Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Tarasy, balkony

Jak przezimować rośliny balkonowe?

Wiele roślin, które w sezonie zdobiły nasze balkony, niestety nie przezimuje na zewnątrz. Podpowiadamy jakie kwiaty balkonowe należy zabrać z ...

Balkon: ciekawe propozycje aranżacji

Balkon traktujemy jak przedłużenie mieszkania, a zarazem wizytówkę domu i namiastkę ogrodu. Oto kilka pomysłów na aranżację balkonu.

Truskawki na balkonie. Uprawa truskawek w pojemnikach

Truskawki to jedne z najbardziej lubianych i najchętniej spożywanych owoców deserowych. Truskawki z powodzeniem można uprawiać w pojemnikach na balkonie. ...

Budowa i wykończenie tarasu i balkonu

Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe

 • Iglaki , które nadają się na balkon i taras

  Iglaki , które nadają się na balkon i taras

  Coraz częściej nasze balkony i tarasy zdobimy iglakami uprawianymi w donicach. Czy w donicach na tarasie trzeba sadzić jakieś szczególne odmiany iglaków, czy mogą to być te, które sadzi się w ogrodzie?

 • Ciemne plamy na liściach storczyka

  Witam, mam pytanie: dostałam storczyka, który na spodzie liści ma ciemne plamki (dobrze widoczne pod światło). Spód liści był również pokryty lepką mazią. Po poradzie w sklepie ogrodniczym spryskałam liście preparatem p ...

Aranżacje balkonu i tarasu

Ogrody zimowe

Szkodniki roślin i choroby roślin

 • Ślimaki w ogrodzie: domowe sposoby na ślimaki w ogrodzie

  Ślimaki w ogrodzie: domowe sposoby na ślimaki w ogrodzie

  Poznaj domowe sposoby na ślimaki w ogrodzie. Zwalczanie ślimaków: jak się ich pozbyć i jak je zniechęcić do żerowania w ogrodzie. Ślimaki chętnie jedzą kiełkujące młode roślinki, zdarza się, że pozostawiają na grządce tylko łodyżki.

Bugenwilla – kwitnące pnącze do domu oraz na balkon i taras i do ogrodu. Pielęgnacja bugenwilli

Bugenwilla to piękne pnącze, które uprawia się jako roślinę doniczkową w domu, na balkonie czy tarasie. Obficie kwitnąca bugenwilla to wyjątkowa ozdoba balkonu czy tarasu w sezonie. Podpowiadamy, jak pielęgnować bugenwillę.

Storczyki - najlepsze kwiaty doniczkowe na Walentynki

Wśród wielu roślin doniczkowych kwitnących zimą, na walentynkowy prezent znakomicie nadają się storczyki. Zobacz ZDJĘCIA STORCZYKÓW. Kwiaty na Walentynki: storczyki.

Najpopularniejsze paprocie ogrodowe. Rośliny do miejsc zacienionych w ogrodzie

Paprocie ogrodowe to dobre rozwiązanie do zagospodarowania miejsc zacienionych w ogrodzie. Poznaj najpopularniejsze paprocie do ogrodu. Paprocie nadające się do uprawy w ogrodzie: gatunki paproci ogrodowych.

Pomysł na zakątek w ogrodzie: wielobarwna rabata

Tę rabatę tworzą kwitnące byliny oraz krzewy ułożone w klasyczny sposób – z tyłu rośliny wyższe, z przodu niższe, a w tle przycięty cisowy żywopłot.

Temat miesiąca
Jak wpuścić do domu światło? Niezwykle ważne są okna
Jak wpuścić do domu światło? Niezwykle ważne są okna’

Światło dzienne powinno oświetlać każde pomieszczenie, w którym przebywają ludzie, bo jest nam ono niezbędne dla zdrowia i życia. To nie przesada - światło korzystnie działa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Dlatego rola okien w każdym domu jest tak niesłychanie ważna!

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
o Bobrach słów kilka
o Bobrach słów kilka

W weekend wybrałam się w okolice Nowego Dworu Mazowieckiego. Znalazłam tam tamę bobrów, oraz...

Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Piękne kwiaty, rośliny balkonowe i tarasowe. Wskazówki i porady jak pielęgnować rośliny balkonowe. Aranżacja balkonu, aranżacja tarasu, propozycje aranżacji, inspiracje, zdjęcia, meble ogrodowe, meble balkonowe, leżaki, ogrody zimowe, Zobacz  jakie wybrać rośliny na balkon, a jakie na taras. Mówimy jak urządzić balkon. Budowa i wykończenie tarasu i balkonu. Podpowiadamy jak zbudować drewniany taras, jakie wybrać drewno na taras, jakie są niezbędne zabiegi pielęgnacyjne, konserwacja mebli ogrodowych. Dowiedz się jakie są najlepsze materiały wykończeniowe. Różne rodzaje tarasów: taras drewniany, taras z kamieni, taras betonowy, taras w kształcie koła, oczko wodne na tarasie. Rośliny na balkon i taras, rabaty, pojemniki, donice.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia