Tagi - wyniki wyszukiwania
Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Tagi > Tagi > Tagi na literę R > rośliny balkonowe
Szukane tagi: "

rośliny balkonowe

"
   |   Znaleziono: 15 artykułów
 • Pelargonie z balkonu: co zrobić z pelargoniami w donicach przed zimą

  Pelargonie z balkonu: co zrobić z pelargoniami w donicach przed zimą

  Pelargonie to jedne z najpopularniejszych kwiatów balkonowych. Czy pelargonie mogą przezimować na balkonie? Co zrobić z pelargoniami z balkonu przed zimą? Pelargonie balkonowe po sezonie.

 • Lawenda na balkonie: co zrobić przed zimą z lawendą uprawianą na balkonie w doniczce

  Lawenda na balkonie: co zrobić przed zimą z lawendą uprawianą na balkonie w doniczce

  Lawenda coraz częściej jest uprawiana w doniczkach na balkonach i tarasach. Jak uprawiać lawendę w doniczce na balkonie? Co zrobić z lawendą uprawianą na balkonie w doniczce przed zimą.

 • Rośliny balkonowe w doniczkach i nie tylko... ZDJĘCIA kwiatów na balkony i tarasy

  Rośliny balkonowe w doniczkach i nie tylko... ZDJĘCIA kwiatów na balkony i tarasy

  Rośliny balkonowe posadzone w doniczkach, skrzynkach czy koszach są wyjątkową ozdobą balkonu. Zobacz zdjęcia kwiatów balkonowych. Roślinne aranżacje balkonu. Inspiracje: kwiaty w pojemnikach na balkon i taras.

 • Bugenwilla: jak przechowywać bugenwillę przez zimę

  Bugenwilla: jak przechowywać bugenwillę przez zimę

  Bugenwilla to egzotyczne pnącze o ozdobnych kwiatach, które w naszym klimacie uprawia się najczęściej w pojemnikach ustawianych na balkonach i tarasach. Jak przechować bugewillę przez zimę? Czy bugenwillę trzeba na zimę zabrać z balkonu?

 • Czy komarzyca przetrwa zimę na balkonie?

  Czy komarzyca przetrwa zimę na balkonie?

  Plektrantus, zwany komarzycą, to popularna roślina balkonowa, która w sezonie zdobi nasze balkony. Czy komarzyca przetrwa zimę na balkonie? Czy przechować komarzycę przez zimę?

 • Przechowywanie roślin balkonowych zimą w ogrodzie zimowym

  Przechowywanie roślin balkonowych zimą w ogrodzie zimowym

  Ogrody zimowe (oranżerie) to znakomite miejsce na zimowe przechowywanie roślin balkonowych, które nie zimują na dworze. Jak przechowywać rośliny balkonowe zimą w oranżerii.

 • Jesień na balkonie: jak zabezpieczyć przed zimą rośliny w pojemnikach na balkonie

  Jesień na balkonie: jak zabezpieczyć przed zimą rośliny w pojemnikach na balkonie

  Rośliny w pojemnikach uprawiane na balkonie koniecznie trzeba zabezpieczyć przed zimą. Podpowiadamy, jak osłonić rośliny balkonowe przed zimą. Zabezpieczenie roślin balkonowych przed mrozem. Jesień na balkonie.

 • Jak przechować przez zimę rośliny z tarasów i balkonów?

  Jak przechować przez zimę rośliny z tarasów i balkonów?

  Wiele uprawianych w pojemnikach na balkonach i tarasach kwiatów to byliny pochodzące z ciepłych zakątków świata, które nie przetrzymają na zewnątrz naszych zimowych miesięcy. Jak przechować rośliny balkonowe przez zimę?

 • Rośliny balkonowe przed sezonem

  Rośliny balkonowe przed sezonem

  Jak postępować z przechowywanymi w domu roślinami balkonowymi, takimi jak fuksja, oleander, bugenwilla i datura? Kiedy zacząć nawożenie? Czy można je rozmnożyć przez sadzonki?

 • Jak przezimować pelargonie z balkonu. Przechowywanie pelargonii

  Jak przezimować pelargonie z balkonu. Przechowywanie pelargonii

  Pelargonie to bardzo popularne rośliny balkonowe. Niestety, pelargonie to rośliny ciepłolubne i nie przezimują na zewnątrz. Przed nadejściem przymrozków należy przenieść pelargonie do pomieszczenia. Podpowiadamy, jak przezimować pelargonie balkonowe.

 • Zabezpieczenie wieloletnich roślin balkonowych przed zimą

  Zabezpieczenie wieloletnich roślin balkonowych przed zimą

  Większość roślin wieloletnich uprawianych w pojemnikach na balkonie lub tarasie wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed zimą. Jak zabezpieczyć wieloletnie rośliny balkonowe przed zimą?

 • Kwiaty balkonowe. Zimowanie roślin balkonowych

  Kwiaty balkonowe. Zimowanie roślin balkonowych

  Rośliny balkonowe wieloletnie, o drewniejących pędach, które latem zdobiły balkony i tarasy, można przechować do następnego sezonu. Trzeba tylko kwiaty balkonowe odpowiednio przygotować i zapewnić im właściwe warunki zimowania. Rośliny balkonowe z nadejściem jesiennych chłodów trzeba wnieść do pomieszczeń.

 • Chora Thunbergia

  Za mało otrzymałem szczegółów, aby stwierdzić, że szkodnik lub czynnik chorobotwórczy jest odpowiedzialny za problemy z uprawą Thunbergia alata, czyli tunbergii oskrzydlonej. Być może warunki uprawy w tym roku są inne niż były w zeszłym roku. Jak wiadomo, tunbergia wymaga stanowiska słonecznego, dobrze osłoniętego od wiatrów. Jednak powinno być cieniste, a nie w bezpośrednim słońcu. W słońcu roślina powinna stać mniej więcej cztery godziny dziennie, a później zabieramy ją do cienia, jeśli jest to możliwe. Musi mieć glebę żyzną, zasadową i przepuszczalną. Gleba nie może być przesuszona, dlatego obficie ją podlewamy. Gdy zraszamy roślinę, to należy ustawić ją w cieniu, aby liście wyschły. Nawozimy do połowy lipca, co 10 dni nawozami do roślin kwitnących. Należy przycinać stożki wzrostu, aby roślina się rozkrzewiała. Tunbergia oskrzydlona jest rośliną dość odporną, szybko rosnącą i raczej łatwą w utrzymaniu, jeśli powyższe warunki są spełnione.

 • Pelargonie bluszczolistne chorują: żółkną liście

  Opis objawów na pelargoniach bluszczolistnych wskazuje na chorobę grzybową, ale może być to także szybko rozprzestrzeniający się wirus (wystarczy czasami jeden dzień, jeżeli jest np. upał, a rośliny nie zostaną podlane). BIOSEPT ACTIVE może pomóc, jeśli choroba nie jest bardzo zaawansowana. Warto usunąć chore pędy (ale trzeba potem przetrzeć narzędzia spirytusem, żeby nie przenieść choroby na inne rośliny), a pozostałe części starannie opryskać a także podlać Bioseptem.

 • Rośliny wieloletnie na słoneczny balkon

  Na słonecznym balkonie proponuję posadzić rośliny odporne na suszę, a jednocześnie atrakcyjne i dekoracyjne. Mogą to być iglaki np. sosna górska (kosodrzewina) w wielu odmianach (np. 'Pumilio', 'Mops', 'Gnom'), sosna bośniacka w odmianie 'Schmidti', sosna czarna 'Brepo', żywotnik zachodni 'Danica' lub 'Golden Globe', choina kanadyjska 'Jeddeloh' oraz krzewy liściaste, np. tawuła japońska w odmianach 'Gold Flame', 'Golden Princess', berberys 'Bagatelle', krzewuszka 'Purpurea', hortensja bukietowa. Na słonecznym balkonie można uprawiać niemal wszystkie gatunki ziół w doniczkach. Z pnączy polecam clematisy, wiciokrzew.

Tagi
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia