Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Tarasy, balkony > Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe > Balkon w kwiatach: najlepsze KWIATY BALKONOWE
Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe

Balkon w kwiatach: najlepsze KWIATY BALKONOWE

Najładniejsze KWIATY BALKONOWE. Co roku z nadejściem wiosny szukamy nowych pomysłów na tworzenie balkonowych ogrodów. Chcesz mieć BALKON W KWIATACH, przeczytaj nasz poradnik i zobacz, jakie warto posadzić kwiaty balkonowe.

KWIATY BALKONOWE: jakie wybrać, by nasz balkon był ładny, pachnący i kolorowy? Kwitnące rośliny balkonowe w sklepach ogrodniczych zachwycają barwami. Tylko które z nich kupić? Jeśli chcesz mieć balkon w kwiatach poznaj polecane odmiany roślin. Dotychczas najpopularniejsze kwiaty balkonowe to: pelargonie, szałwie, aksamitki, begonie, bratki, heliotrop, lobelie, stokrotki, żeniszki, petunie i werbeny.

Popularne kwiaty balkonowe

Od kilku lat w sprzedaży coraz częściej pojawiają  nowe gatunki i odmiany pięknych dekoracyjnych roślin balkonowych. Balkon podbiły już takie kwiaty, jak: petunie, surfinie, cascadie, ‘Million Bells’– są to kwiaty balkonowe obficie kwitnące, które najlepiej czują się w miejscach dobrze nasłonecznionych, ale wymagają intensywnego podlewania i nawożenia.

WIĘCEJ: chesz mieć WARZYWA NA BALKONIE - sprawdź, co można sadzić na balkonie

Kolejny przebój wśród kwiatów balkonowych to werbeny– tapien, tamari - o bardzo długich zwisających pędach, lubią słońce i półcień. Na balkonie chętnie też sadzimy niecierpki – o rozmaitych barwach kwiatów (są też odmiany pełnokwiatowe – ich kwiaty mają bardzo dużo płatków); niecierpki doskonale nadają się do miejsc cienistych. I bardzo dekoracyjne kwiaty balkonowe: fuksje - zapomniane przez lata święcą triumfalny powrót. Obficie kwitną zwłaszcza w półcieniu, wymagają bardzo częstego podlewania i intensywnego nawożenia.

Kwiaty balkonowe: coraz popularniejsze

Pojawiają się również nowe, mało u nas znane rośliny balkonowe, przeznaczone do uprawy w pojemnikach: bakopa, osteospermum, bidens, scevola, brachycome, lantana – lubią miejsca słoneczne, ich długie zwisające pędy pokrywają się mnóstwem kwiatów. Są to kwiaty balkonowe łatwe w pielęgnacji, warto więc postarać się o ich sadzonki – efekt może być wspaniały. Jeżeli szukamy oryginalnych rozwiązań na balkon w kwiatach, możemy do pojemników z roślinami sezonowymi dosiać rośliny jednoroczne. Surfinie i pelargonie, zwisające werbeny czy bakopy mogą stanowić główną część kompozycji na balkonie, a dosiane do nich rośliny jednoroczne wypełnią wolną przestrzeń. Wysiane w początku kwietnia, zakwitną w maju i czerwcu.
W kwietniu można już siać do skrzynek i pojemników stojących na balkonie: chabry jednoroczne, czarnuszkę, dimorfotekę, godecję, groszek pachnący, klarkię, kosmos, łyszczec (gipsówkę), nagietki, nasturcje, powój trójbarwny, słoneczniki, smagliczki, ślazówkę, wilce (wymagają miejsc słonecznych) oraz gailardię, rezedę i maciejkę (znoszą półcień).
Gdy podrosną, trzeba będzie je przerwać, czyli wyrwać większość młodych roślinek tak, by pozostało tylko kilka najładniejszych. Jeżeli zostaną delikatnie podważone zaostrzonym patyczkiem i wydobyte z nieuszkodzonym korzeniem, można je posadzić w innym pojemniku.

Autor tekstu: Anna Skórkowska
Autor zdjęć: Biuro Kwiatowe Holandia (www.flowercouncil.co.uk), CASTORAMA
Źródło: M jak mieszkanie
Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Usuwanie darni i kopanie...

Pomalutku zaczęliśmy usuwać darń z ziemi. Niestety sparwę utrudniała susza oraz kamieniste podłoże....

Przeczytaj też:
Koleus Blumego – roślina pokojowa, balkonowa i rabatowa. Zastosowanie koleusa
Koleus Blumego – roślina pokojowa, balkonowa i rabatowa. Zastosowanie koleusa

Koleus Blumego, zwany też pokrzywką brazylijską, znany jest głównie jako krótkowieczna roślina ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia