Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rok w ogrodzie > Wiosna w ogrodzie > Co zrobić, by rośliny dobrze rosły, kwitły i plonowały? Zastosuj dobry nawóz!
Wiosna w ogrodzie

Co zrobić, by rośliny dobrze rosły, kwitły i plonowały? Zastosuj dobry nawóz!

Aby rośliny w ogrodzie prawidłowo rosły, obficie kwitły i dobrze plonowały, należy je odpowiednio pielęgnować

MATERIAŁ PŁATNY
Co zrobić, żeby rośliny w ogrodzie dobrze rosły, kwitły i plonowały? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli ogrodu. Odpowiedzią jest właściwe nawożenie. Dowiedz się, jak można łatwo nawozić rośliny w ogrodzie i poznaj sposób na piękny ogród!

Aby rośliny w ogrodzie prawidłowo rosły, obficie kwitły i dobrze plonowały, należy je odpowiednio pielęgnować. Do najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych zalicza się nawożenie. W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują nawozy ekologiczne, które są przyjazne naturze, nie zanieczyszczają środowiska i są bezpieczne dla ludzi oraz zwierząt. Warto do nawożenie roślin w ogrodzie wybierać właśnie takie preparaty, tym bardziej, że ich skuteczność została potwierdzona.
Jednym z takich ekologicznych nawozów przeznaczonych do wszystkich upraw działkowych i przydomowych oraz wszelkich roślin w uprawach wielkotowarowych, polowych, sadowniczych i pod osłonami, jak również w parkach i terenach zieleni, jest Humus Active Papka Uniwersalny.

HUMUS ACTIVE zastosowany doglebowo istotnie zwiększa pojemność wodną i sorpcyjną gleby. Pielęgnując rośliny wyłącznie HUMUSEM ACTIVE zmniejszamy ryzyko chorób cywilizacyjnych.

Co zawiera nawóz Humus Active:

  • 1 ml HUMUSU ACTIVE zawiera miliardy PM-ów, czyli Pozytywnych Organizmów, pochodzących z uszlachetnionego przez dżdżownice kalifornijskie obornika zwierząt kopytnych z nieintensywnych gospodarstw rolnych. PM-y asymilują azot z powietrza i uwalniają uwiązane w glebie składniki pokarmowe takie jak azot (bakterie fotosyntetyzujące) oraz potas, fosfor i mikroelementy (bakterie promieniowe). PM-y szybko rozkładają resztki organiczne (liście, łodygi, komposty i inne) dostarczając składniki pokarmowe oraz próchnicę pokarmową. Szybki rozkład materii organicznej oraz dominacja PM-ów znacznie ogranicza rozwój patogenów wywołujących choroby roślin, rozwój chorób grzybowych.
  • 1 ml HUMUSU ACTIVE zawiera także miliardy koloidów TAP – Trwałej Aktywnej Próchnicy – wraz z próchnicą pokarmową o powierzchni zbiorowej nawet 1000 metrów kwadratowych, która jest niezbędna do trwałego rozwoju PM-ów. Dzięki temu gleba pulchnieje i znacznie zwiększa swoją pojemność wodną i sorpcyjną.
  • HUMUS ACTIVE zawiera również 55 proc. kwasów humusowych, składniki pokarmowe: azot, fosfor, potas, magnez, wapń, żelazo, mangan, cynk, miedź.

Warto wiedzieć

Humus Active

Humus Active

5 l HUMUSU ACTIVE efektywnie zastępuje minimum 2,5 tony obornika.
Wydajność: zawartość opakowania 2 l wystarczy na 400 m2, zawartość opakowania 5 l wystarczy na 1000 m2.

HUMUS ACTIVE zastosowany 2-krotnie w roku doglebowo i 2-4 razy dolistnie w okresie wegetacji rośliny powoduje wysokie i zdrowe plonowanie nawet na słabych glebach, a po paru latach systematycznego stosowania możemy doprowadzić do poprawienia klasy gleby. Na glebach mocno zdegradowanych dawkę HUMUSU ACTIVE można zwiększyć nawet 2-krotnie.

Zalety HUMUSU ACTIVE

Nawóz Humus Active Papka Uniwersalny powoduje szybki rozkład resztek organicznych, dostarcza wszystkie niezbędne składniki pokarmowe, uodparnia na choroby i powoduje bardzo dobre ukorzenienie roślin, zwiększa rozwój mikoryzy w glebie, nawet 5-krotnie zwiększa chłonność wodną gleby zabezpieczając przed jej szybkim wysychaniem, poprawia strukturę gleby przez dostarczenie związków próchniczych w postaci kwasów humusowych, powoduje nawet 12-krotnie lepsze wykorzystanie składników mineralnych, jest produktem bezpiecznym dla ludzi i zwierząt (jest zakwalifikowany do stosowania w uprawach ekologicznych). Ciecz użytkowa HUMUSU ACTIVE nie ma okresu karencji.

HUMUS ACTIVE – jak stosować

Nawóz HUMUS ACTIVE można stosować:

  • doglebowo – najlepiej wiosną, gdy rusza wegetacja roślin (I-szy termin) oraz na przełomie września/października (II-gi termin), rozcieńczając 0,2 l (200 ml) HUMUSU ACTIVE w 10 l wody w konewce; tak przygotowaną cieczą użytkową polewamy po gruncie na powierzchni około 40 m2. Podczas sadzenia rozsady oraz przesadzania roślin należy zanurzyć ich korzenie w 2-procentowym roztworze wodnym Humusu Active – powoduje to bezstresowe przyjmowanie się roślin oraz przyspiesza ich wzrost;
  • dolistnie – 2–4-krotnie co około 3 tygodnie w okresie wegetacji, rozcieńczając 0,1 l (100 ml) HUMUSU ACTIVE w 10 l wody; tak przygotowaną cieczą użytkową należy opryskiwać rośliny na powierzchni około 40 m2. Drzewa i krzewy owocowe oraz ozdobne: w okresie wegetacji opryskać obficie liście i gałęzie oraz jesienią po zrzuceniu liści.

Nawóz należy stosować w temperaturze powyżej 10 st. C.

Autor zdjęć: www.thinkstockphotos.com, materiały prasowe
Opracowanie: Na podstawie materiałów firmy Ekodarpol
Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Wiosna !
Wiosna !

No, już prawie ;) W moich bukietach już gości wiosna, bo tak bardzo nie mogę się jej doczekać... A...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia