Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Tarasy, balkony > Budowa i wykończenie tarasu i balkonu > Wiosenne porządki na balkonie. Jak przygotować balkon do nowego sezonu
Budowa i wykończenie tarasu i balkonu

Wiosenne porządki na balkonie. Jak przygotować balkon do nowego sezonu

Po zimie konieczne są wiosenne porządki na balkonie

Czas na wiosenne porządki na balkonie! Słońce świeci coraz mocniej, a dni są coraz dłuższe. To znak, że idzie wiosna! Pora zrobić porządki na balkonie i przygotować go do nowego sezonu. Wiosenne porządki na balkonie: jakie prace trzeba wykonać po zimie.

Dobrze urządzony i zadbany balkon pełen kwitnącej roślinności, to marzenie wielu osób. Aby ukwiecony balkon cieszył nasze oczy w sezonie, trzeba go uporządkować po zimie. Podpowiadamy, od czego zacząć i jakie prace należy wykonać na balkonie w ramach wiosennych porządków.

>>Przeczytaj też: Wiosenne porządki w ogrodzie

Wiosenne porządki na balkonie – krok po kroku

1. Przeglądamy i wynosimy z balkonu wszystkie przedmioty, które przechowywaliśmy na nim zimą. Na balkonie pozostawiamy jedynie te rzeczy, które mogą nam się przydać w nowym sezonie (np. doniczki, pojemniki, kratki). Wszystkie zniszczone przedmioty wyrzucamy!
2. Reperujemy i czyścimy balustradę balkonu, parapety i podłogę. Jeśli balustrada wymaga malowania, dokładnie usuwamy przedtem starą farbę. Jeśli podłoga wymaga naprawy (np. podczas zimowych miesięcy popękały płytki ceramiczne i konieczna jest ich wymiana), to wykonujemy ją przed wniesieniem nowych roślin. Na koniec myjemy podłogę wodą z preparatem skutecznie usuwającym zabrudzenia.
3. Wyrzucamy ziemię z donic i skrzynek balkonowych, w których w ubiegłym sezonie rosły rośliny – podłoże to nie nadaje się do ponownego użycia!
4. Wszystkie pojemniki, które chcemy użyć w nadchodzącym sezonie myjemy woda z detergentem, dokładnie płuczemy i suszymy.
5. Czyścimy meble, które planujemy wystawić na balkon.
6. Wybieramy rośliny, które chcemy posadzić na balkonie – od nas zależy, jak zaaranżujemy balkon w tym roku. Planujemy rozmieszczenie roślin na balkonie.

>>Przeczytaj też: Aranżacja balkonu: jak wybierać rośliny balkonowe

  • 7. Sporządzamy listę i kupujemy potrzebne produkty, np. nowe donice, skrzynki balkonowe, wiszące pojemniki, kratki czy bambusowe podpory, które służyć będą do przymocowania pnączy.

>>Przeczytaj też: Aranżacja balkonu: jak wybierać pojemniki do roślin balkonowych

  • 8. Kupujemy odpowiednie podłoża dla wybranych roślin.
  • 9. Sadzimy rośliny zgodnie z zasadami sadzenia roślin w pojemnikach.

>>Przeczytaj też: Jak prawidłowo sadzić kwiaty balkonowe w pojemnikach

  • 10. Cieszymy się z relaksu na pięknie urządzonym balkonie!

Zobacz film: Jak stworzyć ogród na balkonie

Autor zdjęć: www.thinkstockphotos.com, photos.com, Mariusz Bykowski, Piotr Mastalerz
Opracowanie: redakcja serwisu
Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Ostatni bukiet ślubny
Ostatni bukiet ślubny

Konwalie w grudniu? To możliwe. Oczywiście z Holandii... Pachniały nieziemsko, w połączeniu z...

Przeczytaj też:
Zalety i wady drewnianych tarasów. Najlepsze drewno na taras
Zalety i wady drewnianych tarasów. Najlepsze drewno na taras

Jakie zalety i wady mają drewniane tarasy? Drewniane tarasy są chętne budowane ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia