Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Zakładanie ogrodu

O krok od ogrodu - wybierz drzwi tarasowe dla siebie

Salon otwarty na otaczający ogród stanowi niewątpliwą zaletę mieszkania w domku jednorodzinnym, zwłaszcza podczas długich, ciepłych dni. By w pełni ...

Oświetlenie ogrodu: jakie fragmenty ogrodu należy oświetlić

Oświetlenie ogrodowe pozwala cieszyć się ogrodem nie tylko za dnia, ale także po zmierzchu. Oświetlenia wymagają takie fragmenty ogrodu, jak: ...

Pnącza o kolorowych liściach - dobry pomysł na aranżację ogrodu

Wśród licznych gatunków pnączy sadzonych w ogrodach, na szczególną uwagę zasługują pnącza o kolorowych liściach. Z pnączy o kolorowych liściach ...

Pomysły na ogród

 • Aranżacja ogrodu: ogród w stylu angielskim

  Aranżacja ogrodu: ogród w stylu angielskim

  Aranżacja ogrodu: styl angielski w ogrodzie. Podpowiadamy jakie cechy powinien mieć ogród w stylu angielskim. Przedstawiamy charakterystykę stylu angielskiego w ogrodzie, pomysły na aranżację małego ogrodu wzorowanego na naturze.

 • Usychające kwiaty Phalaenopsis

  Obecnie mam 8 storczyków (od 2 lat). Wszystkie stoją na parapecie, strona zachodnia, nad grzejnikiem. By zapewnić im odpowiednią wilgotność stawiam na parapecie pojemniczki z wodą lub kładę na grzejnik mokre ręczniki ...

Ogródek ziołowy

 • Domowe preparaty z czosnku na jesienne choroby

  Domowe preparaty z czosnku na jesienne choroby

  Domowe preparaty z czosnku to skuteczny sposób na jesienne choroby. Czosnek jest uznawany za jeden z najskuteczniejszych, naturalnych antybiotyków. Przed erą penicyliny to czosnkiem właśnie skutecznie leczono wiele poważnych chorób, m.in. grypę.

Szkodniki roślin i choroby roślin

Jak kupić zdrową roślinę doniczkową do domu? Praktyczny poradnik

Kupując roślinę doniczkową nie zawsze zwracamy uwagę na jej jakość. Aby kwiat doniczkowy długo zdobił nasz dom warto przyjrzeć się dokładnie roślinie, aby wybrać egzemplarz dobrej jakości. Jak wybrać zdrową roślinę doniczkową?

Phalaenopsis: najpopularniejszy storczyk

To najbardziej znany przedstawiciel rodziny storczyków. Można go z łatwością kupić w kwiaciarniach, sklepach ogrodniczych, supermarketach.

Pięciornik krzewiasty - pięknie kwitnący i łatwy w uprawie krzew liściasty

Pięciornik krzewiasty to łatwy w uprawie, szybko rosnący krzew liściasty, który długo i obficie kwitnie. Podpowiadamy jak uprawiać pieciornik krzewiasty w ogrodzie. Uprawa pięciornika.

Dalie: rośliny o pięknych kwiatach. Uprawa dalii: poradnik

Dalie pochodzą z górzystych rejonów Meksyku i Ameryki Środkowej. Dalie uprawa, dalie odmiany, dalie sadzenie: poradnik. Dalie w naszych warunkach klimatycznych niestety nie zimują w gruncie.

Temat miesiąca
Zakładamy ogród na skarpie’

Ogród założony na skarpie zawsze jest ciekawy. Urozmaicona konfiguracja terenu pozwala stworzyć ogród o podzielonej przestrzeni.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Wrzosowe świece
Wrzosowe świece

Moi drodzy, kwiaty można wykorzystać nie tylko do kompozycji roślinnych. Tutaj własnoręcznie...

Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia