Trawniki, żywopłoty

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Trawniki, żywopłoty
Zakładanie trawnika. Ile kupić nasion traw, a ile darni z rolki?

Trawnik można zakładać z siewu albo z rolki. Czy wiesz, ile nasion mieszanki traw trzeba kupić na trawnik? A ile ...

Żywopłot liściasty. Rośliny na żywopłoty, żywopłot formowany i nieformowany: sadzenie i cięcie

Jak założyć żywopłot liściasty? Wybieramy rośliny na żywopłoty. Żywopłot formowany: kiedy sadzić rośliny na żywopłot oraz jak je pielęgnować, by ...

Wiosenne cięcie żywopłotu. Kiedy i jak przycinać żywopłot wiosną

Wiosenne cięcie żywopłotu: kiedy? Aby żywopłot był gęsty i zachowywał odpowiedni kształt, trzeba go regularnie przycinać. Już wiosną przycina się ...

Trawniki

 • Trawnik czy łąka kwietna - co wybrać do ogrodu?

  Trawnik czy łąka kwietna - co wybrać do ogrodu?

  Zakładając trawnik musimy najpierw zastanowić się, jakie będzie jego przeznaczenie. W zależności od tego, do czego będzie służył trawnik w ogrodzie wybieramy różne mieszanki nasion traw. Obok mieszanek na trawniki dywanowe, parkowe, rekreacyjne i regeneracyjne w sprzedaży są specjalne mieszanki przeznaczone na łąki kwietne. Trawnik czy łąka kwietna - co wybrać do ogrodu?

Żywopłoty

 • 10 najpopularniejszych roślin na żywopłot

  10 najpopularniejszych roślin na żywopłot

  Żywopłot można stworzyć z różnych gatunków roślin, zarówno liściastych, jak i z iglaków. Poznaj 10 najpopularniejszych roślin na żywopłot. Rośliny liściaste i iglaki idealne na żywopłoty.

Szkodniki roślin i choroby roślin

Podlewanie kwiatów doniczkowych: jaką wodą podlewać rośliny doniczkowe

Kwiaty doniczkowe, które zdobią nasze wnętrza, należy systematycznie podlewać. Podpowiadamy jaką wodą najlepiej podlewać rośliny doniczkowe w mieszkaniach.

Uprawa storczyków w domu: okres spoczynku, podlewanie, nawożenie

Storczyki z powodzeniem można uprawiać w domu. W pielęgnacji storczyków istotne jest podlewanie i nawożenie, ale także zapewnienie roślinom okresu spoczynku. Uprawa storczyków w domu: podlewanie i nawożenie oraz okres spoczynku - poradnik.

Sosny - uprawa, pielęgnacja, zastosowanie

Sosny swoją popularność zawdzięczają bogactwu odmianowemu, niewielkim wymaganiom i łatwej pielęgnacji oraz licznymi możliwościami zastosowania w ogrodzie. Sosny w ogrodzie - uprawa, pielęgnacja, zastosowanie.

Dzielżan ogrodowy – uprawa i zastosowanie w ogrodzie

Dzielżany to wdzięczne i atrakcyjne rośliny ozdobne, których kwitnące kępy zdobią nasze ogrody w drugiej połowie lata. Radzimy, jak uprawiać dzielżany w ogrodzie. Zastosowanie dzielżanów w ogrodzie: poznaj te piękne kwiaty do ogrodu.

 • Choroba tulipanów?

  Coś niedobrego stało się z moimi tulipanami. Na kwiatach widoczne są plamki a liście są mocno zainfekowane. Proszę o pomoc - czy zostawić cebule w ziemi, czy trzeba je wykopać i spalić?

Temat miesiąca
Jak urządzić ogród: projekt i zakładanie ogrodu’

Założony dziś ogród będzie się rozwijał i dojrzewał przez lata, bo posadzone rośliny żyją, rosną i ciągle się zmieniają. Dlatego przy projektowaniu ogrodu trzeba wybiegać

Pastele raz jeszcze
Pastele raz jeszcze

To jest ciekawe połączenie dwóch stylów- boho i elegancji. Nie jest to typowo polny...

Ogrodniku przeczytaj
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Trawnik od A do Z. Podpowiadamy co zrobić by mieć piękny trawnik w ogrodzie, jak pielęgnować trawnik by był ozdobą ogrodu. Pomagamy w wyborze zakupu nasion. Mnóstwo fachowych porad i cennych wskazówek. Zakładanie trawnika, różne sposoby na zakładanie trawnika, trawnik z siewu, trawnik z rolki, pielęgnacja, rośliny na trawniku. Mówmy jak przygotować miejsce pod trawnik, poprawianie struktury gleby. Dbanie o trawnik latem. Wskazówki czym i jak kosić trawnik. Zadbane żywopłoty, przegląd roślin, pnącza, bluszcze. Zobacz jak pielęgnować żywopłot formowany. Porady jak założyć żywopłot. Pnącza zamiast żywopłotu. Jak sadzić i jak pielęgnować pnącza sadzone jako żywopłot. Piękne zdjęcia, inspiracje, pomysły. Rzeczowe informacje.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia