Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Aranżacje balkonu i tarasu

Rośliny balkonowe w ozdobnych donicach. Pomysł na aranżację balkonu i tarasu

Rośliny balkonowe w donicach będą wspaniałą ozdobą naszych tarasów i balkonów. Podpowiadamy jak ozdobić balkon i taras kwiatami balkonowymi w donicach. Aranżacja balkonu i tarasu.
Kwiatki z krememZielona rozmaitość form liściasto-iglastych uporządkowana jednolitym kolorem jasnych donic. W dużej białej kosodrzewina Pinus mugo 'Pumilo'; w średniej miodowej Ilex 'Golden King'; w małych donicach biała campanula i narcyzy

Kwiatki z kremem
Zielona rozmaitość form liściasto-iglastych uporządkowana jednolitym kolorem jasnych donic. W dużej białej kosodrzewina Pinus mugo 'Pumilo'; w średniej miodowej Ilex 'Golden King'; w małych donicach biała campanula i narcyzy

Czasem rośliny balkonowe na balkonie czy tarasie nie prezentują się dość okazale. Co więcej, nie dają się złożyć w przekonującą całość. Warto się im przyjrzeć przed sezonem i nadać odpowiednią oprawę. Nawet niepozorne rosliny balkonowe okazy nabiorą szlachetnego wyrazu w ozdobnych donicach.

Zbiór donic i osłonek, w których sadzimy rośliny balkonowe, powinien być utrzymany w tym samym stylu bądź w podobnej kolorystyce, podkreślającej formę lub barwę roślin. Jeśli chcemy, by nasza zielona szkółka przez cały sezon prezentowała się okazale, jest na to sposób. Należy skompletować zestaw roślin tak, by każda kwitła w innym czasie, wtedy niezależnie od pory lata co najmniej jeden okaz będzie pełnił funkcję reprezentacyjną.
Zadbane kwiaty balkonowe stanowią ozdobę, której niczym nie można zastąpić. Nawet jeden kwiat umieszczony w harmonijnej oprawie – dobranej pod względem formy, koloru i faktury do rośliny – to elegancki dodatek, który podkreśli charakter wnętrza i stanie się żywą rzeźbą. Grupy roślin na tarasie stworzą miły zakątek relaksu.

Aranżacja bakonu i tarasu: donice w jednym stylu

Zbiór donic i osłonek powinien być utrzymany w tym samym stylu, np. romantycznym, wiejskim bądź nowoczesnym. Ważna też jest podobna kolorystyka, podkreślająca formę lub barwę roślin. Przykładowo niskie rośliny przykuwają uwagę w dużych i małych osłonkach umieszczonych na różnej wysokości. Rośliny, które zaskakują niecodzienną formą, pięknymi liśćmi czy kwiatami najlepiej prezentują się samodzielnie, w ascetycznej, nowoczesnej donicy. Cienkie, rozkrzewione pędy doskonale wyglądają w wiszących koszykach.
Jeśli chcemy mieć balkon lub taras w stylu rustykalnym wybierzmy donice kamienne, gliniane lub drewniane, w kolorach ziemi. Posadzone w nich popularne, znane od lat gatunki roślin stworzą sielską atmosferę.

W aranżacji wykorzystano rośliny i donice dostarczone przez: Biuro Kwiatowe Holandia, IKEA, Leroy Merlin, Szkółkę Krzewów Ozdobnych Szymanowski, Warsztat Woni.

Autor tekstu: Anna Kolczyńska, Karolina Chmielnik-Dubaj (stylizacja)
Autor zdjęć: Mariusz Bykowski
Źródło: M jak mieszkanie
NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Ogrodniku przeczytaj #
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU

To przydatny każdemu ogrodnikowi-amatorowi album z opisem roślin kwitnących polecanych do uprawy na działce i w ogrodzie. Obok portretów roślin znajdziesz tu poradnik pielęgnacji roślin i ogrodu.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Dynia w roli glownej,
Dynia w roli glownej,

Pierwszy raz to robilam,

Przeczytaj też:
Wrzos i owoce róży w jesiennym bukiecie: krok po kroku
Wrzos i owoce róży w jesiennym bukiecie: krok po kroku

Wrzosy to rośliny jesieni. Oto propozycja jesiennego bukietu z wykorzystaniem wrzosów i ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © MURATOR S.A. 2008-2014 | Design by MURATOR Multimedia | Hosted by SuperMedia