Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe

Kwiaty balkonowe ceniolubne: rośliny na balkon północny

Jakie kwiaty balkonowe nadają się na balkon północny? Można tu wybrać kwiaty balkonowe cieniolubne. Na takim balkonie promienie słoneczne operują wczesnym rankiem i późnym popołudniem.
Na balkonie północnym promienie słoneczne operują wczesnym rankiem i późnym popołudniem

Na balkonie północnym promienie słoneczne operują wczesnym rankiem i późnym popołudniem

Chesz mieć ładne kwiaty balkonowe, a masz balkon od strony północnej? Na balkonie północnym w ciągu dnia światło jest rozproszone, a temperatura bardziej wyrównana. Można więc tu uprawiać rośliny balkonowe kwitnące, choć będą kwitły mniej obficie i nie tak długo, jak na balkonach słonecznych. Sprawdzą się też kwiaty balkonowe cieniolubne.

Kwiaty balkonowe: jakie wybrać na balkon zacieniony

Z kwiatów balkonowych całkiem dobrze cień zniosą: begonia bulwiasta, lobelia przylądkowa, niecierpek walleriana i nowogwinejski, żeniszek meksykański, tytoń oskrzydlony, fuksja mieszańcowa, niezapominajki, pierwiosnki. Można też uprawiać rośliny balkonowe całkiem dobrze rosnące w cieniu i nie martwić się o ich kondycję. Do kwiatów balkonowych na balkony północne należą: barwinek, bluszcz, paprocie, niektóre iglaki, np. cisy. Idealnym rozwiązaniem będzie tworzenie kompozycji roślinnych na balkon w pojemnikach, np. z barwinka, runianki japońskiej, golterii pełzającej, pierwiosnka japońskiego, jasnoty plamistej i różnych odmian funkii. Można też zdecydować się na kwiaty balkonowe cieniolubne i wzbogacać je wiosną o kolorowo kwitnące rośliny sezonowe.

Jak dbać o kwiaty balkonowe na balkonie północnym

Ziemia w doniczkach na balkonie północnym nie przesycha zbyt szybko, więc roślin balkonowych nie trzeba intensywnie podlewać nawet podczas upalnego lata (z wyjątkiem tych, które lubią środowisko wilgotne, np. paproci, bluszczu, barwinka). Nie stawiajmy na balkonie z małą ilością słońca roślin balkonowych o kolorowych liściach – nie będą się wybarwiać, a nawet mogą obumierać.

Autor zdjęć: Mariusz Bykowski
Opracowanie: redakcja serwisu
Źródło: SE Rośliny na balkon
NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Ogrodniku przeczytaj #
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU

To przydatny każdemu ogrodnikowi-amatorowi album z opisem roślin kwitnących polecanych do uprawy na działce i w ogrodzie. Obok portretów roślin znajdziesz tu poradnik pielęgnacji roślin i ogrodu.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Storczyki
Storczyki

Ostatnio zakwitł mi storczyk. Pochodzi z "odzysku", czyli został przeze mnie odratowany po...

Przeczytaj też:
Rośliny balkonowe odporne na wiatr
Rośliny balkonowe odporne na wiatr

Rośliny balkonowe, którymi zdobimy nasze balkony i tarasy, są często narażone na ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia