Zakładanie ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu
Elementy wodne w ogrodzie: świetne pomysły na wodę w ogrodzie. ZDJĘCIA

Elementy wodne w ogrodzie nie tylko doskonale uzupełniają kompozycję ogrodu, ale również spełnia funkcje dekoracyjną. Przedstawiamy świetne pomysły na elementy ...

Taras i ogród podziwiaj z salonu – otwieramy dom na ogród. Duże okna tarasowe

Ciekawie urządzony i wypełniony roślinnością taras oraz przydomowy ogród można podziwiać przez duże okna tarasowe. Warto otworzyć dom na ogród ...

Rewolucja w nawadnianiu roślin: jak uchronić się przed suszą

Rośliny do życia potrzebują wody, dlatego podlewanie roślin to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, o którym musimy pamiętać przez cały ...

Projektowanie ogrodów

Pomysły na ogród

  • Zielone ściany z roślin - rośliny chronią przed hałasem

    Zielone ściany z roślin - rośliny chronią przed hałasem

    Zielone ściany z roślin to znakomity pomysł na to, by osłonić ogród przed hałasem z zewnątrz. Wystarczy założyć wysoki żywopłot albo posadzić szybko rosnące pnącza przy ogrodzeniu, a zyskamy naturalną osłonę przed hałasem dochodzącym z ulicy.

Owoce i warzywa w ogrodzie

Ogródek ziołowy

Szkodniki roślin i choroby roślin

  • Jak zwalczać szkodniki i choroby roślin w ogrodzie

    Jak zwalczać szkodniki i choroby roślin w ogrodzie

    Pielęgnując rośliny, powinniśmy regularnie przeglądać cały ogród. Jeśli zobaczymy liście chore, żółknące, z plamami lub poskręcane, to znak, że rośliny zostały zaatakowane przez choroby lub szkodniki. Jak zwalczać szkodniki i choroby roślin?

Zanokcica (asplenium) – domowa paproć doniczkowa do miejsc półcienistych

Zanokcica (łac. Asplenium) to jedna z chętniej uprawianych paproci domowych. Podpowiadamy jak pielęgnować tę paprotkę. Uprawa asplenium w doniczce.

Storczyk Cattleya – królowa orchidei. Uprawa storczyka Cattleya w domu

Storczyki Cattleya zasługują na uwagę i warto je mieć w swojej kolekcji storczykowej. Storczyki Cattleya dobrze sobie radzą w warunkach uprawy na parapecie, o ile spełnimy ich podstawowe wymagania.

Zatrwiany – gatunki zatrwianów do ogrodu. Uprawa i zastosowanie zatrwianów

Zatrwiany to kwiaty wykorzystywane głównie jako kwiaty cięte i na suszone bukiety. Ale zatrwiany mogą też być ciekawym urozmaiceniem ogrodowych rabat. Podpowiadamy, jakie gatunki zatrwianów można uprawiać w ogrodzie. Uprawa zatrwianów i zastosowanie zatrwianów w ogrodzie.

Ostrokrzewy: krzewy o dekoracyjnych liściach i owocach

Wśród ponad 300 gatunków ostrokrzewu są rośliny o liściach zimozielonych bądź sezonowych. Poznaj najpopualrniejsze gatunki ostrokrzewu.

Sezon piwonii!
Sezon piwonii!

Zaczął się sezon na piwonie! Co prawda w sprzedaży są nadal te holenderskie, ale już na horyzoncie...

Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia