Rok w ogrodzie

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Rok w ogrodzie
Styczeń w ogrodzie: prace ogrodowe w styczniu

W styczniu ogród śpi, ale właściciele ogrodów mogą wykorzystać ten okres na różne prace ogrodowe. Podpowiadamy jakie prace w ogrodzie ...

Jak ochronić rośliny przed mrozem: Kaptur ochronny. Skuteczna zimowa ochrona

Jeśli zastanawiasz się, jak ochronić rośliny przed mrozem, zastosuj Kaptur ochronny na zimę Agrimpex. Zapewni on optymalne warunki ochrony roślin ...

Dobre zimowe zabezpieczenie roślin: Agrowłóknina Zimowa. Skuteczna ochrona

Jeśli chcesz mieć dobre zimowe zabezpieczenie roślin w ogrodzie, wykorzystaj Agrowłokninę Hobby Zimową firmy Agrimpex. Możesz osłonić krzewy i drzewa ...

Wiosna w ogrodzie

  • Storczyki - dlaczego korzenie obumarły?

    Przesyłam zdjęcia storczyków po obcięciu korzeni z doniczki. Nie wiem dlaczego korzenie obumarły, storczyki namaczałam co ok. 1,5 tygodnia, latem co tydzień. Wydaje mi się, że nie dopuszczałam do ich zbytniego ...

Lato w ogrodzie

Jesień w ogrodzie

  • Sad przydomowy i ogród warzywny w listopadzie

    Sad przydomowy i ogród warzywny w listopadzie

    W listopadzie musimy zadbać o sad przydomowy i warzywnik. W tym miesiącu kończymy zbiór owoców i warzyw, ale przed nastaniem zimy mamy jeszcze kilka prac do wykonania. Sad i ogród warzywny w listopadzie - jakie prace trzeba wykonać.

Szkodniki roślin i choroby roślin

Uprawa roślin doniczkowych w domu: ogólne zasady

Rośliny doniczkowe uprawiane w domu uspokajają, produkują tlen, oczyszczają i nawilżają powietrze, a do tego są cennym elementem aranżacji wnętrz. Aby jednak kwiaty doniczkowe nie sprawiały problemów w uprawie, trzeba poświęcić trochę czasu na ich pielęgnację. Jakich zasad powinno się przestrzegać w uprawie roślin doniczkowych w domu?

Storczyk Vanda: orchidea o ozdobnych kwiatach i korzeniach

Storczyk Vanda jest coraz częściej uprawiany w naszych mieszkaniach jako roślina doniczkowa. Storczyk Vanda ma bardzo dekoracyjne kwiaty, ale jej ozdobą są także zwisające korzenie.

Zakładamy wrzosowisko. Jak zrobić wrzosowisko w ogrodzie

Wrzosowisko w ogrodzie. Polany porośnięte wrzosami kwitnącymi fioletowo należą do najpiękniejszych leśnych widoków. Podobne wrzosowisko możemy mieć we własnym ogrodzie. Jak zrobić wrzosowisko w ogrodzie. Zakładanie wrzosowiska.

Fiołki ogrodowe – gatunki fiołków do ogrodu. Zastosowanie fiołków

Fiołki ogrodowe, choć to rośliny nieduże, to niezmiennie zachwycają nas wyjątkowo pięknymi kwiatami, u niektórych gatunków dodatkowo pachnącymi. Poznajcie najpopularniejsze gatunki fiołków ogrodowych uprawianych w naszych ogrodach oraz ich zastosowanie. Przegląd gatunków fiołków ogrodowych.

Zagadka
Zagadka

Mam dla Was zagadkę... Jakie kwiaty widzicie na zdjęciu? Podpowiem, że jest kilka gatunków. Jeden z...

Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Rok w ogrodzie. Prace w ogrodzie uzależnione od pory roku. Zima w ogrodzie, wiosna w ogrodzie, lato w ogrodzie, jesień w ogrodzie. Zabezpieczenie roślin na zimę. przygotowanie ogrodu. Ogród na wiosnę, jak przywrócić piękny wygląd trawnika po zimie, kiedy sadzić rośliny, kiedy podcinać pędy, krzewy. Ogrody zimowe. Metody sadzenia drzew i krzewów. Zobacz jak i kiedy sadzić drzewa, krzewy ogrodowe. Kalendarz prac w ogrodzie, rok w ogrodzie, wskazówki ekspertów. Dowiedz się jak dbać o ogród wiosną, latem, jesienią, zimą. Jesienne porządki w ogrodzie, przekopywanie ziemi, okrywanie roślin na zimę. Rośliny wieloletnie w ogrodzie. Jak zabezpieczyć rośliny przed mrozem. Jak sądzić cebulki kwiatowe. Mówimy, które rośliny kwitną wczesną wiosną. Zaplanuj swoje prace ogrodowe.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia