Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Zakładanie ogrodu

#
Zakładanie ogrodu: najważniejsze pytania, na które musisz odpowiedzieć

Piekny ogród otaczający nowo wybudowany dom, to marzenie każdego. Podpowiadamy jak urządzić ogród przy domu. Na jakie pytania muszisz sobie ...

Pomysł na ścieżkę w ogrodzie: ścieżka z samej ziemi

Ścieżki i drogi ziemne doskonale pasują do ogrodów w stylu naturalnym. Pięknie wpisują się w kompozycje ogrodowe, nie dominują i, ...

Cieniste zakątki w ogrodzie: jak zagospodarować zacienione miejsce w ogrodzie

Prawie w każdym znajdują się cieniste zakątki. Jakie rośliny posadzić w miejscach zacienionych? Jak zagospodarować zacienione miejsce w ogrodzie?

Projektowanie ogrodów

#
  • Dzieci i ogród. Kącik zabaw dla dzieci w ogrodzie

    Dzieci i ogród. Kącik zabaw dla dzieci w ogrodzie

    Jeśli powierzchnia ogrodu na to pozwala, warto w ogrodzie wydzielić kącik zabaw dla dzieci. Należy uwzględnić wiek dzieci i to, że za kilka lat ten fragment ogrodu będzie można przeznaczyć na inne cele.

Pomysły na ogród

#

Owoce i warzywa w ogrodzie

#

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
Gwiazda betlejemska: jak zachować urok poinsecji na dłużej

Poinsecje, czyli gwiazdy betlejemskie, to kwiaty doniczkowe popularne w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Co zrobić, aby poinsecje jak najdłużej zdobiły nasze wnętrza w świątecznych dekoracjach?

Paphiopedilum: storczyk o kwiatach jak dzbanki

Storczyki z rodzaju Paphiopedilum rosną w naturze w południowo wschodniej Azji, na wysokości 1500–2000 m n.p.m., w lasach równikowych oraz na zboczach gór.

Liliowce – ciekawe byliny o pięknych kwiatach. ZDJĘCIA liliowców

Liliowce to efektownie kwitnące byliny o niedużych wymaganiach, które znakomicie nadają się na ogrodowe rabaty i do obsadzania oczek wodnych. Zobacz zdjęcia pięknych liliowców.

Hortensja ogrodowa: hortensja uprawa, cięcie, pielęgnacja hortensji w ogrodzie

Hortensja ogrodowa: uprawa. Wszystko o hortensji ogrodowej: cięcie i pielęgnacja. Dlaczego hortensja nie kwitnie, gdzie posadzić hortensje w ogrodzie - na te i inne pytania odpowiada ogrodnik. Skala barw kwiatów hortensji jest bogata: od białej przez odcienie różu, czerwieni aż do niebieskiej i fioletowej.

  • Czy uda się uratować chore storczyki?

    Mam problem z phalaenopsisami. Mają chore korzenie, liście tracą turgor i pojawiły się na nich dziwne plamy. Wydaje mi się, że były regularnie nadmiernie podlewane i osłabione rośliny zaatakowała choroba.

Temat miesiąca
Ogród na działce w lesie’

Urządzając ogród na zalesionej działce, musimy wziąć pod uwagę, że rośnie na niej wiele drzew.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Bzy już przekwitają
Bzy już przekwitają

Kończy się piękny okres kwitnących bzów lilaków...

Ogrodniku przeczytaj #
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2014 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia