Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Tagi - wyniki wyszukiwania

RSS
Szukane tagi: "

róże

"
   |   Znaleziono: 37 artykułów
 • Białe plamy na liściach róż: mączniak prawdziwy

  Witam
  Białe, mączyste plamy na różach, to najprawdopodobniej choroba grzybowa - mączniak prawdziwy, która o tej porze roku często atakuje róże. Należałoby jak najszybciej wykonać 2-3 opryski, co 7-10 dni przeciwko tej chorobie. Polecam środki: Discus lub Score. Można użyć także: Mirage, Nimrod, Baymat, Domark.
  Pozdrawiam

 • Róża 'Excelsa': liście zbrązowiały i uschły

  Róże w donicach w sezonie wymagają intensywnego nawożenia, bo szybko zużywają substancje odżywcze ze stosunkowo niewielkiej bryły ziemi. System korzeniowy rozrasta się szybko i wypełnia donicę. Łatwo też można przesuszyć podłoże, zwłaszcza podczas letnich upałów. To wpływa na obniżenie kondycji rośliny, a więc i podatność na choroby. Sądzę, że roślina przetrwa do następnego roku, ale proszę usunąć liście suche i pokryte plamami i albo przesadzić wraz z całą bryłą ziemi do ogrodu, albo – jeżeli ma nadal rosnąć w pojemniku – przesadzić do większego w urodzajną glebę a na wierzchu rozłożyć kompost i delikatnie wymieszać z wierzchnią warstwą starej ziemi), dokładnie podlać i dbać, żeby podłoże nie wysychało.

  Dobrym sposobem na zapewnienie dobrego wzrostu róży jest zastosowanie szczepionki mikoryzowej (koniecznie z żywej grzybni) – można to zrobić jeszcze w październiku.

 • ARANŻACJA OGRODU: pachnące rośliny w ogrodzie

  ARANŻACJA OGRODU: pachnące rośliny w ogrodzie

  Aranżacja ogrodu to także zapach. Wybraliśmy najładniej pachnące rośliny. Zobacz, jakie rośliny posadzić w ogrodzie, jakie kwiaty najładniej pachną. Pachnące kwiaty w ogrodzie: poradnik.

 • Mszyce i mączniak prawdziwy na różach - zwalczanie

  Mszyce i mączniak prawdziwy na różach - zwalczanie

  Róże to rośliny często atakowane przez szkodniki i choroby roślin: mszyce i mączniaka prawdziwego. Podpowiadamy jak zwalczać mszyce na różach i jak zwalczać mączniaka prawdziwego na różach. Preparaty do zwalczania mszyc i mączniaka prawdziwego na różach.

 • Róża parkowa na północny balkon

  Róże są roślinami kochającymi słońce, kórego na północnym balkonie będzie raczej niewiele. Poza tym róża parkowa potrzebuje nieco przestrzeni i z czasem moze się rozrosnąć. Trzeba także wziąć pod uwagę coroczne zabezpieczanie krzewów róż przed mrozem (tych rosnacych w pojemnikach w szczególności). Do skrzynek polecam róże okrywowe, na przykład: 'The Fairy', 'Red Fairy', 'Alba Meidiland' - nie zajmują wiele miejsca, są odporne i prawie zawsze kwitną - niestety w miejscach zacienionych nieco słabiej.

 • KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

  KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

  W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

 • Zabezpieczenie krzewów róż przed zimą. Kopczykowanie róż

  Zabezpieczenie krzewów róż przed zimą. Kopczykowanie róż

  Krzewy róż przed zimą należy odpowiednio zabezpieczyć, inaczej nie przeżyją do wiosny. W listopadzie róże kopczykujemy i osłaniamy ich pędy.

 • Róże w wazonie. Jak przedłużyć trwałość ciętych róż w wazonie. Kwiaty cięte

  Róże w wazonie. Jak przedłużyć trwałość ciętych róż w wazonie. Kwiaty cięte

  Róże to jedne z najpopularniejszych kwiatów ciętych. Jak przedłużyć trwałość róż w wazonie? Jak poznać, czy róże są świeże w kwiaciarni? Poznaj, sprawdzone sposoby na przedłużenie trwałości róż - oto zabiegi, które pozwolą cieszyć się pięknem róż ciętych przez wiele dni.

 • Czy róże trzeba zabezpieczyć przed mrozem? Kiedy i jak okryć róże na zimę?

  Czy róże trzeba zabezpieczyć przed mrozem? Kiedy i jak okryć róże na zimę?

  Większość róż wymaga ochrony przed mrozem i trzeba je odpowiednio zabezpieczyć przed zimą. Kiedy i jak okryć róże na zimę?

 • Kompozycja z różami w skrzyni

  Kompozycja z różami w skrzyni

  Róże o mniejszych rozmiarach możemy posadzić w skrzynkach balkonowych, łącząc je w kompozycji na przykład z iglakami.

 • Do lata piechotą...
 • Jak założyć ogród różany? Poradnik

  Jak założyć ogród różany? Poradnik

  Część ogrodu można przeznaczyć na mały ogród różany złożony z kilkunastu krzewów i kilku odmian pnących, które będą rozpięte na pergolach.

 • Ciekawe odmiany róż

  Ciekawe odmiany róż

  Spośród licznych odmian róż wiele znakomicie nadaje się zarówno do sadzenia w ogrodach, jak i do uprawy w pojemnikach na balkonie czy tarasie.

 • Choroby róż: czarna plamistość liści róży. Ciemne plamy na liściach róży: szkodliwość i zwalczanie

  Choroby róż: czarna plamistość liści róży. Ciemne plamy na liściach róży: szkodliwość i zwalczanie

  Choroby róż są dość częste. Czarna plamistość liści róż to jedna z najgroźniejszych chorób. Czarna plamistość liści: poznaj objawy i metody zwalczania tej choroby. PORADNIK

 • Cięcie dzikich róż

  Dzikich róż nie tniemy, podobnie jak róż wielokwiatowych i wielkokwiatowych. Wystarczy co kilka lat (w miarę potrzeb), wiosną, usunąć pędy uschnięte, chore, uszkodzone. Jeżeli krzew róży zbyt się rozrósł, pędy można skrócić (np. w kwietniu) - róża zniesie nawet silne przycięcie.
 • Róże: rozmnażanie róż z sadzonek

  Róże: rozmnażanie róż z sadzonek

  Róże to jedne z najczęściej sadzonych w ogrodach krzewów o ozdobnych kwiatach. Podpowiadamy jak rozmnożyć róże z sadzonek. Rozmnażanie róż z sadzonek krok po kroku.

 • Róże: jak ciąć krzewy róż

  Róże: jak ciąć krzewy róż

  Aby róże cieszyły nas pięknymi kwiatami nie wolno zapominać o ich pielęgnacji. Jednym z zabiegów pielęgnacyjnych jest cięcie krzewów róż.

 • Rośliny na pergolę: róże i powojniki

  Rośliny na pergolę: róże i powojniki

  Róże i powojniki mogą rosnąć obok siebie, trzeba je jedynie kontrolować i w miarę konieczności przycinać, żeby się wzajemnie nie zagłuszyły.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © MURATOR S.A. 2008-2014 | Design by MURATOR Multimedia | Hosted by SuperMedia