Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Tarasy, balkony > Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe > Balkon jesienią: jesienna aranżacja balkonu. ZDJĘCIA
Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe

Balkon jesienią: jesienna aranżacja balkonu. ZDJĘCIA

Jesienna aranżacja balkonu: bukiet z marcinków i miechunki, jesienne kolorowe liście, jabłka, różnokolorowe dynie ozdobne i kolby kukurydzy tworzą ciekawą kompozycję

Balkon jesienią może zachwycać feerią barw kwiatów, podobnie jak latem. W jesiennej aranżacji balkonu warto wykorzystać jesienne kwiaty: wrzosy, chryzantemy, astry. A dodatkami do kwiatów mogą być owoce i warzywa.

Do jesiennej aranżacji balkonu użyć warto darów jesieni: kwiatów, owoców i warzyw, których o tej porze roku jest pod dostatkiem. Jesień na balkonie jest kolorowa i radosna. Dominują kolory żółte, czerwone, pomarańczowe i bordowe.

>>>Zobacz zdjęcia ciekawych jesiennych kompozycji na balkon i taras

Jesienna aranżacja balkonu

Podstawą jesiennych kompozycji przygotowywanych do ozdoby balkonu czy tarasu są rośliny kwitnące jesienią: astry, wrzosy czy chryzantemy.
Wśród chryzantem znajdziemy wiele odmian różniących się nie tylko wielkością krzaczków, ale przede wszystkim kolorami kwiatów; od białych, przez żółte, pomarańczowe, czerwone, bordowe do różowych, liliowych czy fioletowych. Są także kwiaty dwubarwne. Posadzone w ozdobnych donicach bądź skrzynkach doskonale ozdobią jesienny balkon.
W jesiennej aranżacji balkonu nie może zabraknąć wrzosów. W tym okresie w sprzedaży dostępna jest ogromna oferta tych krzewinek. Duży wybór odmian pozwoli stworzyć na balkonie ciekawe i niepowtarzalne kompozycje kwiatowe.
Astry kwitnące jesienią – zarówno astry bylinowe, czyli tzw. marcinki, jak i jednoroczne astry chińskie – to kolejne rośliny chętnie wykorzystywane w jesiennej aranżacji balkonu.
Znakomitymi dodatkami do jesiennych kwiatów są owoce zbierane jesienią. Duże, pomarańczowe dynie, jabłka, owoce jarzębiny, głogu czy dzikiej róży warto wykorzystać do tworzenia jesiennych kompozycji na balkonach i tarasach.

Zobacz wideo: jak zrobić efektowny jesienny wieniec

Autor zdjęć: photos.com
Opracowanie: redakcja serwisu
Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Wiosna zawsze radosna!!!
Wiosna zawsze radosna!!!

Słońcem znów będę malować obrazy deszczem wiosennym obmyję twarz po zimie, wolna, radosna,...

Przeczytaj też:
Lantana – atrakcyjna roślina na balkon i taras. Kwiaty balkonowe
Lantana – atrakcyjna roślina na balkon i taras. Kwiaty balkonowe

Lantana to ciekawa roślina balkonowa o dekoracyjnych kwiatach, które zmieniają swą barwę ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia