Żywopłoty

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Trawniki, żywopłoty > Żywopłoty
 • 10 najpopularniejszych roślin na żywopłot

  10 najpopularniejszych roślin na żywopłot

  Żywopłot można stworzyć z różnych gatunków roślin, zarówno liściastych, jak i z iglaków. Poznaj 10 najpopularniejszych roślin na żywopłot. Rośliny liściaste i iglaki idealne na żywopłoty.

 • Wiosenna pielęgnacja żywopłotu: przycinanie żywopłotu

  Wiosenna pielęgnacja żywopłotu: przycinanie żywopłotu

  Wiosną, gdy ogród budzi się do życia, należy zadbać także o żywopłot. Przede wszystkim należy przeprowadzić zabieg przycinania żywopłotu. Jak zadbać wiosną o żywopłot wiosną. Wiosenne cięcie żywopłotu.

 • Żywopłot z żywotników (tui): wybór odmian, sadzenie i pielęgnacja [WIDEO]

  Żywopłot z żywotników (tui): wybór odmian, sadzenie i pielęgnacja [WIDEO]

  W ogrodach przydomowych popularne są żywopłoty z żywotników, powszechnie zwanych tujami. W przypadku żywopłotu z tui istotny jest wybór odpowiedniej odmiany, właściwa rozstawa przy sadzeniu i późniejsza pielęgnacja roślin. Jak założyć i pielęgnować żywopłot z tui?

 • Jak sadzić i pielęgnować żywopłoty liściaste i iglaste

  Jak sadzić i pielęgnować żywopłoty liściaste i iglaste

  Czy wiesz, jak prawidłowo sadzić i pielęgnować żywopłoty liściaste i iglaste? Oto poradnik: wszystko o żywopłotach liściastych i iglastych.

 • Bluszcz pospolity: znakomite pnącze na zimozielony żywopłot przy ogrodzeniu

  Bluszcz pospolity: znakomite pnącze na zimozielony żywopłot przy ogrodzeniu

  Zimozielone pnącza znakomicie sprawdzają się przy tworzeniu żywopłotów, które nawet zimą pozostają zielone i skutecznie odgradzają ogród. Jedną z roślin pnących idealnych na zimozielone żywopłoty jest bluszcz pospolity. Pnącza - rośliny na żywopłoty.

 • Żywopłot formowany: jak pielęgnować żywopłot formowany

  Żywopłot formowany: jak pielęgnować żywopłot formowany

  Pielęgnacja żywopłotu formowanego polega przede wszystkim na jego regularnym przycinaniu (strzyżeniu). Tylko odpowiednio przycinany żywopłot będzie zwarty i gęsty od samego dołu. Do ważnych zabiegów pielęgnacyjnych nalezy też nawożenie żywopłotu formowanego.

 • Żywopłot: jak założyć żywopłot. Poradnik

  Żywopłot: jak założyć żywopłot. Poradnik

  Żywopłot to inwestycja na długie lata, dlatego zakładanie żywopłotu wymaga odpowiedniego przygotowania. Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu żywopłotu? Jak założyć żywopłot.

 • Wiosenne cięcie żywopłotu. Kiedy i jak przycinać żywopłot wiosną

  Wiosenne cięcie żywopłotu. Kiedy i jak przycinać żywopłot wiosną

  Wiosenne cięcie żywopłotu: kiedy? Aby żywopłot był gęsty i zachowywał odpowiedni kształt, trzeba go regularnie przycinać. Już wiosną przycina się niektóre gatunki roślin tworzących żywopłoty. Wiosna w ogrodzie: kiedy i jak przycinać żywopłot. Jakie żywopłoty przycina się wiosną?

 • Sprawdzone rośliny cierniste na żywopłot

  Sprawdzone rośliny cierniste na żywopłot

  Z czego założyć żywopłot wokół letniego domu? Najlepiej taki, żeby chronił działkę przed intruzami. Może z jakichś kolczastych roślin?

 • Bukszpan - znakomita roślina na żywopłoty i obwódki

  Bukszpan - znakomita roślina na żywopłoty i obwódki

  Żywopłot z bukszpanu: jak założyć i ciąć. Bukszpan dobrze rośnie w cieniu i jest mało wymagający, jeśli chodzi o podłoże. Idealnie nadaje się na żywopłoty i obwódki. Radzimy, jak założyć żywopłot z bukszpanu i jakie odmiany będą najlepsze na niskie obwódki i żywopłoty.

Podpowiadamy jak mieć ładny żywopłot w ogrodzie. Zadbane żywopłoty, przegląd roślin na żywopłot, pnącza, bluszcz. Dowiesz się jak przycinać żywopłot formowany. Porady jak założyć żywopłot. Pnącza zamiast żywopłotu. Jak sadzić i jak pielęgnować pnącza sadzone jako żywopłot. Żywopłoty: piękne zdjęcia, inspiracje, pomysły.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia