Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Tarasy, balkony > Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe > Sezonowe kwitnące rośliny balkonowe przed zimą
Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe

Sezonowe kwitnące rośliny balkonowe przed zimą

Przed zima pelargonie i inne sezonowe rośliny balkonowe trzeba przenieść do pomieszczenia zabezpieczonego przed mrozem

Prawie wszystkie kwitnące sezonowe rośliny balkonowe nie znoszą niskiej temperatury i giną przy pierwszych jesiennych przymrozkach. Co zrobić z pelargoniami, fuksjami czy daturami po sezonie?

W sezonie nasze balkony zdobi wiele roślin sezonowych. Większość z nich pochodzi z rejonów o klimacie cieplejszym niż nasz i nie tolerują niskiej temperatury – giną przy pierwszych przymrozkach. Jeśli chcemy, aby takie gatunki, jak: pelargonia, fuksja, lantana, heliotrop, datura, scewola, kocanka włochata, werbena, uczep, nierembergia, torenia, bakopa, złocień krzewiasty, osteospermum, oleander przetrwały zimę, trzeba przed nastaniem jesiennych przymrozków przenieść je z dworu do pomieszczeń. Nie mogą to być jednak pokoje w mieszkaniu, ponieważ będzie tam dla nich za ciepło i rośliny w takich warunkach nie przejdą okresu spoczynku, będą stale rosły, a wyrastające pędy będą wybujałe, słabe i wiotkie – takie zimowanie osłabi je znacznie.

>>Przeczytaj też: Przechowywanie roślin balkonowych zimą w ogrodzie zimowym

Jak przechowywać rośliny sezonowe

Przechowywać możemy jedynie rośliny zdrowe i bez szkodników. Odpowiednie miejsce do zimowego przetrzymywania sezonowych roślin balkonowych, które w sezonie stały na zewnątrz, powinno mieć dostęp światła dziennego, a temperatura w nim nie może spadać poniżej 0 st. Celsjusza – optymalna wynosi 5–10 st. Celsjusza. Takie warunki panują na przykład na widnych nieogrzewanych klatkach schodowych, w garażach, piwnicach bądź na werandach. Może to być także pokój w domu, w którym na zimę nie jest włączane ogrzewanie.

Przed wniesieniem roślin do tych pomieszczeń, trzeba koniecznie skrócić ich pędy o około3/4 długości. Podczas zimowania wystarczy, że będziemy je podlewać raz w miesiącu, pilnując jednak aby ziemia w doniczkach nie wyschła całkowicie. Należy także systematycznie usuwać obumarłe i chore liście.

>>Przeczytaj też: Zabezpieczenie wieloletnich roślin balkonowych przed zimą

Autor zdjęć: www.thinkstockphotos.com
Opracowanie: redakcja Wymarzonyogrod.pl
Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Idą Święta!!
Idą Święta!!

Już za dwa tygodnie Boże Narodzenie. Trzeba kupić gwiazdy betlejemskie do domu. Choć najbardziej...

Przeczytaj też:
Rośliny na balkon do wiszących pojemników
Rośliny na balkon do wiszących pojemników

Kwiaty balkonowe w wiszących pojemnikach sprawdzą się na każdym balkonie. Wiszące kosze ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia