Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Zakładanie ogrodu

#
Rabaty podwyższone - dobry pomysł do małego ogrodu

Jeżeli chcemy urozmaicić otoczenie domu, wprowadzając w nim równocześnie ład i harmonię, załóżmy rabaty podwyższone. To praktyczne rozwiązanie, które sprawdza ...

Dzieci i ogród. Kącik zabaw dla dzieci w ogrodzie

Jeśli powierzchnia ogrodu na to pozwala, warto w ogrodzie wydzielić kącik zabaw dla dzieci. Należy uwzględnić wiek dzieci i to, ...

Ogród w stylu japońskim: jak urządzić ogród w stylu japońskim. ZDJĘCIA

Ogrody w stylu japońskim są coraz popularniejsze. Podpowiadamy jak urządzić ogród, by nawiązywał do stylu japońskich ogrodów. Charakterystyczne cechy ogrodu ...

Projektowanie ogrodów

#
 • Pies w ogrodzie - jak chronić rośliny przed psem

  Pies w ogrodzie - jak chronić rośliny przed psem

  I ogród cały, i pies szczęśliwy...czyli jak chronić rośliny przed naszymi pupilami. Rozwiązania, które powinniśmy zastosować w naszym ogrodzie, aby pies nie niszczył roślin. Pies w ogrodzie.

Pomysły na ogród

#
 • Żółknący liść storczyka

  Wyjeżdżam na tydzień, jednak martwi mnie żółknący liść mojego storczyka. Roślina była podlana około tygodnia temu, i zastanawiam się, czy pozostawić ją na kolejny tydzień, czy też podlać ją dzisiaj. Ponadto zastanawia ...

Owoce i warzywa w ogrodzie

#

Ogródek ziołowy

#
 • Uprawa ziół w ogrodzie: sadzenie i pielęgnacja

  Uprawa ziół w ogrodzie: sadzenie i pielęgnacja

  Jeśli mamy w ogrodzie trochę wolnego miejsca, załóżmy tam ogród ziołowy. Zioła wypełnią ogród aromatem i przydadzą się w kuchni, są łatwe w uprawie i bardzo dekoracyjne. Uprawa ziół w ogrodzie.

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
 • Jak walczyć ze ślimakami w ogrodzie

  Jak walczyć ze ślimakami w ogrodzie

  W ogrodzie możemy spotkać ślimaki skorupkowe, jak winniczek, ślimak gajowy, ogrodowy, zaroślowy, zaroślarka pospolita, oraz ślimaki nagie – pomrowy, pomrowiki i śliniki. Jak walczyć ze ślimakami w ogrodzie.

Pomarańcze, cytryny i mandarynki w doniczkach. Uprawa cytrusów w domu

Uprawa cytrusów w domu nie jest trudna. Wystarczy trochę starań, by cieszyć się wspaniałymi drzewkami cytrynowymi, mandarynkowymi, pomarańczowymi lub grejpfrutowymi.

Storczyk Phalaenopsis – co zrobić gdy storczyk przekwitnie?

Phalaenopsis to najpopularniejszy gatunek storczyka uprawiany w naszych mieszkaniach. Podpowiadamy co zrobić, gdy Phalaenopsis przekwitnie. Storczyk Phalaenopsis po przekwitnięciu.

Projekt ogrodu w stylu swobodnym

Ten projekt ogrodu jest utrzymany jest w stylu swobodnym, z akcentami nawiązującymi do ogrodów orientalnych.

Grupy powojników – charakterystyka grup clematisów i ich i zastosowanie

Powojniki (clematisy) to jedne z najpopularniejszych kwitnących pnączy ogrodowych. Poznaj charakterystykę grup clematisów i ich zastosowanie.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Po przerwie
Po przerwie

Zmiany wymuszone bambusem

Ogrodniku przeczytaj #
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia