Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Tarasy, balkony > Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe > Kwiaty balkonowe: begonie krzewiaste i zwisające
Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe

Kwiaty balkonowe: begonie krzewiaste i zwisające

Begonie bulwiaste o pokroju krzaczastym

Begonie należą do najpopularniejszych kwiatów balkonowych. Co roku balkony i tarasy zdobią begonie, wśród których jest wiele odmian zwisających.

Begonie to popularne kwiaty balkonowe. Balkony i tarasy najczęściej zdobią begonie bulwiaste. Te begonie tworzą bulwy, z których wyrastają mięsiste, rozgałęziające się pędy. Liście begonii są także mięsiste, o kształcie sercowato-lancetowatym, osadzone na dość długich ogonkach liściowych. Zarówno liście, jak i ogonki liściowe pokryte są włoskami. Begonia ceniona jest za piękne kwiaty przybierające ciekawe barwy i sercowaty kształt liści. Ponadto begonia na balkonie kwitnie wyjątkowo długo - aż do października. Bardzo dekoracyjne są odmiany begonii o zwisających pędach. Dlatego begonie to jedne z najczęściej sadzonych w pojemnikach kwiatów balkonowych: zobacz porady na temat begonii uprawianej na balkonie.

Kwiaty balkonowe: kiedy kwitną begonie

Chcemy, by kwiaty balkonowe były ładne, trwałe, ozdobne. Begonie idealnie spełniają te warunki. Begonie bulwiaste kwitną od czerwca aż do pierwszych przymrozków. W sprzedaży jest wiele odmian begonii bulwiastej, które różnią się pokrojem (krzewiasty bądź zwisający) oraz wielkością, kształtem i kolorem kwiatów. Kwiaty begonii mogą być pełne, półpełne lub pojedyncze w kolorach od białego, przez żółty, różowy, pomarańczowy, aż do czerwonego. Begonie nie lubią miejsc wietrznych, dlatego że silne podmuchy wiatru mogą łatwo uszkodzić pędy i kruche liście.

Kwiaty balkonowe begonie: poradnik

Na balkon begonie wystawiamy najlepiej dopiero na początku czerwca, bowiem rośliny te są wrażliwe na niską temperaturę. Begonie znoszą cień, dlatego nadają się jako kwiaty balkonowe na zacieniony balkon czy taras. Natomiast bezpośrednie ostre promienie słoneczne mogą uszkadzać liście begonii (poparzenia słoneczne), dlatego te kwiaty balkonowe najlepiej nadają się na balkony czy tarasy o wystawie północnej czy wschodniej. W upalne dni begonie można podlewać nawet dwa razy dziennie. Podlewając begonie uważajmy, by nie moczyć liści i kwiatów. Od momentu zakwitnięcia begonie zasilamy nawozami specjalistycznymi do kwitnących roślin balkonowych.

Autor zdjęć: Magdalena Michalak, Agnieszka Mike-Jeziorska
Opracowanie: redakcja serwisu
Ogrodniku przeczytaj
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Lilie
Lilie

Zapomniane w tym sezonie - lilie, o cudownym, mocnym zapachu. W tym roku nie stosowałam ich w wielu...

Przeczytaj też:
Rośliny na balkon do wiszących pojemników
Rośliny na balkon do wiszących pojemników

Kwiaty balkonowe w wiszących pojemnikach sprawdzą się na każdym balkonie. Wiszące kosze ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia