Tagi - wyniki wyszukiwania
Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Tagi > Tagi > Tagi na literę F > formowanie roślin
Szukane tagi: "

formowanie roślin

"
   |   Znaleziono: 10 artykułów
 • Rośliny formowane: kiedy i jak formować rośliny

  Rośliny formowane: kiedy i jak formować rośliny

  Rośliny formowane są od kilku lat bardzo modne. Rośliny formowane sadzi się samotnie przy wejściu do domu, na tle trawnika albo na rabatach wśród innych roślin jako główny punkt kompozycji. Rośliny formowane można także uprawiać w donicach.

 • Rośliny formowane: jak pielęgnować rośliny formowane

  Rośliny formowane: jak pielęgnować rośliny formowane

  Rośliny formowane, które są często przycinane, są bardziej wrażliwe na niesprzyjające warunki wzrostu niż te, które rosną swobodnie. Z tego powodu wymagają bardziej troskliwej pielęgnacji. Jak pielęgnować rośliny formowane?

 • Bonsai: sztuka czy ogrodnictwo. Co to jest bonsai?

  Bonsai: sztuka czy ogrodnictwo. Co to jest bonsai?

  Bonsai to sztuka miniaturyzowania drzewa bądź krzewów (liściastych i iglastych) uprawianych w płaskich pojemnikach. Jak powstaje bonsai?

 • Jak formować rośliny. Cięcie i formowanie krzewów

  Jak formować rośliny. Cięcie i formowanie krzewów

  Cięcie i formowanie krzewów nie jest łatwe. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę ile pracy wymaga wydobycie z rośliny określonego kształtu. Formowanie roślin: to przyciananie, układanie młodych pędów, naginanie... A wszystko by stworzyć formę, która łączyłaby naturalny urok rośliny z geometrią.

 • Rzeźba z rośliny. Formowanie roślin w figury

  Rzeźba z rośliny. Formowanie roślin w figury

  Rośliny można formować w różne figury, nie tylko geometryczne. Zobacz, jak stworzyć roślinną rzeźbę w ogrodzie. Topiary w ogrodzie.

 • Iglaste rzeźby, czyli drzewa i krzewy formowane

  Iglaste rzeźby, czyli drzewa i krzewy formowane

  Rośliny formowane w kule, stożki i spirale obok zwykłych krzewów i drzew w ogrodzie? Dlaczego nie!

 • Cięcie roślin: podstawowe zasady przycinania roślin w ogrodzie

  Cięcie roślin: podstawowe zasady przycinania roślin w ogrodzie

  Cięcie roślin w ogrordzie jest ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Cięcie pozwala na kształtowanie pokroju i rozmiarów roślin. Dzięki przycinaniu wpływamy też na kondycję i kwitnienie roślin. Cięcie roślin: poradnik.

 • Kiedy przycinać bukszpany?

  Kiedy przycinać bukszpany?

  Bukszpany to popularne krzewy liściaste sadzone w ogrodach, wykorzystywane często na obwódki rabat. Ta zimozielona roślina znakomicie nadaje się do formowania. Kiedy można przycinać bukszpany?

 • Rośliny formowane w kule i stożki. Jak ciąć rośliny liściaste i iglaki

  Rośliny formowane w kule i stożki. Jak ciąć rośliny liściaste i iglaki

  Ogród, w którym rośliny są przycinane i traktowane jak elementy architektoniczne, to alternatywa zarówno dla trawników z iglakami, jak i modnych ogrodów-dżungli. Jak ciąć rośliny liściaste i iglaki?

 • Kuliste rzeźby z roślin - jak formować rośliny w kule?

  Kuliste rzeźby z roślin - jak formować rośliny w kule?

  Do formowania kul stosowane są rośliny zimozielone: najczęściej bukszpany wieczniezielone oraz cisy pospolite i pośrednie. Ich kształtowanie nie jest trudne, wymaga jednak wprawnej ręki i cierpliwości – na gotową rzeźbę trzeba czekać co najmniej kilka lat. Bardzo ważny jest początkowyetap pracy, czyli zagęszczanie roślin. Uzyskuje się je przez regularne przycinanie nowych przyrostów pędów. W pierwszych latach uprawy skraca się je co najmniej o połowę, a gdy rośliny osiągną planowaną wielkość, odcina się prawie całe przyrosty. Kule najłatwiej jest formować, posługującsię szablonem, na przykład z grubego kartonu. Rośliny należy ciąć przynajmniej dwa razy w roku – wiosną i w pierwszej połowie lipca. Najlepiej robić to w chłodny i pochmurny dzień, żeby ostre słońce nie przypaliło odsłoniętych delikatnych liści. Nie wolno zapominać o regularnym zasilaniu roślin, na przykład nawozem wieloskładnikowym – razwczesną wiosną a następnie w czerwcu. Częste przycinanie pobudza je do wzrostu, a to wiąże się z ich większymi wymaganiami pokarmowymi.Czasami się zdarza, że zimą niektóre gałązki podsychają. Trzeba je wyciąć wiosną i, przeplatając pozostałe, zamaskować ubytek. Gdy wyrosną nowe pędy, nie będzie on widoczny. Taką roślinę warto opryskać nawozem dolistnym, który szybko poprawi jej kondycję. (eb-g)

Tagi
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia