Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Zakładanie ogrodu

#
Żywopłot z żywotników (tui): wybór odmian, sadzenie i pielęgnacja

W ogrodach przydomowych popularne są żywopłoty z żywotników, powszechnie zwanych tujami. W przypadku żywopłotu z tui istotny jest wybór odpowiedniej ...

Dereń kousa – efektowny krzew liściasty o dekoracyjnych kwiatach i owocach

Dereń kousa to krzew liściasty o ciemnozielonych liściach i niezwykle dekoracyjnych śnieżnobiałych kwiatach. Dodatkową ozdobą krzewu są dojrzewające pod koniec ...

Jak założyć ogród żwirowy. Rośliny na żwirowe rabaty

Ogrody żwirowe są coraz bardziej popularne. Pokrycie żwirem powierzchni ogrodu ma sporo zalet: optycznie powiększa przestrzeń działki i tworzy dobre ...

Projektowanie ogrodów

#
 • Urządzanie ogrodu: etapy zakładania ogrodu

  Urządzanie ogrodu: etapy zakładania ogrodu

  Urządzanie ogrodu to przyjemność, ale wymaga wiele pracy. Poznaj kolejne etapy zakładania ogrodu od podstaw. Jak urządzać ogród przy domu: prawidłowa kolejność prac przy zakładaniu ogrodu. Urządzanie ogrodu - etapy.

Pomysły na ogród

#
 • Ogród dla każdego [Murator Numer Specjalny 1/2015]

  Ogród dla każdego [Murator Numer Specjalny 1/2015]

  Jak urządzić przy domu ogród idealny, czyli odpowiadający oczekiwaniom wszystkich domowników? Na to pytanie próbują odpowiedzieć autorzy numeru specjalnego Muratora "Ogród dla leniwych" - poradnika dla osób zakładających ogród przy domu.

Owoce i warzywa w ogrodzie

#

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
 • Brązowienie iglaków. Dlaczego iglaki brązowieją?

  Brązowienie iglaków. Dlaczego iglaki brązowieją?

  Iglaki nie są wymagające i zwykle dobrze rosną. Zdarza się jednak, że czasami igły roślin iglastych tracą ładny kolor i brunatnieją. Dlaczego iglaki brązowieją? Brązowienie iglaków: poznaj przyczyny brązowienia iglaków.

Żyworódka – właściwości lecznicze i pielęgnacyjne

Wśród gatunków żyworódki (łac. Kalanchoe) są rośliny posiadające lecznicze właściwości. Poznaj właściwości lecznicze i pielęgnacyjne żyworódki. Jakie działanie mają preparaty z żyworódki?

Storczyk Phalaenopsis – co zrobić gdy storczyk przekwitnie?

Phalaenopsis to najpopularniejszy gatunek storczyka uprawiany w naszych mieszkaniach. Podpowiadamy co zrobić, gdy Phalaenopsis przekwitnie. Storczyk Phalaenopsis po przekwitnięciu.

Pigwowce – gatunki uprawiane w ogrodach, wymagania i pielęgnacja pigwowców

Pigwowce to ozdobne krzewy liściaste, które wiosną zachwycają pięknymi kwiatami, a jesienią atrakcyjnymi owocami. Poznaj gatunki i wymagania pigwowców. Jak pielęgnować pigwowce?

Aranżacja ogrodu: nowoczesny ogród z formowanymi bukszpanami, dzikimi roślinami i stawem

Aranżacja nowoczesnego ogrodu. Na ten nowoczesny ogród składają się ujarzmione w malowniczych kulistych bryłach bukszpany i zimna tafla wody połyskująca w prostokątnej niecce stawu.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Początek - pierwsze porządki...

Kiedy tylko ogladaliśmy działeczkę wszystko wydawało się takie proste. Wszystko skopać i zacząć od...

Ogrodniku przeczytaj #
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia