Rośliny doniczkowe

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rośliny doniczkowe > Rośliny doniczkowe
 • Nawożenie dolistne domowych roślin doniczkowych

  Nawożenie dolistne domowych roślin doniczkowych

  Nawożenie dolistne domowych roślin doniczkowych: na czym polega nawożenie dolistne, w jakich przypadkach się je stosuje, jakie rośliny doniczkowe można nawozić dolistnie, jak zrobić to krok po kroku

 • Hydrożele – co to jest i do czego się stosuje

  Hydrożele – co to jest i do czego się stosuje

  Hydrożele to dodatki do ziemi ogrodowej, które mając zdolność pochłaniania dużych ilości wody, ułatwiają zatrzymywanie wilgoci w glebie. Dzięki zastosowaniu hydrożeli w uprawie roślin, zarówno w ogrodzie, jak i w uprawie doniczkowej, rośliny można podlewać rzadziej. Poznaj zalety hydrożeli i dowiedz się, jak stosować hydrożele.

 • Bukiety na Dzień Kobiet: z jakich kwiatów modne bukiety. ZDJECIA

  Bukiety na Dzień Kobiet: z jakich kwiatów modne bukiety. ZDJECIA

  W Dzień Kobiet tradycyjnie panowie wręczają paniom kwiaty. Czasem jest to pojedyncza róża bądź tulipan, a czasem okazały bukiet. Zobacz, z jakich kwiatów powstają modne bukiety na Dzień Kobiet. Zdjęcia bukietów na 8. marca.

 • Przesadzanie roślin doniczkowych: kiedy i jak przesadzać rośliny doniczkowe

  Przesadzanie roślin doniczkowych: kiedy i jak przesadzać rośliny doniczkowe

  Rośliny doniczkowe należy przesadzać wtedy, gdy tego potrzebują: ich wzrost został zahamowany lub w doniczce brakuje miejsca na rozrost korzeni. Najlepiej przesadzać rośliny doniczkowe wczesną wiosną, możemy zacząć przesadzanie już pod koniec lutego.

 • Najczęstsze choroby kaktusów. Na co chorują kaktusy i jak je leczyć?

  Najczęstsze choroby kaktusów. Na co chorują kaktusy i jak je leczyć?

  Kaktusy, choć wydają się bardzo odporne, także mogą chorować. Poznaj najczęstsze choroby kaktusów. Dowiedz się, jakie choroby występują na kaktusach, jak je rozpoznać i jak zwalczać choroby kaktusów. Na co chorują kaktusy i jak je leczyć?

 • Papirus (cibora) i sitniczka (sitowie) – rośliny doniczkowe lubiące mokre podłoże

  Papirus (cibora) i sitniczka (sitowie) – rośliny doniczkowe lubiące mokre podłoże

  Papirus i sitniczka to rośliny doniczkowe, które lubią mokre podłoże. Z tego powodu wymagają nieco innej pielęgnacji niż pozostałe kwiaty doniczkowe uprawiane w naszych mieszkaniach. Poznaj zasady uprawy papirusa i sitniczki – roślin, które lubią „stać w wodzie”.

 • Fiołek afrykański (sępolia) w doniczce – domowa uprawa i pielęgnacja

  Fiołek afrykański (sępolia) w doniczce – domowa uprawa i pielęgnacja

  Fiołek afrykański, czyli sępolia, to popularna kwitnąca roślina doniczkowa, uprawiana w naszych domach od lat. Jak sprawić, by fiołek afrykański kwitł długo i obficie? Domowa uprawa i pielęgnacja fiołka: poradnik.

 • Kwiaty doniczkowe w domu: jak mroźne powietrze szkodzi roślinom doniczkowym

  Kwiaty doniczkowe w domu: jak mroźne powietrze szkodzi roślinom doniczkowym

  Kwiaty doniczkowe uprawiane w domu należy pielęgnować także zimą. Pamiętajmy o tym, że zimowe mroźne powietrze, które wpada do mieszkania podczas wietrzenia pomieszczeń, może szkodzić naszym roślinom doniczkowym. Podpowiadamy, jak chronić kwiaty doniczkowe przed mroźnym powietrzem? Objawy przemarznięcia roślin doniczkowych.

 • Rośliny doniczkowe z rodziny obrazkowatych - jak je pielęgnować i gdzie ustawiać w domu

  Rośliny doniczkowe z rodziny obrazkowatych - jak je pielęgnować i gdzie ustawiać w domu

  Do grupy roślin z rodziny obrazkowatych należy wiele znanych i chętnie uprawianych w domach kwiatów doniczkowych. Poznaj najpopularniejsze rośliny z rodziny obrazkowatych i dowiedz się, jakie warunki im zapewnić, by atrakcyjnie zdobiły nasze wnętrza. Jak pielęgnować rośliny obrazkowate w domu i gdzie je ustawiać? ZDJĘCIA roślin obrazkowatych.

 • Oplątwy (tillandsie) – co to za rośliny, jak je uprawiać i pielęgnować w domu

  Oplątwy (tillandsie) – co to za rośliny, jak je uprawiać i pielęgnować w domu

  Tillandsie (oplątwy) najczęściej występują w lasach tropikalnych jako epifity porastające korę i konary drzew. Gatunki rosnące w gruncie są rzadziej spotykane. Coraz częściej tillandsie są uprawiane w domach, przede wszystkim dla ich oryginalnych kwiatów z charakterystycznymi przylistkami. Wbrew pozorom uprawa tillandsii nie jest trudna. Podpowiadamy, jak uprawiać i pielęgnować tillandsie w domu. Tillandsia – wymagania i uprawa w domu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia