Tagi - wyniki wyszukiwania
Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Tagi > Tagi > Tagi na literę R > rośliny zadarniające
Szukane tagi: "

rośliny zadarniające

"
   |   Znaleziono: 12 artykułów
 • Jak wykorzystać rośliny okrywowe w ogrodzie?

  Jak wykorzystać rośliny okrywowe w ogrodzie?

  Rośliny okrywowe (rośliny zadarniające) łatwo się rozrastają i szybko pokrywają powierzchnię ziemi. Można je posadzić w ogrodzie obok krzewów i wyższych bylin, szczególnie tych, które zaczynają wzrost późną wiosną.

 • Zakładanie trawnika. Rośliny zadarniające zamiast trawnika

  Zakładanie trawnika. Rośliny zadarniające zamiast trawnika

  Nie w każdym miejscu ogrodu można założyć trawnik. Są zakątki, gdzie trawa będzie źle rosła i nie utworzy gęstej murawy. Tam lepiej posadzić rośliny zadarniające. Czy wiesz, gdzie w ogrodzie trawnik nie będzie rósł i jakie rośliny zadarniające zastąpią trawnik? Zakładanie trawnika.

 • Rośliny okrywowe zamiast trawnika. Rośliny zadarniające: rozmnażanie i sadzenie

  Rośliny okrywowe zamiast trawnika. Rośliny zadarniające: rozmnażanie i sadzenie

  Trawnik można z powodzeniem zastąpić roślinami zadarniającymi, czyli roślinami okrywowymi. Jak rozmnażać i sadzić rośliny zadarniające. Rośliny okrywowe zamiast trawnika.

 • Najpopularniejsze byliny okrywowe do ogrodu – zastosowanie i przegląd gatunków

  Najpopularniejsze byliny okrywowe do ogrodu – zastosowanie i przegląd gatunków

  Rośliny okrywowe warto wykorzystać w ogrodzie, można je na przykład zastosować zamiast trawnika tam, gdzie trawa nie chce rosnąć lub koszenie jest trudne. Wśród roslin okrywowych na szczególną uwagę zasługują byliny. Są wśród nich gatunki zimozielone, ozdobne z liści i kwitnące. Poznaj najpopularniejsze byliny okrywowe do ogrodu.

 • Byliny poduszkowe – najpopularniejsze gatunki i ich zastosowanie w ogrodzie

  Byliny poduszkowe – najpopularniejsze gatunki i ich zastosowanie w ogrodzie

  Byliny poduszkowe mają charakterystyczne cechy: wytwarzają mocno rozgałęzione i jednocześnie skrócone pędy, dzięki czemu ich pokrój jest zwarty. Jednocześnie w wielu przypadkach są to gatunki mało ekspansywne, które z powodzeniem można ze sobą łączyć. Ich zastosowanie w ogrodzie jest uniwersalne.

 • Karmnik ościsty zamiast trawy - dobry sposób na mocno deptane miejsca w ogrodzie

  Karmnik ościsty zamiast trawy - dobry sposób na mocno deptane miejsca w ogrodzie

  Karmnik ościsty to malutka roślina o wielkich zaletach. Intensywnie zielona, gęsta, żywotna, dobrze znosi deptanie. W niektórych miejscach może zastępować trawę. Zastapienie trawnika karmnikiem ościstym to dobry sposób na mocno deptane miejsca w ogrodzie.

 • Zakładanie trawnika: jaki sposób wybrać

  Zakładanie trawnika: jaki sposób wybrać

  Zanim się zdecydujemy na zakładanie trawnika, musimy się zastanowić, czy lepiej posiać nasiona i czekać, aż pojawią się zielone listki, czy rozłożyć darń i od razu cieszyć się zielenią trawy.

 • Aranżacja ogrodu: ogród w cieniu - rośliny do cienia i elementy małej architektury

  Aranżacja ogrodu: ogród w cieniu - rośliny do cienia i elementy małej architektury

  Ogród w cieniu do doskonale pod względem podłoża miejsce dla roślin. Aranżacja ogrodu w cieniu przy wykorzystaniu elementów małej architektury może być bardzoi efektowna. Polecamy rośliny zadarniające zamiast trawnika, czyli co posadzić w cieniu.

 • Najpopularniejsze kwitnące rośliny okrywowe

  Najpopularniejsze kwitnące rośliny okrywowe

  Rośliny okrywowe (rośliny zadarniające) łatwo się rozrastają i szybko pokrywają przeznaczoną dla nich powierzchnię w ogrodzie. Wśród roślin okrywowych jest wiele gatunków o pięknych kwiatach. Poznaj najpopularniejsze kwitnące rośliny okrywowe.

 • Skalniak: jakie rośliny posadzić na stoku ogrodu skalnego

  Skalniak: jakie rośliny posadzić na stoku ogrodu skalnego

  Wybierając rośliny na skalniak, musimy wziąć pod uwagę, czy będą one rosły na słońcu, czy w cieniu, czy posadzimy je na stoku południowym, północnym, wschodnim bądź zachodnim.

 • Barwinek pospolity – zimozielona roślina okrywowa do każdego zakątka ogrodu

  Barwinek pospolity – zimozielona roślina okrywowa do każdego zakątka ogrodu

  Barwinek pospolity to bardzo popularna roślina okrywowa, chętnie sadzona w ogrodzie. Roślina ta poradzi sobie nawet w ciemnych zakątkach ogrodu. Podpowiadamy jak uprawiać barwinek w ogrodzie. Zastosowanie barwinka w ogrodzie.

 • Rośliny do ogródka nad garażem: ogród na dachu

  Rośliny do ogródka nad garażem: ogród na dachu

  Dwadzieścia centymetrów ziemi to niewiele, jeśli pod spodem korzenie roślin natrafią na beton. Trzeba zatem w tym ogródku nad garażem posadzić rośliny niskie o płytkim systemie korzeniowym. Możliwości jest wiele. Najprostsze rozwiązanie, to wysianie trawy i założenie rabat z niskich roślin zadarniających. W pełnym słońcu dobrze poczują się: płomyk (floks) szydlasty, ubiorek wieczniezielony, zawciąg nadmorski, gęsiówka, żagwin ogrodowy, smagliczka skalna, dzwonki, goździki, rogownica kutnerowata, rozchodniki i rojniki, macierzanki, trawy: awena, kostrzewa Gautiera i popielata. W cieniu i półcieniu dąbrówka rozłogowa, fiołki, konwalia majowa, serduszki: wspaniała i okazała, hosty (jest bardzo wiele odmian od wielkich do 1,5 m średnicy do miniaturowych).Można też posadzić większe rośliny w pojemnikach, np. skrzyniach. Tak można uprawiać pnącza, niewielkie krzewy, a nawet małe drzewka. Trzeba tylko pamiętać o systematycznym podlewaniu i okrywaniu na zimę (owija się całą skrzynię włókniną lub jutą), a pędy tylko wrażliwszym gatunkom. Co do obsadzania ogrodzenia, w skrzyni (60x60x60) dobrze będą rosły: winbluszcz pięciolistkowy, powojniki botaniczne i wielkokwiatowe, winnik, winorośl japońska. Na zimę należy je osłaniać (jak wyżej). Można też posadzić pnące rośliny jednoroczne takie jak: kobea czy wilec (w dużym pojemniku), a bezpośrednio do podłoża można siać fasolę ozdobną (po 15 maja).

Tagi
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia