Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Zakładanie ogrodu

#
Ścieżki ogrodowe i podjazdy z klinkierowej cegły brukowej – instrukcja brukowania w kilku krokach

Podjazdy i ścieżki ogrodowe wykonane z klinkierowej cegły brukowej wyglądają estetycznie i efektownie. Dowiedz się, jak prawidłowo układać bruk klinkierowy. ...

Najpopularniejsze paprocie ogrodowe. Rośliny do miejsc zacienionych w ogrodzie

Paprocie ogrodowe to dobre rozwiązanie do zagospodarowania miejsc zacienionych w ogrodzie. Poznaj najpopularniejsze paprocie do ogrodu. Paprocie nadające się do ...

Rumianek pospolity – jak uprawiać rumianek w ogrodzie, kiedy zbierać i jak suszyć

Rumianek pospolity to jedno z najpopularniejszych ziół, od dawna znane w ziołolecznictwie. Rumianek najczęściej pozyskiwany jest ze stanu naturalnego, ale ...

Projektowanie ogrodów

#

Pomysły na ogród

#
 • Jak stworzyć ogród ze żwiru, kamieni i głazów

  Jak stworzyć ogród ze żwiru, kamieni i głazów

  Dobrym pomysłem na ogród jest ogród żwirowy. Skały i kamienie kojarzą się z dziką przyrodą. Wprowadzone do ogrodu dodają mu naturalnego charakteru, stają się centrum kompozycji, przyciągają uwagę. Jak je wykorzystać? Możliwości jest kilka. Jak stworzyć ogród żwirowy?

 • Storczyk Cambria

  Dostałam storczyka Cambria. W tej chwili już przekwitł, a cała łodyga, na której były kwiatki uschła. Obcięłam ją, zauważyłam że pojawiły się nowe małe bulwy, z których wyrastają liście. Czy powinnam porozsadzać ...

Owoce i warzywa w ogrodzie

#
 • Drzewa owocowe – jak wykarczować stare drzewo owocowe?

  Drzewa owocowe – jak wykarczować stare drzewo owocowe?

  Karczowanie starych drzew owocowych nie łatwe – wymaga cierpliwości i czasu. Wybór sposobu karczowania zależy od rozmiarów drzewa i odległości od zabudowań. Jak wykarczować stare drzewo owocowe bezpiecznie i skutecznie?

Ogródek ziołowy

#

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
Paproć złocista (flebodium) – domowa paproć do wiszących pojemników

Paprocie to chętnie uprawiane rośliny doniczkowe. Wśród różnych gatunków paproci na uwagę zasługuje paproć złocista, zwana także flebodium złocistym - nadająca się do zdobienia wnętrz. Ta domowa paproć znakomicie prezentuje się w wiszących pojemnikach. Jakie warunki należy zapewnić paproci złocistej? Uprawa paproci złocistej.

Storczyk MILTONIA: jak pielęgnować ten piękny kwiat doniczkowy

Miltonia to storczyk o niezwykle dekoracyjnych, dużych kwiatach. By miltonia zakwitła, trzeba zapewnić jej odpowiednie warunki wzrostu. Podpowiadamy jak pielęgnować miltonię. Kwiaty doniczkowe: storczyk miltonia.

Rośliny okrywowe między bylinami. Aranżacja ogrodu

Dobrym pomysłem na aranżację ogrodu rośliny okrywowe posadzone między bylinami i krzewami. Byliny na rabacie będą lepiej wyeksponowane, gdy rabatę zakończymy obwódką z roślin okrywowych. Polecamy gatunki roślin okrywowych.

Funkie (hosty) - rośliny ozdobne z liści

Funkia (hosta) to roślina, która bardzo dobrze czuje się w naszym klimacie. Jest odporna na mróz i lubi cień, dlatego powszechnie występuje w naszych ogrodach.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Roślina z różowym kwiatem
Roślina z różowym kwiatem

Chcę Was prosić o pomoc w rozpoznaniu rośliny ze zdjęcia. Fotkę zrobiłam kilka lat temu w pijalni...

Ogrodniku przeczytaj #
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia