Rok w ogrodzie

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rok w ogrodzie
Co zrobić, by rośliny dobrze rosły, kwitły i plonowały? Zastosuj wiosną dobry nawóz!

Co zrobić, żeby rośliny w ogrodzie dobrze rosły, kwitły i plonowały? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli ogrodu. Odpowiedzią jest ...

Marzec w ogrodzie: wysiew warzyw do gruntu. Jakie warzywa można siać w marcu

W marcu w ogrodzie wciąż jeszcze istnieje duże ryzyko przygruntowych przymrozków. Z tego powodu tylko niektóre gatunki warzyw można wysiewać ...

Co wybrać na taras: deski drewniane czy kompozytowe. Wybieramy deski tarasowe

Urządzając taras zastanawiamy się często, z jakiego materiału zrobić nawierzchnię. Do wyboru mamy deski drewniane i deski kompozytowe. Które deski ...

Wiosna w ogrodzie

Lato w ogrodzie

Jesień w ogrodzie

  • Sad przydomowy i ogród warzywny w listopadzie

    Sad przydomowy i ogród warzywny w listopadzie

    W listopadzie musimy zadbać o sad przydomowy i warzywnik. W tym miesiącu kończymy zbiór owoców i warzyw, ale przed nastaniem zimy mamy jeszcze kilka prac do wykonania. Sad i ogród warzywny w listopadzie - jakie prace trzeba wykonać.

Szkodniki roślin i choroby roślin

  • Zwalczanie szkodników i chorób roślin bez chemii. Biologiczna ochrona roślin

    Zwalczanie szkodników i chorób roślin bez chemii. Biologiczna ochrona roślin

    Dziurawe liście, szary nalot, zasychające pędy. Tak często wyglądają rośliny w ogrodzie. Choć nie da się całkiem wyeliminować chorób i szkodników, można w znacznym stopniu ograniczyć ich występowanie. I to bez użycia chemii. Jak zwalczać szkodniki i choroby roślin bez użycia chemii. Biologiczna ochrona roślin.

Bugenwilla – kwitnące pnącze do domu oraz na balkon i taras i do ogrodu. Pielęgnacja bugenwilli

Bugenwilla to piękne pnącze, które uprawia się jako roślinę doniczkową w domu, na balkonie czy tarasie. Obficie kwitnąca bugenwilla to wyjątkowa ozdoba balkonu czy tarasu w sezonie. Podpowiadamy, jak pielęgnować bugenwillę.

Storczyk Cambria – domowa uprawa i pielęgnacja

Storczyk Cambria z powodzeniem może być uprawiany w domu. Przy prawidłowej pielęgnacji, storczyki Cambria mogą systematycznie i obficie kwitnąć, wydając kwiaty nawet dwa razy w roku. Podpowiadamy zatem jak powinna wyglądać domowa uprawa i pielęgnacja storczyków Cambria.

Bażyna – ciekawa roślina wrzosowata. Uprawa bażyny w ogrodzie

Bażyna to dość mało znana roślina wrzosowata, która jednak zasługuje na większą uwagę. Bażyna znakomicie nadaje się na wrzosowiska i skalniaki. Dzięki płożącemu pokrojowi, bażyna doskonale nadaje się do tworzenia roślinnych kobierców.

Trawy ozdobne w ogrodzie: gdzie sadzić i jak pielęgnować trawy ozdobne

Ozdobne trawy przez lata były uważane za rośliny drugiego planu, obecnie coraz częściej są wykorzystywane jako główny element kompozycji, bo są długo dekoracyjne (także zimą), niewymagające i wszędzie pasują.

Temat miesiąca
Jak urządzić ogród: projekt i zakładanie ogrodu’

Założony dziś ogród będzie się rozwijał i dojrzewał przez lata, bo posadzone rośliny żyją, rosną i ciągle się zmieniają. Dlatego przy projektowaniu ogrodu trzeba wybiegać

Storczyki
Storczyki

Ostatnio zakwitł mi storczyk. Pochodzi z "odzysku", czyli został przeze mnie odratowany po...

Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Rok w ogrodzie. Prace w ogrodzie uzależnione od pory roku. Zima w ogrodzie, wiosna w ogrodzie, lato w ogrodzie, jesień w ogrodzie. Zabezpieczenie roślin na zimę. przygotowanie ogrodu. Ogród na wiosnę, jak przywrócić piękny wygląd trawnika po zimie, kiedy sadzić rośliny, kiedy podcinać pędy, krzewy. Ogrody zimowe. Metody sadzenia drzew i krzewów. Zobacz jak i kiedy sadzić drzewa, krzewy ogrodowe. Kalendarz prac w ogrodzie, rok w ogrodzie, wskazówki ekspertów. Dowiedz się jak dbać o ogród wiosną, latem, jesienią, zimą. Jesienne porządki w ogrodzie, przekopywanie ziemi, okrywanie roślin na zimę. Rośliny wieloletnie w ogrodzie. Jak zabezpieczyć rośliny przed mrozem. Jak sądzić cebulki kwiatowe. Mówimy, które rośliny kwitną wczesną wiosną. Zaplanuj swoje prace ogrodowe.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia