Jesień w ogrodzie

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rok w ogrodzie > Jesień w ogrodzie
 • Sad przydomowy i ogród warzywny w listopadzie

  Sad przydomowy i ogród warzywny w listopadzie

  W listopadzie musimy zadbać o sad przydomowy i warzywnik. W tym miesiącu kończymy zbiór owoców i warzyw, ale przed nastaniem zimy mamy jeszcze kilka prac do wykonania. Sad i ogród warzywny w listopadzie - jakie prace trzeba wykonać.

 • Wapnowanie gleby: kiedy i jak prawidłowo wapnować glebę

  Wapnowanie gleby: kiedy i jak prawidłowo wapnować glebę

  Wapnowanie jest jednym z ważniejszych zabiegów poprawiających jakość gleby w ogrodzie. Podpowiadamy jak prawidłowo wapnować glebę w ogrodzie. Poprawa jakości gleby: wapnowanie.

 • Budleja Dawida – jak i kiedy okrywać budleję na zimę?

  Budleja Dawida – jak i kiedy okrywać budleję na zimę?

  Budleja Dawida to jeden z najpiękniejszych krzewów uprawianych w ogrodzie. Tworzy wyjątkowo efektowne wiechowate kwiatostany, które przyciągają chmary motyli. Budleja Dawida to gatunek wrażliwy na mróz. Aby przetrwał zimowe miesiące, wymaga zastosowania solidnych osłon. Jak okrywać budleję Dawida na zimę?

 • Klon palmowy – jak należy go chronić przed mrozem?

  Klon palmowy – jak należy go chronić przed mrozem?

  Klon palmowy to jedno z najpiękniejszych egzotycznych drzew uprawianych w Polsce. Jego walory dekoracyjne są w szczególności widoczne jesienią, gdy postrzępione liście zmieniają barwę na pomarańczową i czerwoną. Później – po ich opadnięciu – gatunek trzeba osłonić. Jak właściwie wykonać ten zabieg?

 • Trawnik - jesienne prace. Jak przygotować trawnik do zimy?

  Trawnik - jesienne prace. Jak przygotować trawnik do zimy?

  Zima to trudny okres dla wszystkich roślin w ogrodzie, także dla traw tworzących trawnik. Co zrobić, żeby trawnik w dobrej kondycji przetrwał do wiosny? Jak przygotować trawnik do zimy? Trawnik przed zimą.

 • Czym okryć rośliny na zimę? Zimowe osłony roślin

  Czym okryć rośliny na zimę? Zimowe osłony roślin

  Wiele roślin trzeba przed nastaniem mrozów osłonić. Do okrywania roślin na zimę wykorzystuje się najczęściej stroisz, liście, agrowłókninę ogrodniczą bądź słomiane chochoły.

 • Jak zabezpieczyć rośliny w ogrodzie przed zimą

  Jak zabezpieczyć rośliny w ogrodzie przed zimą

  Zanim nadejdą silne mrozy, warto pomyśleć o roślinach w ogrodzie i zabezpieczyć je tak, by przetrwały trudne dni w jak najlepszej kondycji. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć rośliny przed zimą?

 • Czy hosty (funkie) trzeba okryć przed zimą? Jak przygotować funkie do zimy - poradnik

  Czy hosty (funkie) trzeba okryć przed zimą? Jak przygotować funkie do zimy - poradnik

  Funkie (hosty) to jedne z najchętniej uprawianych w ogrodzie bylin o ozdobnych liściach. Ich zastosowanie w ogrodzie jest wszechstronne: od dekoracji miejsc pod drzewami po ozdobę ogrodów skalnych, nawierzchni i oczek wodnych. W większości przypadków hosty nie stwarzają problemów w uprawie. Późną jesienią pojawia się jednak pytanie: jak przygotować funkie do zimy i czy hosty trzeba okryć przed zimą?

 • Jak osłonić przed mrozem ketmię syryjską (hibiskus) w ogrodzie i rosnącą w pojemniku?

  Jak osłonić przed mrozem ketmię syryjską (hibiskus) w ogrodzie i rosnącą w pojemniku?

  Ketmia syryjska (łac. Hibiscus syriacus) to jeden z najpiękniejszych kwitnących krzewów uprawianych w polskich ogrodach, ale także jeden z najbardziej wymagających. Szczególną uwagę należy zwrócić na ochronę ketmii przed mrozem. Podpowiadamy, jak osłonić przed mrozem ketmię syryjską rosnącą w gruncie w ogrodzie i co zrobić, by hibiskus przetrwał w dobrej kondycji zimę.

 • Chryzantemy – jesienne kwiaty na balkon i do ogrodu. ZDJĘCIA

  Chryzantemy – jesienne kwiaty na balkon i do ogrodu. ZDJĘCIA

  Chryzantemy to popularne jesienne kwiaty. Mnogość odmian chryzantem pozwala tworzyć ciekawe kompozycje. Chryzantemy z powodzeniem można też uprawiać w doniczkach na balkonach czy tarasach. Zobacz ZDJĘCIA chryzantem.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia