Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Zakładanie ogrodu

#
Pęcherznica kalinolistna – najpiękniejsze odmiany pęcherznicy do uprawy w ogrodzie

Pęcherznica kalinolistna to jeden z najczęściej sadzonych w ogrodach liściastych krzewów ozdobnych.
Poznaj najpiękniejsze odmiany pęcherznicy kalinolistnej polecane do uprawy ...

Żywopłot z żywotników (tui): wybór odmian, sadzenie i pielęgnacja

W ogrodach przydomowych popularne są żywopłoty z żywotników, powszechnie zwanych tujami. W przypadku żywopłotu z tui istotny jest wybór odpowiedniej ...

Pięciornik krzewiasty - pięknie kwitnący i łatwy w uprawie krzew liściasty

Pięciornik krzewiasty to łatwy w uprawie, szybko rosnący krzew liściasty, który długo i obficie kwitnie. Podpowiadamy jak uprawiać pieciornik krzewiasty ...

Projektowanie ogrodów

#
  • Urządzanie ogrodu: etapy zakładania ogrodu

    Urządzanie ogrodu: etapy zakładania ogrodu

    Urządzanie ogrodu to przyjemność, ale wymaga wiele pracy. Poznaj kolejne etapy zakładania ogrodu od podstaw. Jak urządzać ogród przy domu: prawidłowa kolejność prac przy zakładaniu ogrodu. Urządzanie ogrodu - etapy.

Pomysły na ogród

#
  • Ogród dla każdego [Murator Numer Specjalny 1/2015]

    Ogród dla każdego [Murator Numer Specjalny 1/2015]

    Jak urządzić przy domu ogród idealny, czyli odpowiadający oczekiwaniom wszystkich domowników? Na to pytanie próbują odpowiedzieć autorzy numeru specjalnego Muratora "Ogród dla leniwych" - poradnika dla osób zakładających ogród przy domu.

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
Rośliny pokojowe zimą. Jak pielęgnować kwiaty doniczkowe zimą

Zima to okres niekorzystny dla roślin pokojowych. Podpowiadamy, jak zapewnić roślinom właściwe warunki do przetrwania zimy i jak pielęgnować kwiaty doniczkowe zimą.

Storczyk Vanda: orchidea o ozdobnych kwiatach i korzeniach

Storczyk Vanda jest coraz częściej uprawiany w naszych mieszkaniach jako roślina doniczkowa. Storczyk Vanda ma bardzo dekoracyjne kwiaty, ale jej ozdobą są także zwisające korzenie.

Ostrokrzewy: krzewy o dekoracyjnych liściach i owocach

Wśród ponad 300 gatunków ostrokrzewu są rośliny o liściach zimozielonych bądź sezonowych. Poznaj najpopualrniejsze gatunki ostrokrzewu.

Ogród japoński: karłowe drzewa i krzewy, woda, kamienie, żwir

Ogród japoński naśladuje naturę. Rośliny powinny w nim wyglądać tak, jakby rosły dziko, a do wykonania elementów małej architektury używa się naturalnych materiałów.

Temat miesiąca
Etapy zakładania ogrodu’

Urządzanie ogrodu to przyjemność, ale wymaga wiele pracy. Poznaj kolejne etapy zakładania ogrodu od podstaw.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Wielkanoc tuż tuż
Wielkanoc tuż tuż

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Czy ozdabiacie na ten czas jakos specjalnie swoje...

Ogrodniku przeczytaj #
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia