Trawniki

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Trawniki, żywopłoty > Trawniki
 • Wiosenna pielęgnacja trawnika: wertykulacja i aeracja

  Wiosenna pielęgnacja trawnika: wertykulacja i aeracja

  Koniecznymi wiosennymi zabiegami pielęgnacyjnymi, które poprawiają wygląd trawnika są aeracja trawnika i wertykulacja trawnika. Czym różni się wertykulacja trawnika od aeracji trawnika?

 • Jak pielęgnować trawnik po zimie. Wiosenny lifting trawnika

  Jak pielęgnować trawnik po zimie. Wiosenny lifting trawnika

  Jak pielęgnować trawnik po zimie? Kiedy stopnieje śnieg, zazwyczaj stan trawnika w ogrodzie pozostawia wiele do życzenia. Podpowiadamy jak przywrócić dobry wygląd trawnika: jak zaplanować prace porządkowe i jak wybrać najlepsze narzędzia do pielęgnacji trawnika po zimie.

 • Trawnik - jesienne prace. Jak przygotować trawnik do zimy?

  Trawnik - jesienne prace. Jak przygotować trawnik do zimy?

  Zima to trudny okres dla wszystkich roślin w ogrodzie, także dla traw tworzących trawnik. Co zrobić, żeby trawnik w dobrej kondycji przetrwał do wiosny? Jak przygotować trawnik do zimy? Trawnik przed zimą.

 • Jakie rośliny cebulowe można sadzić na trawniku. Sadzenie roślin cebulowych

  Jakie rośliny cebulowe można sadzić na trawniku. Sadzenie roślin cebulowych

  Trawnik w ogrodzie możemy urozmaicić, sadząc na nim rośliny cebulowe. Podpowiadamy, jakie rośliny cebulowe można sadzić na trawniku i jak przeprowadza się sadzenie roślin cebulowych na trawniku.

 • Przygotowanie miejsca pod trawnik: kolejność prac

  Przygotowanie miejsca pod trawnik: kolejność prac

  Odpowiednie przygotowanie miejsca pod trawnik jest jednym z elementów prawidłowego zakładania trawnika. Przede wszystkim teren, na którym chcemy założyć trawnik należy dokładnie odchwaścić. Poznaj kolejność prac przy przygotowaniu miejsca pod trawnik. Dowiedz się też, jak poprawić jakość ziemi.

 • Trawnik czy łąka kwietna - co wybrać do ogrodu?

  Trawnik czy łąka kwietna - co wybrać do ogrodu?

  Zakładając trawnik musimy najpierw zastanowić się, jakie będzie jego przeznaczenie. W zależności od tego, do czego będzie służył trawnik w ogrodzie wybieramy różne mieszanki nasion traw. Obok mieszanek na trawniki dywanowe, parkowe, rekreacyjne i regeneracyjne w sprzedaży są specjalne mieszanki przeznaczone na łąki kwietne. Trawnik czy łąka kwietna - co wybrać do ogrodu?

 • Jesienne zakładanie trawnika z siewu

  Jesienne zakładanie trawnika z siewu

  Wczesna jesień jest dobrym okresem na zakładanie trawnika. Przedstawiamy porcje rad dla tych, którzy planują jesienne zakładanie trawnika z siewu. Do kiedy można siać nasiona traw jesienią, jakie mieszanki traw wybrać do jesiennego zakładania trawnika, jak przygotować podłoże i jak wysiewać nasiona, czy i kiedy kosić pierwszy raz trawnik założony jesienią? Poznaj odpowiedzi na te pytania.

 • Podstawowe błędy przy jesiennym zakładaniu trawnika

  Podstawowe błędy przy jesiennym zakładaniu trawnika

  Wczesna jesień to dobry termin na zakładanie trawnika, ale trzeba to zrobić prawidłowo. Poznaj podstawowe błędy przy jesiennym zakładaniu trawnika. Zakładanie trawnika jesienią – uwaga na błędy!

 • Trawnik wokół domu: jak prawidłowo pielęgnować trawnik po zimie, a jak w sezonie

  Trawnik wokół domu: jak prawidłowo pielęgnować trawnik po zimie, a jak w sezonie

  Trawnik wokół domu to wizytówka naszej posescji. Wiele osób sądzi, że trawa nie wymaga żadnej pielęgnacji. Nic bardziej mylnego - jeśli chcemy mieć naprawdę ładny trawnik - musimy prawidłowo go pielęgnować. Podpowiadamy, jak pielęgnować trawnik po zimie i w sezonie - cenne wskazówki.

 • Jesienne zakładanie trawnika z rolki: kiedy i jak założyć trawnik jesienią

  Jesienne zakładanie trawnika z rolki: kiedy i jak założyć trawnik jesienią

  Jesienne zakładanie trawnika z rolki gwarantuje dobre przyjęcie się trawy. Jesień jest optymalnym terminem zakładania trawnika z rolki, ponieważ panują wtedy odpowiednie warunki klimatyczne (temperatura powietrza i wilgotność podłoża) sprzyjające ukorzenianiu darni. Podpowiadamy jak zakładać trawnik z rolki jesienią: przygotowanie terenu, układanie rolek i pielęgnacja młodego trawnika.

Trawnik od A do Z. Podpowiadamy co zrobić by mieć piękny trawnik w ogrodzie, jak pielęgnować trawnik by był ozdobą ogrodu. Pomagamy w wyborze zakupu nasion traw. Mnóstwo fachowych porad i cennych wskazówek dotyczących trawnika. Zakładanie trawnika, różne sposoby na zakładanie trawnika, trawnik z siewu, trawnik z rolki, pielęgnacja trawnika, rośliny na trawniku. Dowiesz się jak przygotować miejsce pod trawnik, poprawianie struktury gleby. Jak dbać o trawnik latem. Koszenie trawnika, wskazówki czym i jak kosić trawnik.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia