Tagi - wyniki wyszukiwania
Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Tagi > Tagi > Tagi na literę T > trawnik w ogrodzie
Szukane tagi: "

trawnik w ogrodzie

"
   |   Znaleziono: 12 artykułów
 • Reaktywacja trawnika wiosną. Wiosenna pielęgnacja trawnika - nawożenie

  Reaktywacja trawnika wiosną. Wiosenna pielęgnacja trawnika - nawożenie

  Wiosenną pielęgnację trawnika rozpoczynamy, gdy darń rozmarznie i obeschnie. Wiosenne nawożenie trawnika: poznaj zasady jak prawidłowo nawozić trawnik.

 • Miejsce pod trawnik. Zakładanie trawnika i jego pielęgnacja

  Miejsce pod trawnik. Zakładanie trawnika i jego pielęgnacja

  Trawnik jest prawie wokół każdego domu, niezależnie od powierzchni ogrodu, ładny i zadbany trawnik będzie elegancką oprawą. Zakładanie trawnika to wbrew pozorom trudne zajęcie. Jak dobrze założyć trawnik, jak przygotować miejsce pod trawnik i jak go pielęgnować, by wyglądał ładnie przez następne lata: poradnik.

 • Trawnik czy łąka kwietna - co wybrać do ogrodu?

  Trawnik czy łąka kwietna - co wybrać do ogrodu?

  Zakładając trawnik musimy najpierw zastanowić się, jakie będzie jego przeznaczenie. W zależności od tego, do czego będzie służył trawnik w ogrodzie wybieramy różne mieszanki nasion traw. Obok mieszanek na trawniki dywanowe, parkowe, rekreacyjne i regeneracyjne w sprzedaży są specjalne mieszanki przeznaczone na łąki kwietne. Trawnik czy łąka kwietna - co wybrać do ogrodu?

 • Trawnik jak łąka. Jak stworzyć łąkę kwietną w ogrodzie

  Trawnik jak łąka. Jak stworzyć łąkę kwietną w ogrodzie

  Trawnik czy łąka kwietna? Szmaragdowa łąka poprzetykana barwnymi kwiatami kojarzy się z sielskim krajobrazem. Podobną można mieć przy domu. Oto najczęstsze pytania dotyczące zakładania i pielęgnacji łąki kwitnej w ogrodzie.

 • Lato w ogrodzie: pielęgnacja trawnika latem

  Lato w ogrodzie: pielęgnacja trawnika latem

  Latem należy szczególnie starannie pielęgnować trawnik. Letnia pielęgnacja trawnika latem to przede wszystkim koszenie i podlewanie, ale nie można też zapominać o nawożeniu i odchwaszczaniu. Jak pielęgnować trawnik latem?

 • Trawa w ogrodzie: jaki rodzaj trawnika wybrać do ogrodu

  Trawa w ogrodzie: jaki rodzaj trawnika wybrać do ogrodu

  Trawnik w ogrodzie pełni różne funkcje: jest nawierzchnią, tłem, wypełniaczem pustych miejsc wokół roślin, terenem rekreacji lub uprawiania sportu. Od tego, jaka funkcję ma spełniać trawa w ogrodzie, zależy jakie rodzaj trawnika wybierzemy. Poznaj rodzaje trawnika.

 • Trawnik i nawierzchnie – trzy praktyczne rozwiązania, które warto wykorzystać w ogrodzie

  Trawnik i nawierzchnie – trzy praktyczne rozwiązania, które warto wykorzystać w ogrodzie

  Trawnik i nawierzchnie to – obok roślin – podstawowe elementy ogrodu. Aby spełniały swoje funkcje i do tego atrakcyjnie wyglądały, warto zastosować praktyczne rozwiązania. Poznaj sprawdzone sposoby na wzmocnienie trawnika i oddzielenie go od rabat i ścieżek w ogrodzie.

 • Projekt ciekawej rabaty na trawniku. Rośliny wieloletnie na rabacie

  Projekt ciekawej rabaty na trawniku. Rośliny wieloletnie na rabacie

  Gdy przestrzeń trawnika w naszym ogrodzie wydaje się zbyt monotonna, znakomitym rozwiązaniem na urozmaicenie tej przestrzeni jest założenie rabaty z roślin wieloletnich. Przedstawiamy ciekawy pomysł na rabatę na trawniku.

 • Podstawowe błędy przy jesiennym zakładaniu trawnika

  Podstawowe błędy przy jesiennym zakładaniu trawnika

  Wczesna jesień to dobry termin na zakładanie trawnika, ale trzeba to zrobić prawidłowo. Poznaj podstawowe błędy przy jesiennym zakładaniu trawnika. Zakładanie trawnika jesienią – uwaga na błędy!

 • Jakie rośliny cebulowe można sadzić na trawniku. Sadzenie roślin cebulowych

  Jakie rośliny cebulowe można sadzić na trawniku. Sadzenie roślin cebulowych

  Trawnik w ogrodzie możemy urozmaicić, sadząc na nim rośliny cebulowe. Podpowiadamy, jakie rośliny cebulowe można sadzić na trawniku i jak przeprowadza się sadzenie roślin cebulowych na trawniku.

 • Trawnik wokół domu: jak prawidłowo pielęgnować trawnik po zimie, a jak w sezonie

  Trawnik wokół domu: jak prawidłowo pielęgnować trawnik po zimie, a jak w sezonie

  Trawnik wokół domu to wizytówka naszej posescji. Wiele osób sądzi, że trawa nie wymaga żadnej pielęgnacji. Nic bardziej mylnego - jeśli chcemy mieć naprawdę ładny trawnik - musimy prawidłowo go pielęgnować. Podpowiadamy, jak pielęgnować trawnik po zimie i w sezonie - cenne wskazówki.

 • Jesienne zakładanie trawnika z siewu

  Jesienne zakładanie trawnika z siewu

  Wczesna jesień jest dobrym okresem na zakładanie trawnika. Przedstawiamy porcje rad dla tych, którzy planują jesienne zakładanie trawnika z siewu. Do kiedy można siać nasiona traw jesienią, jakie mieszanki traw wybrać do jesiennego zakładania trawnika, jak przygotować podłoże i jak wysiewać nasiona, czy i kiedy kosić pierwszy raz trawnik założony jesienią? Poznaj odpowiedzi na te pytania.

Tagi
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia