Tagi - wyniki wyszukiwania
Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Tagi > Tagi > Tagi na literę C > cięcie hortensji
Szukane tagi: "

cięcie hortensji

"
   |   Znaleziono: 2 artykuły
  • Czy hortensję ogrodową można ciąć jesienią?

    Na jesieni nie tniemy hortensji ogrodowej, ponieważ może to spowodować jej łatwiejsze przemarzanie. Przekwitłe kwiatostany mogą spokojnie pozostać na roślinie do wiosny. Ponadto, hortensję ogrodową należy ciąć ostrożnie, ponieważ kwitnie ona na pędach dwuletnich. Wiosną ścinamy tylko przekwitłe kwiatostany i pędy chore lub przemarznięte. Jeśli chce Pan bardziej skrócić krzewy, to też lepiej zrobić to wiosną, ale trzeba się liczyć z tym, że w sezonie po cięciu mogą kwitnąć słabiej lub wcale.

  • Jak zabezpieczyć hortensję przed zimą? Czy ją przyciąć?

    To, kiedy przycinać hortensję, zależy od gatunku. Hortensji ogrodowych nie przycinamy przed zimą, bo jesienią tworzą się na nich pąki kwiatowe. Przed zimą nasadę krzewu warto obsypać kopczykiem ziemi (ok. 20 cm wysokości), a wokół rośliny można zrobić parawan z włókniny rozpiętej na czterech wbitych w ziemię prętach (bambusowych, leszczynowych czy metalowych).

Tagi
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia