Zakładanie ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu
Urządzanie ogrodu: feng shui w ogrodzie

Ogród można urządzić w różny sposób. Jednym z nich jest aranżacja ogrodu zgodnie z zasadami feng shui. Sięgnij do mądrości ...

Etapy zakładania ogrodu - etap 1: projektowanie ogrodu

Pierwszym etapem zakładanie ogrodu jest przygotowanie projektu ogrodu. Ogród możemy zaprojektować samodzielnie albo skorzystać z usług projektanta ogrodów. Urządzanie ogrodu.

Urządzanie ogrodu: ciekawe byliny o ozdobnych liściach

W każdym ogrodzie byliny stanowią wartościowy element kompozycji rabatowych. Warto wykorzystać je przy urządzaniu ogrodu. Poznaj ciekawe byliny ozdobne z ...

Projektowanie ogrodów

  • Zasady urządzania małego ogrodu

    Zasady urządzania małego ogrodu

    Jak urządzić mały ogród? Czy jest możliwe urządzenie ładnego, kameralnego i funkcjonalnego ogrodu na małej powierzchni? Aranżacja małego ogrodu, rośliny do małego ogrodu. Zasady urządzania małego ogrodu - poradnik.

Owoce i warzywa w ogrodzie

  • Borówka brusznica – zastosowanie w kuchni i domowej apteczce

    Borówka brusznica – zastosowanie w kuchni i domowej apteczce

    Borówka brusznica rodząca jadalne owoce - błyszczące, okrągłe, czerwone jagody, które są cennym dodatkiem do potraw i przetworów, a jednocześnie wartościowym naturalnym lekiem. Poznaj właściwości i zastosowanie owoców borówki brusznicy. Kiedy zbierać i co zawierają owoce borówki? Wykorzystanie i przetwarzanie owoców borówki brusznicy.

Ogródek ziołowy

Szkodniki roślin i choroby roślin

Pielęgnacja drzewek bonsai rosnących na zewnątrz (outdoor)

Drzewka bonsai rosnące na zewnątrz (outdoor) wymagają znacznie więcej uwagi niż inne rośliny doniczkowe. Oprócz odpowiedniego stanowiska, trzeba zapewnić im stały dostęp do wody. Jak pielęgnować bonsai rosnące na zewnątrz.

Storczyk Cattleya – królowa orchidei. Uprawa storczyka Cattleya w domu

Storczyki Cattleya zasługują na uwagę i warto je mieć w swojej kolekcji storczykowej. Storczyki Cattleya dobrze sobie radzą w warunkach uprawy na parapecie, o ile spełnimy ich podstawowe wymagania.

Wąski ogródek: jak zagospodarować wąski pas wzdłuż elewacji budynku

Zagospodarowanie stosunkowo wąskiego pasa terenu wzdłuż elewacji domu nie jest proste, szczególnie wtedy, gdy ziemia w tym miejscu jest sucha i piaszczysta. Jeżeli nie mamy w planie inwestowania w wymianę podłoża, trzeba do nasadzeń wybrać rośliny mało wymagające i odporne na okresową suszę.

Aranżacja ogrodu: wąski ogród. Jak urządzić wąskie fragmenty ogrodu

Pomysł na wąski ogród. Dobra aranżacja ogrodu i zagospodarowanie działki, pozwala wykorzystać nawet jej małe i wąskie, pozornie bezużyteczne fragmenty. Zobacz, jak zaprojektować wąski i mały ogród, jakie wybrać rośliny do aranżacji wąskiego ogrodu.

Temat miesiąca
Ogród na Święta Bożego Narodzenia’

Boże Narodzenie to czas szczególny. Na ten okres ozdabiamy odświętnie nasze domy. Warto także zadbać o świąteczną dekorację ogrodu.

Kompozycje na grób
Kompozycje na grób

Zbliżają się zaduszki.. Wrto już teraz pomyśleć o kompozycjach nagrobnych. Ostatnio miałam okazję...

Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia