Rok w ogrodzie

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rok w ogrodzie
Najpopularniejsze odmiany czereśni do uprawy w ogrodzie przydomowym i na działce

Czereśnie należą do drzew owocowych najczęściej sadzonych w przydomowych ogrodach i na działkach. Poznaj najpopularniejsze odmiany czereśni polecane do uprawy ...

Urządzamy taras w stylu śródziemnomorskim: idealna nawierzchnia, dobrze dobrane rośliny, donice i meble

Aby urządzić taras w stylu śródziemnomorskim na początek zadbajmy o klimatyczną nawierzchnię, na przykład płytki wyglądające jak stara cegła. Potem ...

Grillowanie w ogrodzie: niezbędne akcesoria do grillowania

Grillowanie jest nie tylko jednym ze sposobów spędzania wolnego czasu. To także idealny pretekst, aby spotkać się w gronie znajomych. ...

Lato w ogrodzie

Jesień w ogrodzie

 • Sad przydomowy i ogród warzywny w listopadzie

  Sad przydomowy i ogród warzywny w listopadzie

  W listopadzie musimy zadbać o sad przydomowy i warzywnik. W tym miesiącu kończymy zbiór owoców i warzyw, ale przed nastaniem zimy mamy jeszcze kilka prac do wykonania. Sad i ogród warzywny w listopadzie - jakie prace trzeba wykonać.

 • Tuje zbrązowiały - dlaczego?

  Zakupiliśmy ponad 200 tui na działkę. Około 70 z nich obumarło - zbrązowiało. Jaki może być tego powód? Brązowienie zaczęło się kilka miesięcy po posadzeniu roślin. Działka jest na terenie górskim.

Zima w ogrodzie

Wiosna w ogrodzie

 • Wiosenny kalendarz wysiewu nasion warzyw i kwiatów do gruntu

  Wiosenny kalendarz wysiewu nasion warzyw i kwiatów do gruntu

  Wiosna to czas wysiewu wielu roslin do gruntu. Poznaj kalendarz wysiewu nasion warzyw i kwiatów do gruntu - dowiedz się, kiedy wysiewać poszczególne gatunki roślin ozdobnych jednorocznych i dwuletnich oraz warzyw na ogrodowe rabaty i grządki.

Szkodniki roślin i choroby roślin

 • Mszyce i mączniak prawdziwy na różach - zwalczanie

  Mszyce i mączniak prawdziwy na różach - zwalczanie

  Róże to rośliny często atakowane przez szkodniki i choroby roślin: mszyce i mączniaka prawdziwego. Podpowiadamy jak zwalczać mszyce na różach i jak zwalczać mączniaka prawdziwego na różach. Preparaty do zwalczania mszyc i mączniaka prawdziwego na różach.

Protea – egzotyczny kwiat. Czy proteę można uprawiać w domu?

Protea cesarska w środowisku naturalnym porasta skaliste wzgórza Afryki Południowej. To zimozielony krzew osiągający około1,5 m wysokości. W Polsce proteę można uprawiać jako roślinę pokojową, chociaż oczywiście nie osiągnie tak znacznych rozmiarów.

Uprawa storczyków w domu: okres spoczynku, podlewanie, nawożenie

Storczyki z powodzeniem można uprawiać w domu. W pielęgnacji storczyków istotne jest podlewanie i nawożenie, ale także zapewnienie roślinom okresu spoczynku. Uprawa storczyków w domu: podlewanie i nawożenie oraz okres spoczynku - poradnik.

Byliny poduszkowe – najpopularniejsze gatunki i ich zastosowanie w ogrodzie

Byliny poduszkowe mają charakterystyczne cechy: wytwarzają mocno rozgałęzione i jednocześnie skrócone pędy, dzięki czemu ich pokrój jest zwarty. Jednocześnie w wielu przypadkach są to gatunki mało ekspansywne, które z powodzeniem można ze sobą łączyć. Ich zastosowanie w ogrodzie jest uniwersalne.

Penstemony - ciekawe rośliny o dekoracyjnych dzwonkowatych kwiatach

Penstemony to byliny lub półkrzewy o dekoracyjnych rurkowato-dzwonkowatych kwiatach o intensywnych kolorach, chętnie odwiedzanych przez owady. Te ciekawe rośliny są coraz częściej sadzone w ogrodach. Penstemony znakomicie nadają się do sadzenia w grupach na rabatach bylinowych. Ich barwne kwiaty mogą zdobić ogród nawet dwa miesiące!

Czarno-biały ślub
Czarno-biały ślub

Oto wiązanka na wesele w klimacie black and white. Dodaliśmy do niej czarne piórka, oraz cienka,...

Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Rok w ogrodzie. Prace w ogrodzie uzależnione od pory roku. Zima w ogrodzie, wiosna w ogrodzie, lato w ogrodzie, jesień w ogrodzie. Zabezpieczenie roślin na zimę. przygotowanie ogrodu. Ogród na wiosnę, jak przywrócić piękny wygląd trawnika po zimie, kiedy sadzić rośliny, kiedy podcinać pędy, krzewy. Ogrody zimowe. Metody sadzenia drzew i krzewów. Zobacz jak i kiedy sadzić drzewa, krzewy ogrodowe. Kalendarz prac w ogrodzie, rok w ogrodzie, wskazówki ekspertów. Dowiedz się jak dbać o ogród wiosną, latem, jesienią, zimą. Jesienne porządki w ogrodzie, przekopywanie ziemi, okrywanie roślin na zimę. Rośliny wieloletnie w ogrodzie. Jak zabezpieczyć rośliny przed mrozem. Jak sądzić cebulki kwiatowe. Mówimy, które rośliny kwitną wczesną wiosną. Zaplanuj swoje prace ogrodowe.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia