Jesień w ogrodzie

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rok w ogrodzie > Jesień w ogrodzie
 • Dynie ozdobne – najciekawsze odmiany dyni ozdobnej, zasady uprawy i zastosowanie owoców

  Dynie ozdobne – najciekawsze odmiany dyni ozdobnej, zasady uprawy i zastosowanie owoców

  Dynie ozdobne zachwycają kolorami i niezwykłymi kształtami owoców. Dynie ozdobne można z powodzeniem uprawiać w ogrodzie, a potem wykorzystać ich niezwykłe owoce. Czy owoce dyni ozdobnej można jeść? Do czego wykorzystać ozdobne dynie? Dynie ozdobne - najciekawsze odmiany, zasady uprawy i zastosowanie.

 • Jesień w ogrodzie: rośliny o kolorowych kwiatach

  Jesień w ogrodzie: rośliny o kolorowych kwiatach

  Jesienią w ogrodzie kwitnie wiele roślin. Ich kolorowe kwiaty zdobią jesienny ogród. Czas kwitnienia ostatnich roślin jesienią zależy od pogody. Poznaj rośliny kwitnące jesienią. Jesienne kwiaty: astry, wrzosy, rozchodniki, zimowity i inne.

 • Wykopywanie i przechowywanie bulw i kłączy roślin ozdobnych niezimujących w gruncie

  Wykopywanie i przechowywanie bulw i kłączy roślin ozdobnych niezimujących w gruncie

  Niektóre z roślin cebulowych i bulwiastych uprawianych w ogrodzie są wrażliwe na mróz. Dlatego nie można ich pozostawić na zimę w gruncie nawet przy zastosowaniu solidnej warstwy okrywającej. Wykopywanie podziemnych części najczęściej wykonuje się we wrześniu oraz w pierwszej połowie października. Jak później postępować z roślinami?

 • Jesienne nawożenie roślin w ogrodzie: jakie nawozy stosować, kiedy zakończyć nawożenie

  Jesienne nawożenie roślin w ogrodzie: jakie nawozy stosować, kiedy zakończyć nawożenie

  Jesienne nawożenie w ogrodzie to ważny zabieg pielęgnacyjny, dzięki któremu w następnym roku rośliny rozpoczną sezon w dobrej kondycji. Przeczytaj, jak powinno wyglądać jesienne nawożenie roślin ozdobnych oraz drzew i krzewów owocowych, jakie nawoży stosowac i kiedy zakończyć nawożenie. Dowiedz się, jak zastosować jesienne nawożenie w warzywniku. Jesienne nawożenie w ogrodzie: poradnik.

 • Rośliny cebulowe: jak sadzić cebulki kwiatowe jesienią

  Rośliny cebulowe: jak sadzić cebulki kwiatowe jesienią

  Rośliny cebulowe kwitnące wiosną trzeba posadzić jesienią. Wiosną kwitnie wiele roślin cebulowych, które posadzone zostały w ogrodzie jesienią. Podpowiadamy, kiedy i jak sadzić cebulki kwiatowe jesienią.

 • Jesienne porządki w warzywniku: co zrobić w warzywniku jesienią

  Jesienne porządki w warzywniku: co zrobić w warzywniku jesienią

  Jesienne porządki w warzywniku to obowiązkowy punkt jesiennych prac w ogrodzie. Jesień to dobry okres na uporządkowanie warzywnika i przywrócenie żyzności mocno eksploatowanej gleby. Dzięki temu wiosenne prace ograniczą się do planowania, spulchnienia podłoża i siewu warzyw. Jakie zabiegi należy wykonać jesienią? Jesienne porządki w warzywniku: uprzątanie, wykorzystanie resztek, zagospodarowanie pustych miejsc, poprawianie jakości gleby.

 • Przetwory i dania z dyni: co można zrobić z dyni, czy dynię można mrozić?

  Przetwory i dania z dyni: co można zrobić z dyni, czy dynię można mrozić?

  Dynia to warzywo coraz częściej uprawiane w ogrodach dla jej niezwykłego wyglądu i wartości odżywczych. Jesień to czas zbioru dyni. Podpowiadamy jakie przetwory i dania można zrobić ze świeżej dyni. Czy dynię można mrozić?

 • Jesienny zbiór warzyw z przydomowego warzywnika: jak w domowych warunkach przechować warzywa zbierane jesienią

  Jesienny zbiór warzyw z przydomowego warzywnika: jak w domowych warunkach przechować warzywa zbierane jesienią

  Jesienią zbieramy warzywa z przydomowego warzywnika. Część plonów spożywamy na bieżąco, ale większość przeznaczamy na przechowanie. Podpowiadamy jak w domowych warunkach przechować warzywa zbierane jesienią. Mrożenie i przechowywanie warzyw.

 • Przygotowanie ogrodu do zimy

  Przygotowanie ogrodu do zimy

  Jesienią po zakończeniu sezonu ogród należy posprzątać i przygotować go do zimy. Jak przygotować ogród do zimy? Zadbaj o właściwe przygotowanie ogrodu do zimy.

 • Przygotowanie gleby w ogrodzie przed zimą: jakie zabiegi wykonać jesienią

  Przygotowanie gleby w ogrodzie przed zimą: jakie zabiegi wykonać jesienią

  Przed zimą należy odpowiednio zadbać o ziemię w ogrodzie. Po zakończeniu sezonu, szczególnie przy intensywnej uprawie warzyw, glebę w ogrodzie zaleca się spulchnić i użyźnić. Zapobiegnie to efektowi „zmęczenia gleby” i tym samym jej wyjałowienia. Jakie zabiegi należy wykonać przed zimą? Przygotowanie gleby w ogrodzie przed zimą.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia