Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Tarasy, balkony > Aranżacje balkonu i tarasu > Aranżacja tarasu. Pomysły na aranżację tarasu
Aranżacje balkonu i tarasu

Aranżacja tarasu. Pomysły na aranżację tarasu

Mając wygodny taras przy domu warto zastanowić się nad jego aranżacją. Aranżacja tarasu - pomysły na ciekawą aranżację tarasu.
Nawet jeśli mamy wygodny taras przy
domu, warto w ogrodzie wygospodarować
choćby maleńki kawałek terenu na kącik
wypoczynkowy – dla siebie lub domowników.
By móc przysiąść z filiżanką herbaty, słuchać
śpiewu ptaków i wdychać świeże powietrze.

Taras przy domu to znakomity kącik wypoczynkowy, gdzie można przysiąść z filiżanką herbaty, słuchać śpiewu ptaków, podziwiać ogród i wdychać świeże powietrze.

Aranżacja tarasu: taras w stylu wiejskim

Taras w stylu wiejskim najlepiej sprawdzi się przy drewnianym domu. Charakteru wiejskiego nada nawierzchnia z kamienia polnego oraz stylizowana ławka ustawiona tak, by można było podziwiać wiejski krajobraz czy las za ogrodzeniem ogrodu. Żeby było sielsko, wiejsko i spokojnie na tarasie warto ustawić donice z bratkami, pelargoniami, aksamitkami czy astrami. Taka aranżacja ogrodu przy tarasie będzie idealnie pasować do domków sezonowych.

Aranżacja tarasu: taras nowoczesny

Taras to miejsce wypoczynku, miejsce w którym często ustawione są krzesła czy leżaki do odpoczynku. Urozmaicenie tego zakątka ogrodu sprawi, że jeszcze milej będziemy spędzać tam czas. Nowoczesna aranżacja tarasu sprzyjająca relaksowi może zakładać urzadzenie okrągłego zbiornika wodnego. Woda chłodzi w upalne dni i uspokaja. Zbiornik i ławka ustawiona blisko niego byłby wykończony tym samym materiałem - kamieniem, np. piaskowcem lub drewnem. Żwirowa nawierzchnia w około zbiornika wodnego dopełni aranżacji ogrodu. Przykładowe rośliny do nowoczesnej aranżacji tarasu: lawenda, bukszpan, miniaturowa odmiana róż, tojad, trzmielina.

Aranżacja tarasu: taras między ścianami

Aranżacja tarasu między dwiema ścianami domu. Taki zakątek ogrodu jest zaciszny i często też dobrze nasłoneczniony. Warto zaaranżować ogród tak, by na ścianach domu wiło się pnącze. Będzie ono nawilżać powietrze, przez co nawet w upalne dni przyjemniej będzie posiedzieć na ławce. Na rabacie przy tarasie, bądź w donicach można posadzić rośliny pachnące, miododajne badź zioła. Dzięki takiej aranżacji piękny zapach roślin bedzie również wchodził do domu.

Aranżacja tarasu: taras przy domu z zadaszeniem z drzew

Aranżacja ogrodu z pni drzew, które tworza filary altany na tarasie to nic innego jak splot gałęzi korony drzew. Przez pierwsze lata po posadzeniu drzew, nie przycinamy roślin, tylko usuwamy wyrastające z pnia pędy boczne. kiedy osiągną planowaną wysokość, splatamy ich wierzchołki i związujemy je sznurkiem. Od tego czasu co najmniej dwa razy w roku przycinamy korony i przeplatamy pędy sąsiednich roślin, by powstała kopuła. Do stworzenia i aranżacji altany na tarasie polecane są miedzy innymi drzewa: buk pospolity, grab pospolity, klon polny i ginnala, oraz lipa drobnolistna.

Autor zdjęć: photos.com
Opracowanie: redakcja serwisu
Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Pastelowo
Pastelowo

W tym roku piwonie cieszyły nas wyjątkowo długo. W tym bukiecie można zobaczyć ich piękną, koralową...

Przeczytaj też:
Jak urządzić nowoczesny taras: ciekawe pomysły aranżacji tarasu [ZDJĘCIA]
Jak urządzić nowoczesny taras: ciekawe pomysły aranżacji tarasu [ZDJĘCIA]

Taras to dodatkowy salon na zewnątrz, na którym w sezonie spędzamy wiele ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia