Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rok w ogrodzie > Jesień w ogrodzie > Jesień w ogrodzie: sadzenie roślin cebulowych
Jesień w ogrodzie

Jesień w ogrodzie: sadzenie roślin cebulowych

Cebulki tulipanów sadzimy do gruntu jesienią

Jesienią sadzi się w ogrodzie te rośliny cebulowe, które kwitną wiosną. Kiedy sadzić rośliny cebulowe? Jesień w ogrodzie: sadzenie cebulek kwiatowych.

Rośliny cebulowe zdobią ogród już od przedwiośnia. Pierwsze rozwijają się ranniki, przebiśniegi i krokusy – niekiedy pojawiają się na rabatach już w lutym. Marzec i kwiecień to okres kwitnienia cebulic, czosnków niedźwiedzich, hiacynów, kokoryczy, narcyzów, puszkinii, tulipanów i szafirków. Na przełomie wiosny i lata rozwijają się kwiaty czosnków karatawskich i południowych, a latem ogród zdobią czosnki olbrzymie i lilie.
Rośliny cebulowe najładniej wyglądają, jeśli rosną w grupach po kilka-kilkadziesiąt sztuk (na przykład krokusy), a także na rabatach rozproszone między innymi roślinami (zwłaszcza wysokie gatunki takie jak czosnki olbrzymie).

Sadzenie roślin cebulowych jesienią

Rośliny cebulowe jesienią sadzimy od września do połowy października, w słonecznym lub lekko ocienionym miejscu, najlepiej w przepuszczalnej i próchniczej ziemi (do tej w ogrodzie warto dodać dojrzałego kompostu). Umieszczamy je w glebie na głębokość równą trzykrotnej wysokości. Kupując cebule, zwracamy uwagę na to, żeby były zdrowe i nieuszkodzone. Wybieramy jak największe, bo z nich wyrosną duże kwiaty.

Zobacz film: Jak sadzić cebulki kwiatowe jesienią

Autor tekstu: Elżbieta Borkowska- Gorączko
Autor zdjęć: www.thinkstockphotos.com, photos.com
Źródło: Murator
Roślina tygodnia
Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Róża gałązkowa
Róża gałązkowa

Róża gałązkowa to chyba jeden z moich ulubionych kwiatów. Jest cieżka do ułożenia - układanie z...

Przeczytaj też:
Jak osłonić przed mrozem ketmię syryjską (hibiskus) w ogrodzie i rosnącą w pojemniku?
Jak osłonić przed mrozem ketmię syryjską (hibiskus) w ogrodzie i rosnącą w pojemniku?

Ketmia syryjska (łac. Hibiscus syriacus) to jeden z najpiękniejszych kwitnących krzewów uprawianych ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia