Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Tarasy, balkony > Aranżacje balkonu i tarasu > Rośliny balkonowe w ozdobnych donicach. Pomysł na aranżację balkonu i tarasu
Aranżacje balkonu i tarasu

Rośliny balkonowe w ozdobnych donicach. Pomysł na aranżację balkonu i tarasu

Kwiatki z krememZielona rozmaitość form liściasto-iglastych uporządkowana jednolitym kolorem jasnych donic. W dużej białej kosodrzewina Pinus mugo 'Pumilo'; w średniej miodowej Ilex 'Golden King'; w małych donicach biała campanula i narcyzy

Kwiatki z kremem
Zielona rozmaitość form liściasto-iglastych uporządkowana jednolitym kolorem jasnych donic. W dużej białej kosodrzewina Pinus mugo 'Pumilo'; w średniej miodowej Ilex 'Golden King'; w małych donicach biała campanula i narcyzy

Rośliny balkonowe w donicach będą wspaniałą ozdobą naszych tarasów i balkonów. Podpowiadamy jak ozdobić balkon i taras kwiatami balkonowymi w donicach. Aranżacja balkonu i tarasu.

Czasem rośliny balkonowe na balkonie czy tarasie nie prezentują się dość okazale. Co więcej, nie dają się złożyć w przekonującą całość. Warto się im przyjrzeć przed sezonem i nadać odpowiednią oprawę. Nawet niepozorne rosliny balkonowe okazy nabiorą szlachetnego wyrazu w ozdobnych donicach.

Zbiór donic i osłonek, w których sadzimy rośliny balkonowe, powinien być utrzymany w tym samym stylu bądź w podobnej kolorystyce, podkreślającej formę lub barwę roślin. Jeśli chcemy, by nasza zielona szkółka przez cały sezon prezentowała się okazale, jest na to sposób. Należy skompletować zestaw roślin tak, by każda kwitła w innym czasie, wtedy niezależnie od pory lata co najmniej jeden okaz będzie pełnił funkcję reprezentacyjną.
Zadbane kwiaty balkonowe stanowią ozdobę, której niczym nie można zastąpić. Nawet jeden kwiat umieszczony w harmonijnej oprawie – dobranej pod względem formy, koloru i faktury do rośliny – to elegancki dodatek, który podkreśli charakter wnętrza i stanie się żywą rzeźbą. Grupy roślin na tarasie stworzą miły zakątek relaksu.

Aranżacja bakonu i tarasu: donice w jednym stylu

Zbiór donic i osłonek powinien być utrzymany w tym samym stylu, np. romantycznym, wiejskim bądź nowoczesnym. Ważna też jest podobna kolorystyka, podkreślająca formę lub barwę roślin. Przykładowo niskie rośliny przykuwają uwagę w dużych i małych osłonkach umieszczonych na różnej wysokości. Rośliny, które zaskakują niecodzienną formą, pięknymi liśćmi czy kwiatami najlepiej prezentują się samodzielnie, w ascetycznej, nowoczesnej donicy. Cienkie, rozkrzewione pędy doskonale wyglądają w wiszących koszykach.
Jeśli chcemy mieć balkon lub taras w stylu rustykalnym wybierzmy donice kamienne, gliniane lub drewniane, w kolorach ziemi. Posadzone w nich popularne, znane od lat gatunki roślin stworzą sielską atmosferę.

W aranżacji wykorzystano rośliny i donice dostarczone przez: Biuro Kwiatowe Holandia, IKEA, Leroy Merlin, Szkółkę Krzewów Ozdobnych Szymanowski, Warsztat Woni.

Autor tekstu: Anna Kolczyńska, Karolina Chmielnik-Dubaj (stylizacja)
Autor zdjęć: Mariusz Bykowski
Źródło: M jak mieszkanie
Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Powitanie !

Hej ! :) Mam na imię Kasia. Od poł roku mieszkam z moim narzeczonym w naszym wspolnym gniazdku...

Przeczytaj też:
Aranżacja tarasu: pomysł na funkcjonalny taras przy domu szeregowym
Aranżacja tarasu: pomysł na funkcjonalny taras przy domu szeregowym

Dom w zabudowie szeregowej ma tę zaletę, że można obok niedużego ogródka ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia