Zakładanie ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu
Trawnik i nawierzchnie – trzy praktyczne rozwiązania, które warto wykorzystać w ogrodzie

Trawnik i nawierzchnie to – obok roślin – podstawowe elementy ogrodu. Aby spełniały swoje funkcje i do tego atrakcyjnie wyglądały, ...

Oświetlenie ogrodu i tarasu po zmroku: wybieramy modne lampy do ogrodu

Oświetlenie ogrodu i tarasu po zmroku nie tylko ułatwia poruszanie się osób przebywających na zewnątrz domu, ale także pozwala wydobyć ...

Pnącza o kolorowych liściach - dobry pomysł na aranżację ogrodu

Wśród licznych gatunków pnączy sadzonych w ogrodach, na szczególną uwagę zasługują pnącza o kolorowych liściach. Z pnączy o kolorowych liściach ...

Projektowanie ogrodów

 • Zasady urządzania małego ogrodu

  Zasady urządzania małego ogrodu

  Jak urządzić mały ogród? Czy jest możliwe urządzenie ładnego, kameralnego i funkcjonalnego ogrodu na małej powierzchni? Aranżacja małego ogrodu, rośliny do małego ogrodu. Zasady urządzania małego ogrodu - poradnik.

Pomysły na ogród

 • Storczyk miniaturka marnieje - co robić?

  Witam, od niedawna jestem właścicielką storczyka miniaturki, niestety nie jestem w stanie powiedzieć jaka to odmiana, bo dostałam go bez żadnej informacji na ten temat. Na samym początku miał piękne, malutkie, fioletowe ...

Szkodniki roślin i choroby roślin

 • Szkodniki roślin: turkuć podjadek. Co warto wiedzieć o turkuciu podjadku?

  Szkodniki roślin: turkuć podjadek. Co warto wiedzieć o turkuciu podjadku?

  Turkuć podjadek: szkodniki roślin. Zobacz jak zrobić pułapki na turkucia i inne metody zwalczania. Turkuć występując pojedynczo nie powoduje znacznych szkód, jednak jeśli jego liczebność osiąga większe rozmiary, wtedy staje się uciążliwym szkodnikiem roślin. Jak zwalczać turkucia: poradnik.

Kwiaty na Dzień Matki: bukiety z peonii i nie tylko...

Najlepszym prezentem dla każdej mamy w Dzień Matki są kwiaty! Obejrzyj PIĘKNE BUKIETY NA DZIEŃ MATKI. Kwiaty na Dzień Matki: zdjęcia.

Szkodniki storczyków: wełnowce, wciornastki, przędziorki, mszyce, mączlik. Zwalczanie szkodników storczyków

Na storczykach uprawianych w domach mogą pojawić się szkodniki, których żerowanie znacznie osłabia rośliny. Poznaj najczęściej występujące na storczykach szkodniki roślin i sprawdź, jak je zwalczać. Szkodniki storczyków: wełnowce, przędziorki, mszyce, mączlik - objawy żerowania i zwalczanie.

Bergenia – kwitnąca bylina. Gdzie sadzić, jak pielęgnować i rozmnażać bergenię

Bergenia to dekoracyjna bylina często sadzona w ogrodach. Bergenia znakomicie nadaje się na rabaty i skalniaki oraz do sadzenia przy oczkach wodnych. Podpowiadamy gdzie sadzić, jak pielęgnować i rozmnażać bergenię.

Astry chińskie – kwiaty jesieni. Odmiany i pielęgnacja astrów chińskich

Wśród różnych gatunków jesiennych astrów wielką popularnością cieszą się jednoroczne astry chińskie. Poznaj ciekawe odmiany astrów chińskich. Co zrobić, by astry chińskie długo kwitły?

Wianki - alternatywa dla welonu
Wianki - alternatywa dla welonu

Kolejny wianek. Przy cotygodniowej ich produkcji sama z przyjemnością bym zastąpiła mój welon...

Ogrodniku przeczytaj
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia