Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Rośliny doniczkowe

#
Paproć złocista (flebodium) – domowa paproć do wiszących pojemników

Paprocie to chętnie uprawiane rośliny doniczkowe. Wśród różnych gatunków paproci na uwagę zasługuje paproć złocista, zwana także flebodium złocistym - ...

 Czy ananas można uprawiać w doniczce? Uprawa ananasa w domu

Uprawa ananasa w doniczce: czy to możliwe? Ananas, jak wiele innych tropikalnych roślin, można uprawiać w domu. Niewiele jednak osób ...

Pielęgnacja paproci doniczkowych: jak dbać o domowe paprocie doniczkowe

Paprocie to jedne z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Dowiedz się, jak dbać o paprocie doniczkowe. Pielęgnacja paproci doniczkowych: poradnik.

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
  • Brązowienie iglaków. Dlaczego iglaki brązowieją?

    Brązowienie iglaków. Dlaczego iglaki brązowieją?

    Iglaki nie są wymagające i zwykle dobrze rosną. Zdarza się jednak, że czasami igły roślin iglastych tracą ładny kolor i brunatnieją. Dlaczego iglaki brązowieją? Brązowienie iglaków: poznaj przyczyny brązowienia iglaków.

Lilie uprawa i odmiany. Lilie kwiaty dla wszystkich

Lilie uprawa i odmiany: ładne kwiaty w ogrodzie. Lilie to jedne z najbardziej efektownych kwiatów ogrodowych. Podobają się nam lilie, głównie z powodu ogromnych kwiatostanów, zróżnicowanych kolorystycznie. Poza tym niektóre odmiany lilii mają piękny zapach.

Propozycja ogrodu w miejscu zacienionym. Bujny ogród w cieniu

Osłonięty od słońca fragment działki aż kipi od roślin, zaprzeczając opinii, że cień nie jest dobrym miejscem na bujny ogród. Warunkiem jest wybór właściwych gatunków roślin.

  • Rośliny maskujące domową oczyszczalnię

    Witam, mam w ogrodzie "wał" powstały na wskutek wkopania przydomowej oczyszczalni. Jest on nieestetyczny, długi na około 10 m. Chciałabym go zamaskować roślinami. Muszą mieć one płytki system korzeniowy i dobrze by ...

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Roślina doniczkowa z pomarańczowym kolorem
Roślina doniczkowa z pomarańczowym kolorem

Znów muszę Was prosić o pomoc w rozszyfrowaniu nazwy pewnej roślinki

Ogrodniku przeczytaj #
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Piękne rośliny doniczkowe, storczyki, szczegółowe opisy roślin, metody pielęgnacji, odpowiednie podlewanie, nawożenie roślin doniczkowych. Przegląd roślin. Uprawa kwiatów. Pomysły na dekorację z kwiatów. Aranżacje wnętrz z użyciem roślin doniczkowych. Różne gatunki kwiatów. Rośliny doniczkowe odporne na suszę, kwiaty doniczkowe kwitnące zimą, rośliny pokojowe, rośliny w miejscach zacienionych. Najpopularniejsze storczyki i gatunki mniej znane. Uprawa storczyków w mieszkaniu. Zobacz jakich warunków wymagają storczyki, odpowiednie podłoże, temperatura, światło. Wybierz rośliny pasujące do Twoich wnętrz.  Porady i cenne wskazówki jak myć liście roślin doniczkowych. Zdjęcia kwiatów, galerie, pomysły i inspiracje.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2014 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia