Zakładanie ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu
Ściółkowanie gleby w ogrodzie: agrowłóknina Agro Marina

Ściółkowanie gleby korzystnie wpływa na wzrost roślin uprawianych w ogrodzie. Doskonałym materiałem do ściółkowania jest agrowłóknina ściółkująca z technologią Agro ...

Rośliny ogrodowe ozdobne zimą: kolorowe pędy, dekoracyjna kora, rośliny zimozielone, rośliny o ozdobnych owocach

Aby zimowy ogród prezentował się ciekawie, warto posadzić w nim rośliny ozdobne zimą. Poznajcie rośliny ogrodowe, które mają kolorowe pędy, ...

Rabaty bylinowe: jak pielęgnować rabaty bylinowe cały rok

Zakładając w ogrodzie rabatę bylinową trzeba wziąć pod uwagę, że aby była ona prawdziwą ozdobą naszego ogrodu, wymaga zabiegów pielęgnacyjnych. ...

Projektowanie ogrodów

Owoce i warzywa w ogrodzie

  • Pasternak – uprawa, zastosowanie i przechowywanie

    Pasternak – uprawa, zastosowanie i przechowywanie

    Pasternak to warzywo korzeniowe mało znane w Polsce, czasem mylone z pietruszką, ponieważ jest do niej bardzo podobne. Wymagania uprawowe pasternaku są jednak inne. Dowiedz się, jak uprawiać pasternak w ogrodzie, kiedy zbierać korzenie pasternaku i jak je przechowywać. Uprawa pasternaku: poradnik.

     

Szkodniki roślin i choroby roślin

Rośliny doniczkowe ozdobą wnętrz. ZDJĘCIA pięknych roślin pokojowych

Warto mieć w domu rośliny doniczkowe - nie tylko zdobią one wnętrza, ale tworzą w nich swoisty mikroklimat. Zobacz zdjęcia pięknych roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.

Szkodniki storczyków: wełnowce, wciornastki, przędziorki, mszyce, mączlik. Zwalczanie szkodników storczyków

Na storczykach uprawianych w domach mogą pojawić się szkodniki, których żerowanie znacznie osłabia rośliny. Poznaj najczęściej występujące na storczykach szkodniki roślin i sprawdź, jak je zwalczać. Szkodniki storczyków: wełnowce, przędziorki, mszyce, mączlik - objawy żerowania i zwalczanie.

Wiciokrzewy: uprawa i pielęgnacja wiciokrzewów w ogrodzie

Uprawa i pielęgnacja wiciokrzewów w ogrodzie. Wiciokrzewy to przepiękne pnącza obficie wytwarzające rurkowate kwiaty, które można uprawiać niemal w każdym ogrodzie. Nie sprawiają problemów, o ile spełni się ich podstawowe potrzeby. Podpowiadamy jak pielęgnować wiciokrzewy. Uprawa wiciokrzewów w ogrodzie: stanowisko, podłoże, podlewanie, nawożenie i cięcie wiciokrzewów.

 

Aranżacja ogrodu: wąski ogród. Jak urządzić wąskie fragmenty ogrodu

Pomysł na wąski ogród. Dobra aranżacja ogrodu i zagospodarowanie działki, pozwala wykorzystać nawet jej małe i wąskie, pozornie bezużyteczne fragmenty. Zobacz, jak zaprojektować wąski i mały ogród, jakie wybrać rośliny do aranżacji wąskiego ogrodu.

Roślina tygodnia
Koralowe love :)
Koralowe love :)

Koralowa kolorystyka na ślub to wyjątkowo oryginalny wybór. Uwielbiam kwiaty w  tych...

Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia