Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Tarasy, balkony

#
Tulipany: wiosenne kwiaty w doniczkach. ZDJĘCIA

Tulipany to bardzo popularne wiosenne kwiaty. Tulipany ubarwiają ogrody, a tulipany w doniczkach zdobią nasze mieszkania, balkony i tarasy. Jak ...

Rośliny w ogrodzie zimowym. Jakie warunki zapewnić roślinom w oranżerii

Marząc o ogrodzie zimowym, widzimy go jako przestrzeń pełną światła i roślin, w której niezależnie od pory roku i pogody ...

Taras betonowy: jak zbudować taras z betonu

Taras z betonu to najczęściej budowany rodzaj tarasu. Pewnie dlatego, że możliwości jego wykończenia są ogromne. Jak zbudowac i wykończyć ...

Budowa i wykończenie tarasu i balkonu

#
 • Beton na taras i do wnętrza

  Beton na taras i do wnętrza

  Beton jest współcześnie bardzo często wykorzystywany w aranżacji wnętrza i tarasów. Betonowe płyty doskonale zastąpią panele podłogowe oraz płytki ścienne, beton to także wyróżniający się detal w postaci wyjątkowego mebla.

Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe

#
 • Pelargonia bluszczolistna – jak pielęgnować pelargonie na balkonie i tarasie

  Pelargonia bluszczolistna – jak pielęgnować pelargonie na balkonie i tarasie

  Pelargonie bluszczolistne to jedne z najczęściej sadzonych na balkonach i tarasach kwitnących roślin. Zwisające pelargonie bluszczolistne pięknie zdobią balkony i tarasy w sezonie. Podpowiadamy, jak pielęgnować pelargonie posadzone w pojemnikach na balkonach i tarasach. Pielęgnacja pelargonii bluszczolistnych w sezonie.

 • Biała plama na liściu storczyka

  Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z moim storczykiem. Kupiony był jakiej parę tygodni temu - był przelany z niektórymi korzeniami zgniłymi. Przesadziłam storczyka w nowe podłoże. Niestety, ze zbytniej troskliwości po pewnym ...

Aranżacje balkonu i tarasu

#
 • Parasole ogrodowe - chronią przed słońcem i deszczem

  Parasole ogrodowe - chronią przed słońcem i deszczem

  W ogrodzie i na tarasie chętnie spędzamy wolny czas, zarówno w piekną, słoneczną, jak i deszczową pogodę. Warto kącik wypoczynkowy wyposażyć w parasol ogrodowy, który będzie chronił z jednej strony przed mocnym słońcem, a z drugiej - przed kroplami deszczu. Parasole ogrodowe do ogrodu i na taras.

Ogrody zimowe

#

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
 • Szrotówek kasztanowcowiaczek - groźny szkodnik kasztanowców

  Szrotówek kasztanowcowiaczek - groźny szkodnik kasztanowców

  Szrotówek kasztanowcowiaczek, motyl z rodziny kibitnikowatych, jest groźnym szkodnikiem kasztanowców. Wskutek jego żerowania na liściach kasztanowców powstają się tzw. miny o kolorze kremowym i brązowym. Do Polski szkodnik ten dotarł pod koniec lat 90. i opanowuje nowe tereny.

Gwiazda Betlejemska do dekoracji na Boże Narodzenie

Wilczomlecz piękny, zwany potocznie gwiazdą betlejemską lub poinsecją, pochodzi z Ameryki Środkowej i Meksyku. Gwiazda betlejemska zdobi nasze mieszkania w okresie Bożego Narodzenia.

Phalaenopsis: najpopularniejszy storczyk

To najbardziej znany przedstawiciel rodziny storczyków. Można go z łatwością kupić w kwiaciarniach, sklepach ogrodniczych, supermarketach.

5 najpopularniejszych roślin cebulowych kwitnących wiosną

Kwitnące krokusy czy tulipany to symbol wiosny. Poznaj 5 najpopularniejszych roślin cebulowych kwitnących wiosną. Wiosenne kwiaty cebulowe w ogrodzie.

Rdestówka Auberta - silnie rosnące pnącze doskonałe do ogrodów

Rdestówka Auberta to silnie rosnące pnącze, które potrzebuje solidnej podpory. Jest najsilniej rosnącym pnączem, które znakomicie nadaje się do obsadzania budynków i wysokich ogrodzeń oraz do sadzenia przy altanach czy pergolach.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Wielkanoc tuż tuż
Wielkanoc tuż tuż

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Czy ozdabiacie na ten czas jakos specjalnie swoje...

Ogrodniku przeczytaj #
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Piękne kwiaty, rośliny balkonowe i tarasowe. Wskazówki i porady jak pielęgnować rośliny balkonowe. Aranżacja balkonu, aranżacja tarasu, propozycje aranżacji, inspiracje, zdjęcia, meble ogrodowe, meble balkonowe, leżaki, ogrody zimowe, Zobacz  jakie wybrać rośliny na balkon, a jakie na taras. Mówimy jak urządzić balkon. Budowa i wykończenie tarasu i balkonu. Podpowiadamy jak zbudować drewniany taras, jakie wybrać drewno na taras, jakie są niezbędne zabiegi pielęgnacyjne, konserwacja mebli ogrodowych. Dowiedz się jakie są najlepsze materiały wykończeniowe. Różne rodzaje tarasów: taras drewniany, taras z kamieni, taras betonowy, taras w kształcie koła, oczko wodne na tarasie. Rośliny na balkon i taras, rabaty, pojemniki, donice.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia