Zima w ogrodzie

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rok w ogrodzie > Zima w ogrodzie
 • Brama zimą. Co zrobić, aby zimą łatwo otworzyć bramę

  Brama zimą. Co zrobić, aby zimą łatwo otworzyć bramę

  Brama zimą może sie trudno otwierać. Aby podczas zimy nie mieć problemów z otworzeniem bramy, trzeba zadbać o zawiasy i skrzydła bramy, a przy bramie przesuwnej także o szyny. Zimowe użytkowanie bramy ogrodowej.

 • Zima w ogrodzie: śnieg na trawniku. Dlaczego nie można zrzucać zwałów śniegu na trawnik

  Zima w ogrodzie: śnieg na trawniku. Dlaczego nie można zrzucać zwałów śniegu na trawnik

  Gdy zimą odśnieżamy chodniki i podjazdy na naszych posesji, często zrzucamy śnieg na trawniki. Przeczytaj, dlaczego nie można składować zwałów śniegu na trawniku. Gruba warstwa śniegu na trawniku jest dla niego szkodliwa.

 • Kalendarz biodynamiczny - luty 2017

  Kalendarz biodynamiczny - luty 2017

  Kalendarz biodynamiczny na luty wskazuje nam między innymi, w jakie dni powinniśmy wysiewać nasiona kwiatów i warzyw przygotowując ich rozsadę. Podpowiadamy, jak wykonywać w lutym poszczególne zabiegi zgodnie z kalendarzem biodynamicznym.

 • Por, jarmuż, pietruszka, brukselka: zimowy zbiór warzyw z ogrodu warzywnego

  Por, jarmuż, pietruszka, brukselka: zimowy zbiór warzyw z ogrodu warzywnego

  Por, jarmuż, brukselka, pietruszka - to warzywa często uprawiane w ogrodzie. Czy wiecie, że te warzywa można zbierać z ogrodu także zimą? Zimowy zbiór warzyw z ogrodu warzywnego.

 • Kalendarz biodynamiczny – styczeń 2017

  Kalendarz biodynamiczny – styczeń 2017

  Kalendarz biodynamiczny - w przeciwieństwie do tradycyjnego - przy planowaniu prac ogrodowych uwzględnia fazy księżyca oraz znaki zodiaku. Wbrew pozorom nie są to „czary-mary”, gdyż energia z kosmosu oddziałuje na wszystkie żywe organizmy, w tym również na rośliny. Jak wykorzystać ją do efektywniejszej pielęgnacji ogrodu? Poznaj kalendarz biodynamiczny na styczeń 2017.

 • Styczeń w ogrodzie: prace ogrodowe w styczniu

  Styczeń w ogrodzie: prace ogrodowe w styczniu

  W styczniu ogród śpi, ale właściciele ogrodów mogą wykorzystać ten okres na różne prace ogrodowe. Podpowiadamy jakie prace w ogrodzie należy wykonać w styczniu. Styczeń w ogrodzie: prace ogrodowe.

 • Zimowe zagrożenia dla roślin w ogrodzie

  Zimowe zagrożenia dla roślin w ogrodzie

  Okres zimowych chłodów jest niezbędny dla większości roślin, aby mogły przejść fazę spoczynku. Dzięki temu prawidłowo się rozwijają i są odporniejsze. Jednocześnie pojawia się niestety wiele zimowych zagrożeń dla roślin w ogrodzie. Mróz jest zaledwie jednym z nich. Dowiedz się, co zagraża roślinom w ogrodzie zimą.

 • Rośliny ogrodowe ozdobne zimą: kolorowe pędy, dekoracyjna kora, rośliny zimozielone, rośliny o ozdobnych owocach

  Rośliny ogrodowe ozdobne zimą: kolorowe pędy, dekoracyjna kora, rośliny zimozielone, rośliny o ozdobnych owocach

  Aby zimowy ogród prezentował się ciekawie, warto posadzić w nim rośliny ozdobne zimą. Poznajcie rośliny ogrodowe, które mają kolorowe pędy, dekoracyjną korę, ozdobne owoce oraz rośliny zimozielone - wszystkie one to zimowa dekoracja ogrodu.

 • Ochrona przed mrozem warzyw zimujących w gruncie

  Ochrona przed mrozem warzyw zimujących w gruncie

  Ochrona przed mrozem warzyw zimujących w gruncie jest wskazana przede wszystkim, poniewaz surowe i bezśnieżne zimy - a takie w ostatnich latach przeważają - moga uszkodzić rośliny. Podpowiadamy, jak ochronić przed mrozem warzywa zimujące w gruncie w przydomowym warzywniku i na działce. Jakie warzywa zimują w gruncie i jak je osłonić przed mrozem?

 • Choinka w doniczce na Boże Narodzenie: jak wybrać i pielęgnować żywe drzewko w pojemniku [WIDEO]

  Choinka w doniczce na Boże Narodzenie: jak wybrać i pielęgnować żywe drzewko w pojemniku [WIDEO]

  Choinka w doniczce to znakomity pomysł na bożonarodzeniowe drzewko! Z roku na rok oferta choinek w doniczkach jest coraz większa. Możemy znaleźć drzewka w pojemnikach w różnych rozmiarach. Podpowiadamy, jak wybrać ładną choinkę w doniczce i jak ją pielęgnować? Co zrobić z choinkami w doniczkach po Bożym Narodzeniu?

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia