Podlewanie roślin, nawożenie roślin

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu > Podlewanie roślin, nawożenie roślin
 • Nawożenie hortensji - zabieg ważny w pielęgnacji hortensji

  Nawożenie hortensji - zabieg ważny w pielęgnacji hortensji

  MATERIAŁ PŁATNY

  Nawożenie hortensji to ważny zabieg pielęgnacyjny, dzięki któremu krzewy hortensji lepiej rosną i obficie kwitną. Dowiedz się, jak prawidłowo pielęgnować hortensje w ogrodzie. Nawożenie hortensji - dobry nawóz dla hortensji. Jak zmienić kolor kwiatów hortensji?

 • Cyklameny - nawożenie. Dobre nawozy dla kwitnących roślin doniczkowych

  Cyklameny - nawożenie. Dobre nawozy dla kwitnących roślin doniczkowych

  MATERIAŁ PŁATNY

  Cyklameny to popularne rośliny doniczkowe o dekoracyjnych kwiatach. Pielęgnując cyklameny w domu nie wolno zapominać o ich systematycznym nawożeniu. Poznaj dobre nawozy dla cyklamenów i innych roślin kwitnących w dwóch wygodnych formach - żelu i pałeczek nawozowych.

 • Iglaki w ogrodzie - pielęgnacja. Nawożenie, podlewanie, cięcie iglaków [WIDEO]

  Iglaki w ogrodzie - pielęgnacja. Nawożenie, podlewanie, cięcie iglaków [WIDEO]

  Iglaki to grupa roślin chętnie sadzona w ogrodach przede wszystkim dlatego, że są dekoracyjne cały rok. Aby rośliny iglaste były ozdobą ogrodów, pamiętajmy o podstawowych zabiegach pielęgnacyjnych. Jak pielęgnować iglaki w ogrodzie? Nawożenie, podlewanie i cięcie iglaków.

 • Zasolenie gleby – co to jest i jak z nim walczyć?

  Zasolenie gleby – co to jest i jak z nim walczyć?

  Zasolenie gleby to duży problem w ogrodach i na działkach, szczególnie tych usytuowanych w aglomeracjach miejskich. Rośliny posadzone w takim podłożu mają problem z pobieraniem składników pokarmowych, pomimo pozornej zasobności gleby. W rezultacie tracą swoje walory, zmniejsza się ich odporność na choroby i szkodniki. Z czasem zamierają. Jak walczyć z zasoleniem gleby?

 • Nawożenie roślin w ogrodzie: najczęstsze błędy. Nigdy ich nie popełniaj

  Nawożenie roślin w ogrodzie: najczęstsze błędy. Nigdy ich nie popełniaj

  Właściwe nawożenie roślin nie jest łatwym zadaniem. Często sprawia nam problemy, a popełniane przy nawożeniu błędy powodują nieprawidłowy wzrost roślin. Poznaj najczęstsze błędy popełniane w nawożeniu roślin w ogrodzie.

 • Nawożenie kwiatów doniczkowych w domu: Jak i czym nawozić domowe rośliny doniczkowe

  Nawożenie kwiatów doniczkowych w domu: Jak i czym nawozić domowe rośliny doniczkowe

  Aby kwiaty doniczkowe zdrowo rosły i pięknie dekorowały nasze mieszkania, trzeba je odpowiednio pielęgnować. Ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest nawożenie. Poznaj sposoby nawożenia kwiatów doniczkowych oraz stosowane preparaty. Dowiedz się jak i czym nawozić kwiaty doniczkowe w domu.

 • Nawozy mineralne stosowane w ogrodzie. Rodzaje nawozów mineralnych

  Nawozy mineralne stosowane w ogrodzie. Rodzaje nawozów mineralnych

  Nawozy mineralne to preparaty stosowane w ogrodach do zasilania roślin. Wzbogacając podłoże niezbędnymi składnikami odżywczymi, możemy się spodziewać bujnego wzrostu i obfitego kwitnienia roślin ozdobnych, a także satysfakcjonującego plonowania warzyw i owoców. Poznaj rodzaje nawozów mineralnych do nawożenia roślin.

 • Nawozy naturalne: jak zrobić nawóz zielony

  Nawozy naturalne: jak zrobić nawóz zielony

  Do nawozów naturalnych należą tzw. nawozy zielone. Radzimy, jak zrobić nawóz zielony. Jeśli ziemia jest zbita i mało urodzajna, bo dawno nie była uprawiana – lepiej poczekać z sadzeniem roślin ogrodowych, a zacząć od posiania roślin na nawóz zielony.

 • Podlewanie ogrodu. Jak podlewać rośliny w ogrodzie?

  Podlewanie ogrodu. Jak podlewać rośliny w ogrodzie?

  Podlewanie ogrodu to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Rośliny nie mogą żyć bez wody, dlatego rośliny w ogrodzie należy nawadniać. Ogród, w którym choćby okresowo panuje susza, nigdy nie będzie piękny. Podpowiadamy jak podlewać rośliny w ogrodzie.

 • Wiosnę zacznij nawożeniem. Wiosenne nawożenie roślin

  Wiosnę zacznij nawożeniem. Wiosenne nawożenie roślin

  Wiosenne nawożenie roślin jest ważne. Żeby rośliny w ogrodzie dobrze rosły, trzeba je nawozić. Najlepiej nawozić rośliny wiosną. Jak przeprowadzić wiosenne nawożenie roślin?

Informacje o tym jak podlewać i nawozić rośliny w ogrodzie. Jakie urządzenia do podlewania można zainstalować w ogrodzie, jak zamontować system automatycznego nawadniania, instalację nawadniającą. Dowiesz się, jakie nawozy stosuje się do nawożenia roślin. Nawozy mineralne czy nawozy organiczne – które lepiej użyć w ogrodzie. Kompost – najlepszy nawóz naturalny. Znajdziesz odpowiedź na pytanie jak nawadniać rośliny w ogrodzie i jakie są wymagania nawozowe roślin, jak założyć kompostownik.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia