Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu > Sadzenie roślin, przesadzanie roślin > Ściółkowanie gleby w ogrodzie: agrowłóknina Agro Marina
Sadzenie roślin, przesadzanie roślin

Ściółkowanie gleby w ogrodzie: agrowłóknina Agro Marina

Zastosowanie agrowłókniny wiosennej Agrimpex z technologią Agro Marina w uprawie sałaty (fot. Agrimpex)

Zastosowanie agrowłókniny wiosennej Agrimpex z technologią Agro Marina w uprawie sałaty (fot. Agrimpex)

MATERIAŁ PŁATNY
Ściółkowanie gleby korzystnie wpływa na wzrost roślin uprawianych w ogrodzie. Doskonałym materiałem do ściółkowania jest agrowłóknina ściółkująca z technologią Agro Marina, która dzięki wyjątkowym właściwościom ochronnym, gwarantuje stworzenie i utrzymanie optymalnych warunków dla rozwoju roślin. Jej najważniejszą, a przy tym unikatową, cechą jest przepuszczanie wody już bezpośrednio po rozłożeniu.
Agrimpex Sp. z o.o.
ul. Zwierzyniecka 2
37-500 Jarosław
biuro@agrimpex.pl
www.agrimpex.pl

Ściółkowanie gleby wokół roślin jest ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym w ogrodzie oraz na polu, i może przynieść użytkownikowi wiele korzyści. Istotne jest jednak, aby użyć w tym celu odpowiedniego materiału oraz prawidłowo wykonać sam zabieg. Agrowłóknina ściółkująca z technologią Agro Marina firmy Agrimpex świetnie sprawdza się m.in. na świeżo wysadzonych sadzonkach truskawek. Polecana jest także w uprawie warzyw np. kapusty, kalafiora brokułów, jak również krzewów owocowych i ozdobnych. Jej rozłożenie jest szybkie i bardzo proste.

Cenne właściwości agrowłókniny Agro Marina

Głównym celem stosowania agrowłókniny jest ochrona przed chwastami. Takie zabezpieczenie jest bardzo skuteczne i pozwala na całkowicie wyeliminowane kiełkowania  i wzrostu zielska na danym obszarze. Jednocześnie agrowłóknina Agro Marina pozwala  na ich bezproblemowe podlewanie od razu po jej rozłożeniu. Ponadto - w przypadku roślin nisko rosnących, takich jak truskawki czy poziomki  – brak bezpośredniego kontaktu owoców z glebą sprawia, że są one zawsze czyste.
Zastosowanie agrowłókniny przynosi również korzyści dla uprawianych roślin. Jej porowata struktura umożliwia swobodny przepływ wody oraz odpowiednią cyrkulację powietrza. Przykryta nią gleba utrzymuje podwyższą temperaturę oraz wilgotność. Dzięki temu wytwarza się specyficzny mikroklimat, który sprzyja wzmacnianiu system korzeniowego i wpływa na przyspieszenie wegetacji roślin. Ten mikroklimat  przyczynia się również do rozwoju mikroorganizmów wzbogacających glebę w składniki pokarmowe.

Agrowłóknina Agro Marina wygodna w użyciu

Agrowłóknina Agro Marina występuje w czarnym kolorze i dostępna jest w kilku rozmiarach. Producent oferuje ją w 2 szerokościach: 1,60 i 3,20 m, oraz w długościach: 5 i 10 m, a jej gramatura wynosi 50g/m2 Agro Marina pakowana jest w pakietach. Takie zróżnicowanie wymiarów pozwala wybrać optymalny wariant, dostosowany dla naszych upraw.

Warto wiedzieć

Radzi Tomasz Mędrala - ekspert Agrimpex

Radzi Tomasz Mędrala - ekspert Agrimpex

Czy warto okrywać rośliny na zimę?

Jak co roku przychodzi zima. Można zaobserwować, że w ostatnich latach zimy są bezśnieżne. Warto więc pomysleć o naszych roślinach w ogrodzie i o tym, jak przezimują bez śnieżnej kołderki. Jedną z metod zabezpieczenia roślin na zimę jest: agrowłóknina AGRIMPEX lub Kaptur Dwuwarstwowy Plus bądź Kaptur Błyskawiczny AGRIMPEX.
Agrowłóknina biała świetnie ochroni rośliny dzięki swojej grubości oraz porowatej strukturze. Mroźny wysuszający wiatr nie dostanie się bezpośrednio do naszej rośliny. Bardzo łatwym i prostym sposobem będzie zastosowanie Kaptura Dwuwarstwowego AGRIMPEX, nie dość, że jest prosty w użyciu to jego dwie warstwy agrowłókniny, pomiędzy którymi znajduje się poduszka powietrzna, rewelacyjnie ochronią roślinę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Biały kolor agrowłókniny przepuszcza wystarczającą ilość światła. Przy tych wszystkich zaletach naszej okrywy rośliny przetrwają nawet bezśnieżną zimę w dobrej kondycji.

Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną bardzo ważną rzecz: niedopuszczalne jest okrywanie roślin na zimę folią (nie przepuszcza powietrza!) lub materiałem w ciemnym kolorze.
Podczas słonecznych zimowych dni materiały te szybko się nagrzewają, a wtedy roślina dostaje sygnał, że jest już ciepło i należy ruszać z wegetacją. W ten sposób możemy zabić swój ulubiony ogrodowy okaz.

Pozdrawiam, Tomek

Układanie agrowłókniny jest bardzo proste i nie wymaga ani specjalnych umiejętności, ani dużego doświadczenia. W przypadku Agro Mariny nie ma znaczenia strona, na którą układamy produkt - obie w takim samym stopniu przepuszczają wodę. Poza tym agrowłókninę można dowolnie przycinać, bo jej brzegi nie prują się i nie strzępią. Na początku koniecznie należy oczyścić podłoże z chwastów i innych elementów, które mogłyby przerwać lub uszkodzić materiał. Do jego umocowania polecane są polipropylenowe szpilki do mocowania agrowłókniny Agimpex, którymi należy przytwierdzić brzegi produktu do podłoża. Dzięki szpilkom rozkładanie oraz mocowanie agrowłókniny jest maksymalnie uproszczone, szybkie i łatwe do wykonania.

Skutecznie i estetycznie

Tak ułożona agrowłóknina Agro Marina jest skuteczną ochroną przed wzrostem chwastów. Dzięki temu, że  posiada stabilizatory na działanie szkodliwych promieni UV, może przetrwać w ogrodzie lub na polu nawet kilkanaście sezonów bez szkody dla jej właściwości. Dodatkowo możliwe jest przykrycie agrowłókniny materiałem dekoracyjnym (np. korą, żwirem, otoczakami itp.), który wpłynie na estetykę miejsca i je uatrakcyjni.   

Super przepuszczalna agrowłóknina Agro Marina firmy Agrimpex jest wyjątkowym produktem na rynku i warto ją zastosować na swoich uprawach.

Autor zdjęć: materiały prasowe
Opracowanie: Na podstawie materiałów firmy Agrimpex
Ogrodniku przeczytaj
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Wiosna !
Wiosna !

No, już prawie ;) W moich bukietach już gości wiosna, bo tak bardzo nie mogę się jej doczekać... A...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia