Rok w ogrodzie

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rok w ogrodzie
Lato w ogrodzie: miłe spędzanie wolnego czasu

Latem spędzamy w ogrodzie najwięcej czasu. Ogród wypełnia bujna świeża zieleń, kwitną rośliny, w powietrzu uwijają się owady, co zwiastuje ...

Jak pielęgnować rośliny balkonowe latem: podlewanie, nawożenie, czyszczenie

Czy wiesz jak pielęgnować rośliny balkonowe latem? Każdy, kto uprawia rośliny na balkonie chce jak najdłużej cieszyć się ich bujnym ...

Pelargonie na balkonie i tarasie: pielęgnacja pelargonii w sezonie [WIDEO]

Pelargonie to jedne z najpopularniejszych roślin uprawianych na balkonach i tarasach. Podpowiadamy jak pielęgnować pelargonie w sezonie, aby długo cieszyły ...

Lato w ogrodzie

  • Kiedy i jak rozmnożyć peonie (piwonie)?

    Kiedy i jak rozmnożyć peonie (piwonie)?

    Peonie (piwonie) to byliny długowieczne i mogą na jednym miejscu rosnąć wiele lat. Co jakiś czas warto jednak podzielić rozrośnięte karpy i przesadzić je. Podpowiadamy jak rozmnożyć piwonie. Rozmnażanie piwonii.

Jesień w ogrodzie

Zima w ogrodzie

Wiosna w ogrodzie

  • Wiosenny kalendarz wysiewu nasion warzyw i kwiatów do gruntu

    Wiosenny kalendarz wysiewu nasion warzyw i kwiatów do gruntu

    Wiosna to czas wysiewu wielu roslin do gruntu. Poznaj kalendarz wysiewu nasion warzyw i kwiatów do gruntu - dowiedz się, kiedy wysiewać poszczególne gatunki roślin ozdobnych jednorocznych i dwuletnich oraz warzyw na ogrodowe rabaty i grządki.

Szkodniki roślin i choroby roślin

Gwiazda betlejemska: słodka dekoracja na Boże Narodzenie z poinsecją

Gwiazda betlejemska to wyjątkowo urokliwa roślina, z której można wyczarować bajkowe świąteczne dekoracje. Jeśli do bożonarodzeniowej aranżacji dodamy cukierki, otrzymamy słodką ozdobę. Taką kompozycja możemy udekorować świąteczny stół albo ustawić ją na ławie czy komodzie. Zobacz, jak powstają słodkie święta z gwiazdą betlejemską. ZDJĘCIA jak przygotować dekorację krok po kroku.

Storczyk Phalaenopsis. Różne gatunki storczyka Phalaenopsis

W sklepach i kwiaciarniach można kupić dorosłe, kwitnące okazy storczyków Phalaenopsis - najczęściej hybrydy tej orchidei. Ale w sklepach internetowych można też zdobyć gatunki Phalaenopsis.

Leszczyna 'Contorta' – krzew o dekoracyjnych pędach i kwiatostanach

Leszczyna 'Contorta' to odmiana leszczyny pospolitej o powykręcanych pędach i wspaniałych kwiatostanach. Ze względu na oryginalny wygląd, zdobyła dużą popularność w ogrodach. Leszczyna 'Contorta' jest stosunkowo łatwa w uprawie.

Pomysł na rabatę: jasne ogrodzenie tłem dla roślin

Jasne ogrodzenie wykorzystano jako tło wznoszącej się piętrowo rabaty. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie rośliny, nawet te niskie, są dobrze wyeksponowane i z daleka widoczne.

Jeszcze o jesieni...
Jeszcze o jesieni...

Kończy się październik i już wkrótce najbardziej nielubiany miesiąc - listopad, który...

Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Rok w ogrodzie. Prace w ogrodzie uzależnione od pory roku. Zima w ogrodzie, wiosna w ogrodzie, lato w ogrodzie, jesień w ogrodzie. Zabezpieczenie roślin na zimę. przygotowanie ogrodu. Ogród na wiosnę, jak przywrócić piękny wygląd trawnika po zimie, kiedy sadzić rośliny, kiedy podcinać pędy, krzewy. Ogrody zimowe. Metody sadzenia drzew i krzewów. Zobacz jak i kiedy sadzić drzewa, krzewy ogrodowe. Kalendarz prac w ogrodzie, rok w ogrodzie, wskazówki ekspertów. Dowiedz się jak dbać o ogród wiosną, latem, jesienią, zimą. Jesienne porządki w ogrodzie, przekopywanie ziemi, okrywanie roślin na zimę. Rośliny wieloletnie w ogrodzie. Jak zabezpieczyć rośliny przed mrozem. Jak sądzić cebulki kwiatowe. Mówimy, które rośliny kwitną wczesną wiosną. Zaplanuj swoje prace ogrodowe.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia