Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Rośliny doniczkowe

#
Medinilla - efektowna roślina doniczkowa o pięknych kwiatach

Medinilla wspaniała to roślina doniczkowa o ozdobnych liściach i egzotycznych kwiatach. Jakie warunki należy zapewnić medinilli w uprawie domowej? Medinilla: ...

Skrzydłokwiat w ciekawych aranżacjach. ZDJĘCIA

Skrzydłokwiat to jedna z najchętniej uprawianych w domu roślin doniczkowych. Ciemnozielone liście rośliny pięknie kontrastują z białymi kwiatami. Skrzydłowkiaty doskonale ...

Zasychanie brzegów liści roślin doniczkowych – przyczyny, jak zapobiegać

Zdarza się, że pokojowym roślinom doniczkowym zasychają brzegi liści. Jaka jest przyczyna zasychania brzegów liści kwiatów doniczkowych? Co robić, by ...

Rośliny doniczkowe

#

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
Derenie: krzewy o kolorowych pędach. Rośliny piękne także zimą

Derenie to krzewy występujące w strefie klimatu umiarkowanego na całej północnej półkuli. W Polsce derenie są często sadzone w ogrodach, parkach i zieleńcach. Uprawianych jest około 30 gatunków i odmian dereni.

Jeżówka – modna bylina do ogrodu. ZDJĘCIA kolorowych odmian jeżówki

Jeżówka z roku na rok staje się coraz modniejsza. Coraz częściej sadzi się jeżówkę na ogrodowych rabatach. Poznaj piękne odmiany jeżówki o kwiatach w różnych kolorach. Odmiany jeżówki ZDJĘCIA.

  • Cięcie róż

    Witam Panią, Mam sporo róż: pnących, rabatowych, wielkokwiatowych. Po zimie chcę je przyciąć i nie wiem dokładnie jak. Słyszałem, że pnących się nie przycina, a co z resztą ? Wdzięczny będę za podstawowe ...

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Targi ślubne
Targi ślubne

W tym tygodniu mieliśmy przyjemność zorganizować nasze stoisko na kolejnych targach ślubnych....

Ogrodniku przeczytaj #
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Piękne rośliny doniczkowe, storczyki, szczegółowe opisy roślin, metody pielęgnacji, odpowiednie podlewanie, nawożenie roślin doniczkowych. Przegląd roślin. Uprawa kwiatów. Pomysły na dekorację z kwiatów. Aranżacje wnętrz z użyciem roślin doniczkowych. Różne gatunki kwiatów. Rośliny doniczkowe odporne na suszę, kwiaty doniczkowe kwitnące zimą, rośliny pokojowe, rośliny w miejscach zacienionych. Najpopularniejsze storczyki i gatunki mniej znane. Uprawa storczyków w mieszkaniu. Zobacz jakich warunków wymagają storczyki, odpowiednie podłoże, temperatura, światło. Wybierz rośliny pasujące do Twoich wnętrz.  Porady i cenne wskazówki jak myć liście roślin doniczkowych. Zdjęcia kwiatów, galerie, pomysły i inspiracje.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia