Rok w ogrodzie

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rok w ogrodzie
Jak przygotować rozsadę roślin - wysiew nasion, produkcja rozsady

Przygotowanie rozsady roślin ozdobnych i warzywnych rozpoczyna sezon ogrodniczy. Zanim jeszcze wiosna ruszy w ogrodzie, trzeba ja rozpocząć w domu, ...

Kalendarz biodynamiczny - luty 2017

Kalendarz biodynamiczny na luty wskazuje nam między innymi, w jakie dni powinniśmy wysiewać nasiona kwiatów i warzyw przygotowując ich rozsadę. ...

Jak ochronić rośliny przed mrozem: Kaptur ochronny. Skuteczna zimowa ochrona

Jeśli zastanawiasz się, jak ochronić rośliny przed mrozem, zastosuj Kaptur ochronny na zimę Agrimpex. Zapewni on optymalne warunki ochrony roślin ...

Zima w ogrodzie

Wiosna w ogrodzie

 • Jak przygotować rozsadę roślin - wysiew nasion, produkcja rozsady

  Jak przygotować rozsadę roślin - wysiew nasion, produkcja rozsady

  Przygotowanie rozsady roślin ozdobnych i warzywnych rozpoczyna sezon ogrodniczy. Zanim jeszcze wiosna ruszy w ogrodzie, trzeba ja rozpocząć w domu, wysiewając nasiona i przygotowując rozsadę roślin warzywnych i ozdobnych. Przeczytaj fragmenty książki Mai Popielarskiej "Maja w ogrodzie".

 • Jaki to storczyk?

  Ten storczyk jest prezentem i nic o nim nie wiem. Jaki to gatunek i jak go pielęgnować? W 2009 roku kwitł, ale kwiaty szybko opadły. Przycięłam go, podlewałam. Był w chłodnym miejscu ...

Lato w ogrodzie

Jesień w ogrodzie

 • Sad przydomowy i ogród warzywny w listopadzie

  Sad przydomowy i ogród warzywny w listopadzie

  W listopadzie musimy zadbać o sad przydomowy i warzywnik. W tym miesiącu kończymy zbiór owoców i warzyw, ale przed nastaniem zimy mamy jeszcze kilka prac do wykonania. Sad i ogród warzywny w listopadzie - jakie prace trzeba wykonać.

Szkodniki roślin i choroby roślin

 • Mrówki. Jakie gatunki mrówek żyją w ogrodach

  Mrówki. Jakie gatunki mrówek żyją w ogrodach

  Mrówki w ogrodzie wyrządzają rozmaite szkody: przesuszają ziemię, drążąc w niej korytarze i budując gniazda, odkrywają korzenie, bulwy i kłącza roślin, drążą w nich otwory, uszkadzają drzewa, budując gniazda w ich drewnie, niszczą pąki i kwiaty w poszukiwaniu nektaru, a podczas suszy ogryzają młode pędy wierzchołkowe roślin.

Pielęgnacja drzewek bonsai rosnących na zewnątrz (outdoor)

Drzewka bonsai rosnące na zewnątrz (outdoor) wymagają znacznie więcej uwagi niż inne rośliny doniczkowe. Oprócz odpowiedniego stanowiska, trzeba zapewnić im stały dostęp do wody. Jak pielęgnować bonsai rosnące na zewnątrz.

Storczyk Phalaenopsis – co zrobić gdy storczyk przekwitnie?

Phalaenopsis to najpopularniejszy gatunek storczyka uprawiany w naszych mieszkaniach. Podpowiadamy co zrobić, gdy Phalaenopsis przekwitnie. Storczyk Phalaenopsis po przekwitnięciu.

Ketmia syryjska (hibiskus) – najładniejsze odmiany hibiskusa. Zastosowanie ketmii w ogrodzie

Ketmia syryjska, zwana hibiskusem ogrodowym, to krzew liściasty bardzo dekoracyjnych kwiatach , które kształtem przypominają kwiaty malwy ogrodowej. Poznaj najładniejsze odmiany hibiskusa do sadzenia w ogrodach i pojemnikach. Zastosowanie ketmii syryjskiej w ogrodzie.

Astry - najpiękniejsze kwiaty w jesiennym ogrodzie

Astry należą do bardzo cenionych bylin kwitnących jesienią. Astry są obsypane kwiatami od końca sierpnia i kwitną aż do przymrozków. Astry: jesienne kwiaty w ogrodzie.

Roślina tygodnia
Kwiaty w kościele
Kwiaty w kościele

Jakie kwiaty do kościoła? Kolorystyka najlepiej biała, lub neutralna ale jakie gatunki wybrać, aby...

Ogrodniku przeczytaj
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Rok w ogrodzie. Prace w ogrodzie uzależnione od pory roku. Zima w ogrodzie, wiosna w ogrodzie, lato w ogrodzie, jesień w ogrodzie. Zabezpieczenie roślin na zimę. przygotowanie ogrodu. Ogród na wiosnę, jak przywrócić piękny wygląd trawnika po zimie, kiedy sadzić rośliny, kiedy podcinać pędy, krzewy. Ogrody zimowe. Metody sadzenia drzew i krzewów. Zobacz jak i kiedy sadzić drzewa, krzewy ogrodowe. Kalendarz prac w ogrodzie, rok w ogrodzie, wskazówki ekspertów. Dowiedz się jak dbać o ogród wiosną, latem, jesienią, zimą. Jesienne porządki w ogrodzie, przekopywanie ziemi, okrywanie roślin na zimę. Rośliny wieloletnie w ogrodzie. Jak zabezpieczyć rośliny przed mrozem. Jak sądzić cebulki kwiatowe. Mówimy, które rośliny kwitną wczesną wiosną. Zaplanuj swoje prace ogrodowe.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia