Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Zakładanie ogrodu

#
Pomysł na taras: taras i patio w kształcie koła

Zadbany ogród i pięknie zaaranżowany taras coraz częściej stają się „oczkiem w głowie”. Podpowiedzią na oryginalną kompozycję takiej przestrzeni mogą ...

Mahonia pospolita – zimozielony krzew na żywopłoty, obwódki i skalniaki

Mahonia pospolita to krzew liściasty chętnie sadzony w ogrodach. Z mahonii można tworzyć niewysokie żywopłoty i obwódki, nadaje się też ...

Rozchodniki – byliny na skalniaki i rabaty bylinowe. Odmiany rozchodników: ZDJĘCIA

Rozchodniki to byliny chętnie sadzone w ogrodach. Jednym z najpopularniejszych gatunków jest rozchodnik okazały. Poznaj interesujące odmiany rozchodnika okazałego. ZDJĘCIA ...

Projektowanie ogrodów

#
  • Opisz swój DOM MARZEŃ i wygraj atrakcyjną nagrodę [KONKURS]

    Opisz swój DOM MARZEŃ i wygraj atrakcyjną nagrodę [KONKURS]

    Redakcja Muratora chce rozpocząć dyskusję o wizji domu przygotowanego na kolejne dekady. W jakim domu chcielibyście mieszkać? Co będzie w nim najważniejsze? Jak go urządzicie? Zapraszamy Was do wypełnienia ankiety i odpowiedzi na pytania jaki powinien być mój dom w 2021 roku? Nagrody czekają!

Pomysły na ogród

#

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
Rośliny doniczkowe do miejsc lekko zacienionych

Stanowisko lekko zacienione to takie, które nie jest bezpośrednio nasłonecznione, ale ilość światła tam docierająca jest dość duża. Które rośliny doniczkowe lubią miejsca lekko zacienione?

Cymbidium: storczyk o okazałych kwiatostanach

Cymbidium należy do jednych z najpopularniejszych storczyków uprawianych jako roślina doniczkowa w mieszkaniach. Decydując się na uprawę storczyka Cymbidium w domu, musimy zapewnić mu między innymi wysoką wilgotność powietrza.

Pomysł na zakątek w ogrodzie: wielobarwna rabata

Tę rabatę tworzą kwitnące byliny oraz krzewy ułożone w klasyczny sposób – z tyłu rośliny wyższe, z przodu niższe, a w tle przycięty cisowy żywopłot.

Zimowity na powitanie jesieni

Zimowity kwitną jesienią. Łacińska nazwa zimowita – Colchicum – pochodzi od położonej w Gruzji Niziny Kolchidzkiej, gdzie roślina ta występuje na stanowiskach naturalnych.

  • Brązowienie igieł cisa

    Bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu choroby mojego biednego cisa. Mąż zafundował mi duże drzewko, jednak było ono już brazowiejące. To jest jakby przeplatanka: gałązka brązowa, końce zielone, chociaż różnie z tym ...

Temat miesiąca
Jak założyć żywopłot w ogrodzie?’

Żywopłot to inwestycja na długie lata, dlatego zakładanie żywopłotu wymaga odpowiedniego przygotowania. Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu żywopłotu?

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Roślina doniczkowa z pomarańczowym kolorem
Roślina doniczkowa z pomarańczowym kolorem

Znów muszę Was prosić o pomoc w rozszyfrowaniu nazwy pewnej roślinki

Ogrodniku przeczytaj #
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU

To przydatny każdemu ogrodnikowi-amatorowi album z opisem roślin kwitnących polecanych do uprawy na działce i w ogrodzie. Obok portretów roślin znajdziesz tu poradnik pielęgnacji roślin i ogrodu.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © MURATOR S.A. 2008-2014 | Design by MURATOR Multimedia | Hosted by SuperMedia