jednorocznych. Nawożenie kwiatów w ogrodzie - poradnik.

 • Szpeciele na liściach winorośli

  W ogródku przydomowym mam od kilkunastu lat kilka krzewów winogron, które przez odkładanie rozmnożyłem. Co roku obficie owocują. Na jednym z krzewów - trzyletnim - który dotąd nie owocował, ukazały się na liściach zobrazowane ...

Owoce i warzywa w ogrodzie

 • Nawożenie drzew i krzewów owocowych oraz warzyw w przydomowym ogrodzie i na działce

  Nawożenie drzew i krzewów owocowych oraz warzyw w przydomowym ogrodzie i na działce

  Nawożenie drzew i krzewów owocowych oraz warzyw uprawianych w naszych ogrodach i na działkach to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Aby cieszyć się obfitymi zbiorami owoców i warzyw z własnego ogrodu, trzeba właściwie nawozić rosliny. Podpowiadamy, jakie nawozy zastosować do nawożenia drzew i krzewów owocowych oraz warzyw.

Ogródek ziołowy

Szkodniki roślin i choroby roślin

Ceropegia Wooda: łatwa w uprawie roślina doniczkowa o zwisających pędach

Ceropegia Wooda to ciekawa roślina doniczkowa o długich, zwisających pędach i dekoracyjnych liściach. Ceropegia: uprawa i pielęgnacja w domu.

Storczyk Vanda: orchidea o ozdobnych kwiatach i korzeniach

Storczyk Vanda jest coraz częściej uprawiany w naszych mieszkaniach jako roślina doniczkowa. Storczyk Vanda ma bardzo dekoracyjne kwiaty, ale jej ozdobą są także zwisające korzenie.

Zaciszne miejsce wypoczynku: podest z drewna otoczony roślinami

Nawet na niewielkiej przestrzeni można urządzić przytulny zakątek do wypoczynku. Podest z drewna egzotycznego otoczony jest masą roślin. Oto ciekawy pomysł na miejsce wypoczynku w ogrodzie.

Aranżacja ogrodu - trawy ozdobne. Sadzenie i pielęgnacja traw ozdobnych w ogrodzie

Trawy ozdobne w ogrodzie to modne elementy aranżacji ogrodu. Trawy ozdobne często stają się głównym elementem kompozycji ogrodowej. Podpowiadamy: sadzenie traw ozdobnych, pielęgnacja traw ozdobnych w ogrodzie.

Roboty ogródkowe
Roboty ogródkowe

Bardzo pracowity okres dobiega końca i to nie ze względu na wykonanie wszystkich zaplanowanych...

Ogrodniku przeczytaj
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia