Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe

Kwiaty balkonowe ceniolubne: rośliny na balkon północny

Jakie kwiaty balkonowe nadają się na balkon północny? Można tu wybrać kwiaty balkonowe cieniolubne. Na takim balkonie promienie słoneczne operują wczesnym rankiem i późnym popołudniem.
Na balkonie północnym promienie słoneczne operują wczesnym rankiem i późnym popołudniem

Na balkonie północnym promienie słoneczne operują wczesnym rankiem i późnym popołudniem

Chesz mieć ładne kwiaty balkonowe, a masz balkon od strony północnej? Na balkonie północnym w ciągu dnia światło jest rozproszone, a temperatura bardziej wyrównana. Można więc tu uprawiać rośliny balkonowe kwitnące, choć będą kwitły mniej obficie i nie tak długo, jak na balkonach słonecznych. Sprawdzą się też kwiaty balkonowe cieniolubne.

Kwiaty balkonowe: jakie wybrać na balkon zacieniony

Z kwiatów balkonowych całkiem dobrze cień zniosą: begonia bulwiasta, lobelia przylądkowa, niecierpek walleriana i nowogwinejski, żeniszek meksykański, tytoń oskrzydlony, fuksja mieszańcowa, niezapominajki, pierwiosnki. Można też uprawiać rośliny balkonowe całkiem dobrze rosnące w cieniu i nie martwić się o ich kondycję. Do kwiatów balkonowych na balkony północne należą: barwinek, bluszcz, paprocie, niektóre iglaki, np. cisy. Idealnym rozwiązaniem będzie tworzenie kompozycji roślinnych na balkon w pojemnikach, np. z barwinka, runianki japońskiej, golterii pełzającej, pierwiosnka japońskiego, jasnoty plamistej i różnych odmian funkii. Można też zdecydować się na kwiaty balkonowe cieniolubne i wzbogacać je wiosną o kolorowo kwitnące rośliny sezonowe.

Jak dbać o kwiaty balkonowe na balkonie północnym

Ziemia w doniczkach na balkonie północnym nie przesycha zbyt szybko, więc roślin balkonowych nie trzeba intensywnie podlewać nawet podczas upalnego lata (z wyjątkiem tych, które lubią środowisko wilgotne, np. paproci, bluszczu, barwinka). Nie stawiajmy na balkonie z małą ilością słońca roślin balkonowych o kolorowych liściach – nie będą się wybarwiać, a nawet mogą obumierać.

Autor zdjęć: Mariusz Bykowski
Opracowanie: redakcja serwisu
Źródło: SE Rośliny na balkon
NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Ogrodniku przeczytaj #
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Dekoracja na stół
Dekoracja na stół

Próbowaliście kiedyś hodować miniaturowego storczyka? Jest to problematyczne, tym bardziej,...

Przeczytaj też:
Złocień krzewiasty (Argyranthemum) – ciekawa kwitnąca roślina balkonowa i rabatowa. Zdjęcia odmian
Złocień krzewiasty (Argyranthemum) – ciekawa kwitnąca roślina balkonowa i rabatowa. Zdjęcia odmian

Złocień krzewiasty, zwany też srebrzeniem krzewiastym to pięknie kwitnąca roślina, która znakomicie ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © MURATOR S.A. 2008-2014 | Design by MURATOR Multimedia | Hosted by SuperMedia