Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Tagi - wyniki wyszukiwania RSS
Szukane tagi: "

róże

"
   |   Znaleziono: 39 artykułów
 • Białe plamy na liściach róż: mączniak prawdziwy

  Witam
  Białe, mączyste plamy na różach, to najprawdopodobniej choroba grzybowa - mączniak prawdziwy, która o tej porze roku często atakuje róże. Należałoby jak najszybciej wykonać 2-3 opryski, co 7-10 dni przeciwko tej chorobie. Polecam środki: Discus lub Score. Można użyć także: Mirage, Nimrod, Baymat, Domark.
  Pozdrawiam

 • Róża 'Excelsa': liście zbrązowiały i uschły

  Róże w donicach w sezonie wymagają intensywnego nawożenia, bo szybko zużywają substancje odżywcze ze stosunkowo niewielkiej bryły ziemi. System korzeniowy rozrasta się szybko i wypełnia donicę. Łatwo też można przesuszyć podłoże, zwłaszcza podczas letnich upałów. To wpływa na obniżenie kondycji rośliny, a więc i podatność na choroby. Sądzę, że roślina przetrwa do następnego roku, ale proszę usunąć liście suche i pokryte plamami i albo przesadzić wraz z całą bryłą ziemi do ogrodu, albo – jeżeli ma nadal rosnąć w pojemniku – przesadzić do większego w urodzajną glebę a na wierzchu rozłożyć kompost i delikatnie wymieszać z wierzchnią warstwą starej ziemi), dokładnie podlać i dbać, żeby podłoże nie wysychało.

  Dobrym sposobem na zapewnienie dobrego wzrostu róży jest zastosowanie szczepionki mikoryzowej (koniecznie z żywej grzybni) – można to zrobić jeszcze w październiku.

 • Pielęgnacja róż: cięcie krzewów róż

  Róża pomarszczona jest o tyle łatwą w uprawie rośliną, że oprócz usuwania pędów chorych i wyschniętych w zasadzie nie wymaga regularnego cięcia. Oczywiście zabieg można przeprowadzić, aby skorygować wygląd rośliny (pokrój), rozkrzewić ją lub odmłodzić. Nawet wtedy cięcie róż pomarszczonych jest mniej intensywne niż w przypadku róż wielkokwiatowych. Róże pomarszczone odmładza się tnąc pędy na wysokości około 20 cm (poza najstarszymi, które usuwa się u nasady). Można faktycznie zastanowić się nad tym sposobem, jeśli Pani rośliny straciły swój urok i są gołe u podstawy. Takie cięcie przeprowadza się raz na kilka lat - w razie potrzeby. Natomiast, aby rozkrzewić róże, jej pędy skraca się o około 1/3 długości. Zabiegi cięcia można wykonywać po kwitnieniu, ale lepszym terminem (w szczególności przy silnym cięciu) będzie wczesna wiosna.
 • ARANŻACJA OGRODU: pachnące rośliny w ogrodzie

  ARANŻACJA OGRODU: pachnące rośliny w ogrodzie

  Aranżacja ogrodu to także zapach. Wybraliśmy najładniej pachnące rośliny. Zobacz, jakie rośliny posadzić w ogrodzie, jakie kwiaty najładniej pachną. Pachnące kwiaty w ogrodzie: poradnik.

 • Mszyce i mączniak prawdziwy na różach - zwalczanie

  Mszyce i mączniak prawdziwy na różach - zwalczanie

  Róże to rośliny często atakowane przez szkodniki i choroby roślin: mszyce i mączniaka prawdziwego. Podpowiadamy jak zwalczać mszyce na różach i jak zwalczać mączniaka prawdziwego na różach. Preparaty do zwalczania mszyc i mączniaka prawdziwego na różach.

 • Róża parkowa na północny balkon

  Róże są roślinami kochającymi słońce, kórego na północnym balkonie będzie raczej niewiele. Poza tym róża parkowa potrzebuje nieco przestrzeni i z czasem moze się rozrosnąć. Trzeba także wziąć pod uwagę coroczne zabezpieczanie krzewów róż przed mrozem (tych rosnacych w pojemnikach w szczególności). Do skrzynek polecam róże okrywowe, na przykład: 'The Fairy', 'Red Fairy', 'Alba Meidiland' - nie zajmują wiele miejsca, są odporne i prawie zawsze kwitną - niestety w miejscach zacienionych nieco słabiej.

 • KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

  KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

  W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

 • Podlewanie i nawożenie róż

  Podlewanie i nawożenie róż

  Podlewając krzewy róż, należy zwracać uwagę, żeby nie zraszać ich liści, ponieważ to sprzyja rozwojowi chorób grzybowych. Lepiej je podlewać rzadziej, ale większą ilością wody, ponieważ to sprzyja dobremu rozwojowi korzeni – są one silniejsze i bardziej rozgałęzione, co sprawia, że rośliny są mniej wrażliwe na suszę. Ważne jest nawożenie krzewów róż. Można wybrać jeden z nawozów mineralnych przeznaczonych dla róż. Dobre są także nawozy organiczne sporządzane na bazie kompostu, którymi podlewa się krzewy. Nawożenie róż należy zakończyć w drugiej połowie lipca, żeby krzewy zdążyły zdrewnieć przed zimą. (eb-g)
 • Róże w wazonie. Jak przedłużyć trwałość ciętych róż w wazonie. Kwiaty cięte

  Róże w wazonie. Jak przedłużyć trwałość ciętych róż w wazonie. Kwiaty cięte

  Róże to jedne z najpopularniejszych kwiatów ciętych. Jak przedłużyć trwałość róż w wazonie? Jak poznać, czy róże są świeże w kwiaciarni? Poznaj, sprawdzone sposoby na przedłużenie trwałości róż - oto zabiegi, które pozwolą cieszyć się pięknem róż ciętych przez wiele dni.

 • Zabezpieczenie krzewów róż przed zimą. Kopczykowanie róż

  Zabezpieczenie krzewów róż przed zimą. Kopczykowanie róż

  Krzewy róż przed zimą należy odpowiednio zabezpieczyć, inaczej nie przeżyją do wiosny. W listopadzie róże kopczykujemy i osłaniamy ich pędy.

 • Do lata piechotą...
 • Jak założyć ogród różany? Poradnik

  Jak założyć ogród różany? Poradnik

  Część ogrodu można przeznaczyć na mały ogród różany złożony z kilkunastu krzewów i kilku odmian pnących, które będą rozpięte na pergolach.

 • Ciekawe odmiany róż

  Ciekawe odmiany róż

  Spośród licznych odmian róż wiele znakomicie nadaje się zarówno do sadzenia w ogrodach, jak i do uprawy w pojemnikach na balkonie czy tarasie.

 • Choroby róż: czarna plamistość liści róży. Ciemne plamy na liściach róży: szkodliwość i zwalczanie

  Choroby róż: czarna plamistość liści róży. Ciemne plamy na liściach róży: szkodliwość i zwalczanie

  Choroby róż są dość częste. Czarna plamistość liści róż to jedna z najgroźniejszych chorób. Czarna plamistość liści: poznaj objawy i metody zwalczania tej choroby. PORADNIK

 • Cięcie dzikich róż

  Dzikich róż nie tniemy, podobnie jak róż wielokwiatowych i wielkokwiatowych. Wystarczy co kilka lat (w miarę potrzeb), wiosną, usunąć pędy uschnięte, chore, uszkodzone. Jeżeli krzew róży zbyt się rozrósł, pędy można skrócić (np. w kwietniu) - róża zniesie nawet silne przycięcie.
 • Róże: rozmnażanie róż z sadzonek

  Róże: rozmnażanie róż z sadzonek

  Róże to jedne z najczęściej sadzonych w ogrodach krzewów o ozdobnych kwiatach. Podpowiadamy jak rozmnożyć róże z sadzonek. Rozmnażanie róż z sadzonek krok po kroku.

 • Róże w ogrodzie: piękne kwiaty. Rosaria, czyli ogrody różane

  Róże w ogrodzie: piękne kwiaty. Rosaria, czyli ogrody różane

  Róże - któż nie chce mieć ich w ogrodzie? Poznaj odmiany róż polecane do ogrodu. Rodzaj róża (łac. Rosa) obejmuje około 200 różnych gatunków krzewów o zdrewniałych pędach i różnym pokroju. Od starożytności powstawały rosaria – ogrody, w których rosły wyłącznie róże.

 • Październik w ogrodzie: sadzenie róż

  Październik w ogrodzie: sadzenie róż

  Październik w ogrodzie to najlepszy termin na sadzenie róż z odkrytymi korzeniami. Róże posadzone jesienią szybko sie ukorzeniają. Jak sadzić jesienią róże z odkrytymi korzeniami. Poradnik.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2014 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia