Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Rośliny doniczkowe

#
Platycerium – łosie rogi: ciekawa paproć do domowej uprawy w doniczce

Platycerium (płaskla), czyli popularne łosie rogi, to jedna z najciekawszych paproci. Można ją z powodzeniem uprawiać w domu. Najefektowniej prezentuje ...

Zanokcica (asplenium) – domowa paproć doniczkowa do miejsc półcienistych

Zanokcica (łac. Asplenium) to jedna z chętniej uprawianych paproci domowych. Podpowiadamy jak pielęgnować tę paprotkę. Uprawa asplenium w doniczce.

5 pomysłów na kompozycje kwiatowe z daliami

Z bardzo dekoracyjnych kwiatów dalii można stworzyć interesujące kompozycje kwiatowe. Oto 5 ciekawych pomysłów na wykorzystanie dalii we florystycznych aranżacjach. ...

Rośliny doniczkowe

#

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
  • Jak zwalczać szkodniki i choroby roślin w ogrodzie

    Jak zwalczać szkodniki i choroby roślin w ogrodzie

    Pielęgnując rośliny, powinniśmy regularnie przeglądać cały ogród. Jeśli zobaczymy liście chore, żółknące, z plamami lub poskręcane, to znak, że rośliny zostały zaatakowane przez choroby lub szkodniki. Jak zwalczać szkodniki i choroby roślin?

Pomysł na urządzenie eleganckiego patio

Przy domu zamiast tarasu można urządzić patio. Oto propozycja wnętrza ogrodowego z wykorzystaniem roślin kwitnących na biało.

Wybór bylin na rabaty bylinowe

Wybierając rośliny na rabaty bylinowe należy sprawdzić, jakie rośliny kiedy kwitną, i wybrać takie gatunki i odmiany bylin, żeby rabata bylinowa była ozdobna od wiosny do jesieni.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
powroty

powroty

Ogrodniku przeczytaj #
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Piękne rośliny doniczkowe, storczyki, szczegółowe opisy roślin, metody pielęgnacji, odpowiednie podlewanie, nawożenie roślin doniczkowych. Przegląd roślin. Uprawa kwiatów. Pomysły na dekorację z kwiatów. Aranżacje wnętrz z użyciem roślin doniczkowych. Różne gatunki kwiatów. Rośliny doniczkowe odporne na suszę, kwiaty doniczkowe kwitnące zimą, rośliny pokojowe, rośliny w miejscach zacienionych. Najpopularniejsze storczyki i gatunki mniej znane. Uprawa storczyków w mieszkaniu. Zobacz jakich warunków wymagają storczyki, odpowiednie podłoże, temperatura, światło. Wybierz rośliny pasujące do Twoich wnętrz.  Porady i cenne wskazówki jak myć liście roślin doniczkowych. Zdjęcia kwiatów, galerie, pomysły i inspiracje.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © MURATOR S.A. 2008-2014 | Design by MURATOR Multimedia | Hosted by SuperMedia