Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu > Sadzenie roślin, przesadzanie roślin > Wiosenne okrywanie grządek Agrowłókniną Hobby. Zabezpieczenie roślin przed przymrozkami
Sadzenie roślin, przesadzanie roślin

Wiosenne okrywanie grządek Agrowłókniną Hobby. Zabezpieczenie roślin przed przymrozkami

MATERIAŁ PŁATNY
Wiosenne okrywanie grządek Agrowłókniną Hobby Wiosenną z Technologią Agro Marina (nowością w ofercie Agrimpex), pozwoli na skuteczną ochronę zasadzonych roślin i wysianych nasion. Poznaj zalety Agrowłókniny Hobby Wiosennej i dowiedz się, dlaczego warto okryć nią grządki w ogrodzie na wiosnę.
Agrimpex Sp. z o.o.
ul. Zwierzyniecka 2
37-500 Jarosław
biuro@agrimpex.pl
www.agrimpex.pl

Rośliny zasadzone bądź zasiane wiosną, wymagają odpowiedniej ochrony. Negatywny wpływ na ich kiełkowanie i wegetację mogą mieć niestabilne warunki atmosferyczne, duże wahania temperatury, intensywne opady czy występujące wiosną częste gradobicia. Niekorzystny wpływ może mieć również intensywne działanie promieni słonecznych.
Odpowiednie warunki do rozwoju roślin wiosną zapewni zastosowanie Agrowłókniny Wiosennej Hobby z Technologią Agro Marina , wprowadzonej na rynek przez firmę Agrimpex.

Właściwości Agrowłókniny Wiosennej Hobby z Technologią Agro Marina

Agrowłóknina Hobby z Technologią Agro Marina ma za zadanie zabezpieczenie roślin przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi i tym samym zapewnienie im stabilnego procesu wegetacji. Jej niewielki ciężar (17 g/m2) sprawia, że rośliny nie są przygniecione, a jednocześnie właściwie zabezpieczone. Agrowłóknina skutecznie ochroni przed minusowymi temperaturami, gwałtownymi opadami czy gradobiciami. Stanowi także skuteczną barierę przed szkodnikami oraz ptakami, wydziobującymi nasiona.

Wykorzystanie do produkcji Agrowłókniny Wiosennej Hobby materiału uzyskiwanego z włókien polipropylenowych, stabilizowanego na działanie promieni UV, chroni rośliny przed ich negatywnym działaniem. Kumulacja ciepła pod przykryciem sprawia, że rośliny mają zapewnione warunki do odpowiedniego rozwoju. Unikalne właściwości agrowłókniny, takie jak możliwość przepuszczania wody od momentu jej zastosowania, sprawiają, że możliwe jest podlewanie bez konieczności odkrywania upraw.

Zalety agrowłókniny:

  • wykorzystane mogą zostać w uprawie nowalijek,
  • są idealnym rozwiązaniem do osłaniania świeżo wysianych traw,
  • sprawdzą się także w ochronie roślin wrzosowatych, kwitnących jednorocznych, dwuletnich oraz bylin.

Zobacz film: Jak stosować agrowłókninę wiosenną Agrimpex

Zasady użycia agrowłókniny - jak ją rozkładać na grządkach

Agrowłókninę rozkłada się luźno na obsadzonych roślinami rabatach lub grządkach ze świeżo wysianymi nasionami. Luźna przestrzeń pozostawiona pod materiałem ma zapewnić roślinom swobodę podczas ich późniejszego wzrostu.

Warto wiedzieć

Radzi Tomasz Mędrala - ekspert Agrimpex

Radzi Tomasz Mędrala - ekspert Agrimpex

Budzi się wiosna a razem z nią zaczyna się czas siewu i sadzenia warzyw i kwiatów.
Aby przyspieszyć proces nagrzewania się gleby, a co za tym idzie wysiewu lub sadzenia, polecam przykryć podłoże folią lub agrowłókną. Folia szybciej nagrzeje glebę niż agrowłóknina. Natomiast po wysiewie proponuję okryć wysiane nasiona lub wysadzone sadzonki agrowłókniną AGRIMPEX® z technologią Agro-Marnia™. Nad przewagą agrowłókniny nad folią można długo dyskutować jednak niepodważalnym faktem jest to, że agrowłóknina:

  • Przepuszcza wodę opadową (deszcz bez problemu przechodzi do roślin).
  • Przepuszcza powietrze (nie można zaparzyć roślin).
  • Niweluje wahania temperatury między dniem a nocą (w dzień się mocno nie nagrzewa a w nocy powoli oddaje ciepło).
  • Nie zbiera wody na swojej powierzchni (czyli nie przygniata roślin).
  • Zaletą agrowłókniny z technologią Agro-Marina™ jest również to, że nie trzeba grządek odkrywać w słoneczne dni a na noc przykrywać. Agrowłokninę należy trzymać cały czas na uprawie do czasu aż przyjdą ciepłe dni i noce.

Myślę więc, że wybór jest prosty
Polecam już wysiew nasion rzodkiewki … przykrycie jej agrowłókniną z technologią Agro- Marina™ w zależności od przebiegu pogody może spowodować przyśpieszenie plonów nawet o trzy tygodnie.

Zaleca się układanie agrowłókniny zgodnie z przewidywanym kierunkiem wiatru. Zapewni to większą stabilność i ochroni przed ewentualnym zerwaniem na wypadek wystąpienia silnych podmuchów.
Brzegi materiału powinny zostać starannie umocowane. Najlepiej przytwierdzić je kopczykami usypanymi z ziemi. Nadają się do tego również kamienie lub inne materiały obciążające, które znajdziemy w najbliższym otoczeniu.
Agrowłókninę można zdjąć dopiero wówczas, gdy warunki panujące na zewnątrz ustabilizują się, nie będzie zagrożenia przymrozkami czy też intensywnymi opadami, szczególnie w postaci gradu. Przed zdjęciem osłony warto również sprawdzić, czy rośliny osiągnęły właściwą dojrzałość.

Autor zdjęć: materiały prasowe
Opracowanie: Na podstawie materiałów firmy Agrimpex
Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Merry Christmass !
Merry Christmass !

Wesołych świąt! My już teraz wytwarzamy stroiki różnych maści- z swiecami, z igliowa, z...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia