Rok w ogrodzie

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rok w ogrodzie
Jak kupić dobry grill, czyli czym się należy kierować przy wyborze grilla

Zakup nowego grilla to decyzja podejmowana raz na wiele lat, dlatego też powinna zostać poprzedzona analizą własnych potrzeb i oczekiwań. ...

Kupujemy grill gazowy do ogrodu: pięć najważniejszych pytań przy zakupie grilla gazowego

Zanim zdecydujemy się na zakup grilla do ogrodu, warto się dobrze zastanowić, jaki grill wybrać. Do wyboru mamy między innymi ...

Co zrobić, by rośliny dobrze rosły, kwitły i plonowały? Zastosuj wiosną dobry nawóz!

Co zrobić, żeby rośliny w ogrodzie dobrze rosły, kwitły i plonowały? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli ogrodu. Odpowiedzią jest ...

Wiosna w ogrodzie

 • Maj w ogrodzie: jakie prace trzeba wykonać w ogrodzie w maju

  Maj w ogrodzie: jakie prace trzeba wykonać w ogrodzie w maju

  Maj w ogrodzie to miesiąc intensywnych prac. W maju przypadają tzw. zimni ogrodnicy (12.–14. maja) – po tym terminie w naszym klimacie nie powinny już występować przymrozki i można wysadzać do gruntu rośliny. Jakie zatem  prace trzeba wykonać w maju w ogrodzie?

Lato w ogrodzie

 • Cięcie powojnika

  Mam pytanie związane z cieciem powojnika. Kupiłam to pnącze, nie wiedząc jaki to gatunek, a teraz się okazuje, że trzeba to wiedzieć, aby dobrze przyciąć. Powojnik kwitnie bardzo późno - na początku sierpnia ...

Jesień w ogrodzie

 • Sad przydomowy i ogród warzywny w listopadzie

  Sad przydomowy i ogród warzywny w listopadzie

  W listopadzie musimy zadbać o sad przydomowy i warzywnik. W tym miesiącu kończymy zbiór owoców i warzyw, ale przed nastaniem zimy mamy jeszcze kilka prac do wykonania. Sad i ogród warzywny w listopadzie - jakie prace trzeba wykonać.

Szkodniki roślin i choroby roślin

Monstera – efektowna roślina doniczkowa do dużych mieszkań

Monstera należy do najbardziej dekoracyjnych roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Monstera jest łatwa w uprawie i dobrze znosi warunki panujące w naszych mieszkaniach.

Phalaenopsis: najpopularniejszy storczyk. Jak pielęgnować Phalaenopsis

Phalaenopsis to najbardziej znany przedstawiciel rodziny storczyków. Storczyk ten można z łatwością kupić w kwiaciarniach, sklepach ogrodniczych, supermarketach praktycznie przez cały rok. Podpowiadamy, jakie warunki zapewnić storczykowi Phalaenopsis w domu i jak go pielęgnować.

Projekt ogrodu w stylu swobodnym

Ten projekt ogrodu jest utrzymany jest w stylu swobodnym, z akcentami nawiązującymi do ogrodów orientalnych.

Rośliny o ozdobnych liściach

Ogród, w którym przeważają rośliny o dekoracyjnych liściach, ma wiele zalet. Jego uroda nie znika wraz z przekwitającymi kwiatami oraz z reguły jest łatwy w uprawie, bo większość tych roślin nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji.

Kwiaty w kościele
Kwiaty w kościele

Jakie kwiaty do kościoła? Kolorystyka najlepiej biała, lub neutralna ale jakie gatunki wybrać, aby...

Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Rok w ogrodzie. Prace w ogrodzie uzależnione od pory roku. Zima w ogrodzie, wiosna w ogrodzie, lato w ogrodzie, jesień w ogrodzie. Zabezpieczenie roślin na zimę. przygotowanie ogrodu. Ogród na wiosnę, jak przywrócić piękny wygląd trawnika po zimie, kiedy sadzić rośliny, kiedy podcinać pędy, krzewy. Ogrody zimowe. Metody sadzenia drzew i krzewów. Zobacz jak i kiedy sadzić drzewa, krzewy ogrodowe. Kalendarz prac w ogrodzie, rok w ogrodzie, wskazówki ekspertów. Dowiedz się jak dbać o ogród wiosną, latem, jesienią, zimą. Jesienne porządki w ogrodzie, przekopywanie ziemi, okrywanie roślin na zimę. Rośliny wieloletnie w ogrodzie. Jak zabezpieczyć rośliny przed mrozem. Jak sądzić cebulki kwiatowe. Mówimy, które rośliny kwitną wczesną wiosną. Zaplanuj swoje prace ogrodowe.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia