Wyposażenie ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Wyposażenie ogrodu
Altana wybudowana bez zgłoszenia. Czy trzeba zgłosić budowę altany ogrodowej?

Czy wybudowanie altany ogrodowej wymaga zgłoszenia w urzędzie? Czy altana w ogrodzie jest uznawana za obiekt małej architektury? Przeczytaj odpowiedzi ...

Śmietnik na odpadki stałe - gdzie postawić, jak przygotowac śmieci

Nawet na najmniejszej działce musimy wydzielić miejsce, w którym staną pojemniki przeznaczone do gromadzenia odpadów stałych. Jak urządzić śmietnik i ...

Rzeźba ogrodowa jako element kompozycji ogrodu

Jakie znaczenie dla kompozycji ogrodu ma rzeźba? Czym kierować się wybierając rzeźbę do ogrodu? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Pergole, altany, meble ogrodowe

 • Nowoczesny ogród – projekt i wyposażenie

  Nowoczesny ogród – projekt i wyposażenie

  Przy tworzeniu nowoczesnego ogrodu warto kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Zgodnie z jedną z nich w nowoczesnych ogrodach bardzo dobrze sprawdzają się proste i kubiczne betonowe elementy nawierzchniowe. Idealne dla ogrodów nowoczesnych są elementy ogrodowe lub tarasowe - meble czy donice - wykonane z betonu architektonicznego. Jak stworzyć i wyposażyć nowoczesny ogród – praktyczny poradnik.

Grill, kominek, ognisko w ogrodzie

 • Grill z dodatkowymi funkcjami – jaki model wybrać najlepiej?

  Grill z dodatkowymi funkcjami – jaki model wybrać najlepiej?

  Nie tylko wyrafinowani smakosze poszukują rozwiązań umożliwiających przyrządzanie posiłków w taki sposób, aby zadowolić kulinarne potrzeby wszystkich zaproszonych gości. Również większość miłośników grillowania z czasem pragnie nowych rozwiązań sztuki kulinarnej. Grille gazowe Broil King z dodatkowymi funkcjami oferują o wiele więcej możliwości. To prawdziwa przyjemność i rozkosz dla podniebienia.

Woda w ogrodzie: oczko wodne, staw, basen

 • Ściany wodne w ogrodzie – nowoczesne dekoracje wodne

  Ściany wodne w ogrodzie – nowoczesne dekoracje wodne

  Ściany wodne w ogrodzie – nowoczesne dekoracje wodne (gdzie montować ściany wodne, ściany wolnostojące, ściany przy murze, forma stojąca, forma wisząca, z czego zbudowane są ściany wodne – materiały, jakie rośliny sadzić przy ścianach wodnych)

Szkodniki roślin i choroby roślin

Podlewanie roślin doniczkowych

Chętnie ozdabiamy nasze wnętrza roślinami doniczkowymi. Jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest podlewanie roślin doniczkowych. Podpowiadamy jak prawidłowo podlewać rośliny doniczkowe uprawiane w mieszkaniach.

Najpopularniejsze storczyki do uprawy w mieszkaniach

Storczyki to grupa roślin chętnie uprawiana w mieszkaniach ze względu na efektowne kwiaty. Nie wszystkie gatunki storczyków nadają się jednak do domowej uprawy. Poznaj najpopularniejsze storczyki do uprawy w mieszkaniach.

Goździki na ogrodowe rabaty i skalniaki – gatunki i odmiany goździków, wymagania i zastosowanie

Goździki to jedne z roślin najchętniej sadzonych w ogrodach ze względu na dekoracyjne kwiaty i niewielkie wymagania. Poznaj najpopularniejsze gatunki i odmiany goździków na ogrodowe rabaty i skalniaki. Wymagania i zastosowanie goździków.

Jak skomponować rabatę z różnych roślin

Jeśli chcemy mieć w ogrodzie efektowną rabatę, skomponujmy ją z różnych roślin: krzewów, bylin i roślin jednorocznych.

 • Świerk kłujący srebrny

  Od kilku lat mam małe poletko świerka kłującego zielonego i odmiany 'Glauca'. Pojawił się problem, ponieważ świerki nagle pożółkły (w ciągu miesiąca) na wszystkich przyrostach. Czym może to być spowodowane, jeżeli nie ...

ten sezon uważam za udany mimo.

Ten sezon uważam za udany, cukinie nam pięknie obrodziły: mieliśmy żółte i zielone. A nawet...

Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Wszystko co potrzebne w ogrodzie, wyposażenie ogrodu, meble ogrodowe, altanki, altany ogrodowe, grill ogrodowy, ławki ogrodowe, huśtawki ogrodowe, meble z bali, meble ogrodowe z drewna. Porady, rady i wskazówki. Zobacz jak założyć oczko wodne, źródełko, kaskady, czym obsadzić brzeg jeziora, jak sadzić rośliny wodne, lilie wodne, różne odmiany roślin wodnych, pielęgnacji roślin wodnych. Podpowiadamy jak uniknąć błędów zakładając staw w ogrodzie, jak zrobić fontannę, basen ogrodowy. Pokazujemy jak założyć basen przydomowy, jak podgrzewać wodę w basenie, jakie wybrać wyposażenie basenu. Wiele pomysłów na aranżację ogrodu, sprawdzone i najlepsze wyposażenie ogrodu. Inspiracje, zdjęcia, instruktaże. Zobacz jak zbudować altanę, drewutnię.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia