Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu > Sadzenie roślin, przesadzanie roślin > Jak ochronić rośliny przed mrozem: Kaptur ochronny. Skuteczna zimowa ochrona
Sadzenie roślin, przesadzanie roślin

Jak ochronić rośliny przed mrozem: Kaptur ochronny. Skuteczna zimowa ochrona

Kaptur ochronny Agrimpex to odpowiednie zimowe zabezpieczenie roślin, które pozwoli im przetrwać niesprzyjającą aurę (fot. Agrimpex)

Kaptur ochronny Agrimpex to odpowiednie zimowe zabezpieczenie roślin, które pozwoli im przetrwać niesprzyjającą aurę (fot. Agrimpex)

MATERIAŁ PŁATNY
Jeśli zastanawiasz się, jak ochronić rośliny przed mrozem, zastosuj Kaptur ochronny na zimę Agrimpex. Zapewni on optymalne warunki ochrony roślin przed mrozem w sezonie zimowym. Duże możliwości zastosowania, znakomite właściwości produktu oraz bardzo łatwy montaż sprawią, że rośliny zimujące w ogrodzie będą odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Kaptur ochronny na zimę Agrimpex to skuteczna zimowa ochrona roślin przed mrozem!
Agrimpex Sp. z o.o.
ul. Zwierzyniecka 2
37-500 Jarosław
biuro@agrimpex.pl
www.agrimpex.pl

Niskie temperatury panujące zimą, brak okrywy śnieżnej oraz silne wysuszające wiatry stwarzają warunki nieprzychylne zimowemu spoczynkowi roślin. Odpowiednie zabezpieczenie roślin przed mrozem pozwoli przetrwać niesprzyjającą aurę, zapewniając prawidłowy przebieg zimowej wegetacji pozostającym w ogrodzie gatunkom.

Jak ochronić rośliny przed mrozem

Materiałem idealnie nadającym się do ochrony roślin przed mrozem jest agrowłóknina, którą z powodzeniem można wykorzystać do okrycia roślin jeszcze w miesiącach zimowych: styczeń/luty, jeżeli o ich zabezpieczeniu nie pomyśleliśmy wcześniej. Agrowłóknina zimowa Agrimpex , oferowana w kolorze białym, jest rozwiązaniem cenionym ze względu na swe właściwości. Zabezpieczając przed skutkami działania niskich temperatur, jednocześnie przepuszcza wilgoć oraz powietrze, stwarzając roślinom odpowiedni mikroklimat.
Agrowłóknina zimowa oferowana może być w rolkach oraz jako Kaptur ochronny na zimę. O ile w pierwszym przypadku konieczne będzie cięcie materiału do odpowiedniego rozmiaru, to w drugim – otrzymujemy gotowy produkt, który jest bardzo prosty w użyciu.

Zobacz film: Jak zakładać Kaptur Ochronny Agrimpex

Dwuwarstwowy kaptur ochronny Agrimpex - zalety zimowej ochrony

Gotowa osłona – dwuwarstwowy kaptur ochronny na zimę – to rozwiązanie opatentowane przez firmę Agrimpex. Kaptur wyposażony został w dodatkową warstwę agrowłókniny, której grubość została dobrana w ten sposób, aby zapewnić roślinom optymalną ilość światła. Pomiędzy dwoma warstwami materiału powstaje tzw. poduszka powietrzna, stanowiąca dodatkową warstwę ochronną. Dzięki temu rozwiązaniu rośliny wrażliwe na działanie niskich temperatur są jeszcze lepiej chronione.
Kaptur ochronny na zimę Agrimpex zapewnia optymalne warunki przetrwania rododedronom, iglakom, różom, wrzoścom oraz wszystkim innym roślinom wrażliwym na niesprzyjające zimowe warunki. Polecany jest szczególnie w przypadku bezśnieżnych zim, kiedy rośliny pozbawione naturalnej okrywy w postaci śniegu narażone są na działanie mroźnych wysuszających wiatrów. Kaptur ochronny na zimę sprawdzi się nie tylko podczas ochrony roślin uprawianych w przydomowych ogródkach, ale także tych znajdujących się w donnicach ustawionych na tarasach oraz balkonach.

Warto wiedzieć

Radzi Tomasz Mędrala - ekspert Agrimpex

Radzi Tomasz Mędrala - ekspert Agrimpex

Czy warto okrywać rośliny na zimę?

Jak co roku przychodzi zima. Można zaobserwować, że w ostatnich latach zimy są bezśnieżne. Warto więc pomysleć o naszych roślinach w ogrodzie i o tym, jak przezimują bez śnieżnej kołderki. Jedną z metod zabezpieczenia roślin na zimę jest: agrowłóknina AGRIMPEX lub Kaptur Dwuwarstwowy Plus bądź Kaptur Błyskawiczny AGRIMPEX.
Agrowłóknina biała świetnie ochroni rośliny dzięki swojej grubości oraz porowatej strukturze. Mroźny wysuszający wiatr nie dostanie się bezpośrednio do naszej rośliny. Bardzo łatwym i prostym sposobem będzie zastosowanie Kaptura Dwuwarstwowego AGRIMPEX, nie dość, że jest prosty w użyciu to jego dwie warstwy agrowłókniny, pomiędzy którymi znajduje się poduszka powietrzna, rewelacyjnie ochronią roślinę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Biały kolor agrowłókniny przepuszcza wystarczającą ilość światła. Przy tych wszystkich zaletach naszej okrywy rośliny przetrwają nawet bezśnieżną zimę w dobrej kondycji.

Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną bardzo ważną rzecz: niedopuszczalne jest okrywanie roślin na zimę folią (nie przepuszcza powietrza!) lub materiałem w ciemnym kolorze.
Podczas słonecznych zimowych dni materiały te szybko się nagrzewają, a wtedy roślina dostaje sygnał, że jest już ciepło i należy ruszać z wegetacją. W ten sposób możemy zabić swój ulubiony ogrodowy okaz.

Pozdrawiam, Tomek

Kaptur ochronny na zimę - łatwość montażu, oszczędność czasu!

Jedną z wielu unikatowych zalet Kaptura ochronnego na zimę Agrimpex jest łatwość w użyciu. Worek zakłada się na roślinę zaczynając od jej wierzchołka, a kończąc u podstawy. Następnie zawiązuje się sznurek, znajdujący się w dolnej części kaptura. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy pewność, że worek nie spadnie z rośliny, nawet pod wpływem działania silnego wiatru. Nie ma również potrzeby dociążania osłony kamieniami lub wypełnionymi piaskiem woreczkami, tak jak to należy zrobić w przypadku agrowłókniny ciętej z rolki.
Zastosowanie kaptura ochronnego na zimę umożliwia nie tylko jak najlepszą ochronę roślin, ale także pozwala na zaoszczędzenie czasu potrzebnego na przeprowadzenie prac w ogrodzie oraz przyczyni się do utrzymania porządku.

Jak wybrać rozmiar kaptura z agrowłókniny

Przy zakupie kaptura ochronnego na zimę warto pamiętać o wyborze rozmiaru produktu dopasowanego do wielkości rośliny. Lepiej kupić osłonę większą w stosunku do rośliny, aniżeli mniejszą. Zbyt mały kaptur może bowiem spowodować złamanie gałązek lub przyczynić się do deformacji rośliny. Wybór osłon o różnych rozmiarach: 65 x 90 cm, 70 x 110 cm, 90 x 130 cm sprawia, że bez problemu dopasujemy odpowiednie rozwiązanie do wielkości rośliny. 

Dzięki temu, że kaptur ochronny na zimę, tak jak wszystkie agrowłókniny Agrimpex, jest stabilizowany na szkodliwe działanie promieni UV, nie ulega zniszczeniu pod wpływem działania słońca i może być z powodzeniem stosowany w kolejnych sezonach.

Autor zdjęć: materiały prasowe
Opracowanie: Na podstawie materiałów firmy Agrimpex
Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Targi ślubne
Targi ślubne

W tym tygodniu mieliśmy przyjemność zorganizować nasze stoisko na kolejnych targach ślubnych....

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia