Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Rośliny doniczkowe

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rośliny doniczkowe
Pantofelnik - roślina doniczkowa o oryginalnych kwiatach. Pielegnacja pantofelnika

Pantofelnik, czyli kalceolaria, to roślina doniczkowa o wyjątkowo ciekawych, ozdobnych kwiatach. Podpowiadamy, jak pielęgnować pantofelnik w domu. Kalceolaria - pielegnacja: ...

Kwiaty doniczkowe: prymulki. Jak dbać o prymule w domu?

Prymulki to bardzo popularne wiosenne kwiaty doniczkowe. W kwiaciarniach i sklepach wybór prymuli w doniczkach jest ogromny. Co zrobić, aby ...

Najważniejsze błędy w uprawie roślin doniczkowych

Wiele roślin doniczkowych dekorujących mieszkania nie sprawia żadnych problemów, o ile zapewni im się dobre warunki i prawidłowo pielęgnuje. Niestety, ...

Rośliny doniczkowe

Storczyki

  • Pielęgnacja storczyków w domu: temperatura, światło, podłoże

    Pielęgnacja storczyków w domu: temperatura, światło, podłoże

    Wbrew panującemu przekonaniu, storczyki doskonale nadają się do uprawy w mieszkaniach. Decydując się jednak na zakup storczyków do uprawy w domu, trzeba pamiętać o ich wymaganiach. Od tego, czy możemy je spełnić zależy, jak długo będziemy cieszyć się wspaniałymi kwiatami storczyków.

Szkodniki roślin i choroby roślin

ŁUBINY. Gatunki łubinów do uprawy w ogrodzie

Łubiny to rośliny o pięknych i efektownych kwiatostanach, a do tego łatwe w uprawie. Poznaj jakie gatunki łubinów można uprawiać w ogrodzie. Łubiny wieloletnie i jednoroczne.

Powojnik (clematis) 'Maria Skłodowska-Curie' - polska odmiana powojnika

Poznajcie piekną odmianę powojnika o białych kwiatach wyhodowaną przez Szczepana Marczyńskiego. Odmiany powojników: polska odmiana powojnika.

  • Skrzydłokwiat - zasychanie końcówek liści

    Miesiąc temu kupiłam skrzydłokwiat i końcówki liści zaczynają się robić brązowe. Roślina wypuszcza również dużo kwiatów, lecz kiedy się rozwinie biały kwiat, to robi się żółty z brązowymi plamkami i zasycha. Skrzydłokwiat ...

Temat miesiąca
Jak pielegnować rośliny doniczkowe zimą’

Zima to okres niekorzystny dla roślin pokojowych. Jak zapewnić roślinom właściwe warunki do przetrwania zimy i jak pielęgnować kwiaty doniczkowe zimą?

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Róża gałązkowa
Róża gałązkowa

Róża gałązkowa to chyba jeden z moich ulubionych kwiatów. Jest cieżka do ułożenia - układanie z...

Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Piękne rośliny doniczkowe, storczyki, szczegółowe opisy roślin, metody pielęgnacji, odpowiednie podlewanie, nawożenie roślin doniczkowych. Przegląd roślin. Uprawa kwiatów. Pomysły na dekorację z kwiatów. Aranżacje wnętrz z użyciem roślin doniczkowych. Różne gatunki kwiatów. Rośliny doniczkowe odporne na suszę, kwiaty doniczkowe kwitnące zimą, rośliny pokojowe, rośliny w miejscach zacienionych. Najpopularniejsze storczyki i gatunki mniej znane. Uprawa storczyków w mieszkaniu. Zobacz jakich warunków wymagają storczyki, odpowiednie podłoże, temperatura, światło. Wybierz rośliny pasujące do Twoich wnętrz.  Porady i cenne wskazówki jak myć liście roślin doniczkowych. Zdjęcia kwiatów, galerie, pomysły i inspiracje.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia