Rośliny doniczkowe

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rośliny doniczkowe
Bonsai Ficus 'Ginseng' – modna roślina do domu: jak pielęgnować by nie opadały liście

Ficus microcarpa 'Ginseng' to jedna z najpopulaniejszych roślin doniczkowych nadających sie do formowania jako drzewko bonsai. Podpowiadamy, jak pielęgnować fikusa ...

Rośliny doniczkowe o cienkich liściach: nolina, cibora, dracena, papirus

Rośliny doniczkowe o cienkich liściach mogą być równie dekoracyjne, jak gatunki charakteryzujące się okazałymi, dekoracyjnymi liśćmi bądź pieknymi kwiatami. Poznaj ...

Aloes: uprawa w domu, właściwości lecznicze i zastosowanie aloesu

Aloes to roślina ozdobna o cennych właściwościach leczniczych. Aloes u nas uprawiamy w domu w doniczkach. Poznaj właściwości lecznicze aloesu. ...

Storczyki

  • Pielęgnacja storczyków w domu: temperatura, światło, podłoże

    Pielęgnacja storczyków w domu: temperatura, światło, podłoże

    Pielęgnacja storczyków w domu wymaga od nas sporo uwagi. Od tego, ile uwagi poświęcimy uprawianym w domu storczykom, zależy ich kondycja. Podpowiadamy, jak pielęgnowac storczyki w domu. Temperatura, światło i podłoże w domowej uprawie storczyków. Poradnik.

Szkodniki roślin i choroby roślin

Wrotycz pospolity – roślina ozdobna i lecznicza

Wrotycz pospolity to pospolicie występująca w Polsce roślina, która jest zarówno rośliną ozdobną, jak i rośliną leczniczą. Poznaj charakterystykę wrotyczu.

Berberys, ligustr, bluszcz: rośliny liściaste dobre na żywopłoty i ogrodowe rzeźby

Co może łączyć takie rośliny jak: berberys, ligustr i berberys oprócz tego, że są to ozdobne rośliny liściaste? Rośliny te znakomicie nadają się do formowania – można z nich tworzyć żywopłoty oraz figury i rzeźby ogrodowe.

  • Skrzydłokwiat

    Wiem, że jest łatwy w uprawie, ale mojej roślinie zasychają końcówki liści, a wyrastające kwiaty są małe i koloru zielonego. A tak go lubię i stwarzam mu odpowiednie warunki. Co robić, proszę ...

Teoria krajobrazu. Typy i zróżnicowanie krajobrazu w Polsce.

Krajobraz to niezwykle szerokie pojęcie, charakteryzowane i różnicowane na wiele...

Ogrodniku przeczytaj
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Piękne rośliny doniczkowe, storczyki, szczegółowe opisy roślin, metody pielęgnacji, odpowiednie podlewanie, nawożenie roślin doniczkowych. Przegląd roślin. Uprawa kwiatów. Pomysły na dekorację z kwiatów. Aranżacje wnętrz z użyciem roślin doniczkowych. Różne gatunki kwiatów. Rośliny doniczkowe odporne na suszę, kwiaty doniczkowe kwitnące zimą, rośliny pokojowe, rośliny w miejscach zacienionych. Najpopularniejsze storczyki i gatunki mniej znane. Uprawa storczyków w mieszkaniu. Zobacz jakich warunków wymagają storczyki, odpowiednie podłoże, temperatura, światło. Wybierz rośliny pasujące do Twoich wnętrz.  Porady i cenne wskazówki jak myć liście roślin doniczkowych. Zdjęcia kwiatów, galerie, pomysły i inspiracje.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia