Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rok w ogrodzie > Wiosna w ogrodzie > Maj w ogrodzie: wiosenne kwiaty. Bez lilak kwitnie w maju
Wiosna w ogrodzie

Maj w ogrodzie: wiosenne kwiaty. Bez lilak kwitnie w maju

Bzy lilaki to jedne z najpopualrniejszych krzewów kwitnących w maju

Bzy lilaki to jedne z najpopualrniejszych krzewów kwitnących w maju

Maj o ogrodzie to feeria barw wiosennych kwiatów. W maju kwitnie bez lilak (lilak pospolity), a także inne rośliny. Przeczytaj, jak uprawiać bzy w ogrodzie.

Jakie rośliny kwitną w maju

Maj nie byłby majem, gdyby nie pachniał bzem i konwaliami. To kwiatowe i zapachowe hity tego
miesiąca. Cieszyć się też możemy widokiem kwitnących: tulipanów, szachownic, szafirków,
bergenii, serduszki wspaniałej, barwinka, floksów szydlastych, bratków, niezapominajek,
stokrotek, fiołków, smagliczek, zawciągu, dąbrówki, goryczki wiosennej i rogownicy
kutnerowatej.
Maj to także czas kwitnienia: wczesnych tawuł, obsypującego się różowym i kwiatami migdałka,
tamaryszku, złotlinu, pigwowców, mahonii, żarnowców. Kwiaty pojawiają się też na laurowiśni
wschodniej, skimmii i oczywiście na różanecznikach i azaliach. W dalszym ciągu kwitną
jeszcze drzewa i krzewy owocowe oraz jabłonie ozdobne i purpurowa, wiśnie japońskie i głogi.
Lilak pospolity, czyli popularny bez
Lilaki są łatwe w uprawie, właściwie wystarczy je posadzić i… nie przeszkadzać rosnąć. Dobrze się czują w słońcu i półcieniu – od natężenia światła zależy jednak ilość kwiatów (im więcej światła, tym obfitsze kwitnienie), są odporne na zanieczyszczenia powietrza, nie atakują ich gryzonie, nie wymagają specjalnej gleby – wystarczy, by nie była zbyt uboga. Lilakom można i należy usuwać liczne odrosty wyrastające z korzeni – wtedy roślina nie rozrasta się zanadto. Można też (jeżeli nie potrzebujemy nasion) obcinać kwiatostany po przekwitnięciu, bo nie wyglądają zbyt ładnie i osłabiają roślinę.
Bzy można sadzić przy drogach, w narożnikach działek, w pobliżu budynków, w okolicy miejsc
wypoczynku, a także przy wiatach śmietnikowych. Można je sadzić w grupach z innymi krzewami
lub pojedynczo – prowadząc w formie drzewka, które dzięki pokrojowi pnia i gałęzi w czasie jesieni i zimy będzie ciekawą rzeźbą w ogrodzie.

Maj w ogrodzie nie byłby majem, gdyby nie pachniał bzem i konwaliami. To kwiatowe i zapachowe hity maja. Cieszyć się też możemy widokiem kwitnących: tulipanów, szachownic, szafirków, bergenii, serduszki wspaniałej, barwinka, floksów szydlastych, bratków, niezapominajek, stokrotek, fiołków, smagliczek, zawciągu, dąbrówki, goryczki wiosennej i rogownicy kutnerowatej.
Maj w ogrodzie to także czas kwitnienia: wczesnych tawuł, obsypującego się różowym i kwiatami migdałka, tamaryszku, złotlinu, pigwowców, mahonii, żarnowców. W maju kwiaty pojawiają się też na laurowiśni wschodniej, skimmii i oczywiście na różanecznikach i azaliach. W dalszym ciągu kwitną jeszcze drzewa i krzewy owocowe oraz jabłonie ozdobne i purpurowa, wiśnie japońskie i głogi.

Lilak pospolity, czyli popularny bez

Lilaki są łatwe w uprawie, właściwie wystarczy je posadzić i… nie przeszkadzać rosnąć. Bez można sadzić w słońcu i półcieniu – od natężenia światła zależy jednak ilość kwiatów (im więcej światła, tym obfitsze kwitnienie). Lilak pospolity jest odporny na zanieczyszczenia powietrza, nie atakują go gryzonie, nie wymagają specjalnej gleby – wystarczy, by nie była zbyt uboga. Lilakom można i należy usuwać liczne odrosty wyrastające z korzeni – wtedy roślina nie rozrasta się zanadto. Można też (jeżeli nie potrzebujemy nasion) obcinać kwiatostany po przekwitnięciu, bo nie wyglądają zbyt ładnie i osłabiają roślinę. Bzy można sadzić przy drogach, w narożnikach działek, w pobliżu budynków, w okolicy miejsc wypoczynku, a także przy wiatach śmietnikowych. Lilaki w ogrodzie można sadzić w grupach z innymi krzewami lub pojedynczo – prowadząc w formie drzewka, które dzięki pokrojowi pnia i gałęzi w czasie jesieni i zimy będzie ciekawą rzeźbą w ogrodzie.

Warto wiedzieć

Czym jest NutriActiv® i co daje właścicielom ogrodów?

Czym jest NutriActiv® i co daje właścicielom ogrodów?

NutriActiv® to naturalny dodatek do nawozów Florendi, zawierający naturalne substancje biostymulujące pochodzące z alg morskich. Nieprzypadkowo Florendi postawiło na algi, żyją w jednym z ciągle jeszcze najczystszych naturalnych środowisk. To organizmy o niezwykłych właściwościach i wynikających z tego możliwościach. Od milionów lat żyją w jednych z najbardziej ekstremalnych warunków i doskonale dają sobie radę. Co to oznacza dla roślin? Same korzyści! To więcej dorodnych kwiatów w ogrodzie - ze względu na bardziej obfite kwitnienie. To ładniejszy i bardziej dorodny trawnik (lepsze przyjmowanie się trawnika, jego większa odporność na udeptywanie, lepsze przezimowanie), obfite plony owoców i warzyw. Podsumowując, NutriActiv® daje piękne kwiaty, dorodne owoce, obfite zbiory, a wszystko w bezpieczny i zdrowy sposób dla ludzi, zwierząt i środowiska.

Powodzenia w uprawie i pielęgnacji trawników życzy Michał Piskuła - ekspert Florendi

Autor zdjęć: www.thinkstockphotos.com, materiały prasowe, Agnieszka Mike-Jeziorska
Źródło: SE Jak uprawiać działkę i ogród o każdej porze roku
Ogrodniku przeczytaj
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

trend na ombre :)
trend na ombre :)

Kto uwielbia kwiaty w odcieniu ombre? My kochamy! Na giełdzie ostatnio znaleźliśmy takie oto...

Przeczytaj też:
Trawnik w ogrodzie - jak prawidłowo pielęgnować trawnik
Trawnik w ogrodzie - jak prawidłowo pielęgnować trawnik

Piękny trawnik w ogrodzie może mieć każdy. Trzeba tylko odpowiednio go pielęgnować! ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia