Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Żywopłoty

#
 • Sposoby formowania żywopłotu

  Sposoby formowania żywopłotu

  Dobrze uformowany żywopłot powinien być szerszy u podstawy i węższy u szczytu. Dzięki temu wszystkie, również dolne, części roślin będą miały zapewnione równomierne oświetlenie. Formowanie żywopłotu: sposoby

 • Bukszpan - znakomita roślina na żywopłoty i obwódki

  Bukszpan - znakomita roślina na żywopłoty i obwódki

  Żywopłot z bukszpanu: jak założyć i ciąć. Bukszpan dobrze rośnie w cieniu i jest mało wymagający, jeśli chodzi o podłoże. Idealnie nadaje się na żywopłoty i obwódki. Radzimy, jak założyć żywopłot z bukszpanu i jakie odmiany będą najlepsze na niskie obwódki i żywopłoty.

 • Żywopłot z żywotników (tui): wybór odmian, sadzenie i pielęgnacja

  Żywopłot z żywotników (tui): wybór odmian, sadzenie i pielęgnacja

  W ogrodach przydomowych popularne są żywopłoty z żywotników, powszechnie zwanych tujami. W przypadku żywopłotu z tui istotny jest wybór odpowiedniej odmiany, właściwa rozstawa przy sadzeniu i późniejsza pielęgnacja roślin. Jak założyć i pielęgnować żywopłot z tui?

 • Żywopłot sam może być ogrodzeniem

  Żywopłot sam może być ogrodzeniem

  Żywopłot otaczający ogród może stanowić samodzielne ogrodzenie - tworząc barierę nie do przejścia. Musimy tylko dobrać odpowiednie rośliny. Z jakich roślin założyć żywopłot nie do pokonania?

 • 10 najpopularniejszych roślin na żywopłot

  10 najpopularniejszych roślin na żywopłot

  Żywopłot można stworzyć z różnych gatunków roślin, zarówno liściastych, jak i z iglaków. Poznaj 10 najpopularniejszych roślin na żywopłot. Rośliny liściaste i iglaki idealne na żywopłoty.

 • Wiosenna pielęgnacja żywopłotu: przycinanie żywopłotu

  Wiosenna pielęgnacja żywopłotu: przycinanie żywopłotu

  Wiosną, gdy ogród budzi się do życia, należy zadbać także o żywopłot. Przede wszystkim należy przeprowadzić zabieg przycinania żywopłotu. Jak zadbać wiosną o żywopłot wiosną. Wiosenne cięcie żywopłotu.

 • Wiosenne cięcie żywopłotu. Kiedy i jak przycinać żywopłot wiosną

  Wiosenne cięcie żywopłotu. Kiedy i jak przycinać żywopłot wiosną

  Cięcie żywopłotu: kiedy? Aby żywopłot był gęsty i zachowywał odpowiedni kształt, trzeba go regularnie przycinać. Już wiosną przycina się niektóre gatunki roślin tworzących żywopłoty. Wiosna w ogrodzie: kiedy i jak przycinać żywopłot. Jakie żywopłoty przycina się wiosną?

 • Żywopłot: jak założyć żywopłot

  Żywopłot: jak założyć żywopłot

  Żywopłot to inwestycja na długie lata, dlatego zakładanie żywopłotu wymaga odpowiedniego przygotowania. Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu żywopłotu? Jak założyć żywopłot.

 • Pnącza jako żywopłot

  Pnącza jako żywopłot

  Pnącza posadzone wzdłuż ogrodzenia zajmują niewiele miejsca, znacznie mniej niż żywopłot, a podobnie jak on otulają ogród szczelną zielenią. Pnącza jako żywopłot.

 • Pnącza przy ogrodzeniu: jak sadzić i pielęgnować żywopłot z pnączy

  Pnącza przy ogrodzeniu: jak sadzić i pielęgnować żywopłot z pnączy

  Pnącza przy ogrodzeniu. O tym, czy pnącza będą dobrze rosły i utworzą przy ogrodzeniu żywopłot, który skutecznie osłoni działkę, decyduje wybór gatunku, przygotowanie stanowiska i pielęgnacja pnączy. Przeczytaj jak sadzić i pielęgnować pnącza sadzone jako zywopłot przy ogrodzeniu.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper

Podpowiadamy jak mieć ładny żywopłot w ogrodzie. Zadbane żywopłoty, przegląd roślin na żywopłot, pnącza, bluszcz. Dowiesz się jak przycinać żywopłot formowany. Porady jak założyć żywopłot. Pnącza zamiast żywopłotu. Jak sadzić i jak pielęgnować pnącza sadzone jako żywopłot. Żywopłoty: piękne zdjęcia, inspiracje, pomysły.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia