Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Tarasy, balkony

#
Kwiaty balkonowe: lobelia w różnych kolorach

Lobelia to popularny kwiat balkonowy, często sadzony w skrzynkach balkonowych w kompozycjach z innymi roślinami balkonowymi. Lobelia: zdjęcia i porady.

Jakie rośliny posadzić w ogrodzie zimowym?

Do ogrodu zimowego możemy wybrać różne gatunki roślin, wśród nich pnącza i rośliny o zwieszających się pędach.

Taras po zimie: wiosenne porządki na tarasie

Gdy wiosną dni stają się cieplejsze, myślimy już o wypoczynku na tarasie. Zanim jednak zaczniemy korzystać z tarasu, trzeba na ...

Budowa i wykończenie tarasu i balkonu

#
  • Pomysł na taras: taras i patio w kształcie koła

    Pomysł na taras: taras i patio w kształcie koła

    Zadbany ogród i pięknie zaaranżowany taras coraz częściej stają się „oczkiem w głowie”. Podpowiedzią na oryginalną kompozycję takiej przestrzeni mogą być modne ostatnio tarasy i patio w kształcie koła.

Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe

#

Aranżacje balkonu i tarasu

#

Ogrody zimowe

#
  • Oranżeria: typy i lokalizacja ogrodów zimowych

    Oranżeria: typy i lokalizacja ogrodów zimowych

    Ogród zimowy, zwany też oranżerią, nadaje nową jakość przestrzeni mieszkalnej, zależnie od pogody stwarza wrażenie bezpośredniego związku z naturą i krajobrazem. Jakie są typy i lokalizacja ogrodów zimowych?

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
Bonsai: przycinanie drzewek bonsai. Poradnik jak ciąć drzewka bonsai

Przycinanie bonsai to najważniejszy zabieg pielęgnacyjny w uprawie drzewek bonsai. Poznaj podstawowe zasady przycinania bonsai. Radzimy jak ciąć drzewka bonsai.

Paphiopedilum: storczyk o kwiatach jak dzbanki

Storczyki z rodzaju Paphiopedilum rosną w naturze w południowo wschodniej Azji, na wysokości 1500–2000 m n.p.m., w lasach równikowych oraz na zboczach gór.

Pergole obsadzone różami pnącymi: pomysł na ścieżkę w ogrodzie

Wijąca się dróżka prowadzi w głąb ogrodu do schowanej wśród niskich drzew i krzewów altany. Malownicze przejście tworzą pergole porośnięte różami.

Skalniak w donicy - aranżacja balkonu i tarasu

Balkony i tarasy najczęściej ozdabiamy roślinami posadzonymi w donicach i skrzynkach. Można też stworzyć mini skalniak w okrągłej ceramicznej misie. Oto propozycja aranżacji balkonu dla miłośników skalnych ogrodów. Skalniak w donicy.

Temat miesiąca
Taras przy domu i mieszkaniu. Jakie deski tarasowe wybrać?’

Taras przy domu to miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Aby taras prezentował się dobrze i służył wiele lat, trzeba zbudować go z dobrych jakościowo materiałów. Jakie deski wybrać na taras?

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
nasz pierwszy gość

Nieoczekiwanie odwiedził nas maleńki gość na czterech nóżkach, szary i zwinny. Była to...

Ogrodniku przeczytaj #
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU

To przydatny każdemu ogrodnikowi-amatorowi album z opisem roślin kwitnących polecanych do uprawy na działce i w ogrodzie. Obok portretów roślin znajdziesz tu poradnik pielęgnacji roślin i ogrodu.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Piękne kwiaty, rośliny balkonowe i tarasowe. Wskazówki i porady jak pielęgnować rośliny balkonowe. Aranżacja balkonu, aranżacja tarasu, propozycje aranżacji, inspiracje, zdjęcia, meble ogrodowe, meble balkonowe, leżaki, ogrody zimowe, Zobacz  jakie wybrać rośliny na balkon, a jakie na taras. Mówimy jak urządzić balkon. Budowa i wykończenie tarasu i balkonu. Podpowiadamy jak zbudować drewniany taras, jakie wybrać drewno na taras, jakie są niezbędne zabiegi pielęgnacyjne, konserwacja mebli ogrodowych. Dowiedz się jakie są najlepsze materiały wykończeniowe. Różne rodzaje tarasów: taras drewniany, taras z kamieni, taras betonowy, taras w kształcie koła, oczko wodne na tarasie. Rośliny na balkon i taras, rabaty, pojemniki, donice.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © MURATOR S.A. 2008-2014 | Design by MURATOR Multimedia | Hosted by SuperMedia