Jesień w ogrodzie

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rok w ogrodzie > Jesień w ogrodzie
 • Chryzantemy – jesienne kwiaty na balkon i do ogrodu. ZDJĘCIA

  Chryzantemy – jesienne kwiaty na balkon i do ogrodu. ZDJĘCIA

  Chryzantemy to popularne jesienne kwiaty. Mnogość odmian chryzantem pozwala tworzyć ciekawe kompozycje. Chryzantemy z powodzeniem można też uprawiać w doniczkach na balkonach czy tarasach. Zobacz ZDJĘCIA chryzantem.

 • Wszystkich Świętych - wiązanki na groby. ZDJĘCIA kwiatów na grób

  Wszystkich Świętych - wiązanki na groby. ZDJĘCIA kwiatów na grób

  We Wszystkich Świętych dekorujemy groby naszych bliskich i zapalamy na nich znicze. Wśród kwiatowych dekoracji grobów prym wiodą chryzantemy cięte i w donicach oraz tradycyjne wiązanki na podkładach z igliwia. Ale wiązanki na grób można można zrobić także z innych kwiatów. Zobacz propozycje ciekawych wiązanek nagrobnych. ZDJĘCIA

 • Kasztany i żołędzie w jesiennych dekoracjach - co można zrobić z kasztanów i żołędzi

  Kasztany i żołędzie w jesiennych dekoracjach - co można zrobić z kasztanów i żołędzi

  Kasztany i żołędzie to symbole jesieni. Chętnie zbieramy te owoce podczas jesiennych spacerów. Napełniamy kasztanami i żołędziami kieszenie i torby, a potem... nie wiemy, co z nimi zrobić. Poznaj ciekawe pomysły na wykorzystanie kasztanów i żołędzi do jesiennych dekoracji domu, balkonu i tarasu.

 • Balkon jesienią: jesienna aranżacja balkonu. ZDJĘCIA

  Balkon jesienią: jesienna aranżacja balkonu. ZDJĘCIA

  Balkon jesienią może zachwycać feerią barw kwiatów, podobnie jak latem. W jesiennej aranżacji balkonu warto wykorzystać jesienne kwiaty: wrzosy, chryzantemy, astry. A dodatkami do kwiatów mogą być owoce i warzywa.

 • Suche liście zgrabione jesienią: czy mogą służyć jako nawóz?

  Suche liście zgrabione jesienią: czy mogą służyć jako nawóz?

  Jesienią w ogrodzie grabimy w ogrodzie suche liście, opadłe z drzew i krzewów. Czy zgrabione liście można wykorzystać jako nawóz? Co zrobić z suchymi liśćmi zgrabionymi z ogrodu?

 • Pnącza - zabezpieczanie przed zimą: jakie pnącza należy osłaniać przed mrozem, jak to zrobić

  Pnącza - zabezpieczanie przed zimą: jakie pnącza należy osłaniać przed mrozem, jak to zrobić

  Zabezpieczanie pnączy przed zimą przyczyni się do lepszego ich przezimowania. Wiele gatunków pnączy sadzonych w ogrodach nie jest w pełni mrozoodporna lub źle znosi naszą mało stabilną zimową pogodę. Aby przetrwały niekorzystne zimowe miesiące, należy je osłonić przed mrozem. Podpowiadamy jak zabezpieczyć pnącza przed zimą.

 • Październik w ogrodzie: prace w ogrodzie w październiku

  Październik w ogrodzie: prace w ogrodzie w październiku

  Październik w ogrodzie to czas przygotowania ogrodu do zimy. Mimo że w październiku kwitną jeszcze niektóre rośliny, to deszczowe i często chłodne dni oraz spadające z drzew liście przypominają, że to już jesień. Jakie prace trzeba wykonać w ogrodzie w październiku.

 • Sprzątamy ogród jesienią. Usuwanie opadłych liści

  Sprzątamy ogród jesienią. Usuwanie opadłych liści

  Jesień w ogrodzie to przede wszystkim czas porządków. Warto posprzątać ogród jesienią, aby wiosną cieszył nas swoim pięknem. Jednym z podstawowych jesiennych zabiegów pielęgnacyjnych w ogrodzie jest usuwanie opadłych liści. Jesienne sprzątanie ogrodu: usuwanie liści z tranikai rabat.

 • Powojniki (Clematisy) kwitnące jesienią: pielęgnacja i odmiany

  Powojniki (Clematisy) kwitnące jesienią: pielęgnacja i odmiany

  Powojniki (Clematisy) to jedne z najpopularniejszych pnączy uprawianych w ogrodzie. Gatunki i odmiany powojników różnią się siłą wzrostu, wyglądem i barwą kwiatów oraz terminem kwitnienia - poszczególne odmiany kwitną od wiosny aż do przymrozków, a wiele z nich powtarza kwitnienie jesienią. Jak pielęgnować jesienne powojniki? Poznaj odmiany powojników kwitnące jesienią.

 • Jesienne zakładanie trawnika z siewu

  Jesienne zakładanie trawnika z siewu

  Wczesna jesień jest dobrym okresem na zakładanie trawnika. Przedstawiamy porcje rad dla tych, którzy planują jesienne zakładanie trawnika z siewu. Do kiedy można siać nasiona traw jesienią, jakie mieszanki traw wybrać do jesiennego zakładania trawnika, jak przygotować podłoże i jak wysiewać nasiona, czy i kiedy kosić pierwszy raz trawnik założony jesienią? Poznaj odpowiedzi na te pytania.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia