Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Tarasy, balkony > Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe > Balkon jesienią: jesienna aranżacja balkonu. ZDJĘCIA
Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe

Balkon jesienią: jesienna aranżacja balkonu. ZDJĘCIA

Jesienna aranżacja balkonu: bukiet z marcinków i miechunki, jesienne kolorowe liście, jabłka, różnokolorowe dynie ozdobne i kolby kukurydzy tworzą ciekawą kompozycję

Balkon jesienią może zachwycać feerią barw kwiatów, podobnie jak latem. W jesiennej aranżacji balkonu warto wykorzystać jesienne kwiaty: wrzosy, chryzantemy, astry. A dodatkami do kwiatów mogą być owoce i warzywa.

Do jesiennej aranżacji balkonu użyć warto darów jesieni: kwiatów, owoców i warzyw, których o tej porze roku jest pod dostatkiem. Jesień na balkonie jest kolorowa i radosna. Dominują kolory żółte, czerwone, pomarańczowe i bordowe.

>>>Zobacz zdjęcia ciekawych jesiennych kompozycji na balkon i taras

Jesienna aranżacja balkonu

Podstawą jesiennych kompozycji przygotowywanych do ozdoby balkonu czy tarasu są rośliny kwitnące jesienią: astry, wrzosy czy chryzantemy.
Wśród chryzantem znajdziemy wiele odmian różniących się nie tylko wielkością krzaczków, ale przede wszystkim kolorami kwiatów; od białych, przez żółte, pomarańczowe, czerwone, bordowe do różowych, liliowych czy fioletowych. Są także kwiaty dwubarwne. Posadzone w ozdobnych donicach bądź skrzynkach doskonale ozdobią jesienny balkon.
W jesiennej aranżacji balkonu nie może zabraknąć wrzosów. W tym okresie w sprzedaży dostępna jest ogromna oferta tych krzewinek. Duży wybór odmian pozwoli stworzyć na balkonie ciekawe i niepowtarzalne kompozycje kwiatowe.
Astry kwitnące jesienią – zarówno astry bylinowe, czyli tzw. marcinki, jak i jednoroczne astry chińskie – to kolejne rośliny chętnie wykorzystywane w jesiennej aranżacji balkonu.
Znakomitymi dodatkami do jesiennych kwiatów są owoce zbierane jesienią. Duże, pomarańczowe dynie, jabłka, owoce jarzębiny, głogu czy dzikiej róży warto wykorzystać do tworzenia jesiennych kompozycji na balkonach i tarasach.

Zobacz wideo: jak zrobić efektowny jesienny wieniec

Autor zdjęć: photos.com
Opracowanie: redakcja serwisu
Ogrodniku przeczytaj
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Kwiaty w kościele
Kwiaty w kościele

Jakie kwiaty do kościoła? Kolorystyka najlepiej biała, lub neutralna ale jakie gatunki wybrać, aby...

Przeczytaj też:
Zioła na balkon. Jakie zioła można uprawiać na balkonie
Zioła na balkon. Jakie zioła można uprawiać na balkonie

Zioła na balkonie potrafią doskonale zastąpić kwiaty. Radzimy, jakie zioła uprawiać na ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia