Zakładanie ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu
Hortensje ogrodowe. Jak sadzić i pielęgnować hortensje w ogrodzie

Hortensje ogrodowe to jedne z najpiękniejszych kwitnących krzewów. Ich okazałe kwiatostany są prawdziwą ozdobą ogrodu. Podpowiadamy, jak sadzić i pielęgnować ...

Przygotowania do wiosny w ogrodzie - trzy ważne etapy wiosennej pielęgnacji ogrodu

Przygotowania do wiosny w ogrodzie zaczynamy, gdy tylko stopnieje śnieg. Aby cieszyć się pięknym ogrodem w sezonie musimy dobrze zaplanować ...

Przerywanie roślin – dlaczego trzeba przerzedzać wschody warzyw?

Przerywanie roślin to zabieg stosowany wtedy, gdy warzywa wzeszły za gęsto. Jeśli nie przerwiemy wschodów, to rośliny będą miały zbyt ...

Projektowanie ogrodów

Pomysły na ogród

 • Łatwe przepisy na urządzenie ogrodu

  Łatwe przepisy na urządzenie ogrodu

  Urządzanie ogrodu trzeba zacząć od rzeczy prostych i metodycznie stawiać krok za krokiem. Efektu nie uzyskamy może w jednym sezonie, ale możemy być pewni, że praca jaką włożymy w kawałek ziemi – zaowocuje. Podajemy łatwe przepisy na urządzanie ogrodu.

Szkodniki roślin i choroby roślin

 • Ekologiczny sposób na mszyce. Co na MSZYCE: zwalczanie mszyc

  Ekologiczny sposób na mszyce. Co na MSZYCE: zwalczanie mszyc

  Co na mszyce? Jakie naturalne metody są skuteczne na mszyce. Przeczytaj poradnik na temat: zwalczanie mszyc. Rośliny w ogrodzie często są atakowane przez mszyce. Podajemy przepis, jak zrobić preparaty na mszyce z czosnku, cebuli, preparat na mszyce z pokrzywy, mniszka lekarskiego.

Jak pielęgnować paprocie doniczkowe zimą? Lubiane rośliny doniczkowe

Paprocie doniczkowe, podobnie jak większość roślin pokojowych, w czasie zimy wymagają szczególnej troski. Jak pielęgnować paprotki domowe zimą w mieszkaniu? Jak zapewnić im optymalne warunki, aby nie chorowały. Kluczową sprawą podczas uprawy paproci w domu jest walka z suchym powietrzem.

Uprawa storczyków w domu: jak utrzymać odpowiednią wilgotność powietrza [WIDEO]

W uprawie storczyków w domu konieczne jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza. Zobacz film, by poznać wymagania storczyków co do wilgotności powietrza i sposoby na utrzymanie właściwej wilgotności powietrza w uprawie storczyków w domu.

Kwitnące rośliny jednoroczne uprawiane w siewu i z rozsady

Warto mieć rośliny jednoroczne w ogrodzie, bo choć żyją tylko jeden sezon, to kwitną bardzo efektownie i pięknie ubarwiają rabaty. Poznaj kwitnące rosliny jednoroczne do ogrodu.

Przedogródek: między ulicą a domem

Przedogródkiem nazywamy część działki położoną w części frontowej. Warto dbać o jej wygląd, bo jest wizytówką posesji.

Temat miesiąca
Jak urządzić ogród: projekt i zakładanie ogrodu’

Założony dziś ogród będzie się rozwijał i dojrzewał przez lata, bo posadzone rośliny żyją, rosną i ciągle się zmieniają. Dlatego przy projektowaniu ogrodu trzeba wybiegać

Mimozami jesień się zaczyna...
Mimozami jesień się zaczyna...

Witam! Już jesień, która wcale nie musi być smutna i przygnębiająca - może być pogodna,...

Ogrodniku przeczytaj
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia