Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Zakładanie ogrodu

#
Rabaty podwyższone - dobry pomysł do małego ogrodu

Jeżeli chcemy urozmaicić otoczenie domu, wprowadzając w nim równocześnie ład i harmonię, załóżmy rabaty podwyższone. To praktyczne rozwiązanie, które sprawdza ...

UWAGA KONKURS

Weź udział w konkursie i wygraj piękny album „SKALNIAKI. Poradnik kolekcjonera” z opisami 1500 roślin doskonałych na skalniaki! Obejrzyj zdjęcia ...

Dzieci i ogród. Kącik zabaw dla dzieci w ogrodzie

Jeśli powierzchnia ogrodu na to pozwala, warto w ogrodzie wydzielić kącik zabaw dla dzieci. Należy uwzględnić wiek dzieci i to, ...

Projektowanie ogrodów

#

Pomysły na ogród

#
  • Rabaty podwyższone - dobry pomysł do małego ogrodu

    Rabaty podwyższone - dobry pomysł do małego ogrodu

    Jeżeli chcemy urozmaicić otoczenie domu, wprowadzając w nim równocześnie ład i harmonię, załóżmy rabaty podwyższone. To praktyczne rozwiązanie, które sprawdza się w małych ogrodach. Poznaj zalety rabat  podwyższonych i dowiedz się, jak założyć rabatę podwyższoną.

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
Żyworódka – właściwości lecznicze i pielęgnacyjne

Wśród gatunków żyworódki (łac. Kalanchoe) są rośliny posiadające lecznicze właściwości. Poznaj właściwości lecznicze i pielęgnacyjne żyworódki. Jakie działanie mają preparaty z żyworódki?

Storczyk Phalaenopsis. Różne gatunki storczyka Phalaenopsis

W sklepach i kwiaciarniach można kupić dorosłe, kwitnące okazy storczyków Phalaenopsis - najczęściej hybrydy tej orchidei. Ale w sklepach internetowych można też zdobyć gatunki Phalaenopsis.

Niezapominajka i jej kuzynki: ułudka i brunnera

Niezapominajki to wdzięczne rośliny kwitnące wiosną. Kto z nas nie zna drobnych niebieskich kwiatów niezapominajki? Warto mieć w ogrodzie kobierce niezapominajek. Niezapominajki w ogrodzie: uprawa, pielęgnacja, sadzenie.

Najpopularniejsze kwitnące rośliny okrywowe

Rośliny okrywowe (rośliny zadarniające) łatwo się rozrastają i szybko pokrywają przeznaczoną dla nich powierzchnię w ogrodzie. Wśród roślin okrywowych jest wiele gatunków o pięknych kwiatach. Poznaj najpopularniejsze kwitnące rośliny okrywowe.

  • Zakładanie trawnika

    Witam! Czy to prawda, że jeżeli wymiesza się nasiona traw z pszenicą, to trawa będzie lepiej rosnąć (lepiej się ukorzeni) i czy to dobry pomysł? Proszę o podpowiedź. Pozdrawiam

Roślina tygodnia RSS
NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Roboty ogródkowe
Roboty ogródkowe

Bardzo pracowity okres dobiega końca i to nie ze względu na wykonanie wszystkich zaplanowanych...

Ogrodniku przeczytaj #
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia