Rośliny doniczkowe

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rośliny doniczkowe
Kwiaty doniczkowe w przedpokoju – możesz je tam postawić, jeśli przedpokój ma okno

Kwiaty doniczkowe, którymi zdobimy nasze domy, mieszkania czy biura, do właściwego wzrostu potrzebują światła. Jeśli chcemy ustawić kwiaty doniczkowe w ...

Lawenda na balkonie. ZDJĘCIA lawendy w doniczkach

Coraz chętniej zdobimy nasze balkony czy tarasy kwitnącą lawendą. Zobacz zdjęcia LAWENDY uprawianej w doniczkach na balkonach i tarasach.

Rewolucja w nawadnianiu roślin: jak uchronić się przed suszą

Rośliny do życia potrzebują wody, dlatego podlewanie roślin to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, o którym musimy pamiętać przez cały ...

Rośliny doniczkowe

  • Czy wrzosy w doniczkach można uprawiać w domu? Pielęgnacja wrzosów doniczkowych

    Czy wrzosy w doniczkach można uprawiać w domu? Pielęgnacja wrzosów doniczkowych

    Wrzosy to jedna z najpiękniejszych roślin kwitnących jesienią. Większość odmian wrzosów zakwita we wrześniu, czasem kwiaty utrzymują się nawet do drugiej dekady października. Coraz częściej wrzosy uprawia się w pojemnikach na balkonach i tarasach. A czy wrzosy w doniczkach można uprawiać w domu? Jak pielęgnować doniczkowe wrzosy w domu?

Szkodniki roślin i choroby roślin

Fiołki ogrodowe – gatunki fiołków do ogrodu. Zastosowanie fiołków

Fiołki ogrodowe, choć to rośliny nieduże, to niezmiennie zachwycają nas wyjątkowo pięknymi kwiatami, u niektórych gatunków dodatkowo pachnącymi. Poznajcie najpopularniejsze gatunki fiołków ogrodowych uprawianych w naszych ogrodach oraz ich zastosowanie. Przegląd gatunków fiołków ogrodowych.

Najpopularniejsze drzewa i krzewy o złocistych liściach i igłach

Drzewa i krzewy o złocistych liściach są cenione w ogrodzie, gdyż dają możliwość tworzenia ciekawych, kontrastowych kompozycji roślinnych, nieco rozjaśniając wielogatunkowe aranżacje. Poznaj najpopularniejsze rośliny ogrodowe o złocistych liściach bądź igłach.

  • Dlaczego moje storczyki nie kwitną?

    Oprócz storczyków Phalenopsis mam jeszcze 2 inne storczyki: jeden to Paphiopedilum i drugi to chyba Dendrobium nobile. Od 2-3 lat nie kwitną, choć stoją obok Phalenopsis. Paphiopedilum wygląda tak, jakby się zatrzymał ...

Temat miesiąca
Skuteczne nawadnianie roślin w domu, na balkonie i tarasie’

Rośliny do życia potrzebują wody. Co zrobić, aby zapewnić im wystarczającą ilość wody? Jak utrzymać odpowiednia wilgotność podłoża?

Brr! zimno!
Brr! zimno!

Zima jest to musi być zimno! Na giełdzie pojawiły się już pierwsze kwiaty cebulowe, oczywiście na...

Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Piękne rośliny doniczkowe, storczyki, szczegółowe opisy roślin, metody pielęgnacji, odpowiednie podlewanie, nawożenie roślin doniczkowych. Przegląd roślin. Uprawa kwiatów. Pomysły na dekorację z kwiatów. Aranżacje wnętrz z użyciem roślin doniczkowych. Różne gatunki kwiatów. Rośliny doniczkowe odporne na suszę, kwiaty doniczkowe kwitnące zimą, rośliny pokojowe, rośliny w miejscach zacienionych. Najpopularniejsze storczyki i gatunki mniej znane. Uprawa storczyków w mieszkaniu. Zobacz jakich warunków wymagają storczyki, odpowiednie podłoże, temperatura, światło. Wybierz rośliny pasujące do Twoich wnętrz.  Porady i cenne wskazówki jak myć liście roślin doniczkowych. Zdjęcia kwiatów, galerie, pomysły i inspiracje.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia