Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pomoc

Witamy w Pomocy portalu http://www.wymarzonyogrod.pl/.
Znajdziesz tu informacje na temat zawartości portalu i praktyczne wskazówki, jak się po nim poruszać.

Co znajdziesz w portalu www.wymarzonyogrod.pl?
Pomysły dotyczące założenia ogrodu, wskazówki dotyczące zaprojektowania oraz zaplanowania robót, przykłady aranżacji ogrodów. Informacje na temat pielęgnacji i uprawy roślin, małej architektury ogrodowej, elementów wodnych w ogrodzie, mebli, ogrodzeń, nawierzchni i oświetlenia w ogrodzie. Informacje o profesjonalnych firmach zajmujących się zakładaniem i pielęgnacją ogrodów, o producentach i dystrybutorach produktów do ogrodu (roślin, urządzeń, narzędzi, materiałów itp.) oraz o ich ofercie. Informacje o imprezach: targach, wystawach, kursach, warsztatach tematycznie związanych z ogrodnictwem, a także o książkach o tematyce ogrodniczej.

Jak zarejestrować się w serwisie www.wymarzonyogrod.pl?
Niektóre funkcjonalności portalu dostępne są wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Aby zarejestrować się należy za pomocą linku REJESTRACJA (znajdującego się w prawym górnym rogu strony głównej) przejść do formularza rejestracyjnego zatytułowanego DOŁĄCZ DO KLUBU OGRODNIKA – użytkownicy serwisu rejestrując się stają się jednocześnie członkami Klubu Ogrodnika. Zarejestrować się można także z poziomu stron Klub ogrodnika za pomocą linku bądź przycisku Dołącz do nas.

Jak zalogować się do serwisu www.wymarzonyogrod.pl?

Po wcześniejszym zarejestrowaniu się w serwisie, należy wprowadzić swój login i hasło w odpowiednich polach znajdujących się w prawym górnym rogu strony głównej.

Jak znaleźć treść merytoryczną portalu?

Treść merytoryczna portalu podzielona jest na następujące działy: Zakładanie ogrodu; Pielęgnacja roślin; Tarasy, balkony; Trawniki, żywopłoty; Ogrodzenia, nawierzchnie; Rośliny doniczkowe; Instalacje, narzędzia. Do poszczególnych działów można wejść przez zakładki w menu górnym na stronie głównej. Dodatkowo w menu górnym z zakładki Pozostałe można przejść na inne działy serwisu.

Aby zapoznać się z treścią merytoryczną danego działu należy przejść do niego przez zakładkę w menu górnym. Pojawi się wtedy odpowiednia strona działowa.
W dziale Zakładanie ogrodu znajdziesz artykuły na temat zakładania ogrodu podzielone na kategorie: projektowanie ogrodu, pomysły na ogród, owoce i warzywa w ogrodzie.
W dziale Pielęgnacja roślin znajdziesz artykuły dotyczące pielęgnacji roślin w ogrodzie podzielone na zagadnienia: sadzenie roślin, przesadzanie roślin; cięcie i przycinanie roślin; podlewanie roślin, nawożenie roślin; rozmnażanie roślin, przechowywanie roślin; ochrona roślin, szkodniki i choroby roślin.
W dziale Tarasy, balkony znajdziesz artykuły dotyczące budowy i wykończenia balkonów i tarasów, roślin, którymi możemy je ozdabiać oraz dekoracji i detali.
W dziale Trawniki, żywopłoty znajdziesz artykuły dotyczące obu zagadnień.
W dziale Ogrodzenia, nawierzchnie artykuły na temat ogrodzeń i nawierzchni do ogrodów.
W dziale Rośliny doniczkowe znajdziesz artykuły na temat roślin doniczkowych uprawianych w mieszkaniach, w tym storczyków.
W dziale Instalacje, narzędzia znajdziesz artykuły dotyczące narzędzi używanych w ogrodach oraz montowanych w nich instalacji.

W dziale Warto zobaczyć możesz zapoznać się z informacjami dotyczącymi:
- imprez o tematyce ogrodniczej odbywających się na terenie Polski;
- polskich ogrodów botanicznych, arboretów i palmiarni;
- książek i albumów o tematyce ogrodniczej.
Zarejestrowani użytkownicy mogą sami dodawać informacje w tym dziale. Wystarczy przez link Dodaj informację przejść do formularza, w którym należy wypełnić poszczególne pola, a na końcu wcisnąć przycisk WYŚLIJ – informacja zostanie dodana.
W dziale Wesoły ogród znajdziesz elementy rozrywkowe (m.in. horoskopy, e-kartki, tapety na pulpit komputera).

Jak założyć fotogalerię i wideogalerię?
W naszym serwisie możesz założyć własną fotogalerię (galerię zdjęć) oraz wideogalerię (galerię filmów wideo) dotyczących Twojego ogrodu, działki, balkonu itp. Aby założyć fotogalerię należy w bloku na stronie głównej za pomocą linku Załóż własną fotogalerię (lub przez zakładkę Załóż fotogalerię na stronie zbiorczej fotogalerii) otworzyć formularz Dodaj fotogalerię, w którym znajdziesz instrukcję zakładania galerii zdjęć.
Aby założyć wideogalerię należy w bloku na stronie głównej za pomocą linku Dodaj film wideo (lub przez zakładkę Załóż wideogalerię na stronie zbiorczej wideogalerii) otworzyć formularz Dodaj film wideo, w którym znajdziesz instrukcję dodawania filmów wideo.

Jak założyć blog - Pamiętnik ogrodnika?
W naszym serwisie zarejestrowani użytkownicy mogą także założyć swój blog – Pamiętnik ogrodnika, gdzie mogą opisywać swoje ogrodnicze doświadczenia i sukcesy.

Jak komentować?
Użytkownicy mogą komentować treści zamieszczone w serwisie korzystając z pola Wypowiedz się zlokalizowanego bezpośrednio pod tekstem. Możliwe jest także zgłoszenie zamieszczonego komentarza do skasowania. Komentarze moga dodawać wyłącznie zarejestrowani i zalogowani użytkownicy.

Jak zgłosić swoje uwagi do serwisu?
Uwagi dotyczące serwisu http://www.wymarzonyogrod.pl/ możesz wysłać za pomocą poczty internetowej na adres wymarzonyogrod@grupazpr.pl lub listownie na adres:
Redakcja wymarzonyogrod.pl
ZPR Media S.A.
ul. Dęblińska 6, 04-187 Warszawa
Chętnie poznamy Twoje uwagi i odpowiemy na pytania. Skontaktuj się z nami również, kiedy masz techniczne problemy z korzystaniem z serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia