Rośliny doniczkowe

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rośliny doniczkowe
Gwiazda betlejemska - ciekawe odmiany poinsecji, nie tylko czerwone!

Gwiazdy betlejemskie (poinsecje) to niezwykle popularne rośliny doniczkowe, którymi zdobimy nasze wnętrza w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia. Choć najbardziej ...

Podlewanie roślin doniczkowych zimą [WIDEO]

Podlewanie roślin doniczkowych zimą należy ograniczyć. Tak mówi jedna z reguł pielęgnacji roślin doniczkowych. Ale czy zawsze zimą należy ograniczyć ...

Kwiaty doniczkowe w domu: jak mroźne powietrze szkodzi roślinom doniczkowym

Mroźne powietrze, które wpada do mieszkania podczas wietrzenia może szkodzić pokojowym roślinom doniczkowym. Jak chronić kwiaty doniczkowe przed mroźnym powietrzem? ...

Rośliny doniczkowe

Storczyki

  • Jak przesadzić storczyk Phalaenopsis [WIDEO]

    Jak przesadzić storczyk Phalaenopsis [WIDEO]

    Jeśli nie wiesz jak przesadzić storczyk Phalaenopsis, obejrzyj film, w którym nasz ekspert pokaże jak prawidłowo przeprowadzić zabieg przesadzania jednego z najpopularniejszych storczyków do uprawy w domu. Przesadzanie storczyka Phalaenopsis krok po kroku: zdjęcia i wideo!

Szkodniki roślin i choroby roślin

Byliny poduszkowe – najpopularniejsze gatunki i ich zastosowanie w ogrodzie

Byliny poduszkowe mają charakterystyczne cechy: wytwarzają mocno rozgałęzione i jednocześnie skrócone pędy, dzięki czemu ich pokrój jest zwarty. Jednocześnie w wielu przypadkach są to gatunki mało ekspansywne, które z powodzeniem można ze sobą łączyć. Ich zastosowanie w ogrodzie jest uniwersalne.

Najpopularniejsze rośliny o kolczastych kwiatach: przegorzan, mikołajek, szczeć

Rośliny o kolczastych kwiatach to ciekawa propozycja do ogrodu. Poznaj najpopularniejsze rośliny o kolczastych kwiatach: przegorzan, szczeć, mikołajek.

  • Fioletowo-bordowe zabarwienie liści storczyka

    Witam. Od jakiegoś czasu na mojej kolekcji storczyków zaczęły pojawiać się fioletowe plamy, a na niektórych liściach pojawiły się także spore czarne plamy. Z jednego ze storczyków odcięłam liść, który został bardzo ...

Wianki - alternatywa dla welonu
Wianki - alternatywa dla welonu

Kolejny wianek. Przy cotygodniowej ich produkcji sama z przyjemnością bym zastąpiła mój welon...

Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Piękne rośliny doniczkowe, storczyki, szczegółowe opisy roślin, metody pielęgnacji, odpowiednie podlewanie, nawożenie roślin doniczkowych. Przegląd roślin. Uprawa kwiatów. Pomysły na dekorację z kwiatów. Aranżacje wnętrz z użyciem roślin doniczkowych. Różne gatunki kwiatów. Rośliny doniczkowe odporne na suszę, kwiaty doniczkowe kwitnące zimą, rośliny pokojowe, rośliny w miejscach zacienionych. Najpopularniejsze storczyki i gatunki mniej znane. Uprawa storczyków w mieszkaniu. Zobacz jakich warunków wymagają storczyki, odpowiednie podłoże, temperatura, światło. Wybierz rośliny pasujące do Twoich wnętrz.  Porady i cenne wskazówki jak myć liście roślin doniczkowych. Zdjęcia kwiatów, galerie, pomysły i inspiracje.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia