Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Zakładanie ogrodu

#
Pęcherznica kalinolistna – najpiękniejsze odmiany pęcherznicy do uprawy w ogrodzie

Pęcherznica kalinolistna to jeden z najczęściej sadzonych w ogrodach liściastych krzewów ozdobnych.
Poznaj najpiękniejsze odmiany pęcherznicy kalinolistnej polecane do uprawy ...

Żywopłot z żywotników (tui): wybór odmian, sadzenie i pielęgnacja

W ogrodach przydomowych popularne są żywopłoty z żywotników, powszechnie zwanych tujami. W przypadku żywopłotu z tui istotny jest wybór odpowiedniej ...

Pięciornik krzewiasty - pięknie kwitnący i łatwy w uprawie krzew liściasty

Pięciornik krzewiasty to łatwy w uprawie, szybko rosnący krzew liściasty, który długo i obficie kwitnie. Podpowiadamy jak uprawiać pieciornik krzewiasty ...

Projektowanie ogrodów

#
 • Urządzanie ogrodu: etapy zakładania ogrodu

  Urządzanie ogrodu: etapy zakładania ogrodu

  Urządzanie ogrodu to przyjemność, ale wymaga wiele pracy. Poznaj kolejne etapy zakładania ogrodu od podstaw. Jak urządzać ogród przy domu: prawidłowa kolejność prac przy zakładaniu ogrodu. Urządzanie ogrodu - etapy.

Pomysły na ogród

#
 • Ogród dla każdego [Murator Numer Specjalny 1/2015]

  Ogród dla każdego [Murator Numer Specjalny 1/2015]

  Jak urządzić przy domu ogród idealny, czyli odpowiadający oczekiwaniom wszystkich domowników? Na to pytanie próbują odpowiedzieć autorzy numeru specjalnego Muratora "Ogród dla leniwych" - poradnika dla osób zakładających ogród przy domu.

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
 • Szkodniki roślin: turkuć podjadek. Co warto wiedzieć o turkuciu podjadku?

  Szkodniki roślin: turkuć podjadek. Co warto wiedzieć o turkuciu podjadku?

  Turkuć podjadek: szkodniki roślin. Zobacz jak zrobić pułapki na turkucia i inne metody zwalczania. Turkuć występując pojedynczo nie powoduje znacznych szkód, jednak jeśli jego liczebność osiąga większe rozmiary, wtedy staje się uciążliwym szkodnikiem roślin. Jak zwalczać turkucia: poradnik.

Rośliny doniczkowe: nawożenie roślin doniczkowych

Aby rośliny doniczkowe dobrze rosły i długo zdobiły nasze wnętrza, potrzebują nawożenia. podpowiadamy jak nawozić rośliny doniczkowe w mieszkaniach. PORADNIK: nawożenie roślin doniczkowych we wnętrzach

Paphiopedilum: storczyk o kwiatach jak dzbanki

Storczyki z rodzaju Paphiopedilum rosną w naturze w południowo wschodniej Azji, na wysokości 1500–2000 m n.p.m., w lasach równikowych oraz na zboczach gór.

Funkia (hosta) – bylina o dekoracyjnych liściach do każdego ogrodu. ZDJĘCIA funkii

Funkia (łac. Hosta) to cenna bylina o wyjątkowo dekoracyjnych liściach. Bogactwo gatunków i odmian funkii sprawia, że roślina ta może być ozdobą różnych ogrodów. Zobacz zdjęcia FUNKII w ogrodach.

Jakie rośliny cebulowe sadzi się wiosną. Kwiaty cebulowe sadzone wiosną

Niektóre gatunki roślin cebulowych sadzi się wiosną, ponieważ nie mogą zimować w gruncie. Poznaj rośliny cebulowe, które sadzi się wiosną. Gatunki roślin cebulowych, bulwiastych i kłączowych sadzonych wiosną.

 • Choroby świerków

  Witam Pana serdecznie. Mam dwa problemy ze świerkami. Pierwszy to brunatnienie centralnych części świerków. Zielone pozostają tylko tegoroczne nowe odrosty. Na schnących igłach widać pewną mozaikowość barw od zielonej przez żółtą do ...

Temat miesiąca
Etapy zakładania ogrodu’

Urządzanie ogrodu to przyjemność, ale wymaga wiele pracy. Poznaj kolejne etapy zakładania ogrodu od podstaw.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Kolejne ślubne kwiaty :)
Kolejne ślubne kwiaty :)

Taki oto bukiet wykonany z eustomy, róży gałazkowej, frezji oraz hortensji ostatnio miałam...

Ogrodniku przeczytaj #
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Zakładanie ogrodu, planowanie, zakupy roślin. Niezbędne rady i wskazówki na temat ogrodu. Porady ekspertów. Mówimy jakie są koszty założenia ogrodu i podpowiadamy również jak je obniżyć. Projekty ogrodów, wycena, wskazówki na temat doboru roślin, pielęgnacji i rozplanowania ogrodu. Allelopatia, czyli szkodliwe i korzystne sąsiedztwo roślin. Pokazujemy, które rośliny lubią swoje towarzystwo, a które będą negatywnie na siebie wpływać. Projekty ogrodów, pomysły na ogrody. Zobacz jak prezentuje się nowoczesny ogród. Sprawdź jak kupować rośliny, w jaki sposób urządzić ogród na wąskiej działce. Zakładanie ogrodu krok po kroku. Obniż koszty założenia ogrodu. Załóż ogród funkcjonalny i wygodny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia