Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Tarasy, balkony > Aranżacje balkonu i tarasu > Aranżacja tarasu. Pomysły na aranżację tarasu
Aranżacje balkonu i tarasu

Aranżacja tarasu. Pomysły na aranżację tarasu

Mając wygodny taras przy domu warto zastanowić się nad jego aranżacją. Aranżacja tarasu - pomysły na ciekawą aranżację tarasu.
Nawet jeśli mamy wygodny taras przy
domu, warto w ogrodzie wygospodarować
choćby maleńki kawałek terenu na kącik
wypoczynkowy – dla siebie lub domowników.
By móc przysiąść z filiżanką herbaty, słuchać
śpiewu ptaków i wdychać świeże powietrze.

Taras przy domu to znakomity kącik wypoczynkowy, gdzie można przysiąść z filiżanką herbaty, słuchać śpiewu ptaków, podziwiać ogród i wdychać świeże powietrze.

Aranżacja tarasu: taras w stylu wiejskim

Taras w stylu wiejskim najlepiej sprawdzi się przy drewnianym domu. Charakteru wiejskiego nada nawierzchnia z kamienia polnego oraz stylizowana ławka ustawiona tak, by można było podziwiać wiejski krajobraz czy las za ogrodzeniem ogrodu. Żeby było sielsko, wiejsko i spokojnie na tarasie warto ustawić donice z bratkami, pelargoniami, aksamitkami czy astrami. Taka aranżacja ogrodu przy tarasie będzie idealnie pasować do domków sezonowych.

Aranżacja tarasu: taras nowoczesny

Taras to miejsce wypoczynku, miejsce w którym często ustawione są krzesła czy leżaki do odpoczynku. Urozmaicenie tego zakątka ogrodu sprawi, że jeszcze milej będziemy spędzać tam czas. Nowoczesna aranżacja tarasu sprzyjająca relaksowi może zakładać urzadzenie okrągłego zbiornika wodnego. Woda chłodzi w upalne dni i uspokaja. Zbiornik i ławka ustawiona blisko niego byłby wykończony tym samym materiałem - kamieniem, np. piaskowcem lub drewnem. Żwirowa nawierzchnia w około zbiornika wodnego dopełni aranżacji ogrodu. Przykładowe rośliny do nowoczesnej aranżacji tarasu: lawenda, bukszpan, miniaturowa odmiana róż, tojad, trzmielina.

Aranżacja tarasu: taras między ścianami

Aranżacja tarasu między dwiema ścianami domu. Taki zakątek ogrodu jest zaciszny i często też dobrze nasłoneczniony. Warto zaaranżować ogród tak, by na ścianach domu wiło się pnącze. Będzie ono nawilżać powietrze, przez co nawet w upalne dni przyjemniej będzie posiedzieć na ławce. Na rabacie przy tarasie, bądź w donicach można posadzić rośliny pachnące, miododajne badź zioła. Dzięki takiej aranżacji piękny zapach roślin bedzie również wchodził do domu.

Aranżacja tarasu: taras przy domu z zadaszeniem z drzew

Aranżacja ogrodu z pni drzew, które tworza filary altany na tarasie to nic innego jak splot gałęzi korony drzew. Przez pierwsze lata po posadzeniu drzew, nie przycinamy roślin, tylko usuwamy wyrastające z pnia pędy boczne. kiedy osiągną planowaną wysokość, splatamy ich wierzchołki i związujemy je sznurkiem. Od tego czasu co najmniej dwa razy w roku przycinamy korony i przeplatamy pędy sąsiednich roślin, by powstała kopuła. Do stworzenia i aranżacji altany na tarasie polecane są miedzy innymi drzewa: buk pospolity, grab pospolity, klon polny i ginnala, oraz lipa drobnolistna.

Autor zdjęć: photos.com
Opracowanie: redakcja serwisu
Ogrodniku przeczytaj
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

dzień kobiet
dzień kobiet

Jutro dzień Kobiet Panowie!! Czy każdy z Was ma już kwiaty dla swojej kobiety? Bukiety, pojedyńcze...

Przeczytaj też:
Ogród w pojemnikach na balkonie: wybór pojemników i przygotowanie podłoża
Ogród w pojemnikach na balkonie: wybór pojemników i przygotowanie podłoża

Ogród w pojemnikach daje możliwość dowolnego kreowania ogrodowych zakątków czy aranżacji balkonu ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia