Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Pergole, altany, meble ogrodowe

Wybieramy meble do ogrodu, na taras i balkon

Nasz ogród zyska na uroku, jeśli ustawimy w nim odpowiednio dobrane meble ogrodowe. Możemy je także postawić na balkonie bądź tarasie. Jakie meble wybrać do ogrodu, na balkon czy taras. Meble ogrodowe.
Zestaw mebli ogrodowych (Jysk)

Zestaw mebli ogrodowych (Jysk)

Zanim wybierzemy meble do ogrodu, warto zastanowić się, do czego będziemy je wykorzystywać. Obok miejsca na ognisko bądź grilla powinniśmy zorganizować stanowisko do przygotowania potraw oraz spożywania posiłków. Przydatny będzie stół z krzesłami lub fotelami oraz wygodny barek. Warto osłonić to miejsce przed słońcem za pomocą parasola. Wygodnym rozwiązaniem są parasole teleskopowe na wysięgniku bądź takie, których trzon można umieścić pośrodku stołu. Innym sposobem zacienienia, dodatkowo chroniącym przed deszczem, jest pawilon. Jeśli chcemy cieszyć się otwartą przestrzenią i zielenią ogrodu, wybierzmy pawilon bez ścian. Jeśli jednak ustawiamy pawilon w przewiewnym miejscu, lepiej wybrać model z bocznymi osłonami.

Dla miłośników opalania w nasłonecznionym miejscu ogrodu warto ustawić leżaki lub rozkładane fotele (dodatkowo zaopatrzone w podnóżki). W zaciszu rozłożystych drzew doskonałe sprawdzą się huśtawki ogrodowe z wygodnymi siedziskami, a przy kąciku zabaw dla dzieci warto umieścić ławeczkę, na której będziemy mogli odpoczywać, jednocześnie pilnując bawiące się pociechy.

Istotny jest materiał, z jakiego wykonane są meble. Najbardziej trwałe są meble metalowe, które producenci zazwyczaj dodatkowo zabezpieczają preparatami antykorozyjnymi. Praktyczne są również te wykonane z plastiku. Jeśli natomiast wybierzemy meble drewniane, to trzeba pamiętać, aby odpowiednio o nie dbać. Przy zakupie należy sprawdzić, czy zostały fabrycznie zaimpregnowane. Nawet meble wykonane z bardzo twardego i wytrzymałego drewna tekowego, akacjowego lub eukaliptusowego należy chronić przed deszczem (po pewnym czasie bowiem mogą stracić kolor). Szczególnie dbać powinniśmy natomiast o meble z wikliny i rattanu. Najlepiej ustawić je w miejscu zadaszonym i pozbawionym wilgoci, gdyż są bardzo podatne na działanie warunków atmosferycznych. Zadbajmy także o poduszki wyściełające nasze meble – nie wolno zapominać o zabraniu ich do pomieszczenia przed deszczem oraz systematycznie prać.

Styl mebli ogrodowych

Styl mebli powinien być dopasowany wielkości naszego ogrodu, wyposażenia oraz miejsca, w którym chcemy je postawić. Ciężkie, drewniane fotele oraz duże stoły z owalnym blatem lepiej wyglądają w rozległym ogrodzie, w otoczeniu bujnej zieleni. Natomiast lekkie krzesła i stoliki, na przykład wykonane z plastiku bądź lekkiego aluminium, doskonale prezentują się w prostych i nowoczesnych ogrodach. Na tle wielobarwnych kwiatów doskonale wyglądają meble z rattanu oraz z wikliny.

Autor tekstu: Na podstawie materiałów prasowych Praktiker
Autor zdjęć: Materiały prasowe Praktiker, materiały prasowe JYSK
NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

wczoraj była piękna pogoda

Wczoraj było tak pięknie, słoneczko grzało i było ciepło. Spędziłam kilka godzin na działce, ale z...

Przeczytaj też:
Jak dbać o meble ogrodowe, by służyły jak najdłużej
Jak dbać o meble ogrodowe, by służyły jak najdłużej

Meble ogrodowe przez cały sezon użytkowania są narażone na działanie czynników atmosferycznych. ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia