Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Tarasy, balkony

Ogrody zimowe. Jakie rośliny są polecane do oranżerii

Wypełnione roślinami ogrody zimowe, to idealne miejsce na zimowy odpoczynek. Wybierając rośliny do oranżerii, koniecznie weźmy pod uwagę warunki panujące ...

Pielęgnacja roślin w ogrodzie zimowym

W naszym zimowym ogrodzie będzie pięknie, jeśli należycie zadbamy o rośliny, które znajdują się w oranżerii. Podpowiadamy jak pielęgnować rośliny ...

Gatunki i odmiany mięty do uprawy w ogrodzie i na balkonie. ZDJĘCIA

Mięta to jedna z najpopularniejszych roślin leczniczych i przyprawowych. Znanych jest wiele gatunków i odmian mięty rózniących się kolorem, wielkością ...

Budowa i wykończenie tarasu i balkonu

 • Taras - tam dom łączy się z ogrodem

  Taras - tam dom łączy się z ogrodem

  Taras jest jedną z form połączenia domu z ogrodem. Pozwala korzystać z jego dobrodziejstw – bez zbytniego oddalania się od domowych pieleszy. To, czy taras stanie się naszym ulubionym pokojem letnim, w dużej mierze będzie zależało od jego usytuowania względem stron świata, jego wielkości oraz od połączenia z wnętrzem domu.

Kwiaty i rośliny balkonowe i tarasowe

 • Jak przezimować pelargonie z balkonu. Przechowywanie pelargonii

  Jak przezimować pelargonie z balkonu. Przechowywanie pelargonii

  Pelargonie to bardzo popularne rośliny balkonowe. Niestety, pelargonie to rośliny ciepłolubne i nie przezimują na zewnątrz. Przed nadejściem przymrozków należy przenieść pelargonie do pomieszczenia. Podpowiadamy, jak przezimować pelargonie balkonowe.

 • Robaczki w podłożu storczyków - co robić?

  Witam mam wielki problem. Chcę uratować te storczyki. Kupiłam je na promocji w sklepie. Ale po kilku dniach zauważyłam robaczki w podłożu (białe, mają około 1mm). Podłoże właśnie wygotowałam, aby wszystko wyginęło ...

Aranżacje balkonu i tarasu

Szkodniki roślin i choroby roślin

Oryginalna dekoracja na Wielkanoc: irysy w wazonach z jajek. Instrukcja krok po kroku

Na Wielkanoc ozdabiamy nasze domy wiosennymi kwiatami oraz świątecznymi dekoracjami. Oto propozycja oryginalnej wielkanocnej kompozycji z irysami w wazonach z jajek.

Storczyki - najlepsze kwiaty doniczkowe na Walentynki

Wśród wielu roślin doniczkowych kwitnących zimą, na walentynkowy prezent znakomicie nadają się storczyki. Zobacz ZDJĘCIA STORCZYKÓW. Kwiaty na Walentynki: storczyki.

Róże pienne – pielęgnacja i zastosowanie róż piennych w ogrodzie, najciekawsze odmiany

Róże pienne, czyli róże szczepione na pniu, wyglądają wyjątkowo dekoracyjnie. Dlatego warto posadzić róże pienne w ogrodzie albo uprawiać je w pojemnikach na tarasach czy balkonach. Dowiedz się, jak pielęgnować róże pienne i poznaj najciekawsze odmiany róż piennych.

Sumak octowiec - drzewo o kolorowych liściach jesienią. Czy warto sadzić sumaka w ogrodzie?

Sumak octowiec to drzewo, którego liście jesienią przebarwiają się pięknie na czerwono, żółto i pomarańczowo. Czy warto sadzić sumaka octowca w ogrodzie?

Temat miesiąca
Energooszczędne okna tarasowe przyjazne środowisku
Energooszczędne okna tarasowe przyjazne środowisku’

Jesienią i zimą w naszych domach i mieszkaniach włączone jest ogrzewanie. Aby zminimalizować straty energii warto zamontować szczelne okna. Jest to szczególnie ważne w przypadku okien tarasowych o dużej powierzchni. Energoszczędne okna do domu.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Bukiet z kwiatów cebulowych
Bukiet z kwiatów cebulowych

Z ostatniego zamówienia mamy trochę spadów :) zostały nam hiacynty w różnych kolorach i frezje....

Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Piękne kwiaty, rośliny balkonowe i tarasowe. Wskazówki i porady jak pielęgnować rośliny balkonowe. Aranżacja balkonu, aranżacja tarasu, propozycje aranżacji, inspiracje, zdjęcia, meble ogrodowe, meble balkonowe, leżaki, ogrody zimowe, Zobacz  jakie wybrać rośliny na balkon, a jakie na taras. Mówimy jak urządzić balkon. Budowa i wykończenie tarasu i balkonu. Podpowiadamy jak zbudować drewniany taras, jakie wybrać drewno na taras, jakie są niezbędne zabiegi pielęgnacyjne, konserwacja mebli ogrodowych. Dowiedz się jakie są najlepsze materiały wykończeniowe. Różne rodzaje tarasów: taras drewniany, taras z kamieni, taras betonowy, taras w kształcie koła, oczko wodne na tarasie. Rośliny na balkon i taras, rabaty, pojemniki, donice.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia