Zima w ogrodzie

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rok w ogrodzie > Zima w ogrodzie
 • Por, jarmuż, pietruszka, brukselka: zimowy zbiór warzyw z ogrodu warzywnego

  Por, jarmuż, pietruszka, brukselka: zimowy zbiór warzyw z ogrodu warzywnego

  Por, jarmuż, brukselka, pietruszka - to warzywa często uprawiane w ogrodzie. Czy wiecie, że te warzywa można zbierać z ogrodu także zimą? Zimowy zbiór warzyw z ogrodu warzywnego.

 • Kalendarz biodynamiczny – styczeń 2017

  Kalendarz biodynamiczny – styczeń 2017

  Kalendarz biodynamiczny - w przeciwieństwie do tradycyjnego - przy planowaniu prac ogrodowych uwzględnia fazy księżyca oraz znaki zodiaku. Wbrew pozorom nie są to „czary-mary”, gdyż energia z kosmosu oddziałuje na wszystkie żywe organizmy, w tym również na rośliny. Jak wykorzystać ją do efektywniejszej pielęgnacji ogrodu? Poznaj kalendarz biodynamiczny na styczeń 2017.

 • Styczeń w ogrodzie: prace ogrodowe w styczniu

  Styczeń w ogrodzie: prace ogrodowe w styczniu

  W styczniu ogród śpi, ale właściciele ogrodów mogą wykorzystać ten okres na różne prace ogrodowe. Podpowiadamy jakie prace w ogrodzie należy wykonać w styczniu. Styczeń w ogrodzie: prace ogrodowe.

 • Zimowe zagrożenia dla roślin w ogrodzie

  Zimowe zagrożenia dla roślin w ogrodzie

  Okres zimowych chłodów jest niezbędny dla większości roślin, aby mogły przejść fazę spoczynku. Dzięki temu prawidłowo się rozwijają i są odporniejsze. Jednocześnie pojawia się niestety wiele zimowych zagrożeń dla roślin w ogrodzie. Mróz jest zaledwie jednym z nich. Dowiedz się, co zagraża roślinom w ogrodzie zimą.

 • Rośliny ogrodowe ozdobne zimą: kolorowe pędy, dekoracyjna kora, rośliny zimozielone, rośliny o ozdobnych owocach

  Rośliny ogrodowe ozdobne zimą: kolorowe pędy, dekoracyjna kora, rośliny zimozielone, rośliny o ozdobnych owocach

  Aby zimowy ogród prezentował się ciekawie, warto posadzić w nim rośliny ozdobne zimą. Poznajcie rośliny ogrodowe, które mają kolorowe pędy, dekoracyjną korę, ozdobne owoce oraz rośliny zimozielone - wszystkie one to zimowa dekoracja ogrodu.

 • Ochrona przed mrozem warzyw zimujących w gruncie

  Ochrona przed mrozem warzyw zimujących w gruncie

  Ochrona przed mrozem warzyw zimujących w gruncie jest wskazana przede wszystkim, poniewaz surowe i bezśnieżne zimy - a takie w ostatnich latach przeważają - moga uszkodzić rośliny. Podpowiadamy, jak ochronić przed mrozem warzywa zimujące w gruncie w przydomowym warzywniku i na działce. Jakie warzywa zimują w gruncie i jak je osłonić przed mrozem?

 • Choinka w doniczce na Boże Narodzenie: jak wybrać i pielęgnować żywe drzewko w pojemniku [WIDEO]

  Choinka w doniczce na Boże Narodzenie: jak wybrać i pielęgnować żywe drzewko w pojemniku [WIDEO]

  Choinka w doniczce to znakomity pomysł na bożonarodzeniowe drzewko! Z roku na rok oferta choinek w doniczkach jest coraz większa. Możemy znaleźć drzewka w pojemnikach w różnych rozmiarach. Podpowiadamy, jak wybrać ładną choinkę w doniczce i jak ją pielęgnować? Co zrobić z choinkami w doniczkach po Bożym Narodzeniu?

 • Jaką choinkę wybrać do domu na Boże Narodzenie? Najpopularniejsze iglaki na choinkę

  Jaką choinkę wybrać do domu na Boże Narodzenie? Najpopularniejsze iglaki na choinkę

  Jaką choinkę wybrać na święta? Przed tym dylematem stajemy co roku, szukając bożonarodzeniowego drzewka. Przy zakupie choinki zwracamy uwagę na pokrój drzewka, jego wielkość oraz równomierność ułożenia pędów. Nie musimy ograniczać się do jednego gatunku – popularnego świerka pospolitego. Oferta drzewek na świąteczną choinkę jest znacznie większa – możemy wybierać również jodły czy sosny. Jaka choinkę wybrać i gdzie ją kupować?

 • 10 pomysłów na kalendarz adwentowy - zrób go sam w domu!

  10 pomysłów na kalendarz adwentowy - zrób go sam w domu!

  Adwent to czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Jednym z popularnych dekoracji w tym okresie jest kalendarz adwentowy, który jest szczególnie luibiany przez dzieci. Podsuwamy kilka ciekawych pomysłów na adwentowy kalendarz na słodko i nie tylko!

 • Wieńce adwentowe - pomysły i inspiracje

  Wieńce adwentowe - pomysły i inspiracje

  Wieniec adwentowy to świąteczna dekoracja, która pojawia się w naszych domach w pierwszą niedzielę Adwentu. Głównym elementem każdego wieńca adwentowego sa cztery świece, a do dekoracji można użyć rozmaitych detali. Zobacz galerię zdjęć adwentowych wieńców - pomysły i inspiracje.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia