Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu > Podlewanie roślin, nawożenie roślin > Podlewanie róż: nie wolno zraszać róż
Podlewanie roślin, nawożenie roślin

Podlewanie róż: nie wolno zraszać róż

Tak nie wolno podlewać róż! Nie należy spryskiwać wodą liści i kwiatów!

Róże bardzo źle znoszą zraszanie liści, dlatego należy je podlewać od dołu, nalewając wodę bezpośrednio na ziemię wokół krzewów. Podpowiadamy jak prawidłowo podlewać róże. Podlewanie krzewów róż.

Róże wymagają od właściciela ogrodu właściwej pielęgnacji. Do ważnych zabiegów pielęgnacyjnych w uprawie róż w ogrodzie należy podlewanie.
Krzewy róż najlepiej podlewać rano lub po południu. Lepiej nawadniać rzadziej, za to używając dużej ilości wody, niż często, ale mniej intensywnie. Należy podlewać w ten sposób, aby woda przesiąkła na głębokość 30 cm w głąb ziemi. Wtedy rośliny będą mogły dobrze pobrac wodę za pomocą rozwiniętego systemu korzeniowego. Podlewając krzewy róż kierujemy strumień wody na podłoże wokół podstawy rośliny. Nie wolno spryskiwać nadziemnej jej części, szczególnie liści i kwiatów. Nie podlewamy zatem róż stosując swego rodzaju prysznic.

>>Przeczytaj też: Róże ogrodowe – charakterystyka i zastosowanie grup róż

Dlaczego nie wolno spryskiwać róż?

Zwilżanie liści i kwiatów róż sprzyja rozwojowi grzybów wywołujących choroby tych krzewów. W wilgotnym środowisku rozwija się między innymi częsta choroba róż – czarna plamistość liści. Jej objawy to czarne lub brązowe plamy na górnej stronie liści, a następnie ich żółknięcie i opadanie. Aby zwalczyć czarną plamistość liści róż należy porażone rośliny opryskać na przykład Saprolem w stężeniu 0,2 proc. i po tygodniu powtórzyć zabieg.

>>Przeczytaj też: Najważniejsze błędy popełniane w uprawie róż w ogrodzie. Tego nie wolno robić!

Zobacz film: Jak przycinać krzewy róż

Autor tekstu: Elżbieta Borkowska-Gorączko
Autor zdjęć: www.thinkstockphotos.com
Źródło: Murator
Ogrodniku przeczytaj
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Jeszcze raz na temat wiosny !!!
Jeszcze raz na temat wiosny !!!

"Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!" - tak spiewał Marek Grechuta Kwiaty, słońce, niebo, spiewajace...

Przeczytaj też:
Nawozy mineralne stosowane w ogrodzie. Rodzaje nawozów mineralnych
Nawozy mineralne stosowane w ogrodzie. Rodzaje nawozów mineralnych

Nawozy mineralne to preparaty stosowane w ogrodach do zasilania roślin. Wzbogacając podłoże ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia