Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Tarasy, balkony > Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe > Kwiaty balkonowe: najpopularniejsze rośliny balkonowe zwisające. Zdjęcia kwiatów
Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe

Kwiaty balkonowe: najpopularniejsze rośliny balkonowe zwisające. Zdjęcia kwiatów

Surfinię o intensywnie różowych kwiatach połączono z żółto kwitnącym uczepem

Kwiaty balkonowe zwisające to znakomity pomysł na dekorację balkonu. Poznaj najpopularniejsze kwiaty balkonowe zwisające. Poznaj rośliny balkonowe zwisające, które najlepiej sprawdzą się na twoim balkonie. Zdjęcia kwiatów balkonowych zwisających do dekoracji balkonu.

W ofertach sklepów i centrów ogrodniczych co roku znajdziemy wiele kwiatów balkonowych, wśród których na uwagę zasługują rośliny balkonowe zwisające. Ich długie, przewieszające się pędy, w wiekszości obsypane kwiatami, stworzą piękną dekorację balkonu.
Aby kwiaty balkonowe zwisające były dobrze wyeksponowane, najlepiej posadzić je w wiszących pojemnikach, w wysokich donicach albo w skrzynkach balkonowych powieszonych na balustradach lub ustawionych na wysokim parapecie. Wtedy pędy roślin balkonowych będą mogły swobodnie zwisać, pozwalając nam cieszyć się całym swoim pięknem, a przy tym będą miały zapewnioną swobodę wzrostu.

Warto pamiętać, aby nie wieszać pojemników z kwiatami balkonowymi zwisającymi w miejscach na balkonie narażonych na porywiste wiatry, które mogą one uszkodzić rośliny, szczególnie gatunki o kruchych pędach (takich jak surfinie czy pelargonie).

Najpopularniejsze kwiaty balkonowe zwisające

Do najpopularniejszych kwiatów balkonowych zwisających należą:

  • Pelargonia zwisająca – do wyboru jest wiele odmian o kwiatach w różnych kolorach, są odmiany o kwiatach pojedynczych i pełnych. Pelargonie zwisające znakomicie nadają się do tworzenia kompozycji balkonowych: można w jednym pojemniku posadzić same pelargonie albo połączyć je z innymi kwiatami balkonowymi.
  • Fuksja – odmiany o zwisających pędach najlepiej posadzić pojedynczo w wiszących pojemnikach. Do wyboru jest wiele odmian o różnorodnych kwiatach.
  • Plektrantus – u tej rośliny nie kwiaty, ale liście są ozdobą. Zwisające pędy plektrantusa (zwanego tez komarzycą) pięknie komponują się z roślinami o ozdobnych kwiatach.
  • Begonia zwisająca – do wyboru jest wiele odmian begonii o różnych barwach kwiatów, pojedynczych lub pełnych. Begonie nie nadają się na bardzo nasłonecznione balkony, bowiem ostre słońce może poparzyć ich liście.
  • Surfinia – w ostatnich latach robi furorę wśród kwiatów balkonowych. Na rynku jest mnóstwo odmian surfinii o zwisających pędach, obficie obsypanych kwiatami w różnych kolorach – pojedynczymi bądź pełnymi. Kwiaty niektórych odmian są pachnące.
  • Uczep (bidens) – jego intensywnie żółte kwiaty znakomicie nadają się do ozdoby balkonu.
  • Bacopa – roślina balkonowa o delikatnych białych kwiatach dobrze prezentuje się w kompozycjach z innymi roślinami balkonowymi.
  • Lobelia – są odmiany o zwisających pędach. Obsypane niebieskimi, różowymi czy białymi kwiatami lobelie doskonale komponują się z innymi roślinami balkonowymi.

Zobacz zdjęcia najpopularniejszych kwiatów balkonowych w aranżacjach

Autor zdjęć: photos.com, Agnieszka Mike-Jeziorska
Opracowanie: redakcja serwisu
Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

I znów rok przeleciał
I znów rok przeleciał

Ups, jeden wpis rocznie to nie jest powód do zadowolenia ale cóż robić jak czasu brak. Nie wiem jak...

Przeczytaj też:
Lantana – atrakcyjna roślina na balkon i taras. Kwiaty balkonowe
Lantana – atrakcyjna roślina na balkon i taras. Kwiaty balkonowe

Lantana to ciekawa roślina balkonowa o dekoracyjnych kwiatach, które zmieniają swą barwę ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia