Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Zakładanie ogrodu

O krok od ogrodu - wybierz drzwi tarasowe dla siebie

Salon otwarty na otaczający ogród stanowi niewątpliwą zaletę mieszkania w domku jednorodzinnym, zwłaszcza podczas długich, ciepłych dni. By w pełni ...

Oświetlenie ogrodu: jakie fragmenty ogrodu należy oświetlić

Oświetlenie ogrodowe pozwala cieszyć się ogrodem nie tylko za dnia, ale także po zmierzchu. Oświetlenia wymagają takie fragmenty ogrodu, jak: ...

Pnącza o kolorowych liściach - dobry pomysł na aranżację ogrodu

Wśród licznych gatunków pnączy sadzonych w ogrodach, na szczególną uwagę zasługują pnącza o kolorowych liściach. Z pnączy o kolorowych liściach ...

Pomysły na ogród

 • Aranżacja ogrodu: ogród w stylu angielskim

  Aranżacja ogrodu: ogród w stylu angielskim

  Aranżacja ogrodu: styl angielski w ogrodzie. Podpowiadamy jakie cechy powinien mieć ogród w stylu angielskim. Przedstawiamy charakterystykę stylu angielskiego w ogrodzie, pomysły na aranżację małego ogrodu wzorowanego na naturze.

 • Choroba głogownika 'Little Red Robin'

  Bardzo proszę o pomoc. W zeszłym roku zasadziłam tego głogownika i bardzo szybko zaczęła go toczyć jakaś choroba. Pryskałam 2x Topsinem, ale bez rezultatów. W tym roku roślina wygląda jeszcze gorzej, praktycznie ...

Ogródek ziołowy

 • Domowe preparaty z czosnku na jesienne choroby

  Domowe preparaty z czosnku na jesienne choroby

  Domowe preparaty z czosnku to skuteczny sposób na jesienne choroby. Czosnek jest uznawany za jeden z najskuteczniejszych, naturalnych antybiotyków. Przed erą penicyliny to czosnkiem właśnie skutecznie leczono wiele poważnych chorób, m.in. grypę.

Szkodniki roślin i choroby roślin

 • Choroby tulipanów: szara pleśń tulipana

  Choroby tulipanów: szara pleśń tulipana

  Tulipany to jedne z najpopularniejszych roślin cebulowych. Tulipany mogą być porażane przez różne choroby grzybowe. Jedną z najgroźniejszych jest szara pleśń tulipana. Jak rozpoznać szarą pleśń tulipana i jak zwalczyć tę chorobę?

 Czy ananas można uprawiać w doniczce? Uprawa ananasa w domu

Uprawa ananasa w doniczce: czy to możliwe? Ananas, jak wiele innych tropikalnych roślin, można uprawiać w domu. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę, że sadzonkę ananasa można pozyskać z dojrzałego owocu. Jak to zrobić? Jakie warunki należy zapewnić ananasowi podczas uprawy w doniczce?

Storczyk Vanda: orchidea o ozdobnych kwiatach i korzeniach

Storczyk Vanda jest coraz częściej uprawiany w naszych mieszkaniach jako roślina doniczkowa. Storczyk Vanda ma bardzo dekoracyjne kwiaty, ale jej ozdobą są także zwisające korzenie.

Powojniki: kwitnące pnącza. wymagania, pielęgnacja i gatunki powojników

Wśród wielu rodzajów pnączy uprawianych w naszych ogrodach, powojniki cieszą się niezwykłą popularnością. Przeczytaj, jakie są wymagania i zastosowanie powojników w ogrodzie. Gatunki powojników.

Dalie, czyli georginie: przegląd grup i odmian dalii

Dalie to jedne z najbardziej popularnych kwiatów ogrodowych. Ze względu na kształt kwiatów dalie podzielono na kilka grup. Poznaj charakterystykę i odmiany dalii w poszczególnych grupach. Grupy dalii.

Temat miesiąca
Zakładamy ogród na skarpie’

Ogród założony na skarpie zawsze jest ciekawy. Urozmaicona konfiguracja terenu pozwala stworzyć ogród o podzielonej przestrzeni.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Kwiaty w kościele
Kwiaty w kościele

Jakie kwiaty do kościoła? Kolorystyka najlepiej biała, lub neutralna ale jakie gatunki wybrać, aby...

Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia