Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Wyposażenie ogrodu > Grill, kominek, ognisko w ogrodzie > Kupujemy grill gazowy do ogrodu: pięć najważniejszych pytań przy zakupie grilla gazowego
Grill, kominek, ognisko w ogrodzie

Kupujemy grill gazowy do ogrodu: pięć najważniejszych pytań przy zakupie grilla gazowego

Broil King - grill Porta Chef (fot. Broil King)

MATERIAŁ PŁATNY
Zanim zdecydujemy się na zakup grilla do ogrodu, warto się dobrze zastanowić, jaki grill wybrać. Do wyboru mamy między innymi grille gazowe. Na rynku dostepnych jest wiele modeli grilli gazowych. Przed zakupem warto zapoznać się z ich cechami, aby dokonać właściwego wyboru. Poznaj pięć najważniejszych pytań, jakie należy zadać przy zakupie grilla gazowego.
Broil King
Agrimpex Griluj i Gotuj
37-500 Jarosław
ul. Zwierzyniecka 2a

www.broilking.pl

Grillowanie na dobre wpisało się w tradycję organizowania przyjęć na świeżym powietrzu. Unoszący się w powietrzu zapach przyrządzanych potraw, ich niepowtarzalny smak i atmosfera wspólnego biesiadowania sprawiają, że amatorów barbecue przybywa. Podstawą udanego grillowania są urządzenia, pozwalające na uzyskanie niepowtarzalnych potraw przy jednoczesnym zapewnieniu łatwej i komfortowej obsługi.

Przyrządzanie potraw na świeżym powietrzu kojarzy się przede wszystkim z wykorzystaniem do tego celu grilla węglowego. Rzeczywiście jest to najpopularniejsze rozwiązanie, jednak niejedyne. Oprócz grilli węglowych na rynku dostępne są również grille elektryczne oraz grille gazowe. Spectrum możliwości, komfort obsługi oraz przygotowywanie wybornych potraw przekładają się na coraz większe zainteresowanie grillami gazowymi. Szybkie nagrzewanie się urządzenia oraz wysoka temperatura pozwalają na znaczną oszczędność czasu, który w przypadku tradycyjnego grilla należałoby poświęcić na rozpalenie węgla, a następnie kontrolowanie paleniska i stałe doglądanie potraw. Grillowanie pośrednie i bezpośrednie, pieczenie na rożnie, a także gotowanie na bocznej kuchence zapewniają różnorodność potraw, którą z całą pewnością docenią goście. Przede wszystkim jednak potrawy z grilli gazowych dostarczą unikalnych wrażeń smakowych, za które odpowiadają aromatyzery, stanowiące wyposażenie urządzeń.
Grille gazowe nie są jednak sobie równe, zatem przed zakupem warto zapoznać się z ich cechami, aby dokonać właściwego wyboru.

Czy grill gazowy posiada piekarnik?

Najważniejsze jest to, aby grill gazowy miał pokrywę. Im będzie ona solidniejsza, z grubymi ściankami, tym lepiej. Solidna pokrywa jest jednym z elementów które zapewnią osiągnięcie odpowiednio wysokiej i równomiernej temperatury. Dzięki pokrywie możliwe jest przygotowanie bardziej zróżnicowanych potraw wyróżniających się lepszym smakiem. Zaletą zastosowania pokrywy jest także to, że dłużej utrzymują potrawy w cieple.

Poszukując odpowiedniego piekarnika, warto rozważyć zakup takiego, który będzie wysoki, ponieważ daje on więcej możliwości. Wysoki i głęboki piekarnik bez problemu poradzi z przygotowaniem pieczeni na rożnie czy kurczaka na stojaku.
Piekarniki oraz pokrywy wykonane mogą być z bardzo różnych materiałów. Warto zainwestować w te, które, jak np. piekarniki Broil King, wykonane są z odlewu aluminium lub z grubej stali z podówjną ścianką z powietrzem między nimi. Tak wykonane pokrywy dłużej zatrzymują ciepło i w ten sposób ograniczają zużycie gazu.

Jak wygląda ruszt w grillu gazowym?

Zasada wyboru odpowiedniego rusztu jest prosta: im cięższy, tym lepszy. Warto rozejrzeć się za rozwiązaniami wykonanymi z żeliwa lub stali szlachetnej, których zaletą jest to, że ciepło utrzymują przez dłuższy czas, pozostają rozgrzane nawet po otwarciu pokrywy. Mniejsze odległości między żeberkami rusztu ograniczą ilość jedzenia, która spadnie pod niego. Wszystkie ruszty wymagają konserwacji polegającej na pokrywaniu rusztów olejem roślinnym.
Najlepiej, aby żeberka rusztu były proste, a sam ruszt posiadał jak najmniej łączeń. Dzięki temu pozostałości jedzenia nie utkną w zakamarkach, a czyszczenie urządzenia będzie prostsze.

Czy grill gazowy ma aromatyzery?

Pofalowane blaszki między rusztem a palnikami to, ze względu na smak grillowanych potraw, najważniejszy element urządzenia. W rozwiązaniach Broil King znajdziemy opatentowane aromatyzery Flav-R-Wave™, których nazwa wywodzi się od angielskich słów flavor (smak) i wave (fale).
Aby zrozumieć działanie aromatyzerów, należy zdać sobie sprawę z tego, skąd pochodzi unikalny smak przyrządzanych na grillu potraw. Błędne jest przekonanie, że źródłem unikalnego smaku jest węgiel lub brykiet drzewny. Unikalny smak i zapach grillowanym potrawom nadają soki, tłuszcze i marynaty skapujące na rozgrzaną powierzchnię, które następnie odparowują. Taką rozgrzaną powierzchnią w grillach gazowych Broil King są właśnie aromatyzery.
Najlepiej, aby aromatyzery pokrywały większą część dna piekarnika, jednak niecałą jego powierzchnię, ponieważ wówczas grill stałby się patelnią. W urządzeniach Broil King aromatyzery zajmują 8 proc. powierzchni dna. Duża powierzchnia sprawia, że skapujące soki, marynaty oraz przyprawy lepiej odparowują.
Urządzenia Broil King wyposażone są w aromatyzery pofalowane. Rozwiązanie to ma na celu zwiększenie powierzchni odparowania oraz ustawione pod optymalnym kątem 32° zapewniają wystarczająco dużo czasu na to, aby skapująca kropla odparowała. Zaletą aromatyzerów jest także to, że zabezpieczają palniki przed kwasami, pochodzącymi z potraw, które mogą być przyczyną korozji.

Warto wiedzieć

Radzi Michał Piotrów - ekpert Broil King

Radzi Michał Piotrów - ekpert Broil King

Polacy znani są ze swojej pasji do grillowania, ale zauważamy że odchodzą od tradycyjnej kiełbasy i poszukują bardziej wyrafinowanego smaku ryb, steków czy warzyw. Wszystko dzięki grillom gazowym, które coraz cześciej pojawiają się w polskich ogrodach i na tarasach ze względu na wygodę oraz łatwość przyrządzania potraw, ale również na doskonały smak. Gotowanie w ogrodzie staje się nowym trendem na spędzanie wolnego czasu z rodziną i znajomymi. Przy wyborze grilla warto zwrócić uwagę na szczegóły i detale, które powodują że urządzenie będzie przede wszystkim dostarczało smaku, wykorzystane technologie spowodują, że grillowanie będzie proste i przyjemne.

W jakie palniki wyposażony jest grill gazowy?

Siłą każdego urządzenia gazowego są palniki. Z zewnątrz są nie widoczne, ale odgrywają kluczową rolę. Wyjątkowym rozwiązaniem zaprojektowanym przez inżynierów z Broil King są palniki Dual-Tube™. Unikatowa technologia umożliwia optymalne wymieszanie gazu z tlenem na całej długości palnika, a umieszczona wewnątrz niego druga rurka, wprowadza gaz w turbulencję. Dzięki temu wysokość płomienia na całej długości palnika jest taka sama.
Technologia dwóch rurek oraz duża średnica palnika – 32 mm – wpływają na równomierne ciśnienie wewnątrz palnika oraz odpowiednią mieszankę gazu z tlenem, co z kolei przekłada się na stałą wysokość płomienia na całej długości palnika i odpowiednie rozgrzanie aromatyzera i rusztu na całej głębokości piekarnika.
Wyróżnikiem Dual-Tube™ jest materiał, z jakiego zostały wykonane. To wysokiej jakości stal szlachetna zwiększa odporność na duże skoki temperatur oraz kwasy grillowanych potraw.

Dodatkowe wyposażenie grilla gazowego

Na funkcjonalność i komfort użytkowania grilli wpływają również detale, które zazwyczaj są bagatelizowane. Tymczasem jest wiele elementów, dzięki którym obsługa urządzeń staje się prostsza, ich trwałość większa, a wzornictwo zachwycające. Precyzyjną regulację temperatury oraz kontrolę zapewnią zawory Linear-Flow™ i pokrętła 180° Sensi-Touch™.

Grill wyposażony w opuszczone półki boczne sprawdzi się w przypadku ograniczonej przestrzeni na umieszczenie urządzenia. Z kolei górny rusz, który ma zabezpieczenia na końcu półki odkładczej, zapobiegnie spadaniu jedzenia. Warto aby miał pręty górnego rusztu ułożone były równolegle do rusztu głównego dzięki łatwiej będzie zdjemować potrawy przy pomocy łopatki lub szczypiec. 

Decydując się na zakup urządzenia, warto zwrócić uwagę na gwarancję. Określony przez producenta termin bezawaryjnego użytkowania grilla jest dobrym wyznacznikiem jego jakości.

Autor zdjęć: materiały prasowe
Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Kompozycje ze strelicji
Kompozycje ze strelicji

Kompozycje ze strelicji! Zostały wykonane na event w stylu afrykańskim :) Mocne, wyraziste kolory...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia