Rośliny doniczkowe

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rośliny doniczkowe > Rośliny doniczkowe
 • Kwiaty doniczkowe w domu: jak mroźne powietrze szkodzi roślinom doniczkowym

  Kwiaty doniczkowe w domu: jak mroźne powietrze szkodzi roślinom doniczkowym

  Kwiaty doniczkowe uprawiane w domu należy pielęgnować także zimą. Pamiętajmy o tym, że zimowe mroźne powietrze, które wpada do mieszkania podczas wietrzenia pomieszczeń, może szkodzić naszym roślinom doniczkowym. Podpowiadamy, jak chronić kwiaty doniczkowe przed mroźnym powietrzem? Objawy przemarznięcia roślin doniczkowych.

 • Rośliny doniczkowe z rodziny obrazkowatych - jak je pielęgnować i gdzie ustawiać w domu

  Rośliny doniczkowe z rodziny obrazkowatych - jak je pielęgnować i gdzie ustawiać w domu

  Do grupy roślin z rodziny obrazkowatych należy wiele znanych i chętnie uprawianych w domach kwiatów doniczkowych. Poznaj najpopularniejsze rośliny z rodziny obrazkowatych i dowiedz się, jakie warunki im zapewnić, by atrakcyjnie zdobiły nasze wnętrza. Jak pielęgnować rośliny obrazkowate w domu i gdzie je ustawiać? ZDJĘCIA roślin obrazkowatych.

 • Oplątwy (tillandsie) – co to za rośliny, jak je uprawiać i pielęgnować w domu

  Oplątwy (tillandsie) – co to za rośliny, jak je uprawiać i pielęgnować w domu

  Tillandsie (oplątwy) najczęściej występują w lasach tropikalnych jako epifity porastające korę i konary drzew. Gatunki rosnące w gruncie są rzadziej spotykane. Coraz częściej tillandsie są uprawiane w domach, przede wszystkim dla ich oryginalnych kwiatów z charakterystycznymi przylistkami. Wbrew pozorom uprawa tillandsii nie jest trudna. Podpowiadamy, jak uprawiać i pielęgnować tillandsie w domu. Tillandsia – wymagania i uprawa w domu.

 • Palma hawajska – modna roślina doniczkowa

  Palma hawajska – modna roślina doniczkowa

  Palma hawajska to egzotyczna roślina, która u nas jest uprawiana jako roślina doniczkowa we wnętrzach. Jej charakterystyczny wygląd i dekoracyjne liście sprawiają, że w oststnim czasie staje się coraz modniejsza. Dowiedz się, jakie warunki należy zapewnić palmie hawajskiej w domowej uprawie. Jak pielęgnować palmę hawajską?

 • Dekoracje świąteczne do domu - przykłady, inspiracje, pomysły. ZDJĘCIA

  Dekoracje świąteczne do domu - przykłady, inspiracje, pomysły. ZDJĘCIA

  Dekoracje świąteczne do domu możesz kupić w sklepie lub kwiaciarni, ale możesz też przygotować samodzielnie. Przedstawiamy przykłady, pomysły i inspiracje na dekoracje świąteczne do domu. ZDJĘCIA dekoracji na Boże Narodzenie.

 • Bonsai Ficus 'Ginseng' – modna roślina do domu: jak pielęgnować by nie opadały liście

  Bonsai Ficus 'Ginseng' – modna roślina do domu: jak pielęgnować by nie opadały liście

  Ficus microcarpa 'Ginseng' to jedna z najpopulaniejszych roślin doniczkowych nadających sie do formowania jako drzewko bonsai. Podpowiadamy, jak pielęgnować fikusa tępego 'Ginseng', by jak najdłużej być dekoracyjny i zdobił nasze wnętrza.

 • Kalendarz adwentowy: drzewko z gwiazdami betlejemskimi

  Kalendarz adwentowy: drzewko z gwiazdami betlejemskimi

  Oto propozycja niezwykłego kalendarza adwentowego w stylu vintage z żywymi gwiazdami betlejemskimi w roli głównej. Spróbuj zrobić to wyjątkowe drzewko samodzielnie! Kalendarz adwentowy: instrukcja krok po kroku - ZDJĘCIA!

 • Najpopularniejsze duże kwiaty doniczkowe do domu i mieszkania

  Najpopularniejsze duże kwiaty doniczkowe do domu i mieszkania

  Duże kwiaty doniczkowe wyeksponowane w salonie czy obszernym holu są doskonałą dekoracją wnętrza, a do tego znakomicie je wypełniają. Poznaj najpopularniejsze rośliny doniczkowe o dużych rozmiarach, które nadają się do uprawy w domu i mieszkaniu.

 • Grudnik - zygokaktus - kaktus Bożego Narodzenia. Jak pielęgnować grudnik w domu

  Grudnik - zygokaktus - kaktus Bożego Narodzenia. Jak pielęgnować grudnik w domu

  Grudnik, znany też jako zygokaktus bądź kaktus Bożego Narodzenia, to kwitnąca roślina doniczkowa chętnie kupowana przed Bożym Narodzeniem. Podpowiadamy jak pielęgnować grudnik w domu. Co zrobić, by grudnik zakwitł ponownie. Grudnik: pielęgnacja.

 • Dracena Lucky Bamboo – co to za roślina, jak ją pielęgnować, w czym uprawiać

  Dracena Lucky Bamboo – co to za roślina, jak ją pielęgnować, w czym uprawiać

  Dracena Lucky Bamboo to oryginalna roślinna ozdoba w orientalnym stylu, którą można uprawiać w domu zarówno w wodzie, jak i w podłożu w doniczce. Poznaj dracenę Lucky Bamboo i dowiedz się, jak ją pielęgnować.  Uprawa draceny Lucky Bamboo w mieszkaniu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia