Trawniki, żywopłoty

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Trawniki, żywopłoty
Żywopłot na działce za miastem

Żywopłot na działce rekreacyjnej, zlokalizowanej za miastem, nie powinien wymagać zbyt dużej pielęgnacji i powinien pasować do otaczającego go sielskiego ...

Ścieżka z trawy. Czy taki trawnik trzeba specjalnie pielęgnować?

To, czy trawiastą ścieżkę trzeba specjalnie pielęgnować, czy postępować z nią jak z trawnikiem, zależy od jej przeznaczenia. Ścieżka z ...

Trawnik czy łąka kwietna - co wybrać do ogrodu?

Zakładając trawnik musimy najpierw zastanowić się, jakie będzie jego przeznaczenie. W zależności od tego, do czego będzie służył trawnik w ...

Żywopłoty

Szkodniki roślin i choroby roślin

  • Drzewa owocowe: opryski. Dlaczego i kiedy stosować opryski drzew?

    Drzewa owocowe: opryski. Dlaczego i kiedy stosować opryski drzew?

    Opryski drzew owocowych to zabiegi ochronne roślin przed szkodnikami i chorobami. Opryski drzew owocowych, to jeden z elementów właściwej pielęgnacji w sadzie. Podpowiadamy czy trzeba stosować opryski drzew, czym opryskiwać drzewa owocowe, jak i kiedy robić opryski drzew owocowych.

Pantofelnik - roślina doniczkowa o oryginalnych kwiatach. Pielegnacja pantofelnika

Pantofelnik, czyli kalceolaria, to roślina doniczkowa o wyjątkowo ciekawych, ozdobnych kwiatach. Podpowiadamy, jak pielęgnować pantofelnik w domu. Kalceolaria - pielegnacja: podlewanie, nawożenie, stanowisko.

Storczyk Zygopetalum – domowa uprawa i pielęgnacja

Storczyk Zygopetalum od niedawna zaczął pojawiać się w naszych domach. Nic w tym dziwnego, bowiem roślina zachwyca pięknymi kwiatami. Podpowiadamy, jakie warunki należy zapewnić storczykom z rodzaju Zygopetalum i jak je pielęgnować w domu. Domowa uprawa i pielęgnacja storczyków Zygopetalum.

Ogród japoński: idealne miejsce na odpoczynek i kontemplację

Ogrody japońskie wywodzą się z dalekowschodnich tradycji. Są jednym z najbardziej charakterystycznych rodzajów ogrodów. W Japonii sztukę zakładania tych ogrodów dopracowano do perfekcji.

Szczawiki – rośliny o ozdobnych liściach. Uprawa szczawików w ogrodzie i w doniczce

Szczawiki to niewysokie rośliny o oryginalnych liściach. Poznaj najpopularniejsze gatunki i odmiany szczawików nadające się do uprawy w ogrodzie i w doniczkach na balkonie czy tarasie. Uprawa szczawików.

  • Szkodniki na guzmanii

    Witam, kupiłem kwiatek doniczkowy wraz ze szkodnikami. Nie wiem, co to za kwiat, ani co to za szkodniki. Bardzo proszę o poradę. Na liściach są takie małe czarne kuleczki, jakby przyklejone, ale ...

Roślina tygodnia
Wielkanoc za pasem
Wielkanoc za pasem

Wielkanoc za pasem, a my mieliśmy okazję organizować kiermasz, na którym sprzedawaliśmy kwiatowe...

Ogrodniku przeczytaj
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Trawnik od A do Z. Podpowiadamy co zrobić by mieć piękny trawnik w ogrodzie, jak pielęgnować trawnik by był ozdobą ogrodu. Pomagamy w wyborze zakupu nasion. Mnóstwo fachowych porad i cennych wskazówek. Zakładanie trawnika, różne sposoby na zakładanie trawnika, trawnik z siewu, trawnik z rolki, pielęgnacja, rośliny na trawniku. Mówmy jak przygotować miejsce pod trawnik, poprawianie struktury gleby. Dbanie o trawnik latem. Wskazówki czym i jak kosić trawnik. Zadbane żywopłoty, przegląd roślin, pnącza, bluszcze. Zobacz jak pielęgnować żywopłot formowany. Porady jak założyć żywopłot. Pnącza zamiast żywopłotu. Jak sadzić i jak pielęgnować pnącza sadzone jako żywopłot. Piękne zdjęcia, inspiracje, pomysły. Rzeczowe informacje.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia