Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rośliny doniczkowe > Storczyki > Cymbidium: storczyk o okazałych kwiatostanach
Storczyki

Cymbidium: storczyk o okazałych kwiatostanach

Cymbidium należy do jednych z najpopularniejszych storczyków uprawianych jako roślina doniczkowa w mieszkaniach. Decydując się na uprawę storczyka Cymbidium w domu, musimy zapewnić mu między innymi wysoką wilgotność powietrza.

Storczyk Cymbidium – podobnie jak inne storczyki – to roślina o pięknych kwiatach. Cymbidium tworzy okazałe kwiatostany, złożone z wielu dużych kwiatów (od 10 do nawet 25). Odmiany cymbidium różnią się kształtem, wielkością i barwą kwiatów, które mogą być białe, oliwkowozielone, różowe, kremowe, zielone, czerwone, kasztanowe, a nawet brązowe. Są także odmiany o kwiatach dwubarwnych. Warżka kwiatu cymbidium jest intensywnie zabarwiona, często purpurowa lub nakrapiana. Cymbidium kwitnie raz w roku, kwiaty utrzymują się na roślinie od 1 do 3 miesięcy. Piękne kwiatostany są także popularnymi i cenionymi kwiatami ciętymi o wyjątkowej trwałości (do półtora miesiąca).

Autor zdjęć: Maria Muszalska, Konrad Kalbarczyk
Opracowanie: redakcja serwisu
Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Powitanie !

Hej ! :) Mam na imię Kasia. Od poł roku mieszkam z moim narzeczonym w naszym wspolnym gniazdku...

Przeczytaj też:
Storczyk Cambria – domowa uprawa i pielęgnacja
Storczyk Cambria – domowa uprawa i pielęgnacja

Storczyk Cambria z powodzeniem może być uprawiany w domu. Przy prawidłowej pielęgnacji, ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia