Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Rośliny doniczkowe

#
Zasychanie brzegów liści roślin doniczkowych – przyczyny, jak zapobiegać

Zdarza się, że pokojowym roślinom doniczkowym zasychają brzegi liści. Jaka jest przyczyna zasychania brzegów liści kwiatów doniczkowych? Co robić, by ...

Żyworódka – właściwości lecznicze i pielęgnacyjne

Wśród gatunków żyworódki (łac. Kalanchoe) są rośliny posiadające lecznicze właściwości. Poznaj właściwości lecznicze i pielęgnacyjne żyworódki. Jakie działanie mają preparaty ...

Afelandra – ciekawa roślina doniczkowa. Problemy w uprawie afelandry

Afelandra czworokątna jest rośliną doniczkową dość trudną w uprawie. Nawet mimo starannej pielęgnacji zdarza się, że afelandra sprawia problemy. Poznaj ...

Storczyki

#
  • Oncidium – storczyk o kwiatach jak skrzydła motyli

    Oncidium – storczyk o kwiatach jak skrzydła motyli

    Storczyk Oncidium, ze względu na kształt kwiatów, nazywany jest motylnikiem. Oncidium jako roślinę doniczkową można uprawiać w domu, choć trzeba mu zapewnić odpowiednie warunki. Podpowiadamy jak pielęgnować storczyk Oncidium.

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
Rozchodniki – byliny na skalniaki i rabaty bylinowe. Odmiany rozchodników: ZDJĘCIA

Rozchodniki to byliny chętnie sadzone w ogrodach. Jednym z najpopularniejszych gatunków jest rozchodnik okazały. Poznaj interesujące odmiany rozchodnika okazałego. ZDJĘCIA rozchodników.

Najpopularniejsze rośliny ogrodowe o srebrnych liściach

Rośliny o srebrnych liściach stanowią doskonały kontrast dla gatunków o intensywnych barwach, będąc znakomitym uzupełnieniem kompozycji roślinnej na rabacie. Poznaj najpopularniejsze rośliny o srebrnych liściach polecane do ogrodu.

  • Araukaria chilijska

    W Niemczech (Mulheim k/Dortmundu) widziałem piękne drzewo. Nikt nie potrafił mi powiedzieć co to za drzewo. Dodatkowo podaję, że liście (jeśli tak można je nazwać) są bardzo ostre, kolczaste, twarde. Konar ...

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Święta idą :)
Święta idą :)

Idą święta, a świąteczny klimat czuć już w każdym miejscu. Stroiki, bombki, choinki - te małe i...

Ogrodniku przeczytaj #
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU

To przydatny każdemu ogrodnikowi-amatorowi album z opisem roślin kwitnących polecanych do uprawy na działce i w ogrodzie. Obok portretów roślin znajdziesz tu poradnik pielęgnacji roślin i ogrodu.

Piękne rośliny doniczkowe, storczyki, szczegółowe opisy roślin, metody pielęgnacji, odpowiednie podlewanie, nawożenie roślin doniczkowych. Przegląd roślin. Uprawa kwiatów. Pomysły na dekorację z kwiatów. Aranżacje wnętrz z użyciem roślin doniczkowych. Różne gatunki kwiatów. Rośliny doniczkowe odporne na suszę, kwiaty doniczkowe kwitnące zimą, rośliny pokojowe, rośliny w miejscach zacienionych. Najpopularniejsze storczyki i gatunki mniej znane. Uprawa storczyków w mieszkaniu. Zobacz jakich warunków wymagają storczyki, odpowiednie podłoże, temperatura, światło. Wybierz rośliny pasujące do Twoich wnętrz.  Porady i cenne wskazówki jak myć liście roślin doniczkowych. Zdjęcia kwiatów, galerie, pomysły i inspiracje.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia