Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Tagi - wyniki wyszukiwania RSS
Szukane tagi: "

mały ogród

"
   |   Znaleziono: 18 artykułów
 • Mały ogród
 • Aranżacja ogrodu. Jak urządzić mały ogród

  Aranżacja ogrodu. Jak urządzić mały ogród

  Aranżacja ogrodu, szczególnie małego ogrodu nie zawsze jest łatwa. Dobrze urządzony mały ogród to staranne połączenie elementów architektonicznych z roślinami. Podpowiadamy jak urzadzić mały ogród i jakie wybrać rośliny do małego ogrodu.

 • Aranżacja ogrodu. Pomysły na mały ogród: ZDJĘCIA

  Aranżacja ogrodu. Pomysły na mały ogród: ZDJĘCIA

  Radzimy, co zrobić by aranżacja ogrodu była ładna, szczególnie jeśli jest to mały ogród. Dobrze przemyślana aranżacja ogrodu to połowa sukcesu! Aranżacja małego ogrodu: ZDJĘCIA i inspiracje.

 • Mały ogród jak salon. Jak zaprojektować mały ogród

  Mały ogród jak salon. Jak zaprojektować mały ogród

  Podpowiadamy jak zaprojektować mały ogród, aby stał się dodatkowym salonem przy domu. Projekt małego ogrodu. Jakie elementy powinien zawierać projekt małego ogrodu.

 • Zasady urządzania małego ogrodu

  Zasady urządzania małego ogrodu

  Jak urządzić mały ogród? Czy jest możliwe urządzenie ładnego, kameralnego i funkcjonalnego ogrodu na małej powierzchni? Aranżacja małego ogrodu, rośliny do małego ogrodu.

 • Mały ogród aranżacja. Jak urządzić mały ogród: dobre rozwiązania

  Mały ogród aranżacja. Jak urządzić mały ogród: dobre rozwiązania

  Mały ogród wymaga dobrego projektu. Jeśli chcesz dobrze urządzić mały ogród, ogranicz liczbę roślin, dekoracje i kolory w aranżacji ogrodu. Zbyt duże ich nagromadzenie sprawi, że mały ogród wyda się jeszcze mniejszy. Ważnym elementem jest także ogrodzenie małego ogrodu: zamiast litą ścianą lepiej osłonić się luźnymi grupami krzewów i wysokich bylin lub pnączami wspinającymi się po podporach.

 • Jak urządzić ogród między domem a ogrodzeniem. Pomysły na wąski ogród

  Jak urządzić ogród między domem a ogrodzeniem. Pomysły na wąski ogród

  Ogród to nie tylko reprezentacyjna frontowa część działki i teren za domem służący wypoczynkowi. To często również wąskie pasy ziemi biegnące między domem a ogrodem. Jak je zagospodarować?

 • Rośliny do małego ogrodu

  Rośliny do małego ogrodu

  W małym ogrodzie warto każde wolne miejsce przeznaczyć na rośliny. Na posadzenie roślin w małym ogrodzie warto wykorzystywać płaszczyzny nie tylko poziome, ale również pionowe. Radzimy, jakie rośliny wybrać do małego ogrodu.

 • Jakie iglaki nadają się do małych ogrodów

  Jakie iglaki nadają się do małych ogrodów

  Na rynku dostępnych jest mnóstwo gatunków i odmian iglaków, które różnią sie m.in. wielkością i pokrojem. Które z iglaków nadają się do małych ogrodów? Poznaj iglaki do małych ogrodów.

 • Projekt ogrodu w mieście: mały ogród przy domu

  Projekt ogrodu w mieście: mały ogród przy domu

  Ogrody przy domach w miastach z reguły nie są duże. Jak zaprojektować ogród przy domu mieszkalnym na małej działce. Co wziąć pod uwagę w projekcie małego ogrodu wokół domu w mieście?

 • Rośliny owocowe do małego ogrodu. Jak założyć minisad

  Rośliny owocowe do małego ogrodu. Jak założyć minisad

  Z marzeń o własnych owocach nie muszą rezygnować nawet właściciele małych ogrodów. W małym ogrodzie zamiast dużych drzew owocowych warto posadzić krzewy, krzewinki i pnącza owocowe. Jakie rośliny owocowe wybrać do małego ogrodu? Kiedy i jak je posadzić i jak pielęgnować.

 • Mały ogród: jak urządzić mały ogród

  Mały ogród: jak urządzić mały ogród

  Urządzenie małego ogrodu wymaga sporego wysiłku. Na niewielkim skrawku trzeba zmieścić wjazd do garażu, postój dodatkowego samochodu, dojście do śmietnika, ale i miejsce na poleniuchowanie czy urządzenie przyjęcia w ogrodzie.

 • Urządzanie ogrodu: jak powiększyć mały ogród

  Urządzanie ogrodu: jak powiększyć mały ogród

  Jeśli działka przeznaczona na ogród jest niewielka, możemy na niej urządzić jedynie mały ogród. Podpowiadamy jak urządzić ogród, by wydawał się większy, niż jest. Zobacz jak powiększyć ogród bez powiększania jego powierzchni.

 • Aranżacja ogrodu: wąski ogród. Jak urządzić wąskie fragmenty ogrodu

  Aranżacja ogrodu: wąski ogród. Jak urządzić wąskie fragmenty ogrodu

  Pomysł na wąski ogród. Dobra aranżacja ogrodu i zagospodarowanie działki, pozwala wykorzystać nawet jej małe i wąskie, pozornie bezużyteczne fragmenty. Zobacz, jak zaprojektować wąski i mały ogród, jakie wybrać rośliny do aranżacji wąskiego ogrodu.

 • Woda i światło w małym ogrodzie

  Woda i światło w małym ogrodzie

  W małym ogrodzie mamy ograniczone możliwości zrealizowania marzeń o wodzie. Jak zaplanować wodę w małym ogrodzie? Jak zaaranżować światło w małym ogrodzie?

 • Mały ogród w mieście na długiej i wąskiej działce

  Mały ogród w mieście na długiej i wąskiej działce

  Małe ogrody zakłada się w miastach, gdzie cena ziemi jest bardzo wysoka. Nawet na niewielkiej powierzchni można mieć ogród w mieście służący wypoczynkowi. Oto projekt ogrodu na małej, wąskiej i długiej działce w mieście.

 • 5 propozycji zagospodarowania małego ogrodu

  5 propozycji zagospodarowania małego ogrodu

  Masz mały ogród i nie masz pomysłuu jak go urządzić? Przedstawiamy pięć propozycji zagospodarowania małego ogrodu, które z powodzeniem możesz wykorzystać.

 • Jak zmienić mały ogródek?

  Szanowna Pani,
  odpowiedź na to z pozoru proste pytanie odbywa się zwykle w trakcie zaawansowanego procesu projektowego małego ogródka. Możemy powiedzieć, że dla kontrastu z żółcią dobrze będą wyglądały klony 'Crimson King' i berberysy 'Red Juwel' na tle jasnego trawnika i intensywnej zieleni krzewów podszycia lub takich a takich bylin, traw... ale ta rada będzie zupełnie bezwartościowa. Nie wiemy, czy będą współgrały z Pani piwoniami (jakie to piwonie?), czy się tam zmieszczą (jaka jest powierzchnia i kształt?), czy będą miały dość światła (strona jest wschodnia, nie wiemy ile jest miejsca od budynku i czy wystawa tym samym ma znaczenie), czy urosną (jakie są warunki glebowe i wodne?), czy przemarzną (czy teren jest wietrzny?), czy będą ładne i zdrowe po latach (czy ma Pani dużo czasu na pielęgnację roślin, czy raczej nie ma czasu zajmować się ogrodem?), czy spodobają się innym (jakie są wymagania pozostałych użytkowników terenu?), czy nie zasłonią albo czy powinny zasłonić jakieś widoki poza działką (jakie jest otoczenie działki?), jak będą wyglądać w ogólnej kompozycji, czy będą atrakcyjne w zestawieniu z pozostałymi nasadzeniami w każdej porze roku, i tak dalej. Proces projektowy rozpoczyna się wizją lokalną, pomiarami i inwentaryzacją przeprowadzoną przez doświadczonego projektanta. Zebranie wszystkich informacji podczas wizji i wywiadu to podstawa do zaproponowania rozwiązania jakim jest koncepcja zagospodarowania (określenie planowanego efektu), a w dalszej części projekt (określenie, jak należy doprowadzić do realizacji efektu). Może Pani zdecydować się na takie wsparcie, samodzielnie pogłębić wiedzę ogrodniczą, lub spróbować własnych sił w tym temacie - do czego gorąco zachęcam, bo zupełnie inaczej patrzy się wtedy na swój ogród. Należy jednak poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, jeżeli zdecyduje się Pani na samodzielne zagospodarowanie działki lub jej części. Służymy pomocą w razie jakichś wątpliwości, ale konkretne sytuacje proszę opisywać bardziej szczegółowo.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia