Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Zakładanie ogrodu

#
Najpopularniejsze rośliny miododajne do ogrodu i na działkę

Warto posadzić w ogrodzie rośliny miododajne – przywabią one pszczoły, które zapylają wiele cennych gatunków roślin. Poznaj najpopularniejsze rośliny miododajne ...

Żurawina – owocowa krzewinka. Uprawa żurawiny w ogrodzie

Żurawina to wieloletnia, zimozielona krzewinka z rodziny wrzosowatych, która jest uprawiana dla dekoracyjnych i jadalnych owoców. Uprawa żurawiny w ogrodzie.

Pomysł na ozdobny warzywnik w ogrodzie

Ciekawym pomysłem na przydomowy warzywnik jest stworzenie zakątka, w którym obok różnych gatunków warzyw posadzone są rośliny ozdobne. Zamiast wysiewać ...

Projektowanie ogrodów

#
 • Urządzanie ogrodu: etapy zakładania ogrodu

  Urządzanie ogrodu: etapy zakładania ogrodu

  Urządzanie ogrodu to przyjemność, ale wymaga wiele pracy. Poznaj kolejne etapy zakładania ogrodu od podstaw. Jak urządzać ogród przy domu: prawidłowa kolejność prac przy zakładaniu ogrodu. Urządzanie ogrodu - etapy.

Pomysły na ogród

#

Owoce i warzywa w ogrodzie

#
 • Jak uprawiać żeń-szeń w ogrodzie

  Jak uprawiać żeń-szeń w ogrodzie

  Żeń-szeń z powodzeniem można uprawiać w Polsce, ale roślina wymaga dużej cierpliwości i pielęgnacji, a na plony trzeba czekać długie lata. Uprawa żeń-szenia w ogrodzie.

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
 • Opuchlak truskawkowiec: groźny szkodnik truskawek

  Opuchlak truskawkowiec: groźny szkodnik truskawek

  Opuchlak truskawkowiec to groźny szkodnik truskawek, żerujący nocą, uszkadzający truskawki, poziomki, maliny, azalię, brzoskwinie, różaneczniki, winorośl, cisy i inne rośliny. Jakie szkody wyrządza opuchlak truskawkowiec w truskawkach? Jak zwalczać opuchlaka truskawkowca?

Drzewka bonsai w grupie – jak zrobić lasek bonsai?

Lasek bonsai to chyba jeden z najbardziej niezwykłych pomysłów na naturalną kompozycję w płaskiej doniczce. Wiele malutkich drzewek tworzy prawdziwy las w miniaturze. Jak zrobić lasek bonsai?

Storczyk Phalaenopsis. Różne gatunki storczyka Phalaenopsis

W sklepach i kwiaciarniach można kupić dorosłe, kwitnące okazy storczyków Phalaenopsis - najczęściej hybrydy tej orchidei. Ale w sklepach internetowych można też zdobyć gatunki Phalaenopsis.

Propozycje obsadzenia pergoli roślinami

Pergola to lubiany architektoniczny element w ogrodach przydomowych. Czym obsadzić pergolę, wybieramy rośliny na pergole w słońcu i cieniu. Często pergolę umiejscawia się przy tarasie, gdzie pełni rolę parawanu. Może także stanowić łącznik na przykład między dwoma częściami ogrodu.

Uprawa i zastosowanie kocimiętki w ogrodzie

Do niedawna mało znana kocimiętka, w ostatnich latach bardzo zyskała na popularności jako atrakcyjna bylina ogrodowa. Podpowiadamy jak uprawiać kocimiętkę i gdzie ją sadzić. Zastosowanie kocimiętki w ogrodzie. KOCIMIĘTKA uprawa.

 • Chore różaneczniki

  Jestem początkującym ogrodnikiem, kupiłam wiosną dwa różaneczniki, pięknie kwitły, początkowo stały w donicach na tarasie. Gdy przekwitły i zmarniały wsadziłam je do ogrodu, ale marnieją nadal, teraz już "ledwo żyją". Liście się ...

Temat miesiąca
Etapy zakładania ogrodu’

Urządzanie ogrodu to przyjemność, ale wymaga wiele pracy. Poznaj kolejne etapy zakładania ogrodu od podstaw.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Lato w pełni
Lato w pełni

Drogie Ogrodniczki i drodzy Ogrodnicy!Lato w pełni także w ogrodach. Niektórzy spędzają urlopy na...

Ogrodniku przeczytaj #
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU

To przydatny każdemu ogrodnikowi-amatorowi album z opisem roślin kwitnących polecanych do uprawy na działce i w ogrodzie. Obok portretów roślin znajdziesz tu poradnik pielęgnacji roślin i ogrodu.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia