Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Tarasy, balkony > Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe > Balkon w kwiatach: najlepsze KWIATY BALKONOWE
Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe

Balkon w kwiatach: najlepsze KWIATY BALKONOWE

Najładniejsze KWIATY BALKONOWE. Co roku z nadejściem wiosny szukamy nowych pomysłów na tworzenie balkonowych ogrodów. Chcesz mieć BALKON W KWIATACH, przeczytaj nasz poradnik i zobacz, jakie warto posadzić kwiaty balkonowe.

KWIATY BALKONOWE: jakie wybrać, by nasz balkon był ładny, pachnący i kolorowy? Kwitnące rośliny balkonowe w sklepach ogrodniczych zachwycają barwami. Tylko które z nich kupić? Jeśli chcesz mieć balkon w kwiatach poznaj polecane odmiany roślin. Dotychczas najpopularniejsze kwiaty balkonowe to: pelargonie, szałwie, aksamitki, begonie, bratki, heliotrop, lobelie, stokrotki, żeniszki, petunie i werbeny.

Popularne kwiaty balkonowe

Od kilku lat w sprzedaży coraz częściej pojawiają  nowe gatunki i odmiany pięknych dekoracyjnych roślin balkonowych. Balkon podbiły już takie kwiaty, jak: petunie, surfinie, cascadie, ‘Million Bells’– są to kwiaty balkonowe obficie kwitnące, które najlepiej czują się w miejscach dobrze nasłonecznionych, ale wymagają intensywnego podlewania i nawożenia.

WIĘCEJ: chesz mieć WARZYWA NA BALKONIE - sprawdź, co można sadzić na balkonie

Kolejny przebój wśród kwiatów balkonowych to werbeny– tapien, tamari - o bardzo długich zwisających pędach, lubią słońce i półcień. Na balkonie chętnie też sadzimy niecierpki – o rozmaitych barwach kwiatów (są też odmiany pełnokwiatowe – ich kwiaty mają bardzo dużo płatków); niecierpki doskonale nadają się do miejsc cienistych. I bardzo dekoracyjne kwiaty balkonowe: fuksje - zapomniane przez lata święcą triumfalny powrót. Obficie kwitną zwłaszcza w półcieniu, wymagają bardzo częstego podlewania i intensywnego nawożenia.

Kwiaty balkonowe: coraz popularniejsze

Pojawiają się również nowe, mało u nas znane rośliny balkonowe, przeznaczone do uprawy w pojemnikach: bakopa, osteospermum, bidens, scevola, brachycome, lantana – lubią miejsca słoneczne, ich długie zwisające pędy pokrywają się mnóstwem kwiatów. Są to kwiaty balkonowe łatwe w pielęgnacji, warto więc postarać się o ich sadzonki – efekt może być wspaniały. Jeżeli szukamy oryginalnych rozwiązań na balkon w kwiatach, możemy do pojemników z roślinami sezonowymi dosiać rośliny jednoroczne. Surfinie i pelargonie, zwisające werbeny czy bakopy mogą stanowić główną część kompozycji na balkonie, a dosiane do nich rośliny jednoroczne wypełnią wolną przestrzeń. Wysiane w początku kwietnia, zakwitną w maju i czerwcu.
W kwietniu można już siać do skrzynek i pojemników stojących na balkonie: chabry jednoroczne, czarnuszkę, dimorfotekę, godecję, groszek pachnący, klarkię, kosmos, łyszczec (gipsówkę), nagietki, nasturcje, powój trójbarwny, słoneczniki, smagliczki, ślazówkę, wilce (wymagają miejsc słonecznych) oraz gailardię, rezedę i maciejkę (znoszą półcień).
Gdy podrosną, trzeba będzie je przerwać, czyli wyrwać większość młodych roślinek tak, by pozostało tylko kilka najładniejszych. Jeżeli zostaną delikatnie podważone zaostrzonym patyczkiem i wydobyte z nieuszkodzonym korzeniem, można je posadzić w innym pojemniku.

Autor tekstu: Anna Skórkowska
Autor zdjęć: Biuro Kwiatowe Holandia (www.flowercouncil.co.uk), CASTORAMA
Źródło: M jak mieszkanie
Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

"M" jak mak
"M" jak mak

Mak w kolorze czerwieni. Kolor czerwony należy do ciepłych i niegdyś był uważany za " kolor...

Przeczytaj też:
Lantana – atrakcyjna roślina na balkon i taras. Kwiaty balkonowe
Lantana – atrakcyjna roślina na balkon i taras. Kwiaty balkonowe

Lantana to ciekawa roślina balkonowa o dekoracyjnych kwiatach, które zmieniają swą barwę ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia