Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe

Kwiaty balkonowe: begonie krzewiaste i zwisające

Begonie należą do najpopularniejszych kwiatów balkonowych. Co roku balkony i tarasy zdobią begonie, wśród których jest wiele odmian zwisających.
Begonie bulwiaste o pokroju krzaczastym

Begonie bulwiaste o pokroju krzaczastym

Begonie to popularne kwiaty balkonowe. Balkony i tarasy najczęściej zdobią begonie bulwiaste. Te begonie tworzą bulwy, z których wyrastają mięsiste, rozgałęziające się pędy. Liście begonii są także mięsiste, o kształcie sercowato-lancetowatym, osadzone na dość długich ogonkach liściowych. Zarówno liście, jak i ogonki liściowe pokryte są włoskami. Begonia ceniona jest za piękne kwiaty przybierające ciekawe barwy i sercowaty kształt liści. Ponadto begonia na balkonie kwitnie wyjątkowo długo - aż do października. Bardzo dekoracyjne są odmiany begonii o zwisających pędach. Dlatego begonie to jedne z najczęściej sadzonych w pojemnikach kwiatów balkonowych: zobacz porady na temat begonii uprawianej na balkonie.

Kwiaty balkonowe: kiedy kwitną begonie

Chcemy, by kwiaty balkonowe były ładne, trwałe, ozdobne. Begonie idealnie spełniają te warunki. Begonie bulwiaste kwitną od czerwca aż do pierwszych przymrozków. W sprzedaży jest wiele odmian begonii bulwiastej, które różnią się pokrojem (krzewiasty bądź zwisający) oraz wielkością, kształtem i kolorem kwiatów. Kwiaty begonii mogą być pełne, półpełne lub pojedyncze w kolorach od białego, przez żółty, różowy, pomarańczowy, aż do czerwonego. Begonie nie lubią miejsc wietrznych, dlatego że silne podmuchy wiatru mogą łatwo uszkodzić pędy i kruche liście.

Kwiaty balkonowe begonie: poradnik

Na balkon begonie wystawiamy najlepiej dopiero na początku czerwca, bowiem rośliny te są wrażliwe na niską temperaturę. Begonie znoszą cień, dlatego nadają się jako kwiaty balkonowe na zacieniony balkon czy taras. Natomiast bezpośrednie ostre promienie słoneczne mogą uszkadzać liście begonii (poparzenia słoneczne), dlatego te kwiaty balkonowe najlepiej nadają się na balkony czy tarasy o wystawie północnej czy wschodniej. W upalne dni begonie można podlewać nawet dwa razy dziennie. Podlewając begonie uważajmy, by nie moczyć liści i kwiatów. Od momentu zakwitnięcia begonie zasilamy nawozami specjalistycznymi do kwitnących roślin balkonowych.

Autor zdjęć: Magdalena Michalak, Agnieszka Mike-Jeziorska
Opracowanie: redakcja serwisu
NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Ogrodniku przeczytaj #
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU

To przydatny każdemu ogrodnikowi-amatorowi album z opisem roślin kwitnących polecanych do uprawy na działce i w ogrodzie. Obok portretów roślin znajdziesz tu poradnik pielęgnacji roślin i ogrodu.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Pawi ślub
Pawi ślub

W ubiegłą sobotę miałam przyjemność realizować jedno z najbardziej oryginalnych zamówień, jakie mi...

Przeczytaj też:
Wilce – atrakcyjne rośliny o ozdobnych liściach na balkony, tarasy i rabaty
Wilce – atrakcyjne rośliny o ozdobnych liściach na balkony, tarasy i rabaty

Wilce to rośliny o dekoracyjnych liściach w zaskakujących barwach. Wilce znakomicie nadają ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia