Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu > Ochrona roślin, szkodniki i choroby roślin > Kalendarz ochrony roślin: czy każdego roku jest nowy kalendarz ochrony roślin?
Ochrona roślin, szkodniki i choroby roślin

Kalendarz ochrony roślin: czy każdego roku jest nowy kalendarz ochrony roślin?

Kalendarz ochrony roślin: sadowniczych, warzywnych i ozdobnych jest wydawany każdego roku. Dowiedz się, dlaczego każdego roku kalendarz ochrony roślin jest aktualizowany. Program Ochrony Roślin

Kalendarz ochrony roślin (roślin sadowniczych, warzyw i roślin ozdobnych) wydawany jest corocznie przez kilka różnych wydawnictw, jednak wszystkie publikacje mają cechy wspólne. W kalendarzu ochrony roślin zamieszczane są opisy chorób, szkodników i chwastów oraz aktualne informacje o sposobie i terminach ich zwalczania, a także wykaz preparatów dopuszczonych do stosowania przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kalendarz ochrony roślin – nowy każdego roku

Program Ochrony Roślin (pod taką nazwą jest wydawany) opracowany jest na podstawie etykiet/instrukcji stosowania środków ochrony roślin. Redaktorzy publikacji korzystają również z konsultacji i doświadczenia specjalistów branży chemicznej oraz naukowców m.in. z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.
Zamieszczone w kalendarzu ochrony roślin zalecenia oraz wykazy środków ochrony roślin opracowane są z uwzględnieniem aktualnych przepisów i wymogów prawa polskiego i oraz prawa Unii Europejskiej dotyczących ochrony roślin, a w szczególności zasad integrowanej ochrony przed szkodnikami, chorobami i chwastami.
Co roku z programów ochrony roślin wykreśla się te środki ochrony roślin, które zostały wycofane z rynku oraz te, których rejestracja na daną uprawę w Polsce straciła ważność. Ponadto, asortyment środków ochrony roślin ulega ciągłym zmianom w wyniku pojawiania się nowych szkodników, chorób i chwastów oraz intensywnych prac producentów środków ochrony roślin nad nowymi substancjami chemicznymi.

Szczegółowe i zawsze aktualne informacje dotyczących stosowania środków ochrony roślin można znaleźć w etykietach publikowanych na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz w interaktywnej wyszukiwarce środków ochrony roślin  http://www.minrol.gov.pl/pol/Informacje-branzowe/Wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin

Autor tekstu: Paweł Romanowski
Autor zdjęć: photos.com
Roślina tygodnia
Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Odnawialne źródła energii. Warto w to inwestować?

Odnawialne źródła energii są niewyczerpane, oznacza to, że tak długo jak świecić będzie...

Przeczytaj też:
Opryski warzyw pod osłonami
Opryski warzyw pod osłonami

Uprawa warzyw pod osłonami jest znacznie skuteczniejsza od polowej. Warzywa można siać ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia