Zakładanie ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Zakładanie ogrodu
Urządzamy ogród w stylu wiejskim - najpopularniejsze kwiaty do wiejskiego ogrodu

Gdy urządzamy ogród w stylu wiejskim, warto wybrać do niego rośliny, które doskonale znamy z dawnych wiejskich ogrodów. Poznaj kwiaty, ...

Staw kąpielowy w ogrodzie – oczko wodne i basen w jednym zbiorniku wodnym

Staw kąpielowy w ogrodzie łączy w sobie zalety oczka wodnego i basenu. To znakomity pomysł na letnie, upalne dni, kiedy ...

Pnącza, które nie potrzebują cięcia: akebia, kokornak, cytryniec  [WIDEO]

Pnącza, które nie potrzebują cięcia to doskonała propozycja dla tych, którzy na pielęgnację ogrodu nie mogę poświęcić dużo czasu. Oryginalne ...

Projektowanie ogrodów

Pomysły na ogród

  • Fioletowo-bordowe zabarwienie liści storczyka

    Witam. Od jakiegoś czasu na mojej kolekcji storczyków zaczęły pojawiać się fioletowe plamy, a na niektórych liściach pojawiły się także spore czarne plamy. Z jednego ze storczyków odcięłam liść, który został bardzo ...

Owoce i warzywa w ogrodzie

Ogródek ziołowy

Szkodniki roślin i choroby roślin

Co to jest gąbka florystyczna i do czego służy?

Bez gąbki florystycznej swojej pracy nie wyobraża sobie żaden florysta. Przeczytaj, do czego można wykorzystać gąbkę florystyczną?

Oncidium – storczyk o kwiatach jak skrzydła motyli

Storczyk Oncidium, ze względu na kształt kwiatów, nazywany jest motylnikiem. Oncidium jako roślinę doniczkową można uprawiać w domu, choć trzeba mu zapewnić odpowiednie warunki. Podpowiadamy jak pielęgnować storczyk Oncidium.

Najpopularniejsze byliny okrywowe do ogrodu – zastosowanie i przegląd gatunków

Rośliny okrywowe warto wykorzystać w ogrodzie, można je na przykład zastosować zamiast trawnika tam, gdzie trawa nie chce rosnąć lub koszenie jest trudne. Wśród roslin okrywowych na szczególną uwagę zasługują byliny. Są wśród nich gatunki zimozielone, ozdobne z liści i kwitnące. Poznaj najpopularniejsze byliny okrywowe do ogrodu.

Golteria rozesłana: roślina na wrzosowiska i do doniczek. Uprawa golterii

Golteria to roślina zimozielona – zdobi nasz ogród zimą przebarwionymi liśćmi i dekoracyjnymi owocami. Podpowiadamy jak uprawiać golterię w ogrodzie. GOLTERIA uprawa.

Temat miesiąca
Nawożenie drzew i krzewów owocowych i warzyw w ogrodzie i na działce’

Nawożenie drzew i krzewów owocowych oraz warzyw uprawianych w naszych ogrodach i na działkach to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Aby cieszyć się obfitymi zbiorami owoców i warzyw z własnego ogrodu, trzeba właściwie nawozić rosliny. Podpowiadamy, jakie nawozy zastosować do nawożenia drzew i krzewów owocowych oraz warzyw.

trend na ombre :)
trend na ombre :)

Kto uwielbia kwiaty w odcieniu ombre? My kochamy! Na giełdzie ostatnio znaleźliśmy takie oto...

Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia