Wyposażenie ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Wyposażenie ogrodu
Ławeczka w ogrodzie. Ogrodowe ławki - ZDJECIA

Ławeczka w ogrodzie to dobry pomysł na stworzenie uroczego zakątka do wypoczynku. Ogrodowe ławki mogą być drewniane, metalowe, a nawet ...

Woda w ogrodzie: fontanny i źródełka

Fontanny są "żywym" elementem ogrodu. Przyciągają uwagę, niezależnie od tego, czy tworzą wysoki i rozproszony pióropusz czy też niski bulgoczący ...

Meble ogrodowe – co nowego w ofercie mebli do ogrodu

Warto zadbać, by na tarasie czy miejscu wypoczynku w ogrodzie znalazły się wygodne i funkcjonalne meble ogrodowe. Zobacz, jakie ciekawe ...

Pergole, altany, meble ogrodowe

Grill, kominek, ognisko w ogrodzie

 • Grillowanie w ogrodzie. Grill na majówce

  Grillowanie w ogrodzie. Grill na majówce

  Grillowanie w ogrodzie to dobry sposób na spędzenie majówki! Wspólne przyrządzanie potraw w plenerze stało się już rytuałem towarzyskim. Grill w ogrodzie - jaki grill wybrać?

Woda w ogrodzie: oczko wodne, staw, basen

 • Oczko wodne wiosną. Jak przygotować oczko wodne do sezonu

  Oczko wodne wiosną. Jak przygotować oczko wodne do sezonu

  Oczko wodne wiosną wymaga od nas nieco pracy. Na wiosnę oczko wodne w ogrodzie często nie wygląda najlepiej: mętna woda, gnijące rośliny, wystające brzegi folii uszczelniającej dno. Podpowiadamy jak przygotować oczko wodne w ogrodzie do sezonu?

Szkodniki roślin i choroby roślin

 • Ogrodnica niszczylistka - groźny szkodnik roślin

  Ogrodnica niszczylistka - groźny szkodnik roślin

  Ogrodnica niszczylistka to szkodniki roślin, których osobniki dorosłe żerują przede wszystkim na liściach i kwiatach drzew owocowych i róż. Pędraki, czyli larwy ogrodnicy niszczylistki, niszczą korzenie roślin.

Drzewka bonsai: jak pielęgnować bonsai w domu

Drzewko bonsai uprawiane w domu (indoor) wymaga regularnej i troskliwej pielęgnacji. Podajemy podstawowe informacje na temat pielęgnacji bonsai w domu. Jak pielęgnować domowe bonsai.

Storczyk MILTONIA: jak pielęgnować ten piękny kwiat doniczkowy

Miltonia to storczyk o niezwykle dekoracyjnych, dużych kwiatach. By miltonia zakwitła, trzeba zapewnić jej odpowiednie warunki wzrostu. Podpowiadamy jak pielęgnować miltonię. Kwiaty doniczkowe: storczyk miltonia.

Rabaty bylinowe: co poprawi wygląd rabaty bylinowej

Dobrze zaprojektowana i odpowiednio pielęgnowana rabata bylinowa będzie zdobić ogród wiele lat. Podpowiadamy jakie zabiegi pielęgnacyjne poprawią wygląd rabaty bylinowej. Pielęgnacja rabaty bylinowej.

Rośliny okrywowe między bylinami. Aranżacja ogrodu

Dobrym pomysłem na aranżację ogrodu rośliny okrywowe posadzone między bylinami i krzewami. Byliny na rabacie będą lepiej wyeksponowane, gdy rabatę zakończymy obwódką z roślin okrywowych. Polecamy gatunki roślin okrywowych.

 • Pleśń na korzeniach storczyka

  Witam. Storczykami zajmuję się od prawie roku. Na korzeniach jednego z nich pojawiła się dziwna granatowa pleśń (grzyb?). Na brzegach starszych liści są takie ciemne punkciki (na zdjęciu wyszły bardziej brązowe). Mam ...

W końcu wiosna - chce się żyć!
W końcu wiosna - chce się żyć!

Dawno nieczego nie pisałam, a to dlatego, że długo trwał okres jesienno-zimowy. Bardzo smutny i...

Ogrodniku przeczytaj
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Wszystko co potrzebne w ogrodzie, wyposażenie ogrodu, meble ogrodowe, altanki, altany ogrodowe, grill ogrodowy, ławki ogrodowe, huśtawki ogrodowe, meble z bali, meble ogrodowe z drewna. Porady, rady i wskazówki. Zobacz jak założyć oczko wodne, źródełko, kaskady, czym obsadzić brzeg jeziora, jak sadzić rośliny wodne, lilie wodne, różne odmiany roślin wodnych, pielęgnacji roślin wodnych. Podpowiadamy jak uniknąć błędów zakładając staw w ogrodzie, jak zrobić fontannę, basen ogrodowy. Pokazujemy jak założyć basen przydomowy, jak podgrzewać wodę w basenie, jakie wybrać wyposażenie basenu. Wiele pomysłów na aranżację ogrodu, sprawdzone i najlepsze wyposażenie ogrodu. Inspiracje, zdjęcia, instruktaże. Zobacz jak zbudować altanę, drewutnię.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia