Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Tagi - wyniki wyszukiwania
Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Tagi > Tagi > Tagi na literę S > skalniaki
Szukane tagi: "

skalniaki

"
   |   Znaleziono: 7 artykułów
 • Skalniak. Najlepsze iglaki do ogrodu skalnego

  Skalniak. Najlepsze iglaki do ogrodu skalnego

  Skalniak to miniaturowa wersja naturalnego siedliska większości iglaków - gór, dlatego iglaki znakomicie nadają się na skalniaki. Polecamy najlepsze iglaki do ogrodów skalnych. Jakie iglaki na skalniaki.

 • SKALNIAK: 5 najpopularniejszych bylin na skalniaki. ZDJĘCIA

  SKALNIAK: 5 najpopularniejszych bylin na skalniaki. ZDJĘCIA

  Co posadzić na SKALNIAK? Wśród roślin najczęściej sadzonych na skalniakach wymienia się tzw. bylinową piątkę skalną. Poznaj 5 najpopularniejszych bylin na skalniaki. ZDJĘCIA: BYLINY NA SKALNIAKI.

 • Ogród skalny jak w górach. Skalniak przy domu z bali

  Ogród skalny jak w górach. Skalniak przy domu z bali

  Ten skalniak znakomicie pasuje do drewnianego domu z bali. Kamienie i rośliny tworzą naturalną kompozycję, jakby przeniesioną z górskich terenów.

 • Aranżacja ogrodu: skalniak inaczej. Kamienie, ogrody żwirowe i murki w aranżacji ogrodu

  Aranżacja ogrodu: skalniak inaczej. Kamienie, ogrody żwirowe i murki w aranżacji ogrodu

  Nie masz miejsca na skalniak w ogrodzie? Zamiast tradycyjnego skalniaka można stworzyć kompozycję złożoną z kilku czy kilkunastu kamieni. Ogrody żwirowe, murki i kamienne aranżacje. Taki skalniak nie zajmuje dużo miejsca, ale jednocześnie tworzy wyrazistą formę, może się stać najważniejszym elementem wystroju małego ogrodu czy patio.

 • Skalniak. Jak zbudować ogród skalny?

  Skalniak. Jak zbudować ogród skalny?

  Ogród skalny (skalniak), wygląda najpiękniej gdy rośliny oraz kamienie są dobrze wyeksponowane. Dlatego też skalniaki urządza się na skarpach lub niewielkich pochyłościach terenu, zarówno tych naturalnych, jak i usypanych sztucznie.

 • Czy lewizję można uprawiać w donicy?

  Czy lewizję można uprawiać w donicy?

  Lewizja to jedna z najpiękniej kwitnących bylin skalnych. Doskonale nadaje się do sadzenia w pojemnikach. Rośnie w górach Ameryki Północnej. W ogrodach są uprawiane odmiany o pomarańczowych, żółtych, różowych i białych kwiatach, które rozwijają się w maju i czerwcu. Lewizja jest odporna na suszę i nie lubi nadmiaru wilgoci w glebie. Najlepiej rośnie w słonecznym miejscu, w przepuszczalnej i lekko kwaśnej ziemi. Dobrym podłożem jest mieszanka jednej części drobnego żwiru z jedną częścią żyznej ziemi z dodatkiem kwaśnego torfu. Dobrze znosi zimę, warto ją jednak lekko okryć, na przykład stroiszem, a pojemnik osłonić słomianą matą. Lewizję można sadzić w szczelinach suchych kamiennych murków, z wyjątkiem wapiennych, ponieważ wypłukiwany z nich wapń alkalizuje podłoże. (eb-g)

Tagi
NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia