Podlewanie roślin, nawożenie roślin

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu > Podlewanie roślin, nawożenie roślin
 • Najważniejsze błędy popełniane w uprawie róż w ogrodzie. Tego nie wolno robić!

  Najważniejsze błędy popełniane w uprawie róż w ogrodzie. Tego nie wolno robić!

  Poznaj najważniejsze błędy popełniane przy sadzeniu i pielęgnacji róż w ogrodzie. Jeśli chcesz cieszyć się obficie kwitnącymi i zdrowymi krzewami róż we własnym ogrodzie, nie popełniaj tych błędów! Przeczytaj koniecznie, czego nie należy robić przy sadzeniu i pielęgnacji róż w ogrodzie!

 • Wapnowanie gleby: kiedy i jak prawidłowo wapnować glebę

  Wapnowanie gleby: kiedy i jak prawidłowo wapnować glebę

  Wapnowanie jest jednym z ważniejszych zabiegów poprawiających jakość gleby w ogrodzie. Podpowiadamy jak prawidłowo wapnować glebę w ogrodzie. Poprawa jakości gleby: wapnowanie.

 • Czy iglaki i liściaste rośliny zimozielone trzeba podlewać zimą?

  Czy iglaki i liściaste rośliny zimozielone trzeba podlewać zimą?

  Iglaki oraz liściaste rośliny zimozielone w okresie późnojesiennym i zimowym wymagają specyficznej pielęgnacji. Przed nastaniem zimy należy je odpowiednio zabezpieczyć, by nie uszkodziły ich mróz i śnieg. Nie wolno także zapominać o uzupełnianiu niedoboru wody. Dlaczego iglaki i rośliny zimozielone trzeba podlewać jesienią i zimą? Co to jest susza fizjologiczna?

 • Jesienne nawożenie roślin w ogrodzie: jakie nawozy stosować, kiedy zakończyć nawożenie

  Jesienne nawożenie roślin w ogrodzie: jakie nawozy stosować, kiedy zakończyć nawożenie

  Jesienne nawożenie w ogrodzie to ważny zabieg pielęgnacyjny, dzięki któremu w następnym roku rośliny rozpoczną sezon w dobrej kondycji. Przeczytaj, jak powinno wyglądać jesienne nawożenie roślin ozdobnych oraz drzew i krzewów owocowych, jakie nawoży stosowac i kiedy zakończyć nawożenie. Dowiedz się, jak zastosować jesienne nawożenie w warzywniku. Jesienne nawożenie w ogrodzie: poradnik.

 • Kompostowanie – w czym, jak i co kompostować, by otrzymać dobry kompost

  Kompostowanie – w czym, jak i co kompostować, by otrzymać dobry kompost

  Kompostowanie to tani i dobry sposób na uzyskanie pełnowartościowego nawozu organicznego. Stosowanie go nie tylko dostarcza roślinom składników pokarmowych, ale także poprawia jakość gleby, wzbogacając ją w próchnicę i poprawiając przepuszczalność. Podpowiadamy co i jak kompostować.

 • Wykorzystanie deszczówki do podlewania roślin: jak zbierać wodę z dachu

  Wykorzystanie deszczówki do podlewania roślin: jak zbierać wodę z dachu

  Woda w ogrodzie jest potrzebna do podlewania roślin. Aby oszczędzić wodę, warto wykorzystywać deszczówkę. Podpowiadamy jak wykorzystać deszczówkę zbierana z dachów budynków.

 • Jak i czym podlewać ogród. Poradnik dobrego podlewania

  Jak i czym podlewać ogród. Poradnik dobrego podlewania

  Czy wiesz jak i czym podlewać ogród? Podlewanie to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych w ogrodzie. Sposoby podlewania roślin w ogrodzie: podlewanie tradycyjne czy instalacja nawadniająca. Poradnik: jak prawidłowo podlewać ogród.

 • Dlaczego funkie źle rosną? Może przyczyna tkwi w nawożeniu!

  Dlaczego funkie źle rosną? Może przyczyna tkwi w nawożeniu!

  Funkie to popularne byliny sadzone w ogrodach. Czasem jednak nie wyglądają dobrze. Jaka może być przyczyna słabego wzrostu funkii?

 • Podlewanie ogrodu. Jak podlewać rośliny w ogrodzie?

  Podlewanie ogrodu. Jak podlewać rośliny w ogrodzie?

  Rośliny nie mogą żyć bez wody, dlatego rośliny w ogrodzie należy podlewać. Ogród, w którym choćby okresowo panuje susza, nigdy nie będzie piękny. Podpowiadamy jak podlewać rośliny w ogrodzie.

 • Letnia pielęgnacja rabaty bylinowej

  Letnia pielęgnacja rabaty bylinowej

  Rabaty bylinowe to jedne z najpiękniejszych elementów ogrodu. Aby rabaty bylinowe pozostawały atrakcyjne cały seozn, nalezy je odpoiwdnio pielęgnować. Jakie prace pielęgnacyjne należy wykonać na rabatach latem? Letnia pielęgnacja rabaty bylinowej - njajważniejsze prace.

Informacje o tym jak podlewać i nawozić rośliny w ogrodzie. Jakie urządzenia do podlewania można zainstalować w ogrodzie, jak zamontować system automatycznego nawadniania, instalację nawadniającą. Dowiesz się, jakie nawozy stosuje się do nawożenia roślin. Nawozy mineralne czy nawozy organiczne – które lepiej użyć w ogrodzie. Kompost – najlepszy nawóz naturalny. Znajdziesz odpowiedź na pytanie jak nawadniać rośliny w ogrodzie i jakie są wymagania nawozowe roślin, jak założyć kompostownik.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia