Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rok w ogrodzie > Wiosna w ogrodzie > Trawnik potrzebuje nawożenia: ekologiczny nawóz do trawnika
Wiosna w ogrodzie

Trawnik potrzebuje nawożenia: ekologiczny nawóz do trawnika

Aby trawnik był w dobrej kondycji, konieczne jest jego nawożenie

MATERIAŁ PŁATNY
Trawnik potrzebuje nawożenia, aby być prawdziwą wizytówką ogrodu. Obok koszenia i podlewania, nawożenie trawnika to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Poznaj HUMUS ACTIVE - ekologiczny nawóz do trawników.

Soczyście zielony, zdrowy trawnik to marzenie każdego właściciela ogrodu. Wśród zabiegów pielęgnacyjnych, którym poddajemy trawniki, niezwykle ważne jest nawożenie. Dostarczanie trawnikowi substancji pokarmowych jest konieczne do prawidłowego wzrostu trawy.
Na rynku dostępnych jest wiele nawozów do trawników. Wśród nich na uwagę zasługują nawozy ekologiczne. Do tej grupy należy Humus Active do Trawników.

Co to jest Humus Active do Trawników

Humus Active do Trawników to ekologiczny polepszacz glebowy, którego zadaniem jest wspomaganie prawidłowego rozwoju trawy i utrzymania w dobrej kondycji trawników w ogródkach działkowych i przydomowych. Systematycznie stosowany zapewnia szybki wzrost oraz intensywnie zielone wybarwienie trawy, prawidłową jej gęstość oraz wysoką zdrowotność.

Co zawiera Humus Active do Trawników i dlaczego warto go stosować

Humus Active do Trawników zawiera 90 proc. substancji organicznych w postaci związków próchniczych, w tym 55 proc. kwasów humusowych, Pozytywne Mikroorganizmy i składniki pokarmowe (azot, fosfor, potas, magnez, wapń, żelazo, mangan, cynk, miedź).

Główne zalety nawozu:

  • jest to produkt ekologiczny,
  • powoduje dobre ukorzenienie traw,
  • wpływa na piękne wybarwienie trawnika,
  • powoduje szybki rozkład resztek organicznych,
  • dostarcza wszystkich niezbędnych składników pokarmowych,
  • ogranicza rozwój mchu,
  • nawet 5-krotnie zwiększa chłonność wodną gleby, zabezpieczając przed jej szybkim wysychaniem,
  • znacząco poprawia strukturę gleby,
  • powoduje nawet 12-krotnie lepsze wykorzystanie składników mineralnych.

Warto wiedzieć

Przeprowadzone badania EkoTech Produkt dowodzą, że dwa litry Humus Active do Trawników efektywnie zastępują minimum 1 tonę obornika, a na wielu płaszczyznach daje więcej, ponieważ obornik nie zawiera trwałej próchnicy ani takiej mnogości kultur bakteryjnych.

Sposób użycia Humus Active do Trawników

Humus Active do trawników można stosować przy zakładaniu trawnika: przed wysianiem nasion przygotować glebę rozcieńczając 0,2 l (200 ml) Humusu Active w 10 l wody w konewce i tak przygotowaną cieczą użytkową polewać po gruncie na powierzchni około 40 m2, w trakcie wegetacji: podlewamy trawnik co 6–7 tygodni rozcieńczając 0,1 l (100 ml) HUMUSU ACTIVE w 10 litrach wody na powierzchni około 40 m2.

Autor zdjęć: www.thinkstockphotos.com, materiały prasowe
Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Teoria krajobrazu. Typy i zróżnicowanie krajobrazu w Polsce.

Krajobraz to niezwykle szerokie pojęcie, charakteryzowane i różnicowane na wiele...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia